شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

چگونه حامله شویم - سوال و جواب

1. سلام،
    1 - این تاپیک مخصوص کسانی است که تمایل به بارداری دارند ولی تا کنون موفق نشده اند.
    2 - ابتدا تاپیکهای زیر را مطالعه کنید:

بالا بردن احتمال بارداری

ناباروری در مردان (آزمایش منی)

بایگانی سوالات بالا بردن احتمال بارداری - 1

بایگانی سوالات بالا بردن احتمال بارداری - 2

بایگانی سوالات باردار شدن موفق - 3

بایگانی سوالات حامله شدن موفق - 4

بایگانی سوالات حامله شدن موفق - 5

بایگانی سوالات بارداری شدن موفق - 6

بایگانی سوالات بارداری شدن موفق - 7

3 - به زوجی نابارور گفته می شود که پس از یکسال رابطه جنسی بدون محافظت باردار نشده اند (در زوجهایی که سن مادر بالا است این زمان 6 ماه می باشد)
    4 - در ابتدا میبایست سه آزمایش انجام شود:
    الف - آنالیز مایع منی (انجام آزمایش منی در مرد و رساندن معیارهای آن به معیارهای استاندارد)،
    ب - بررسی تخمک گذاری (استفاده از کیت، ثبت دمای بدن، آزمایش هورمونی)،
    ج - بررسی رحم و لوله ها (تصویر برداری (هیستروسالپنگوگرافی (عکس رنگی)))

* اگر هر سه بررسی بالا در شما انجام نشده است (مثلا یک بررسی یا دو بررسی انجام شده است) به این معنی است که ارزیابی ها در شما کامل نیست (و نمیتوان در مورد احتمال بارداری موفق در شما نظر دقیقی داد) و پس از کامل شدن آنها اگر موردی پیدا نشد سوال خود را مطرح کنید.

اگر سوالی دیگری دارید در این تاپیک مطرح کنید.

2. با سلام ما شش ساله ازدواج کردیم یه پسر چهار ساله داریم مدتیه اقدام به بارداری کردیم ولی هنوز نتیجه نگرفتیم سیکل خانمم مرتب هر بیست و نه روز بوده ماه قبل حدود هشت روز تاخیر پریود شد ولی این ماه هنوز ده روز مانده به موعد زودتر خونریزی دیده علت چیست

3. م.من 10روز قبل از اینکه دوره ماهانم شروع بشه بخاطر ضعف شدید و سرگیجه رفتم دکتر گفتن شاید باردار باشی.آزمایش دادم بتام 2/1بود.تقریبا علائم بارداری رو دارم ضعف درد شکم نفخ تکرر ادار.من دوم هرماه پریود میشدم امروز 9هست و خبری نبود.تااینکه چن لحظه پیش یه ترشح قهوه ای رنگ ازم خارج شد.سریع نوار گذاشتم اما دیگه چیزی نیومد.10دیقه میگذره و خبری دیگه حتی از لکه هم نیس.من یهو ضعف شدید کردم.و به شدت کمرم درد میکنه.حس بی حالی دارم.25سالمه به روش طبیعی جلوگیری میکنیم.لطفا سریع جواب بدین الان به راهنماییتون نیاز دارم

4. nafaaas2447 نوشته است: م.من 10روز قبل از اینکه دوره ماهانم شروع بشه بخاطر ضعف شدید و سرگیجه رفتم دکتر گفتن شاید باردار باشی.آزمایش دادم بتام 2/1بود.تقریبا علائم بارداری رو دارم ضعف درد شکم نفخ تکرر ادار.من دوم هرماه پریود میشدم امروز 9هست و خبری نبود.تااینکه چن لحظه پیش یه ترشح قهوه ای رنگ ازم خارج شد.سریع نوار گذاشتم اما دیگه چیزی نیومد.10دیقه میگذره و خبری دیگه حتی از لکه هم نیس.من یهو ضعف شدید کردم.و به شدت کمرم درد میکنه.حس بی حالی دارم.25سالمه به روش طبیعی جلوگیری میکنیم.لطفا سریع جواب بدین الان به راهنماییتون نیاز دارم

سلام
    مطمعن ترین راه تست خون بارداری هست که انجام دادید و منفی بوده
    می تونید دوباره تکرارش کنید تا مطمعن شوید و در صورت منفی بودن جهت پیگیری مشکلتون به متخصص مراجعه کنید

5. ROHAM نوشته است: سلام،
    1 - این تاپیک مخصوص کسانی است که تمایل به بارداری دارند ولی تا کنون موفق نشده اند.
    2 - ابتدا تاپیکهای زیر را مطالعه کنید:

بالا بردن احتمال بارداری

ناباروری در مردان (آزمایش منی)

بایگانی سوالات بالا بردن احتمال بارداری - 1

بایگانی سوالات بالا بردن احتمال بارداری - 2

بایگانی سوالات باردار شدن موفق - 3

بایگانی سوالات حامله شدن موفق - 4

بایگانی سوالات حامله شدن موفق - 5

بایگانی سوالات بارداری شدن موفق - 6

بایگانی سوالات بارداری شدن موفق - 7

3 - به زوجی نابارور گفته می شود که پس از یکسال رابطه جنسی بدون محافظت باردار نشده اند (در زوجهایی که سن مادر بالا است این زمان 6 ماه می باشد)
    4 - در ابتدا میبایست سه آزمایش انجام شود:
    الف - آنالیز مایع منی (انجام آزمایش منی در مرد و رساندن معیارهای آن به معیارهای استاندارد)،
    ب - بررسی تخمک گذاری (استفاده از کیت، ثبت دمای بدن، آزمایش هورمونی)،
    ج - بررسی رحم و لوله ها (تصویر برداری (هیستروسالپنگوگرافی (عکس رنگی)))

* اگر هر سه بررسی بالا در شما انجام نشده است (مثلا یک بررسی یا دو بررسی انجام شده است) به این معنی است که ارزیابی ها در شما کامل نیست (و نمیتوان در مورد احتمال بارداری موفق در شما نظر دقیقی داد) و پس از کامل شدن آنها اگر موردی پیدا نشد سوال خود را مطرح کنید.

اگر سوالی دیگری دارید در این تاپیک مطرح کنید.

سلام با عرض سلام و خسته نباشی
    من واسه اقدام به بارداری پیش متخصص رفتم و سونو واژینال انجام دادم وضعیت رحم نرمال بود و گفتن مشکلی نداری روز تخمک گذاری هم روز ۱۱ انجام میشه آزمایش های
    قبل بارداری رو که انجام دادم
    Prolactin:61
    Fsh:12.8
    Lh:10.8  
    ای آزمایشات روز سوم پریودیم انجام دادم و واسه پرولاکتین هم دوتا قرص کابرلبن خوردم حالا سوالی ک از شما دارم پرولاکتین روی هورمون ال اچ و اف سی اچ تاثیر میذاره؟؟ دکتر م بهم پیشنهاد داد آزمایش ذخایر تخمک بدم آیا بنظرتون لازمه انجام بدم؟؟؟

6. با سلام .من سه ماه پیش سقط تو هفته ۵داشتم و این ماه اقدام به بارداری کردم و پریودم نا منظمه از کیت تخمک گذاری از روز۹پریود استفاده کردم  و روز ۱۱ پریود کیتم پررنگ شد و روز۱۲,۱۳کم رنگ شد اما روز۱۴باز پررنگ شد و بقیه روزا کمرنگ و محو شد وما روز ,۱۵,۱۱,۱۲,۱۳ نزدیکی داشتیم  به نظر شما امکان بارداری هست؟ یا کیت خطا داشته که ۴ روز پررنگ شد ؟امکان داره چن تخمک آزاد شده باشه؟ و چه زمانی از بیبی چک استفاده کنم؟اولین روز اخرین قاعدگی من ۲۵/۴/۹۶ بوده .
    با تشکر

7. باسلام خانمی هستم 26 سالمه سه ساله ازدواج کردم .من وقتی باشوهرم رابطه دارم و ارضامیشم هیچ مایعی ازم خارج نمیشه ولی شنیدم باید خارج بشه ضمن اینکه سه بار برای بارداری اقدام کردم نشده وروش جلوگیریم طبیعی بوده میخواستم بدونم این مشکلم وخارج نشدن مایع خودم دلیلی بر ناباروری من است خیلی نگرانم

8. Elmira070 نوشته است: باسلام خانمی هستم 26 سالمه سه ساله ازدواج کردم .من وقتی باشوهرم رابطه دارم و ارضامیشم هیچ مایعی ازم خارج نمیشه ولی شنیدم باید خارج بشه ضمن اینکه سه بار برای بارداری اقدام کردم نشده وروش جلوگیریم طبیعی بوده میخواستم بدونم این مشکلم وخارج نشدن مایع خودم دلیلی بر ناباروری من است خیلی نگرانم

مطمن هستید که ارضا میشید؟
    یه مایع هست که موقع تحریک از دیواره های واژن ترشح میشه
    حالا ارضا یکی از طریق نقطه جی هست یکی کلیتروس که فرض دارن

ایا واژن(الت تناسلی) شما خشکه کلا ؟

برای این مورد همین طوری اینجا نمیشه راهنمایی کرد با توضیحات شما
    به پزشک مراجعه کنید وازمایش بدین احتمال مشکل پرولاکتین باشه

سه بار بارداری چرا ناموفق بوده؟؟قبل بارداری برای چکاپ هم خودتون هم شوهرتون به پزشک مراجعه کردین؟

9. سلام خسته نباشید من پریودم نامنظم هست ازوقتی پریودشدم اینجوری بودم.امابعدازازدواجم تقریباهر۲۸م یاهر۳م پریودمیشدم یالکه بینی  قهوه ای باقرمزداشتم.کیست ریزتخمدان دارم کم کاری تیرویید هم دارم قرص لووتیروکسین میخورم.۲۳سالمه ویکسال وچهارماهه ازدواج کردم و جلوگیری اصلان نداشتم چندبارم دکتررفتم وقرص خوردم اماباردارنشدم قرص متفورمین لتروزول مدروکسی پروژسترون.ایندفه به مدت۱۲شب قرص مدروکسی خوردم وبعدازیکروزپریودشدم یعنی۲۸اسفندوازشب۳مم قرص لتروزول خوردم وتا۶فروردین پریودبودم ۱اردیبهشت آزمایش دادم باردارنبودم و۳اردیبهشت دوقطره خون صورتی خیلی کوچک ازم اومد۹اردیبهشت بی بی چک زدم منفی بودوبعدش یعنی همون روزنزدیکی کردیم اما کمی خون صورتی ازم اومدودردهم داشتم.صورتم اینکه خیلی جوش میزنم ودوهفتس بشدت عصبی شدم زیرشکمم سفت شده کمرمم دردمیکنه میخواستم بدونم ایاباردارم یانه؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید