شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 19   

سوالات و راهنمایی در مورد روش مصرف قرص ضد بارداری

1. با عرض سلام و خسته نباشید. من و نامزدم نزدیکی داشتیم البته دخول انجام نشد ولی احتمال میدادیم منی با واژن تماس پیدا کرده باشد. حدود 70 ساعت بعد از نزدیکی دو عدد قرص اچ دی و 12 ساعت بعد هم دو عدد مصرف شد. بعد از هفت روز نامزدم لکه بینی داشت و روز هشتم بعد از مصرف قرص هم خونریزی شدید داشت. درحالی که فقط 15 روز از پریودش میکذشت.یعنی تقریبا 15 روز زودتر دچار خونریزی شد. میخواستم بدونم این خونریزی بخاطر مصرف قرص هاست یا اینکه برای بارداریه. خیلی نگرانم.ممنون میشم جواب بدید.

2. kiani24 نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید. من و نامزدم نزدیکی داشتیم البته دخول انجام نشد ولی احتمال میدادیم منی با واژن تماس پیدا کرده باشد. حدود 70 ساعت بعد از نزدیکی دو عدد قرص اچ دی و 12 ساعت بعد هم دو عدد مصرف شد. بعد از هفت روز نامزدم لکه بینی داشت و روز هشتم بعد از مصرف قرص هم خونریزی شدید داشت. درحالی که فقط 15 روز از پریودش میکذشت.یعنی تقریبا 15 روز زودتر دچار خونریزی شد. میخواستم بدونم این خونریزی بخاطر مصرف قرص هاست یا اینکه برای بارداریه. خیلی نگرانم.ممنون میشم جواب بدید.

سلام
    نگران نباشید با این خونریزی همه ی احتمالات بارداری از بین میرود .به خاطر خوردن قرص نظم پریودشون بهم خورده است
    که بعدها سیکلشون منظم خواهد شد

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  3. سلام و وقت بخیر
    من بعد از رابطه 2 تا ،12ساعت بعد یکی و 15 ساعت بعد از رابطه یک قرص دیان35 خوردم.الان توی پاسخ ها خوندم که دیان برای موارد اورژانسی مصرف نمیشه و هرچند که دخول انجام نشده و ریسک بارداری همچنان وچود داره ممکنه راهنمایی بفرمایید من چکار کنم الان؟ ایا از یاز یا یاسمین میشه استفاده کرد؟ چطوری؟
    ممنون از کمکتون

4. سلام با نامزدم رابطه مشکوکی داشتم که تا 24 ساعت بعد دو تا قرص اووسیز خورد .. دقیقا سه روز بعد هم رابطه داشتیم و اینبار هم رابطه مشکوک. ایا نیاز است دوباره قرص بخورند؟
    از موقع رابطه اول که قرص خوردن ینی سه روز پیش هنوز پریود نشدند...

5. سلام
    من 24 ساعت بعد ی رابطه مشکوک به بارداری که بدون دخول بود  قرص لونژیل 1/5 مصرف کردم و به فاصله تقریبا 10 روز قاعدگیم شرو شد با اینکه خودم پریود هام منظم نیس ولی ی پریود 5 روزه دارم ولی این بار فقط 3 روز طول کشید و بعد اون من ی گرفتگی هایی توی شکم و زیر شکم احساس میکنم البته من روز 11 و 13 بعد پریود بی بی چک استفاده کردم و منفی شد ولی این این گرفتگی های شکمم بخاطر اثرات لونژیله ؟؟؟؟ ممکنه لونژیل پریود بعدی رو جلو بندازه ؟
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

6. سلام خسته نباشید
    من چند ساله که به طور مداوم یعنی هر 30 روز ماه  بخاطر جلوگیری از خونریزی قاعدگی از قرص های ضد بارداری اچ دی  استفاده میکنم. البته گاهی پیش اومده که فراموش کردم و پریود شدم که البته با عرض معذرت در خون قاعدگی چیزی شبیه پرده ی توری  به اندازه کف دستم که به چربی هم شبیه است از من دفع می شود
    و جدیدا ترشحات من بسیار زیاد شده
    ضمن اینکه یاد آوری می کنم که بسیار داغ هستم و متاسفانه از 14 سالگی تا الان که 34 سال دارم مبتلا به خودارضایی هستم و اکنون نیز مجردم
    با توجه به طبع داغم و اینکه با کوچکترین تحریک لباسم خیس می شود آیا افزایش ترشحات ممکن است علامت بیماری در رحم یا واژن باشد
    ترشحات بدون بو بدون درد و بدون سوزش هستند البته فقط زمانی که تحریک شود دردی در زیر شکم احساس می کنم
    و گاهی نیز اگر پرش داشته باشم یا جسم سنگین بلند کنم دچار لکه بینی می شوم
    خواهش می کنم راهنمایی کنید که نیاز هست به دکتر زنان مراجعه کنم و یا سونوگرافی رحم بدهم و اینکه خطر مصرف دائم این قرص ها تا چه حد ممکن است باشد و آیا راهی برای قطع دائم قاعدگی وجود دارد ک من از مصرف این قرص ها رها شود
    با تشکر
    عذر می خوام که طولانی شد

7. سلام و خسته نباشید
    من و نامزدم تو هفته سوم بعد از آخرین پریودش ؛ رابطه جنسی داشتیم ک البته دخول نبوده .. و مالش .. از شک اینکه منی تماس پیدا کرده باشه با آلتش ؛ حدود 23 ساعت بعدش 4 تا قرص ال دی و حدود 17 ساعت بعد 4 تای بعدی رو استفاده کرد ؛
    یک هفته گذشته از مصرف قرص ؛ در این روزا باید پریود بشه ؛ امروز درد شکمی و لکه بوده .

میخواستم بپرسم آیا اگر پریود بشه ؛ احتمال حاملگی منتفیه ؟
    و اینکه آیا الان با بیبی چک میشه فهمید ؟
    تا چند روز باید منتظر پریود شدنش باشیم تا اینکه اقدام دیگه ای بکنیم ؟

مرسی واقعا .

8. سلام
    در صورت داشتن رابطه ي بدون پيشگيري در دوره ي قاعدگي و در صورتي كه مني دخول پيدا كرده باشه ، بايد از روش اورژانسي استفاده كرد يا اينگه نيازي نيست و خطر حاملگي وجود نداره ؟

تشكر

9. سلام
    ببخشید.میخواستم بدونم بعد از شروع کردن به مصرف قرص های ال دی یا اچ دی،از چند روز بعدش میشه رابطه جنسی بدون پوشش انجام داد؟یعنی چند روز بعدش قرص عمل میکنه و ترس از بارداری نیست و راحت میشه نزدیکی داشت؟

10. m1365khan نوشته است: سلام
    ببخشید.میخواستم بدونم بعد از شروع کردن به مصرف قرص های ال دی یا اچ دی،از چند روز بعدش میشه رابطه جنسی بدون پوشش انجام داد؟یعنی چند روز بعدش قرص عمل میکنه و ترس از بارداری نیست و راحت میشه نزدیکی داشت؟

سلام
    تقریبا قرص ها بعد از پنج روز مصرف اثر خودش رو نشون میده

ولی بهتره توی ماه اول از یک روش دیگه ای مثل کاندوم هم استفاده کنید

11. Ms_blue نوشته است: سلام
    در صورت داشتن رابطه ي بدون پيشگيري در دوره ي قاعدگي و در صورتي كه مني دخول پيدا كرده باشه ، بايد از روش اورژانسي استفاده كرد يا اينگه نيازي نيست و خطر حاملگي وجود نداره ؟

تشكر

سلام
    در زمان خونریزی امکان بارداری نیست

12. سلام وقتتون بخیر
    همسر بنده بعد از رابطه ی جنسی محافظت نشده(بدون کاندوم)
    بعد از 24 ساعت از قرص اووسیز استفاده کردند
    اما هر دو قرص باهم
    اما بعد از 3 روز و عدم پریود شدن
    دوباره از همون قرص استفاده کردن با فاصله های 12 ساعت
    بعد از گذشت 2 روز از مصرف آخرین قرص درد شدیدی در ناحیه تخم دان داشته و همچنان پریود نشدن
    احتمال بارداری هست؟
    ممکنه قرص ها عمل نکرده باشن؟
    این قرص با مصرف الکل تداخل دارن؟

13. Moseni نوشته است: سلام وقتتون بخیر
    همسر بنده بعد از رابطه ی جنسی محافظت نشده(بدون کاندوم)
    بعد از 24 ساعت از قرص اووسیز استفاده کردند
    اما هر دو قرص باهم
    اما بعد از 3 روز و عدم پریود شدن
    دوباره از همون قرص استفاده کردن با فاصله های 12 ساعت
    بعد از گذشت 2 روز از مصرف آخرین قرص درد شدیدی در ناحیه تخم دان داشته و همچنان پریود نشدن
    احتمال بارداری هست؟
    ممکنه قرص ها عمل نکرده باشن؟
    این قرص با مصرف الکل تداخل دارن؟

سلام
    همون سری اول کافی بوده و نیاز به مصرف سری دوم نبوده
    قرار نیست به محض مصرف قرص پریودی رخ بده
    در بعضی از افراد یک هفته و در بعضی ها در زمان معمول همیشه پریودی رخ خواهد داد
    نگران نباشید و در رابطه های بعدی از روش مطمعن پیشگیری استفاده کنید.

14. با عرض سلام
    بنده خانمی 23 ساله هستم که به تازگی نامزد کردم.و باکره هستم. 3 روز پیش یعنی در روز 11 پریودم با نامزدم رابطه ای سطحی بدون دخول داشتم. البته از اونجایی که سر آلت ایشون روی آلت من بود نگران شدم که منی وارد شده باشه(حتی با وجود بکارت) . به همین جهت سریعاً پاک کردم و و حتی با آب و شامپو بدن شستشو دادم. و بعد از 4 ساعت یک عدد قرص اووسیز0.75 مصرف کردم و12 ساعت بعد نیز قرص دوم رو مصرف کردم...
    سوالاتی که ازتون داشتم:
    1. آیا روش اورژانسی رو درست انجام دادم و همینا کافیه؟ و اینکه با وجود این اقدامات چقد احتمال بارداری هست؟
    2. با توجه به اینکه بعد از مصرف قرص اووسیز و در صورتیکه قرص به درستی کارشو انجام داده باشه، 3-10 روز بعد باید خونریزی اتفاق بیفته ، آیا این خونریزی در واقع همون خونریزی منظم شخص هست که به صورت دستی جلو می افته؟ و اینکه اگر این خونریزی رخ بده، کی باید منتظر خونریزی بعدی بود؟
    3. من اینطور شنیدم که حتی اگه این خونریزی بعد مصرف قرص اتفاق بیفته، بازم نبایدبهش اعتماد کرد و بازم احتمال بارداری هست...آیا این موضوع صحت داره؟ یا اینکه اگه خونریزی اتفاق بیفته یعنی خطر رفع شده؟؟
    4.آیا اسپاسم عضلانی هم جز عوارض این قرص هست؟؟ چون که من هیچ یک از عوارض قرص مثل تهوع و استفراغ و سردرد و ... رو نداشتم.. فقط تا دیروز یعنی به مدت یک روز گرفتگی عضلانی داشتم.

پیشاپیش از پاسخگوییتون کمال تشکر رو دارم.چون که نگرانم و ممنون میشم که کمکم کنید.

15. سلام دکتر
    من نامزدم ماهی یک بار رابطه داریم و چون نمیشه جلو اب میانی و و گرفت می ترسم حامله بشم و 3 بار قرص اورزانسی خوردم
    واسه یک بار در ماه خوردن ال دی خیلی مشکله
    البته هیچ وقت اب منی نریخته و مشکلم با اب میانه ای هستش
    و من دخترم و دخول ندارم
    لطفا بگین ماهی یک بار چه طوری جلوگیری کنم؟؟؟؟؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 19 از 23
رفتن به صفحه :    ... 19   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید