شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تفسیر آزمایش سونوگرافی پروستات

1. سلام
    من چند وقت پیش آزمایش سونوگرافی کلیه و مجاری ادراری دادم که تقریبا همه چی نرمال بود غیر از این جمله آخر جواب آزمایش که مفهومش رو متوجه نمیشم :

"در بررسی از لژ پروستات منطقه ای با حجم تقریبی 9/5 سانتیمتر مکعب و اکوی نسبتا یکنواخت رویت شد."

از دوستانی که میدونن لژ پروستات چیه و اندازه نرمالش چقدره واقعا ممنون میشم لطف کنن و برای منم توضیح بدن
    عکسش رو هم اینجا ضمیمه کردم شاید کمکی کنه

2. H0ll0WMAN نوشته است: سلام
    من چند وقت پیش آزمایش سونوگرافی کلیه و مجاری ادراری دادم که تقریبا همه چی نرمال بود غیر از این جمله آخر جواب آزمایش که مفهومش رو متوجه نمیشم :

"در بررسی از لژ پروستات منطقه ای با حجم تقریبی 9/5 سانتیمتر مکعب و اکوی نسبتا یکنواخت رویت شد."

از دوستانی که میدونن لژ پروستات چیه و اندازه نرمالش چقدره واقعا ممنون میشم لطف کنن و برای منم توضیح بدن
    عکسش رو هم اینجا ضمیمه کردم شاید کمکی کنه

سلام،

چه علایمی داشتید که به پزشک مراجعه کردید؟به چه منظور این سونوگرافی انجام شده است؟
    گزارش سونوگرافی را به طور کامل قرار دهید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. H0ll0WMAN نوشته است: چه علایمی داشتید که به پزشک مراجعه کردید؟به چه منظور این سونوگرافی انجام شده است؟
    گزارش سونوگرافی را به طور کامل قرار دهید.

ممنون از پاسختون
    پارسال بطور اتفاقی تو سونوگرافی متوجه شدم کبدم چربه و بعد از 6 ماه آزمایش سونوگرافی رو تکرار کردم تا بدونم با تغییر رژیم غذایی و تحرک بیشتر تغییری کردم یا نه
    تا حالا چندبار علائم خفیف پروستاتیت رو داشتم که بعد از مراجعه به دکتر و معاینه بالینی سیپروفلوکساسین و .. برام تجویز کرد و تا حدودی علائمش از بین رفت
    چندماه پیش آزمایش خون دادم که PSA من 1.1 MIC/L بود
    تو آزمایش ادرار هم تعداد کمی کلسیم آگزالات دیده شد ، عفونت و خونی وجود نداشت ، ph ادرارم هم 6 بود و بقیه منفی بود

گزارش سونوگرافی :
    سونوگرافی : کبد و کیسه صفرا - کلیه و مثانه
    کبد دارای اندازه طبیعی و اکوی یکنواخت میباشد. کیسه صفرا با شکل و اندازه طبیعی در محل آناتومیک رویت شد. ضایعه فراگیر اینترالومینال در کیسه صفرا دیده نشد.اتساع در مجاری صفراوی در داخل و خارج کبد دیده نشد.قطر ورید پورت در حد نرمال میباشد.ضایع فراگیر در پارانشیم کبد و اطراف آن دیده نشد.
    کلیه راست به طول تقریبی 108 میلیمتر و کلیه چپ به طول 110 میلیمتر و با ضخامت و کرتکس طبیعی رویت شد.ضایعه انسدادی یا اتساع در سیستم پیلوکالیسیل دوطرف دیده نشد. مثانه با حجم تقریبی 350 سانتیمتر مکعب رویت شد.ضایعه اینترالومینال در مثانه دیده نشد.در برسی از لژ پروستات منطقه ای با حجم تقریبی 9/5 سانتیمتر مکعب و اکوی نسبتا یکنواخت رویت شد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید