شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سیپروترون کامپاند و مصرف آن

1. اقای دکتر ایا قرص سیپروترون کامپاند  از نوع قرص جلوگیری است یا خیر  
    من نیز مدت 6 ماه برای کیست تخمدان مصرف کردم  موهای صورتم کم شد  ایا تاثیری روی بار داری دارد یا خیر ممنون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. medya1981 نوشته است: اقای دکتر ایا قرص سیپروترون کامپاند  از نوع قرص جلوگیری است یا خیر  
    من نیز مدت 6 ماه برای کیست تخمدان مصرف کردم  موهای صورتم کم شد  ایا تاثیری روی بار داری دارد یا خیر ممنون

سلام،
    این دارو بیشتر در مواردی تجویز می شود که یکی از حالات پرمویی و آکنه وجود دارد و در عین حال فرد تمایل به جلوگیری از بارداری هم دارد. این دارو یکی از انواع داروهای مونوفازیک در جلوگیری از بارداری می باشد.

3. سلام خسته نباسید اقای دکتر ایا خوردن این نوع دارو به دختر خانمها در صورت داشتن کیست تخم دان تجوز میشود ایا باعث اختلال در اینده نمیشود مثلا نازاییی.

4. medya1981 نوشته است: سلام خسته نباسید اقای دکتر ایا خوردن این نوع دارو به دختر خانمها در صورت داشتن کیست تخم دان تجوز میشود ایا باعث اختلال در اینده نمیشود مثلا نازاییی.

سلام،
    خیر مشکلی ایجاد نمی شود.

5. سلام.می خواستم بدونم تا زمانی که قرصای sipetron kompond مصرف میشه آیا امکان بارداری وجود داره یا باید بعد از دوره درمان باردار شد؟

6. marefat نوشته است: سلام.می خواستم بدونم تا زمانی که قرصای سیپروترون کمپوند sipetron kompond مصرف میشه آیا امکان بارداری وجود داره یا باید بعد از دوره درمان باردار شد؟

سلام،
    داروی سیپروترون کامپاند اگر به درستی مصرف شود به عنوان یک روش جلوگیری از بارداری محسوب می شود. روش مصرف به این صورت است که در روز 5 قاعدگی دارو شروع شده و تا 21 روز ادامه می یابد، سپس دارو 7 روز قطع شده و دوره بعدی آغاز می شود. اگر دارو را منظم مصرف کنید امکان بارداری حین مصرف این دارو وجود ندارد و برای حاملگی باید پس از اتمام مصرف این دارو اقدام کنید.

7. سلام آقای دکتر، من چند تا سوال دارم.
    من تنبلی تخمدان (PCO) دارم. یه مقدار کم هم موهای زائد، جوش زیاد ندارم و چاق هم نیستم. دکتر برام قرص سیپروترون کامپاند رو تجویز کرد (تقریبا از 3 سال پیش). موهای زائدم خیلی کمتر نشد. دکتر می گه تا زمانی که تصمیم به حاملگی نداری بخور چون نمی ذاره تخمدانت تنبل بشه. این موضوع چقدر درسته؟ در ضمن من چند ماه پیش بدون مشورت با دکتر 6 ماه قرص نخوردم اما حامله نشدم. بعد دوباره شروع به قرص خوردن کردم. می خواستم بدونم اگه یه بار بعد از پایان دوره قرص، روز پنجم پریود کلومیفن رو شروع کنم اثر داره؟
    ممنون

8. marjan1123 نوشته است: سلام آقای دکتر، من چند تا سوال دارم.
    من تنبلی تخمدان (PCO) دارم. یه مقدار کم هم موهای زائد، جوش زیاد ندارم و چاق هم نیستم. دکتر برام قرص سیپروترون کامپاند رو تجویز کرد (تقریبا از 3 سال پیش). موهای زائدم خیلی کمتر نشد. دکتر می گه تا زمانی که تصمیم به حاملگی نداری بخور چون نمی ذاره تخمدانت تنبل بشه. این موضوع چقدر درسته؟ در ضمن من چند ماه پیش بدون مشورت با دکتر 6 ماه قرص نخوردم اما حامله نشدم. بعد دوباره شروع به قرص خوردن کردم. می خواستم بدونم اگه یه بار بعد از پایان دوره قرص، روز پنجم پریود کلومیفن رو شروع کنم اثر داره؟
    ممنون

سلام،
    مصرف سیپروترون برای تنظیم قاعدگی ها و برطرف نمودن کیست و علایم آن درمان مناسبی است، اما توجه داشته باشید که مصرف خودسرانه دارو و ترکیب آن با رژیمهای درمانی دیگر شاید نتیجه مطلوب را در شما ایجاد نکند. به نظر من بهتر است شروع کلومیفن و یا ادامه مصرف سیپروترون را با نظر پزشکتان ادامه دهید تا با استفاده از تجربه و اصول پزشکی نتیجه بهتری بگیرید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. 33 ساله هستم ومجرد. بعلت تعدادی موی زاید در صورتم دکتر به من قرص سیپروترون و سیپروترون کامپاند رو تجویز کرد.پریودم بعد از تمام شدن قرص برای ماه اول حدود 11 روز عقب افتاد و بعد از تما م شدن پریود نزدیک 10 الی 12 روزهستش که لکه بینی دارم که تقریبا بیش از لکه هستش و مشابه روزهای آخر پریوده . چیزی که منو نگران کرده اینه که من همیشه پریود کاملا منظمی داشتم و می ترسم این قر صها همه چیز روبه هم بریزه ودیگه نتونم هرما ه زمان پریودم رو تشخیص بدم و کلاعصبیم کرده(در ضمن  این قرص ها رو دیگه مصرف نمی کنم  چون با دکتر تماس گرفتم گفت قطع کن ). لطفا در این زمینه راهنماییم کنید

10. paryah نوشته است: 33 ساله هستم ومجرد. بعلت تعدادی موی زاید در صورتم دکتر به من قرص سیپروترون و سیپروترون کامپاند رو تجویز کرد.پریودم بعد از تمام شدن قرص برای ماه اول حدود 11 روز عقب افتاد و بعد از تما م شدن پریود نزدیک 10 الی 12 روزهستش که لکه بینی دارم که تقریبا بیش از لکه هستش و مشابه روزهای آخر پریوده . چیزی که منو نگران کرده اینه که من همیشه پریود کاملا منظمی داشتم و می ترسم این قر صها همه چیز روبه هم بریزه ودیگه نتونم هرما ه زمان پریودم رو تشخیص بدم و کلاعصبیم کرده(در ضمن  این قرص ها رو دیگه مصرف نمی کنم  چون با دکتر تماس گرفتم گفت قطع کن ). لطفا در این زمینه راهنماییم کنید

سلام،
    با توجه به اینکه این دارو از ترکیبات هورمونی تشکیل شده احتمال بروز تغییر در سیکلهای قاعدگی وجود دارد ولی این تغییراتی معمولا در سمت منظم کردن است. با توجه به اینکه در شما ایجاد نامنظمی و لکه بینی کرده است بهتر است با توجه به توصیه پزشک دارو را قطع و برای ادامه درمان با ایشان مشورت نمایید.

11. با سلام من 28 سال دارم و حدود 6 ماه قبل متوجه شدم در سینه هام کیست 3.5 سانتی وجود داره صورتم هم شدیدا جوش میزنه دکتر پوست برام قرص سیپروترون کمپوند تجویز کرده میخواستم بدونم:
    1-مصرف این قرص روی کیستهای سینه تاثیر منفی داره یا نه ؟
    2-دکتر برای درمان جوش همزمان با سیپروترون کمپوند اریترومایسین 400 هم تجویز کرده،با توجه به اینکه در بروشور دارو توصیه شده همزمان با آنتی بیوتیک مصرف نشه میخواستم بدونم مصرف همزمان مشکلی ایجاد نمیکنه؟

12. mghmghmgh نوشته است: با سلام من 28 سال دارم و حدود 6 ماه قبل متوجه شدم در سینه هام کیست 3.5 سانتی وجود داره صورتم هم شدیدا جوش میزنه دکتر پوست برام قرص سیپروترون کمپوند تجویز کرده میخواستم بدونم:
    1-مصرف این قرص روی کیستهای سینه تاثیر منفی داره یا نه ؟
    2-دکتر برای درمان جوش همزمان با سیپروترون کمپوند اریترومایسین 400 هم تجویز کرده،با توجه به اینکه در بروشور دارو توصیه شده همزمان با آنتی بیوتیک مصرف نشه میخواستم بدونم مصرف همزمان مشکلی ایجاد نمیکنه؟

سلام،
    سیپروترون ممکن است بر روی پستان تاثیر داشته باشد، در این مورد با پزشک زنان خود مشورت نمایید.
    در مورد تداخل اریترومایسین با سیپروترون من مطلبی نخوانده ام.

13. با سلام

من 29 سال سن دارم و حدودا از 2 یا 3 سال پیش به خاطر وجود موهای زاید مجبور به مصرف

قرصهای Siprotron و Siprotron kompond شدم که تقریبا 3 ماه پیش آنها را قطع کردم.

اکنون از 3 ماه پیش قصد باردار شدن دارم اما هنوز اتفاقی نیفتاده است. بسیار نگرانم که نتوانم

باردار شوم.

لطفا مرا راهنمایی کنید.

بسیار متشکرم.

14. bahaar58bahaar نوشته است: با سلام

من 29 سال سن دارم و حدودا از 2 یا 3 سال پیش به خاطر وجود موهای زاید مجبور به مصرف

قرصهای Siprotron و Siprotron kompond شدم که تقریبا 3 ماه پیش آنها را قطع کردم.

اکنون از 3 ماه پیش قصد باردار شدن دارم اما هنوز اتفاقی نیفتاده است. بسیار نگرانم که نتوانم

باردار شوم.

لطفا مرا راهنمایی کنید.

بسیار متشکرم.

سلام،
    عدم بارداری شما به مصرف قرصها ارتباطی ندارد، در مورد بالا بردن احتمال بارداری مطالب زیادی وجود دارد، جستجو کنید.

15. ایا این دارو بطور قطعی از حاملگی جلوگیری میکنه یا بهتره از قرصهای دیگه استفاده بشه؟؟؟؟؟؟؟؟
    اقای دکتر شما گفتید که استفاده از قرصها از روز 5 پریود شروع بشه پس چرا در بروشور دارو نوشته مصرف از روز اول شروع بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ Rolling Eyes
    میخواستم بدونم عوارض این قرصها بعد ازمصرف برای جلوگیری در طولانی مدت چیست؟؟؟؟؟؟؟؟
    و پس از چه مدتی مصرف میشه رابطه جنسی محافظت نشده داشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ Question

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید