شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

راهنمایی در مورد بارداری و پرولاکتین

1. سلام خسته نباشید
    من ۲۸ سالمه و۴ ساله ازدواج کردم ، روش پیشگیریمون طبیعی بوده بدون حتی ۱ دونه قرص ضد بارداری، چند وقت پیش آزمایش هورمونی دادم که پرولاکتینمو ۴۱ نشون داد حد نرمال رو هم ۲۹ زده، دکتر برام داستینکس تجویز کرد که ۴ تا قرص هفته ایی ۱ دونه بخورم ، ولی فقط ۲ تا قرص گیرم اومد و چون قرص خارجیه دیگه گیر نمیاد آیا قرص مشابه هست؟ نحوه مصرف چطوریه؟
    در ضمن ما تقریبا ۱ سال و نیمه اقدام برا بارداری کردم که متاسفانه نشده
    پ. ن: موهای زاید بدنم خیلی زیاده حتی رو انگشتامم خیلی مو دارم به نظرتون به خاطر همین پرولاکتینه؟
    دکتر قرص فولیک اسید رو هم برام تجویز کرده چند وقت باید بخورم؟

2. با سلام
    زنی 33 ساله هستم حدود چهار سال پیش متوجه شدم دارای پرولاکتین بالا هستم و بعد از mri یک توده 0.6 میلی در غده هیپوفیز داشتم و داروی برموکریپتین تجویز شده پس از یک ماه مصرف باردار شده و داروهایم را قطع کردم پس از زایمان نیز به مدت سه سال قرص ال دی مصرف میکردم تا اینکه متوجه شدم ترشح شیر از سینه دارم و همینطور موهای زائد چانه و دور سینه ها هم بیشتر شده بود بعد از آن قرص ال دی را قطع کرده و از آن زمان به مدت سه ماهه که پریود نشدم و آزمایش پرولاکتینم نیز بالا بود (2600) و متخصص غدد برایم ام ار آی داینامیک نوشت وقتی برای انجام رفتم اول گفت که باید داخل دفترچه می نوشت با تزریق و ننوشته نمیتونیم انجام بدیم و حتی پرسید مگه غده هیپوفیزتون رو عمل کردین که با تزریق براتون نوشته حال با این تفاسیر چندتا سوال دارم
    اول اینکه ممکنه اون توده بزرگتر شده باشه؟
    نحوه درمانش با دارو هست یا عمل؟
    چند درصد ممکنه بدخیم باشه؟
    ام ار ای در این موارد چجوری باید باشه باتزریق یا بدون آن؟ اصلا تفاوتشون چیه؟
    برای شروع درمان به چه متخصصی مراجعه کنم زنان یا غدد؟
    من دکتر دهقان منشادی رفتم فوق تخصص غدد اصلا راضی نبودم لطفا یه فوق تخصص غدد خوب برام معرفی کنید در تهران یا اصفهان.
    ممنون

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید