شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 9   

می خواهم حامله بشوم (بارداری موفق) ، سوال و جواب و راهنمایی

1. با سلام و تبریک سال جدید، من قبلا پریودهای منظم داشتم و دوره هام سی روزه بود، اما دو ماه هست که 38 روز طول کشید و در واقع هشت روز تاخیر داشتم ،  اخرین پریودم 8 اسفند بود و من از روز 19 پریودم نزدیکی بدون جلوگیری داشتیم ، حالا نمیدونم برای تخمین روز تخمک گذاری باید دوره هامو 38 روزه حساب کنم یا دوره هام نامنظمه و نمیشه تخمین زد؟و اینکه ایا احتمال بارداری هست؟ ممنون میشم جواب بدید

2. Rogik نوشته است: با سلام و تبریک سال جدید، من قبلا پریودهای منظم داشتم و دوره هام سی روزه بود، اما دو ماه هست که 38 روز طول کشید و در واقع هشت روز تاخیر داشتم ،  اخرین پریودم 8 اسفند بود و من از روز 19 پریودم نزدیکی بدون جلوگیری داشتیم ، حالا نمیدونم برای تخمین روز تخمک گذاری باید دوره هامو 38 روزه حساب کنم یا دوره هام نامنظمه و نمیشه تخمین زد؟و اینکه ایا احتمال بارداری هست؟ ممنون میشم جواب بدید

سلام
    برای تعیین روزهای تخمک گذاری فعلا همون 38 روزه را مدنظر داشته باشید...اما اگر دورهای بعدی باز تغییر کرد میشه گفت سیکلتون نامنظم شده و دلیلش هم وجود کیست میتونه باشه.
    اگر نزدیکی 19 در بازه تخمک گذاری بوده و نزدیکی با دخول کامل بوده احتمال بارداری خیلی زیاد میشه.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  3. سلام، خیلی ممنون بابت پاسخگوییتون و کمک های ارزشمندتون، من یه سوال دیگه داشتم، باتوجه به اینکه دو دوره متوالی دوره های پریود من 38 روزه بود و شما هم فرمودین برای تخمین روز تخمک گذاری بنا رو بر دوره 38 روزه بذارم از طریق تقویم تخمک گذاری روزهای یکم تا پنجم فروردین رو محتمل ترین روزها برای تخمک گذاری زده بود و سوم فروردین هم بیشترین احتمال ، که ما روز یکم و سوم اقدام به بارداری داشتیم، میخواستم بدونم احتمال بارداری چقده؟و من در روزهای اتی  باز هم اقدام کنم؟خیلی ممنون که پاسخ میدید

4. Rogik نوشته است: سلام، خیلی ممنون بابت پاسخگوییتون و کمک های ارزشمندتون، من یه سوال دیگه داشتم، باتوجه به اینکه دو دوره متوالی دوره های پریود من 38 روزه بود و شما هم فرمودین برای تخمین روز تخمک گذاری بنا رو بر دوره 38 روزه بذارم از طریق تقویم تخمک گذاری روزهای یکم تا پنجم فروردین رو محتمل ترین روزها برای تخمک گذاری زده بود و سوم فروردین هم بیشترین احتمال ، که ما روز یکم و سوم اقدام به بارداری داشتیم، میخواستم بدونم احتمال بارداری چقده؟و من در روزهای اتی  باز هم اقدام کنم؟خیلی ممنون که پاسخ میدید

سلام
    اگر بقیه شرایط خودتون و همسرتون برای بارداری فراهم باشه احتمال بارداری خیلی خیلی زیاده.
    بهتره که در بازه تخمک گذاری یک شب در میان نزدیکی انجام بشه که اسپرمها به اندازه کافی بالغ و بارور شده باشند.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  5. با سلام، من از دیروز درد شکم مانند درد پریود دارم و سینه هامم خیلی سنگین و حساس شده به طوری که با کوچکترین لمسی احساس درد میکنم، نمیدونم کی پریود میشم چون قبلا دوره هام سی روزه بوده و اگه سی روزه حساب کنم میشد هشتم این ماه ولی دو دوره 38 روزه بوده که اگه با اون حساب کنم میشه هفدهم، اگه باردار باشم احتمال داره علایمش به این زودی دیده بشه؟کی میتونم از بی بی چک استفاده کنم؟و ایا اگر باردار باشم خوردن دیمن هیدرینات برای جنین ضرری داره؟امروز مجبور شدم یه دونه بخورم ممنون میشم جواب بدین خیلی استرس دارم

6. با سلام
    این ماه قصد بارداری دارم سه ماهی میشه زیر نظر متخصص هستم پریودهام منظم و مشکل نداشتم برا اینکه میخواستم بچشم متولد دی ماه بشه باید این ماه اقدام کنم
    قرار بود برا ده فروردین پریود بشم هنوز نشدم فکر کنم به خاطر استرس هست که گرفتم دکترم تا ۱۵ فروردین نیستش
    سوالم اینه که اگه امپول پروژسترون بزنم باعث جلوگیری از تخمک گذاری نمیشه?

7. سلام، متاسفانه چند روز پیش مجبور شدم با اتوبوس سفری داشته باشم که به خاطر تکون های شدید درد شدیدی از سمت چپ شکمم شروع شد و بعد هم به سمت راست انتقال پیدا کرد و صبح روز بعدش خیلی شدید پریود شدم در حالی که روز اول پریود انتظار خونریزی اونجوری نداشتم، باتوجه به اینکه من این ماه خیلی امید داشتم باردار بشم نمیدونم بارداری رخ داده بوده اصلا یا نه، خیلی ناراحتم، حالا هم چون دوره این ماهم سی و سه روزه شد و دو دوره قبل سی و هشت روزه و دوره های قبلتر سی روزه نمیدونم چه روزهایی باید اقدام کنم تا بارداری موفق داشته باشم، لطفا راهنمایی کنید، خیلی غمگینم😭

8. سلام خسته نباشید من پریودیم منظم همیشه هرماه 13 میشم الان 4روز ازپریود نشدنم میگذره شکم درد کمر درد دارم سر درد هم دارم گاهی هم بدنم داغ میشه،اما حالت تهوع ندارم میخواسم بدونم باید کی برای ۶زمایش برم برای نتیجه حاملگی؟؟؟؟

9. سلام, خواهش می کنم کمک کنین, 29سالمه 4ساله ازدواج کردم و 5ماهه اقدام به بارداری البته قبل از اون جلوگیری طبیعی کردیم, این ماه علایم بارداری را داشتم و یه هفته پیش حتی لکه بینی صورتی و درد داشتم ولی امروز پری شدم, تورو خدا کمک کنین, شوهرم فکر میکنه من نمی تونم بچه دار بشم خیلی ناراحتم Sad یعنی این ماه هم باردار نیستم؟ خونریزیم زیاد نیست مثل هر ماه ولی کاملا شبیه پریوده. لطفا جواب بدین دوستان

10. سلام
    من 26 سالمه و در سن 12 سالگی پریود شدم ولی بعد از چند ماه پریودم قطع شد و دو سال بعد دوباره پریود شدم و تا حدود یک سال پریود منظم داشتم ولی بعد از اون کم کم پریود نامنظم و بعد از چند وقت کامل قطع شد،هر دکتری هم که میرفتم میگفتند که کیست‌های ریز و تنبلی تخمدان دارم و فعلا نیاز به درمان نیست تا زمانی که بخوای باردار بشی، البته با مصرف قرص و یا آمپول پریود میشدم ولی به طور نرمال نه. البته من یک دوره‌ای کمکاری تیروئید هم داشتم ولی حدود 6 ساله که کاملا نرماله تیروئیدم.
    الان حدود 3 ساله که ازدواج کردم و توی این مدت هم جلوگیری طبیعی داشتم، البته یک سال اول ازدواجم رو قرص یاسمین و یک سال گذشته رو قرص مدروکسی پروژسترون از روز 14 پریودم، شبی یک عدد و به مدت 10 شب میخوردم. هر سال هم آزمایش پاپ اسمیر و سونوگرافی میدادم و دکتر میگفت مشکلی ندارم برای بارداری، البته در آزمایش سال گذشته‌م مقدار پرولاکتینم 5تا از حد نرمالش بیشتر بود که هشت تا قرص Dostinex خوردم و پرولاکتینم نرمال شد و حتی توی آزمایشی که سه ماه پیش دادم، همچنان نرمال بود.
    الان حدود 3 ماهه که برای بارداری اقدام کردم ولی هنوز جوابی نگرفتم. دکترم برام روزی دو تا متفورمین، روزی یکی فولیک اسید، روزی یکی دگزامتازون، هفته‌ای دو تا ویتامین E و هفته‌ای یکی ویتامین D، تجویز کرده و همچنین گفته که به خوردن مدروکسی پروژسترونم ادامه بدم البته شبی دوتا. این دکترم در مورد کیست بهم گفته که من کیست ندارم، بلکه اندازه تخمکهام هست که کوچک هستن و مثال زد برام که مثلا به جای اینکه یک تخمک با اندازه 20 داشته باشم، 5تا تخمک با اندازه 4 دارم، البته ببخشید که دقیق واحد اندازه‌گیری که دکتر بهم گفت رو یادم نمیاد الان.
    من الان روز چهارم پریودم ولی پریودم خیلی کمه، خیلی جزئی و به صورت لک بوده، در صورتی که ماه های گذشته با اینکه خیلی زیاد هم خونریزی نداشتم ولی انقدر هم کم نبود، ممکنه اینم مشکلی باشه؟
    راستش من بسیار نگرانم، آخه الان حدود ده ساله که این حرف توی گوشمه که ممکنه برای بارداری مشکل پیدا کنم و همین منو میترسونه، لطفا منو راهنمایی کنید. خیلی مشکلم حاده؟

در ضمن از توی سایتتون نرم‌افزار روزهای تخمک گذاری رو گرفتم و خیلی جالب بود و دستتون درد نکنه واقعا و از پر حرفیم هم واقعا معذرت میخوام.

11. سلام اقای دکتر لطفا جواب من رو بدید خیلی مهمه برام، من تا به حال پریود کمتر از 30 روز نداشتم ، دو دوره پریود هام 38 روزه شد که استرس زیادی داشتم و فکر میکردم باردارم، این دفعه هم 33 روزه شد و امروز روز اخرش بود، برای بارداری چه روزهایی باید اقدام کنم؟لطفا سریعتر جواب بدید تا فرصت دارم، و اینکه جایی خوندم پریودهای این شکلی رو نامنظم نمیگن ، درسته یا خیر؟

12. با سلام چند بار سوال پرسیدم و جواب ندادید لطفا این بار جواب بدید ، من تقویم تخمک گذاری رو دریافت و نصب کردم، طبق اطلاعاتی که وارد کردم بازه زمانی 25 تا 31 فروردین برای من احتمال تخمک گذاری و بارداری رو زده و من از شب 24 ام اقدام به بارداری کردم ینی از شب گذشته، و امروز هم درد خفیفی زیر شکمم دارم و ترشحات لیز و البته کم ، میخواستم بدونم اینها علایم تخمک گذاری هست یا نه، و ایا هرشب لازمه که نزدیکی داشته باشیم؟ یه سوال دیگه هم دارم اینه که برای بارداری موفق پوزیشن خاصی لازمه یا نمیدونم میگن باید بعده نزدیکی پاها رو بالا بگیریم، لطفا راهنمایی کنید، لطفا

13. سلام ، ایا درد شکم و تغییر خلق و خو از علایم تخمک گذاری میتونه باشه؟من امروز روز 20 دوره پریودم و چون پریودهام منظم نیست نمیدونم تخمک گذاریم کی هست، از نرم افزار تقویم تخمک گذاری استفاده کردم اما بازم مطمئن نیستم، میخواستم بارزترین علایم تخمک گذاری رو بدونم در ضمن نرم افزار تخمک گذاری دیروز رو روز تخمک گذاری تعیین کرده بود، خواهشا اینبار جواب بدید، به کمکتون نیازدارم، من امروز از صبح زیر شکمم در سمت راست درد میکنه و گاهی حس میکنم ضربان دار هستش دردهاش و کم حوصله و کسل هم هستم و ترشحات هم دارم ، لطفا جواب بدید

14. Rogik نوشته است: سلام ، ایا درد شکم و تغییر خلق و خو از علایم تخمک گذاری میتونه باشه؟من امروز روز 20 دوره پریودم و چون پریودهام منظم نیست نمیدونم تخمک گذاریم کی هست، از نرم افزار تقویم تخمک گذاری استفاده کردم اما بازم مطمئن نیستم، میخواستم بارزترین علایم تخمک گذاری رو بدونم در ضمن نرم افزار تخمک گذاری دیروز رو روز تخمک گذاری تعیین کرده بود، خواهشا اینبار جواب بدید، به کمکتون نیازدارم، من امروز از صبح زیر شکمم در سمت راست درد میکنه و گاهی حس میکنم ضربان دار هستش دردهاش و کم حوصله و کسل هم هستم و ترشحات هم دارم ، لطفا جواب بدید

سلام
    بهتره از کیت های تخمک گذاری که داروخانه ها موجود دارند استفاده کنید
    علایمی که گفتید ممکنه نشان قطعی نباشه

15. Rogik نوشته است: با سلام چند بار سوال پرسیدم و جواب ندادید لطفا این بار جواب بدید ، من تقویم تخمک گذاری رو دریافت و نصب کردم، طبق اطلاعاتی که وارد کردم بازه زمانی 25 تا 31 فروردین برای من احتمال تخمک گذاری و بارداری رو زده و من از شب 24 ام اقدام به بارداری کردم ینی از شب گذشته، و امروز هم درد خفیفی زیر شکمم دارم و ترشحات لیز و البته کم ، میخواستم بدونم اینها علایم تخمک گذاری هست یا نه، و ایا هرشب لازمه که نزدیکی داشته باشیم؟ یه سوال دیگه هم دارم اینه که برای بارداری موفق پوزیشن خاصی لازمه یا نمیدونم میگن باید بعده نزدیکی پاها رو بالا بگیریم، لطفا راهنمایی کنید، لطفا

بهتره حوالی روزهای تخمک گذاری یک در میان رابطه داشته باشید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 9 از 11
رفتن به صفحه :    ... 9   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید