شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اختلال در پریود با مصرف قرص اورژانسی

1. soha120 نوشته است: يعني از اون قرصه بايد ٢تا مصرف ميكردم؟؟؟اخه تو بسته اش يكي بود

سلام
    دوست خوبم شما بیان نکردید که از چه نوع قرصی برای روش اورژانسی استفاده کردید.
    روش استفاده از قرصهای اورژانسی با هم فرق دارند که در صفحه اول تاپیک روش استفاده از قرصهای ضدبارداری میتونید در مورد اونا اطلاعاتی بدست بیارید.
    از اینکه گفتی داخل بسته یه دونه بوده احتمال میدم قرص لونژیل 1.5 بوده که این قرص را به منظور استفاده از روش اورژانسی فقط یک عدد باید مصرف کنید.

2. با سلام
    من 26 بهمن پریود شدم و 2 اسفند با همسرم نزدیکی داشتم بصورت منقطع که سریع بعدش دو عدد قرص 0.75 اووسیز خوردم و دوباره 5 اسفند نزدیکی داشتیم و با کاندوم که متاسفانه کاندوم پاره شد و من سریع دو عدد قرص اووسیز 0.75 خوردم ولی تا کنون پریود نشدم و میخوام بدونم احتمال بارداری هست یا نه چون خیلی میترسم چون من تا ماه پیش بخاطر مشکلات هورمونی اسپیرونولاکتون و فیناستراید مصرف میکردم..ممنون میشم بهم زود جواب بدین

3. samaaaii نوشته است: با سلام
    من 26 بهمن پریود شدم و 2 اسفند با همسرم نزدیکی داشتم بصورت منقطع که سریع بعدش دو عدد قرص 0.75 اووسیز خوردم و دوباره 5 اسفند نزدیکی داشتیم و با کاندوم که متاسفانه کاندوم پاره شد و من سریع دو عدد قرص اووسیز 0.75 خوردم ولی تا کنون پریود نشدم و میخوام بدونم احتمال بارداری هست یا نه چون خیلی میترسم چون من تا ماه پیش بخاطر مشکلات هورمونی <a>اسپیرونولاکتون</a> و فیناستراید مصرف میکردم..ممنون میشم بهم زود جواب بدین

سلام
    دوست خوبم شما نباید در یک دوره دو مرتبه از روش اورژانسی استفاده میکردید...ممکنه نتیجه عکس بهتون بده.
    مصرف این قرص ممکنه تا 14 روز قاعدگی را به تعویق بیندازه...اما پیشنهاد میکنم بعد از گذشت حداقل 12 روز از آخرین رابطه مشکوک حتما آزمایش بدید.

4. soha120

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    پس احتمال برداري وجود نداره؟

5. soha120 نوشته است: پس احتمال برداري وجود نداره؟

سلام
    در جواب پست قبلیتون عرض کردم که با وقوع قاعدگی که بعد از مصرف قرص اورژانسی براتون پیش اومده احتمال حاملگی قطعا منفی خواهد بود.

6. با سلام
    بنده باکره هستم و 30 ساله. پریود نا منظمی دارم و معمولا سیکلم بیشتر از 30 روزه حتی 37 روز هم میشه. 5 یا 6 دی پریود شدم و 23 دی رابطه سطحی داشتم که موقع ارضا شدن نامزدم شک کردیم که آبش داخل هم رفته. برای همین 16 ساعت بعد قرص لونژیل 1.5 خوردم و 12 ساعت بعدش هم یکی دیگه خوردم. 2 بهمن پریود شدم و خونریزی شدیدتر از همیشه و به مدت یک هفته. اما الان که 14 اسفند هست هنوز پریود بعدیم اتفاق نیفتاد. البته عرض کردم سیکلم در حالت عادی معمولا تا 37 روز هم طول کشیده.
    استرس بیش از حدی دارم. امکان بارداری هست؟ اگر هست چه آزمایشی بدم؟ فقط تو رو خدا زد جواب بدین

7. helenaniknam نوشته است: با سلام
    بنده باکره هستم و 30 ساله. پریود نا منظمی دارم و معمولا سیکلم بیشتر از 30 روزه حتی 37 روز هم میشه. 5 یا 6 دی پریود شدم و 23 دی رابطه سطحی داشتم که موقع ارضا شدن نامزدم شک کردیم که آبش داخل هم رفته. برای همین 16 ساعت بعد قرص لونژیل 1.5 خوردم و 12 ساعت بعدش هم یکی دیگه خوردم. 2 بهمن پریود شدم و خونریزی شدیدتر از همیشه و به مدت یک هفته. اما الان که 14 اسفند هست هنوز پریود بعدیم اتفاق نیفتاد. البته عرض کردم سیکلم در حالت عادی معمولا تا 37 روز هم طول کشیده.
    استرس بیش از حدی دارم. امکان بارداری هست؟ اگر هست چه آزمایشی بدم؟ فقط تو رو خدا زد جواب بدین

سلام
    با وقوع قاعدگی 2 بهمن دیگه جای هیچ بحثی در مورد احتمال حاملگی نمیمونه...هیچ نیازی هم به آزمایش نیست...چون قطعا منفی خواهد بود.
    در مورد قرص لونژیل 1.5 شما میبایست یک عدد به منظور روش اورژانسی استفاده میکردید...قرص بیشتر عوارض بیشتری هم در پی خواهد داشت...از جمله اختلال در قاعدگی تا چندین دوره...هم اختلال در زمانش و هم اختلال در کیفیت و حجمش.
    پس استرستون کاملا بیجاست...فقط کافیه صبور باشید و خودتون را از فکر و خیال رها کنید تا اجازه بدید هورمونها زودتر نظم خودشونو پیدا کنند و قاعدگی رخ بده.
    استرس بیشتر تاخیر بیشتر خواهد داشت.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. سلام. شرایط من هم دقیقا مثل کاربر helenaniknam هست
    حدود 10 روز از زمان پریود بعدیم می گذره. با این که هفته بعد مصرف قرص اورژانسی کامل پریود شدم ولی باز خیلی نگرانم. شکمم هم جلو اومده.تو رو خدا راهی برای زودتر پریود شدن نیست؟ آمپولی قرصی روش طبیعی مطمئن؟ اگه تا عید اینطوری بمونم هم از استرس می گیرم هم وضعیت جسمیم خوب نیست. لطفااا

9. با سلام، من دوازدهم ماه پیش رابطه مشکوک داشتم، سیزده ساعت بعدش دو عدد قرص لونزیل با هم خوردم،یک اسفند باید پریود میشدم، نهم اسفند آزمایش بتا دادم،  در همین حین چند بار هم بی بی چک گذاشتم،که منفی بود،جواب آزمایش  منفی بود، دکتر بهم قرص و آمپول پروژسترون داده که الان پنج روزه زدم ولی هنوز پریود نشدمبتامنشدمکنه با وجود آزمایش منفی بارداری، من باردار باشم؟

10. simin_simin نوشته است: سلام. شرایط من هم دقیقا مثل کاربر helenaniknam هست
    حدود 10 روز از زمان پریود بعدیم می گذره. با این که هفته بعد مصرف قرص اورژانسی کامل پریود شدم ولی باز خیلی نگرانم. شکمم هم جلو اومده.تو رو خدا راهی برای زودتر پریود شدن نیست؟ آمپولی قرصی روش طبیعی مطمئن؟ اگه تا عید اینطوری بمونم هم از استرس می گیرم هم وضعیت جسمیم خوب نیست. لطفااا

سلام
    دوست خوبم قاعدگی نرمال بعد از مصرف قرص یعنی پایات تمام استرسها و نگرانیها در مورد احتمال حاملگی.
    لطفا به این افکار وسواسی پایان بدید...هرچی که بیشتر نگران باشید هورمونها دیرتر منظم میشن و قاعدگیتون ممکنه هفته ها به تعویق بیفته...پس با آرامش داشتن و خلاصی از این افکار بزرگترین لطف را در حق خودتون انجام بدید.
    جلو آمدن شکم اول از افکار وسواسی و توهمات خودتون ناشی میشه و بعد هم از عوارض قرص اورژانسی هست...یکی از عوارضش اینه که ممکنه شکم یا صورت برای چند روز یه کم پف کنند....در مورد حاملگی جلو آمدن شکم از ماه چهارم به بعد با رشد جنین به تدریج خواهد بود.
    خاصیت قرص اورژانسی اینه که تا چند دوره اختلال در قاعدگی ایجاد میکنه...پس در حال حاضر شرایط شما کاملا طبیعیه...فقط کافیه آرام و صبور باشید...هیچ قرص یا آمپولی مصرف نکنید چون دوباره باعث نوسان در هورمونها میشید و استرستون بیشتر میشه.

11. Tahayektasomaye نوشته است: با سلام، من دوازدهم ماه پیش رابطه مشکوک داشتم، سیزده ساعت بعدش دو عدد قرص لونزیل با هم خوردم،یک اسفند باید پریود میشدم، نهم اسفند آزمایش بتا دادم،  در همین حین چند بار هم بی بی چک گذاشتم،که منفی بود،جواب آزمایش  منفی بود، دکتر بهم قرص و آمپول <a>پروژسترون</a> داده که الان پنج روزه زدم ولی هنوز پریود نشدمبتامنشدمکنه با وجود آزمایش منفی بارداری، من باردار باشم؟

سلام
    دوست عزیز روش اورژانسی را در مورد قرص لونژیل اشتباه بکار بردید...البته از حاملگی مطمئن باشید پیشگیری کرده اما با این کار هورمون زیادی بی جهت به بدنتون وارد کردید که مدت زیادی طول میکشه که دوباره منظم بشند و قاعدگی رخ بده.
    هیچ نیازی به آمپول پروژسترون هم نبوده...یعنی با آمپول هم باعث شدید دوباره تداخل پیش بیاد...جای هیچ نگرانی نیست...ممکنه تا دو هفته قاعدگیتون به تعویق بیفته....احتمال حاملگی هم کاملا منفیه.

12. سلام خسته نباشید
    تقریبا دوباره که وقتی مریود میشم به شدت نعدم دردمیگیره تاجایی که حس میکنم میاد تو دهنم و جلوی نفسمو میگیره و تپش قلب نیگیرم وقتیم که بخوام بلند بشم سرگیجه میگیرم و معدمتیر میکشه و نفسم بیشتر قط میشه و اصلا نمیتونم راه برم یهویی خودمو میکوبم رو مبل یا زمین که فقط دراز بکشم..قرص جلوگیدیم خیلی وقته نمیخورم.چیکارکنم از چی میتونه باشه توروخدا راهنماییم کنید

13. blackrooz76 نوشته است: سلام خسته نباشید
    تقریبا دوباره که وقتی مریود میشم به شدت نعدم دردمیگیره تاجایی که حس میکنم میاد تو دهنم و جلوی نفسمو میگیره و تپش قلب نیگیرم وقتیم که بخوام بلند بشم سرگیجه میگیرم و معدمتیر میکشه و نفسم بیشتر قط میشه و اصلا نمیتونم راه برم یهویی خودمو میکوبم رو مبل یا زمین که فقط دراز بکشم..قرص جلوگیدیم خیلی وقته نمیخورم.چیکارکنم از چی میتونه باشه توروخدا راهنماییم کنید

سلام
    دوست خوبم شما باید توسط پزشک متخصص گوارش معاینه بشید...از پشت مانیتور نمیتوان اظهار نظر کرد.
    لطفا زودتر به پزشک مربوطه مراجعه کنید.

14. سلام

من بيست سالمه و متاهلم
    خيلي لاغرم هرچي ميخورم چاق نميشم پريودم هم خيلي نامنظمه از همون اول نامنظم بوده
    ازمايش تيروئيد دادم كخ نداشتم
    سونوگرافي دادم كه كيست هم نداشتم,
    چه عواملي ديگر ميتونه باعث لاغرى و نامنظمي پريود بشه( كمبود چه هورموني )
    خواهش ميكنم كمكم كنين ممنونم

15. سلام دوستان یه راهنمایی می خواستم ازتون
    من برای نامنظمی قاعدگی پیش دکتر رفتم، برام آزمایش تیروئید و سونو رحم و تخمدان نوشت
    گفت ممکنه تنبلی تخمدان باشه. خلاصه من آزمایشا رو انجام دادم و جواب سونو وجود کیست تخمدان رو نشون میداد. ولی متاسفانه این دکترم یه دو هفته ای مطبش بسته بود
    به اصرار همسرم رفتم یه دکتر دیگه و بهش نتیجه آزمایش رو نشون دادم که برام قرص ال دی نوشتن. منم یه هفته پریودم رو مصرف کردم و دوباره از دکتر خودم وقت گرفتم. وقتی جواب سونو رو دید گفت آزمایشش قابل اعتماد نیست. این اندازه کیست که برای شما نوشته رو باید جراحی کرد. و دوباره یه آزمایش دیگه نوشت که برم جای بهتر انجام بدم.ولی به هر حال برام قرص یاز نوشت که زمانی که پریود شدم مصرف کنم. منم به دکترم نگفتم که رفتم دکتر دیگه و قرص ال دی داده بهم.
    حالا من 4 روز که ال دی رو قطع کردم. و امروز پریود شدم ولی خیلی شدید نیست. در حالی که یه هفته بود از پریود قبلیم گذشته بود. به نظرتون این پریود به خاطر قطع قرص ال دی هست ؟ و اینکه چن روز طول میکشه؟ و به نظرتون من قرص یاز رو مصرف بکنم؟
    یه کم گیج شدم. ممنون میشم راهنماییم کنید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 3 از 4
رفتن به صفحه    3   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید