شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خونريزي بارداري و علت ممنوعيت رابطه جنسي

1. سلام
    من باردارم و سن جنين نه هفته و دو روز. بخاطر داشتن خونريزي دكتر رابطه جنسي رو ممنوع كرده، سوال من از شما اينه كه چرا رابطه جنسي در زمان خونريزي ممنوع ميشه؟ يعني داشتن رابطه ( خودارضايي) چه اتفاقي رو در بدن من رقم ميزنه كه منجر به خونريزي ميشه؟؟؟؟

2. Mahba نوشته است: سلام
    من باردارم و سن جنين نه هفته و دو روز. بخاطر داشتن خونريزي دكتر رابطه جنسي رو ممنوع كرده، سوال من از شما اينه كه چرا رابطه جنسي در زمان خونريزي ممنوع ميشه؟ يعني داشتن رابطه ( خودارضايي) چه اتفاقي رو در بدن من رقم ميزنه كه منجر به خونريزي ميشه؟؟؟؟

منظور از داشتن رابطه آيا داشتن دخول هست يا به کل معاشقه هم ممنوع است؟

به نظرم منظور پزشک شما ممنوعيت برای دخول بوده نه خودارضايی و معاشقه

با همسرتان معاشقه کنيد اما دخول را انجام ندهيد.

شاداب باشيد

3. Mahba نوشته است: سلام

سلام،

خونریزی در اوایل بارداری ( کمتر از 20 هفته) علل مختلفی می تواند داشته باشد و ابتدا می بایست میزان آن را مشخص نمود که در حد لکه بینی بوده یا خونریزی.
    خونریزی در سه ماهه اول همیشه نشاندهنده مشکلی مهم نیست و می تواند به دلیل موارد زیر باشد:

• رابطه جنسی
    • عفونت
    • تغییرات هورمونی

اما علل مهمتری هم می توانند باعث خونریزی شوند که عبارتند از:

• سقط جنین
    • حاملگی نابجا
    • حاملگی مولار

دیدن نشانه های زیر علامت خطر است و می بایست در اسرع وقت به پزشک مراجعه نمود:

• خونریزی شدید
    • خونریزی همراه با درد و کرامپ
    • خونریزی و گیجی
    • درد شکم و لگن
    در این موارد حتما توصیه های پزشک معالج خود را رعایت کنید، استراحت کنید، کمتر سرپا باشید، رابطه جنسی نداشته باشید، از دوش واژینال و تامپون اجتناب کنید. توصیه به علت داشتن رابطه جنسی به دلیل این است که هم خوده این رابطه می تواند باعث خونریزی شود و هم اینکه ارگاسم باعث تحریک دستگاه تناسلی  می گردد و با توجه به سابقه خونریزی در شما بهتر است موقتا از آن اجتناب کنید. یافتن علت دقیق خونریزی در سه ماهه اول بارداری نیاز به ارزیابی های بیشتر دارد، لطفا تا پیدا شدن علت اصلی توصیه های پزشک معالج خود را دنبال کنید.

تاپیکهای مرتبط:
    لکه بینی در دوران حاملگی
    وجود خونریزی واژینال در بارداری
    نزديكى هنگام حاملگى
    بارداري پرخطر و افزايش ميل جنسي

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید