شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کیست تخمدان، بی ظمی قاعدگی، عدم بارداری

1. با سلام.
    من 26 ساله هستم و شش سال است که ازدواج کردم. پنج ماه است که برای بارداری اقدام کردم. با توجه به این که در تخمدان سمت راست کیست داشتم، پزشک معالج برایم قرص مدروفم5 را از روز سیزده پریود و قرص لتروفم را از روز پنج پریود تجویز کردند. و قرار شد برای تعیین اندازه فولیکول ، روز سیزده پریود سونوگرافی واژینال انجام دهم. بنده در روز پنج پریود در تاریخ هفت اردیبهشت ، اشتباها یک عدد قرص مدروفم خوردم و دوباره از روز ششم پریود قرص لتروفم را ادامه دادم. با این اوصاف، از روز هفت پریود دوباره خونریزی بنده شروع شد. می خواستم ببینم من چه موقع باید برای سونوگرافی اقدام کنم. یعنی روز هفت پریود را اولین روز قاعدگی حساب کنم؟
    پیشاپیش سپاسگذارم.

2. sssssoo

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام من بیست سالم هست و مجرد هستم و تا حالا رابطه نداشتم پریودی هام اکثر اوقات نامنظم هستش ولی ماه قبل تا هفده روز لکه بینی داشتم و این ماه بیست روزه که پریود نشدم ولی کمر و دلم درد میکنه و چند ماه پیش که دوباره عقب افتاد پریودیم سونوگرافی رفتم گفت همه چیز نرمال هستش علت این چیه لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم که پریود بشم؟ در ضمن من یک کیست (ندول) کنار تیروئیدم دارم آیا میشه علت اون باشه یانه؟  ممنون

3. با سلام، من 28 ساله هستم و نزدیک دو سال هست که ازدواج کردم، حدود سه سال و نیم قبل یک بار برای رفع جوش صورت دکتر برایم قرص ضدبارداری تجویز کردند و بعد از آن هرگز قرص استفاده نکردم و همیشه از ابتدا دوران قاعدگی منظم داشتم و طول دوره 9 روزه بود تا اینکه بعد از ازدواج به کشور دیگر مهاجرت کردم متاسفانه از ماه دوم ورودم به ایرلند طول دوره 15 روزه شد و میزان پریود بسیار شدید، چون غیر طبیعی بود ترسیدم رفتم دکتر که گفتن از تغییر آب و هوا، استرس و عوامل محیطی این اتفاق افتاده تا این رویه ادامه پیدا کرد و با اصرار خودم سونوگرافی انجام شد همه چیز نرمال بود و به پزشک زنان ارجاع دادند که ایشان سه سری آزمایش خون در دوران مختلف گرفتند و نتیجه این بود که میزان تولید پروژسترون در بدنم کم شده، در این مدت زمان پریودم منظم شد ولی بازم شدید بود و طول دوره شد 12 روز تا این ماه که دکتر گفت باید شش ماه یاسمین استفاده کنم از این ماه شروع کردم از روز چهارم خوردم اما درد در سمت راست گاها دارم و طول دوره زیاد شده یعنی 12 روز باز شده 14 روز و نمیدونم تا کی ادامه پیدا کنه، این موضوع خیلی نگرانم کرده چون دکتر گفته ممکنه ناباروری بیاره و این زیاد شدن دوره با وجود مصرف قرص و درد اذیتم میکنه. به نظر شما باید چیکار کنم و ممکنه چی باشه مشکلم؟ چون اینجا پزشک اطلاعات کامل نمیده و طبق آخرین چکاپ که ایران انجام دادم فقط کیست ریز داشتم و همه ابعاد رحم و تخمدانها نرمال بودند. لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر

4. سلام
    خدمت اقای دکتر
    من 34سالمه یک سالیه ازدواج کردم پریودم تقریبا مرتبه ازوقت خودش 5روزی میگذره تاعادتشم ولی 20خردادبایدعادت میشدم نشدم تااینکه 17تیرعادت شدم دکترسونوم کردگفت تنبلی تخمدان داری بهم قرص ویتاگنوس باسه بسته قرص ویتامین برام تجویرکردگفت وقتی عادت شدی 3عادت بیاپیشم وقتی 17تیرعاذت شدم رفتم بهم قرص اهن یه بسته فرصم که اسمش یادم نیست الان دادگفت ازسوم عادتت شبی دوعددتاپنج شب میخوری یه امپولم دادکه روزسیزدهم عادتم بزن  گفت یه شب درمیان نزذیکی داشته باش وفتی عادت شدم روزششم پاک شدم ولی روزنهم ودهم بازلکه دیدم هیچوقت سابقه نداشت اینجورلکه ببینم روزهجدهم عادتم دل دردشدیدشدم تاچندروزریرشکمم بخصوص تخمدان سمت راستم دردمیکردالان ذوروزیه دردش کمترشده میخواستم دلیلش بدونم دردزیرشکمم بادردتخمدان سمت راستم بعداززدن امپول روزهیجدهم غادتم شروع شدممنون میشم کمکم کنید

5. با سلام.من دختری18 ساله هستم و الان حدود چند ماهه که زمان پریود شدنم تغییر میکنه و زودتر از موقع مشخص پریود میشم اما تعداد روز ها تغییر چشمگیری نداشته...وعلاوه بر اون موهای ضخیمی بر روی سینه هام درومده  و البته چند ساله که این مو ها هستن ولی طی دوسال اخیر زیاد شدن باتوجه به مطالب سایت میخواستم ببینم که من باید به چه دکتری متخصی مراجعه کنم...با تشکر

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید