شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 18 ...   

سوالات و راهنمایی در مورد روش مصرف قرص ضد بارداری

1. سلام با نامزدم رابطه بدون محافظت داشتم.. لقاح انجام شد.. فردای آن روز یک عدد قزص لونژیل 1.5 مصرف شد.. با انکه  زمان قاعدگی  شده و 16 روز از روز مصرف قرص گذشته.. قاعدگی رخ نداده..  از بیبی چک و آزمایش بتا هم بهره بردیم که جواب منفی بود..تمام علایم قاعدگی نمایان شده ولی  صورت نگرفته..  آیا ممکن است بارداری رخ داده شده باشه؟؟؟  درضمن دیروز و امروز هم رابطه بدون محافظت داشتیم!!! خیلی نگرانم.. خصوصا نسبت به 2 رابطه در 2 روز گذشته ..
    3

2. SHZN نوشته است: سلام با نامزدم رابطه بدون محافظت داشتم.. لقاح انجام شد.. فردای آن روز یک عدد قزص لونژیل 1.5 مصرف شد.. با انکه  زمان قاعدگی  شده و 16 روز از روز مصرف قرص گذشته.. قاعدگی رخ نداده..  از بیبی چک و آزمایش بتا هم بهره بردیم که جواب منفی بود..تمام علایم قاعدگی نمایان شده ولی  صورت نگرفته..  آیا ممکن است بارداری رخ داده شده باشه؟؟؟  درضمن دیروز و امروز هم رابطه بدون محافظت داشتیم!!! خیلی نگرانم.. خصوصا نسبت به 2 رابطه در 2 روز گذشته ..
    3

سلام
    با استفاده صحیح از روش اورژانسی احتمال حاملگی تا 99 درصد منتفی خواهد شد...علایمی که الان دارید خبر از قاعدگی قریب الوقوع میده...تنها کاری که لازمه اینه که صبور باشی و استرس را از خودت دور کنی تا قاعدگی باز بشه.
    در مورد دو رابطه اخیر بهتر بود که از یک روش پیشگیری دیگه حتما استفاده میکردید چون هنوز قاعدگی این سیکلتون رخ نداده نمیتونید دوباره از روش اورزانسی استفاده کنید.
    اگر تا دو روز دیگه خونریزی رخ داد که خیالتون کاملا راحت میشه...چون دو رابطه اخیر هم میشه قبل از خونریزی قاعدگی و این زمان از روزهای امن برای نزدیکی بشمار میاد چون تخمکی وجود نداره....اما اگر خونریزی رخ نداد بهتره که با ماما یا پزشک زنان مشورت کنید و شرایط را براشون بازگو کنید تا کمکتون کنند.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  3. سلام. من سری اول قرص ال دی رو شروع کردم، بعد از 8شب رابطه ی محاظت نشده و پر خطر داشتم(قرص شب7 رو فراموش کرده بودم و بعد از رابطه جنسی 2تا مصرف کردم یعنی در همون شب هشتم) . تازه ازدواج کردم و همسرم اصلا علاقه ای به بچه دار شدن نداره. آیا احتمال بارداری وجود داره؟! ( قرص رو هرشب مصرف میکردم بین ساعت 11 تا 12 ولی ساعت دقیق نه) . در صورت احتمال بارداری آیا میتونم از قرص اورژانسی استفاده کنم یا نه؟! اگر میتونم ادامه ی ال دی رو چه کنم؟! ممنون میشم جواب بدین

4. Samin71 نوشته است: سلام. من سری اول قرص ال دی رو شروع کردم، بعد از 8شب رابطه ی محاظت نشده و پر خطر داشتم(قرص شب7 رو فراموش کرده بودم و بعد از رابطه جنسی 2تا مصرف کردم یعنی در همون شب هشتم) . تازه ازدواج کردم و همسرم اصلا علاقه ای به بچه دار شدن نداره. آیا احتمال بارداری وجود داره؟! ( قرص رو هرشب مصرف میکردم بین ساعت 11 تا 12 ولی ساعت دقیق نه) . در صورت احتمال بارداری آیا میتونم از قرص اورژانسی استفاده کنم یا نه؟! اگر میتونم ادامه ی ال دی رو چه کنم؟! ممنون میشم جواب بدین

سلام
    دوست عزیز اگر تصمیمتون بر این بوده که تا مدتها با قرص ال دی پیشگیری انجام بدید، میبایست در ماه اول استفاده از قرص از یک روش پیشگیری دیگه مثل کاندوم هم استفاده کنید و از ماه دوم کاندوم را کنار بگذارید.
    اگر شما در ماه اول این رابطه حفاظت نشده را داشتید پس بهتره از روش اورژانسی استفاده کنید و دیگه ال دی را ادامه ندید...چون نظمش به هم میخوره....اجازه بدید که بعد از قرص اورژانسی پریود بشید و بعد از روزی که پزشک بهتون تجویز کرده دوباره ال دی را شروع کنید.
    برای اطمینان خاطر بهتره با ماما یا پزشک زنان هم مشورت کنید.

تشکر شده توسط : ROHAM
  5. سلام
    من ۲۷ سالمه ۳ ماهه ازدواج کردم هفدهم ماه پیش پریود شدم . بیست و چهارم تموم شد ۴روز بعد رابطه مشکوک داشتم و فرداش ۲ تا قرص ld خوردم از ۱ هفته بعدش لکه دارم البته از هفدهم این ماه بیشتر شده آیا این خطرناکه؟؟
    من قرص پاروکسيتين مصرف میکنم و کم کاری تیروئید دارم که تو یکی دو ماه گذشته بالا پایین شد ولی الان نرماله
    تو ماه گذشته استرس هم داشتم
    لطفا راهنمایم کنین ممنون

6. Yasminaa نوشته است: سلام
    من ۲۷ سالمه ۳ ماهه ازدواج کردم هفدهم ماه پیش پریود شدم . بیست و چهارم تموم شد ۴روز بعد رابطه مشکوک داشتم و فرداش ۲ تا قرص ld خوردم از ۱ هفته بعدش لکه دارم البته از هفدهم این ماه بیشتر شده آیا این خطرناکه؟؟
    من قرص پاروکسيتين مصرف میکنم و کم کاری تیروئید دارم که تو یکی دو ماه گذشته بالا پایین شد ولی الان نرماله
    تو ماه گذشته استرس هم داشتم
    لطفا راهنمایم کنین ممنون

سلام
    رابطه شما در روز 11 سیکل و در آستانه روزای پرخطر بوده...اگر هدفتون از مصرف قرص ال دی روش اورژانسی بوده، اشتباه مصرف کردید...میبایست نهایتا تا 72 ساعت بعد از رابطه 4 عدد و 12 ساعت بعد از نوبت اول هم 4 عدد دیگه مصرف میکردید.
    اما با توجه به اینکه یک هفته بعد از مصرف قرص لکه بینی داشتید میشه گفت احتمال حاملگی صفر هست...برای اطمینان بیشتر بهتره از بیبی چک یا آزمایش استفاده کنید.
    استرس تاثیر مستقیم و منفی روی هورمونهای جنسی میذاره و باعث میشه قاعدگی به تعویق بیفته یا مدت لکه بینی زیاد بشه.

7. با سلام من با نامزدم رابطه ی بدون دخول داشتیم و منی روی آلتشون ریخت بعد حدود 8 ساعت بعد یه قرص اچ دی خورد 12 ساعت بعد هم یکی دیگه.حالا اگر مجدد قرص لونژیل رو طبق دستور استفاده کنه چقدر احتمال بارداری هست ؟توی زمان پریود چه تاثیری میذاره.مصرف این 4تا قرص باهم مشکل ایجاد میکنه؟
    ممنون ميشم اگه زودتر جواب بديد و مارو از نگراني در بياريد!

8. F_ndrpr نوشته است: با سلام من با نامزدم رابطه ی بدون دخول داشتیم و منی روی آلتشون ریخت بعد حدود 8 ساعت بعد یه قرص اچ دی خورد 12 ساعت بعد هم یکی دیگه.حالا اگر مجدد قرص لونژیل رو طبق دستور استفاده کنه چقدر احتمال بارداری هست ؟توی زمان پریود چه تاثیری میذاره.مصرف این 4تا قرص باهم مشکل ایجاد میکنه؟
    ممنون ميشم اگه زودتر جواب بديد و مارو از نگراني در بياريد!

سلام
    اگر با هدف استفاده از روش اورژانسی قرص اچ دی را صحیح مصرف کرده بود دیگه نیازی به مصرف قرص لونژیل نبود...ایشون میبایست دو عدد اچ دی و 12 ساعت بعدش هم دو عدد دیگه مصرف میکرد.
    الان میتونه از لونژیل استفاده کنه منتها این همه قرص عوارض زیادی در پی خواهد داشت...چون هورمون خیلی زیادی به بدن وارد میشه و نظم هورمونها نوسان زیادی پیدا میکنه و خیلی طول میکشه که دوباره منظم بشند و قاعدگی بعدی ممکنه هفته ها به تعویق بیفته.
    با توجه به اینکه رابطه سطحی و بدون دخول بوده، اگر درصد زیادی احتمال میدید که منی داخل واژن نشده لازم نیست لونژیل بخوره اما اگر شکتون زیاده فقط یک عدد لونژیل 1.5 بخوره نه بیشتر.

9. دوستان من معذرت ميخوام! در مورد سوالي كه پرسيدم، رابطه تو روز يازدهم سيكل بوده و درصد زيادي احتمال ميديم كه مني داخل نرفته و فقط روي آلت ريخته! اون دو قرص hd هيچ تاثيري نداره؟!؟ خوردن قرص لونژيل لازمه؟!

10. F_ndrpr نوشته است: دوستان من معذرت ميخوام! در مورد سوالي كه پرسيدم، رابطه تو روز يازدهم سيكل بوده و درصد زيادي احتمال ميديم كه مني داخل نرفته و فقط روي آلت ريخته! اون دو قرص hd هيچ تاثيري نداره؟!؟ خوردن قرص لونژيل لازمه؟!

سلام
    با توجه به اینکه میگید احتمال اینکه منی داخل نرفته زیاده، همون دو قرص اچ دی تاثیر گذار خواهد بود.
    خوردن لونژیل بستگی به خودش داره....اگر قراره که بعد با عقب افتادن قاعدگی دچار استرس شدید بشه و پشیمون از نخوردن لونژیل، پس بهتره که حالا لونژیل مصرف بشه تا خیالتون کاملا راحت بشه.

11. باسلام و خسته نباشید
    ببخشید مزاحم اوقات شما شدم.
    من 21 و دختری 28 ساله بعد از ی دوره با هم بودن ایشون حامله شد 30 روز بود جنین دقیقا و طبق دستور پزشک برای سقط بی دردسر قرص cytotec 200mcg به تعداد 4 تا تهیه کردیم و طبق دستور ما از طریق واژن ابتدا دو قرص را وارد واژن کردیم همزمان و کامل بعد یک ساعت بعد ی قرص دیگه و درد زیر دلش شروع شد و قرص 4 رو یک ساعت بعد گذاشتیم و خون روزیشون شروع شد و دیگه ازون به بعد کامل از هم جدا شدیم ولی طبق گفتش چند ساعت بعد لخته های خونی ازش دفع شد و تا 8 روز خونریزی داشت و گفت پاک شده بعد اون دیگه هیچ اطلاعی از هم نداریم و داریم هر کدام زندگیمونو میکینم الان ازون مدت 2 ماه گذشته و من میخوام مطمعن شم که این سقط انجام شده باشه و دوستم ندارم باهاش ارتباط داشته باشم فقط خواستم بدونم با
    تا ازین قرص دیگه احتمالی از بچه نیست؟
    سوال بعدمم اینه که قبل از این گزاشتن قرص ها ما نزدیکی بدون پیشگیری داشتیم میخواستم بدونم بعد این قرصا دیگه اون نزدیکی و دخول کاملمون امکان بارداری نمیاره اره؟
    ممنون میشم جواب بدین خیلی برام مهمه چون من ازدواج کردم 1 ماهه و این قضیه عذابم میده هرچند صیغه بودیم و بخواست خودش بود .

12. من با نامزدم بعداز سه روز از تمام شدن پریودم رابطه جنسی دهانی داشتم که مقداری منی داخل دهان من شد و من فوری بیرون ریختم و نامزدم دوباره خاست که رابطه داشته باسه از من لب گرفت امکان این هست که اسپرم از دهان من وارد دهان ایشون بشه وبا لیسیدن الت من وارد واژن من بشه من همون روز دتا قرص ال دی خوردم ۱۲ ساعت بعد هم دوتای دیگه ایا امکان حاملگی هست

13. سلام دکتر . من حدود روز 28 ماه یک رابطه بدون دخول با نامزدم داشتم که از ترس بعد از دوروز از قرص لونزیل استفاده کردم به همون روش گفته شده. و حدود 3 روز بعدش پریود شدم . بعد ازون روز 18 ام ماه بعد دوباره بهمین شکل و بدون دخول ازترس پیشاب قرص لونژیل خوردم دوز1.5 شو . امیخاستم ببینم واسه بار سوم ک بخورم اثر داره یاخیر؟ واینکه احتمال داره باردارباشم یا نه؟ چند وقت بعدش پریود میشم؟و اگر شک کردم کی از بیبی چک استفاده کنم؟ممنون میشم سریع ج بدین .چون خیلی میترسم خاهش میکنم

14. Arezure نوشته است: من با نامزدم بعداز سه روز از تمام شدن پریودم رابطه جنسی دهانی داشتم که مقداری منی داخل دهان من شد و من فوری بیرون ریختم و نامزدم دوباره خاست که رابطه داشته باسه از من لب گرفت امکان این هست که اسپرم از دهان من وارد دهان ایشون بشه وبا لیسیدن الت من وارد واژن من بشه من همون روز دتا قرص ال دی خوردم ۱۲ ساعت بعد هم دوتای دیگه ایا امکان حاملگی هست

سلام
    با اون رابطه دهانی که شما توصیف کردید امکان بارداری غیر ممکن هست.
    روش اورژانسی را هم اشتباه مصرف کردید...در مورد ال دی باید دو نوبت 4 تایی مصرف بشه.
    در مورد رابطه شما هیچ لزومی به مصرف قرص نبوده.

15. Elnazjoonii نوشته است: سلام دکتر . من حدود روز 28 ماه یک رابطه بدون دخول با نامزدم داشتم که از ترس بعد از دوروز از قرص لونزیل استفاده کردم به همون روش گفته شده. و حدود 3 روز بعدش پریود شدم . بعد ازون روز 18 ام ماه بعد دوباره بهمین شکل و بدون دخول ازترس پیشاب قرص لونژیل خوردم دوز1.5 شو . امیخاستم ببینم واسه بار سوم ک بخورم اثر داره یاخیر؟ واینکه احتمال داره باردارباشم یا نه؟ چند وقت بعدش پریود میشم؟و اگر شک کردم کی از بیبی چک استفاده کنم؟ممنون میشم سریع ج بدین .چون خیلی میترسم خاهش میکنم

سلام
    در هر سیکل شما مجاز هستید فقط یک مرتبه از قرص اورژانسی استفاده کنید...منظور این هست که باید اجازه بدید بعد از مصرف قرص خونریزی رخ بده و بعد از خونریزی که سیکل بعدیتون محسوب میشه باز میتونید از روش اورژانسی استفاده کنید...در این مدت هم برای پیشگیری باید از روشهای دیگه استفاده کنید.
    با مصرف صحیح قرص اورژانسی تا 99 درصد از بارداری پیشگیری میشه.
    بعد از مصرف قرص تا دو هفته فرصت هست که خونریزی رخ بده.
    تقریبا یک هفته تا 10 روز بعد از نزدیکی مشکوک میتونید از بیبی چک استفاده کنید و بعد از 14 روز میتونید آزمایش بدید.
    در مورد شما احتمال بارداری منفی هست.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 18 از 23
رفتن به صفحه :    ... 18 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید