شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 8   

می خواهم حامله بشوم (بارداری موفق) ، سوال و جواب و راهنمایی

1. با سلام

من ٣٢ سالمه و يك ساله و ٤ ماه كه ازدواج كردم پريودم منظمه و ٦ ماه كه اقدام به بارداري كردم ولي هنوز جوابي نگرفتم فقط قبل از پريودم لكه بيني هاي قهوه اي رنگ قبل از شروع پريودم دارم تا زماني كه پريود شم معمولا بين ١٠ تا ٧ روز، چند ساله اتفاق مي افته بهمراه سوزش ، چندين دفعه به پزشك مراجعه كردم و سونوگرافي داخلي شدم ولي چيزي مشاهده نشده و سه ماه كه دم كرده رازيانه مي خورم كه روزهاي لكه بينيم كمتر شده ، ولي ماه گذشته روزهاي لكه بينيم بيشتر شد و پريودم عقب افتاد و زير دلم و همينطور كمرم درد زيادي داشت لطفا راهنمايي كنيد براي اينكه باردار شم ايا اينها دليلي براي عدم بارداري من مي شن ؟؟؟ لطفا راهنمايي كنيد كه من با روش سنتي باردار شم ممنون

2. سلام دكتر وقت شما بخير
    من سيكل قاعدگي ام بيست وهفت روز يكبار /سنم 27; روز سيزدهم سونو دادم بزرگتوين فوليكول 7ميل و ضخامت آندومتر 3/8ميل و تخمدان ها طبيعي و در كلدوساك خلفي لگن مايع آزاد مشاهده نشد، دكترم به من هيچ دارويي نداد جز اسيدفوليك وگفت تا شش ماه ديگه  آيا احتمال بارداري من هست ، وشش ماه به صورت طبيعي جلوگيري داشته و دو بار هم اورژانسي استفاده كردم ؛ ممكنه به خاطر اون قرصا دچارتغيير هورمون شده باشم . با تشكر از شما كه وقت ميگذاريدودر اين ماه. قصد حامله شدن دارم و اينكه احتمال بارداري من چقدر ممكنه ، مشكل من حاد يا نه ؟!

3. Nas27 نوشته است: سلام دكتر وقت شما بخير
    من سيكل قاعدگي ام بيست وهفت روز يكبار /سنم 27; روز سيزدهم سونو دادم بزرگتوين فوليكول 7ميل و ضخامت آندومتر 3/8ميل و تخمدان ها طبيعي و در كلدوساك خلفي لگن مايع آزاد مشاهده نشد، دكترم به من هيچ دارويي نداد جز اسيدفوليك وگفت تا شش ماه ديگه  آيا احتمال بارداري من هست ، وشش ماه به صورت طبيعي جلوگيري داشته و دو بار هم اورژانسي استفاده كردم ؛ ممكنه به خاطر اون قرصا دچارتغيير هورمون شده باشم . با تشكر از شما كه وقت ميگذاريدودر اين ماه. قصد حامله شدن دارم و اينكه احتمال بارداري من چقدر ممكنه ، مشكل من حاد يا نه ؟!

سلام
    دوست خوبم قرصهای پیشگیری تا چند دوره تعادل هورمونها را به هم میریزند...ممکنه هنوز از اثرات اونا باشه.
    بهتره صبور باشید و عجله نکنید و حتما تحت نظر پزشکتون باشید تا زودتر به نتیجه برسید.
    مشکل خاصی به نظر نمیاد...اسید فولیک هم برای تنظیم آهن خون دکتر بهتون داده.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  4. ممنون از شما خدا خيرتون بده 🙏🏻
    يعني احتمال بارداري در اين ماه رو ندارم ؟! تا شش ماه بايد صبر كنم؟! 😏😏😏

5. Nas27 نوشته است: ممنون از شما خدا خيرتون بده 🙏🏻
    يعني احتمال بارداري در اين ماه رو ندارم ؟! تا شش ماه بايد صبر كنم؟! 😏😏😏

سلام

در این ماه احتمالش کمه...اما بعید هم نیست.
    الزاما تا 6 ماه نباید صبر کنید...بستگی به سیستم بدنتون و هورمونها داره که چقدر طول بکشه منظم بشند...ممکنه ماه آینده بدنتون آمادگی لازم را پیدا کنه و بارداری رخ بده...ممکن هم هست تا چند ماه طول بکشه.
    در هر صورت حتما تحت نظر پزشکتون باشید و دستورات و تجویزات ایشون را حتما انجام بدید تا زودتر و مطمئن تر به نتیجه برسید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. Parasto-21 نوشته است:
    با سلام

من ٣٢ سالمه و يك ساله و ٤ ماه كه ازدواج كردم پريودم منظمه و ٦ ماه كه اقدام به بارداري كردم ولي هنوز جوابي نگرفتم فقط قبل از پريودم لكه بيني هاي قهوه اي رنگ قبل از شروع پريودم دارم تا زماني كه پريود شم معمولا بين ١٠ تا ٧ روز، چند ساله اتفاق مي افته بهمراه سوزش ، چندين دفعه به پزشك مراجعه كردم و سونوگرافي داخلي شدم ولي چيزي مشاهده نشده و سه ماه كه دم كرده رازيانه مي خورم كه روزهاي لكه بينيم كمتر شده ، ولي ماه گذشته روزهاي لكه بينيم بيشتر شد و پريودم عقب افتاد و زير دلم و همينطور كمرم درد زيادي داشت لطفا راهنمايي كنيد براي اينكه باردار شم ايا اينها دليلي براي عدم بارداري من مي شن ؟؟؟ لطفا راهنمايي كنيد كه من با روش سنتي باردار شم ممنون

سلام
    تا اونجاییکه اطلاعات بنده یاری میکنه اصولا علت لکه بینی طولانی وجود کیست یا عفونت هست اما شما میگید سونو چیزی نشون نداده.
    فقط میتونم پیشنهاد کنم که با پرس و جو پیش یک دکتر زنان مجرب تشریف ببرید تا قبل از هر چیز علت اصلی این مورد را بتونه تشخیص بده و بعد درمان را شروع کنید.
    اگر کیست باشه مسلما مانع بارداری میشه اما به محض اینکه برطرف بشه مشکلی برای بارداری نخواهید داشت.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. سلام خسته نباشید من دوسال جلوگیری داشتم پریودیم هم نامنظم بوده ازمایش هورمونیم پرولاکتینم بالا بوده وسونوگرافی ک انجام دادم همه چیز نرمال بوده .الان شش ماهه ک تصمیم ب بارداری دارم دکتر بهم متفورمین داد روزی دوتا و دوفاستون شب 15پریودی تاده شب یه دونه مصرف کنم این داروهارو دوماه مصرف کردم. ایا این داروهابرای منظم کردن پریودیم بوده؟.چن روز پیش ک باز رفتم دکتر بهم قرص لتراکس دادک شب سوم پریودیم تا هفت شب بخورم با امپول ک 14پریودیم بزنم. یه شب قبل موعد پریودیم نزدیکی داشتم الان من ازپریودیم سه روزه عقب انداختم علایمی مانند دردزیرشکم وتخمدان سمت چپ دارم تست خون هم دادم ولی منفی بود. آیاباردار شدم؟امکانش هست؟؟ ب نظرشما من از امپول پروژسترون برای اینکه پریودبشم استفاده کنم ضرری نداره؟؟؟

8. delaram_ نوشته است: سلام خسته نباشید من دوسال جلوگیری داشتم پریودیم هم نامنظم بوده ازمایش هورمونیم پرولاکتینم بالا بوده وسونوگرافی ک انجام دادم همه چیز نرمال بوده .الان شش ماهه ک تصمیم ب بارداری دارم دکتر بهم <a>متفورمین</a> داد روزی دوتا و دوفاستون شب 15پریودی تاده شب یه دونه مصرف کنم این داروهارو دوماه مصرف کردم. ایا این داروهابرای منظم کردن پریودیم بوده؟.چن روز پیش ک باز رفتم دکتر بهم قرص لتراکس دادک شب سوم پریودیم تا هفت شب بخورم با امپول ک 14پریودیم بزنم. یه شب قبل موعد پریودیم نزدیکی داشتم الان من ازپریودیم سه روزه عقب انداختم علایمی مانند دردزیرشکم وتخمدان سمت چپ دارم تست خون هم دادم ولی منفی بود. آیاباردار شدم؟امکانش هست؟؟ ب نظرشما من از امپول <a>پروژسترون</a> برای اینکه پریودبشم استفاده کنم ضرری نداره؟؟؟

سلام
    در جواب سوال اولتون باید عرض کنم که اون داروها برای تنظیم هورمونهاتون و به دنبال اون تنظیم قاعدگیتون بوده.
    چند روز قبل از شروع خونریزی قاعدگی احتمال بارداری صفر هست...پس احتمال حاملگی در مورد شما بعید بنظر میرسه.
    تعویق در قاعدگیتون ممکنه از اثرات قرص یا آمپول باشه و دردها هم علامت قریب الوقوع قاعدگی باشه...چون برای بارداری تحت نظر پزشک هستید هیچ دارو یا آمپولی را خودسرانه مصرف نکنید...هیچ لزومی به استفاده از آمپول پروژسترون نیست چون اگر باردار نباشید بزودی خونریزی رخ خواهد داد پس لزومی نداره با آمپول دوباره نظم هورمونهاتون را بر هم بزنید...با این حال با دکترتون حتما و حتما مشورت کنید.

9. با سلام  و احترام
    من ازمایش قبل از بارداری دادم و جواب ازمایشم این هست میشه برام تفسیرش کنید و بگید ایا من مشکلی دارم؟
    Hypochromia (+)
    , Microcyte(+)
    , Anisocytosis(+)

ممنون میشم سریع بهم اطلاع بدید چون مشکوک به بارداری شدم

10. با سلام بهتر است آمیزش در زمان تخمک گداری هر چند روز انجام شود؟
    من 31 سالمه دو ماه اقدام به بارداری کردیم اما نتیجه ای نگرفتیم اولین روز آخرین پریودم 17  اسفنده و سیکل قاعدگیم 31 روزه است پریودمم منظمه
    طبق محاسبات زمان تخمک گذاری من  از 3 تا 7 فروردین نشون داده .
    ایا باید از سوم تا هفتم مرتب آمیزش داشته باشیم ؟
    احتمال تخمک گذاری در کدام روز(از سوم تا هفتم )بیشتره و مطمئن تر.
    و آیا نوع تغذیه در پروسه تخمک گذاری موثر است ؟

با تشکر

11. laleht نوشته است: با سلام بهتر است آمیزش در زمان تخمک گداری هر چند روز انجام شود؟
    من 31 سالمه دو ماه اقدام به بارداری کردیم اما نتیجه ای نگرفتیم اولین روز آخرین پریودم 17  اسفنده و سیکل قاعدگیم 31 روزه است پریودمم منظمه
    طبق محاسبات <a>زمان تخمک گذاری</a> من  از 3 تا 7 فروردین نشون داده .
    ایا باید از سوم تا هفتم مرتب آمیزش داشته باشیم ؟
    احتمال تخمک گذاری در کدام روز(از سوم تا هفتم )بیشتره و مطمئن تر.
    و آیا نوع تغذیه در پروسه تخمک گذاری موثر است ؟

با تشکر

سلام
    خیر...نزدیکی با هدف بارداری موفق باید در بازه تخمک گذاری یک شب در میان انجام بشه...دلیلش هم اینه که اسپرم باید بالغ بشه تا بتونه لقاح کنه.
    بازه تخمک گذاری روزهای 11 تا 16 سیکل محسوب میشه و روز 14 احتمال بارداری زیاد میشه....در بازه ای که شما گفتید روز 5 مطمئن تر بنظر میاد.
    بله...تغذیه هم قطعا بی تاثیر نیست...با جستجو در همین سایت میتونید به اطلاعات کامل در این مورد دست یابید.

12. با سلام
    برای بارداری اقدام کردیم... این ماه پریود نشدم... بعد از یک هفته از تأخیر در خونریزی، از بی بی چک استفاده کردم و نتیجه مثبت شد، ولی امروز (بعد از 10 روز تأخیر در پریودم)که می خواستم برم دکتر برای آزمایش خون، پریود شدم...
    امیدی به بارداریم نیست... علت خونریزی چی میتونه باشه...

13. سلام.با عرض خسته نباشید
    من پویا 29ساله هستم.دوماه عروسی کردم.تو این این دوماه با راهنمایی سایتتون هر چی تلاش کردیم.خانمم باردار نشد.خانمم الان 20سالش هست..نمیدونم مشکل از کجا بوده.ماه اول یک شب درمیان رابطه ی عمیق داشتیم .چون به نتیجه نرسیدم.ماه دوم هر شب رابطه ی عمیق رو انجام دادیم.خانمم 26روز یک بار پریود میشه و سه روز یا چهار روز مریضی ش ادامه داره...امروز 24 اسفن اولین روز پریودش هست.لطفا راهنمایی مون کنید.
    سوال بعدی اینکه برا تقویت شدن خودم و همسرم چه چیزهایی لازمه مصرف کنیم..خانمم اهن خونش کم هست...لطفا در این موردهم راهنمایی مون کنید.
    و مساله ی بعدی اینکه ما خیلی دوست داریم دوقلو داشته باشیم آیا میشه باقرص یا چیزی دیگه دوقلو داشته باشیم؟
    توضیحی بدم اینکه من الان خارج از ایران هستم و سه ماه دیگه میتون با خانمم رابطه برقرار کنم..اگه موردی برا این سه ماه هست و راهنمایی دارید برامون بنویسید..خانمم خیلی گریه میکنه.نمیدونم چیکار کنم..
    اینم بگم خانمم خیلی جنب و جوش داره.و روزا اصلا استراحت نمیکنه..و دوست داره تحرکت داشته باشه
    پیشاپیش تشکر میکنم.و اینکه سال جدید سالی سرشار از خوشبختی براتون ارزو میکنم.

14. Zahra1110 نوشته است: با سلام
    برای بارداری اقدام کردیم... این ماه پریود نشدم... بعد از یک هفته از تأخیر در خونریزی، از بی بی چک استفاده کردم و نتیجه مثبت شد، ولی امروز (بعد از 10 روز تأخیر در پریودم)که می خواستم برم دکتر برای آزمایش خون، پریود شدم...
    امیدی به بارداریم نیست... علت خونریزی چی میتونه باشه...

سلام
    دوست خوبم سه احتمال وجود داره....اول اینکه ممکنه از بیبی چک صحیح استفاده نکرده باشید...چون جواب بیبی چک فقط تا 10 دقیقه اعتبار داره...ممکنه شما بعد از 10 دقیقه جواب را بررسی کرده و متوجه شدید که مثبت نشون داده شده...در صورتیکه در اصل جواب منفی بوده.
    دوم اینکه خونریزی ممکنه خون لانه گزینی باشه.
    سوم اینکه ممکنه باردار شدید اما سقط خودبخودی رخ داده و موجب خونریزی شده.
    بهتره حتما با پزشک زنان مشورت کنید تا شرایطتون بررسی بشه.

15. saeidhamid نوشته است: سلام.با عرض خسته نباشید
    من پویا 29ساله هستم.دوماه عروسی کردم.تو این این دوماه با راهنمایی سایتتون هر چی تلاش کردیم.خانمم باردار نشد.خانمم الان 20سالش هست..نمیدونم مشکل از کجا بوده.ماه اول یک شب درمیان رابطه ی عمیق داشتیم .چون به نتیجه نرسیدم.ماه دوم هر شب رابطه ی عمیق رو انجام دادیم.خانمم 26روز یک بار پریود میشه و سه روز یا چهار روز مریضی ش ادامه داره...امروز 24 اسفن اولین روز پریودش هست.لطفا راهنمایی مون کنید.
    سوال بعدی اینکه برا تقویت شدن خودم و همسرم چه چیزهایی لازمه مصرف کنیم..خانمم اهن خونش کم هست...لطفا در این موردهم راهنمایی مون کنید.
    و مساله ی بعدی اینکه ما خیلی دوست داریم دوقلو داشته باشیم آیا میشه باقرص یا چیزی دیگه دوقلو داشته باشیم؟
    توضیحی بدم اینکه من الان خارج از ایران هستم و سه ماه دیگه میتون با خانمم رابطه برقرار کنم..اگه موردی برا این سه ماه هست و راهنمایی دارید برامون بنویسید..خانمم خیلی گریه میکنه.نمیدونم چیکار کنم..
    اینم بگم خانمم خیلی جنب و جوش داره.و روزا اصلا استراحت نمیکنه..و دوست داره تحرکت داشته باشه
    پیشاپیش تشکر میکنم.و اینکه سال جدید سالی سرشار از خوشبختی براتون ارزو میکنم.

سلام
    شما و همسرتون خیلی زود ناامید شدید...واسه بارداری شرایط زیادی باید فراهم باشه.
    نزدیکی به قصد بارداری باید در بازه تخمک گذاری یک شب در میان انجام بشه...اگر هرشب انجام بشه اسپرمها بالغ و بارور نخواهند بود.
    کم خونی و کمبود آهن یکی از موانع بارداری هست...ایشون باید تحت نظر پزشک یک دوره قرص آهن مصرف کنه تا بدنش آمادگی لازم برای بارداری را پیدا کنه.
    جای نگرانی نیست...به ایشون بگید بجای گریه حتما با پزشک زنان یا ماما در مورد اقدامات لازم برای بارداری مشورت کنه تا زودتر به نتیجه برسه....قبل از هر چیز آهن خون ایشون باید تنظیم بشه وگرنه جنین هم به کمبود آهن یا کم خونی شدید مبتلا میشه.
    ایشون چون سنش کمه هنوز نمیدونه واسه اینکه خودش و نوزادش در صحت و سلامت کامل بمونند باید اصولی اقدام کنه و تحت نظر پزشک باشه...پزشک یا ماما در مورد دوقلو زایی و تقویت خودتون و همسرتون ایشون را کامل و مفصل راهنمایی خواهد کرد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 8 از 11
رفتن به صفحه :    ... 8   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید