شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

لکه ای کدر در برابر چشم

1. سلام خدمت شما.
    من حدود دو هفته هست که جلوی چشم سمت چپ خود لکه ای کدر را احساس می کنم و با حرکت دادن چشم خود لکه هم حرکت می کند. یعنی وقتی بالا را میبینم لکه هم بالا میآید.
    با اینکه چشمان خود را با چای شستشو داده ام و حدود 17 سال دارم و وقتی در آینه به چشمان خود نگاه می کنم چیزی نمیبینم نمیدانم چه کنم.
    تا بحال مشگل چشمی نداشته ام و زمانی که داخل محیط های روشن میروم (مثلا اگر ظهر بیرون روم) لکه را واضح تر می بینم و در خانه کمتر آنرا احساس می کنم. در ضمن عینکی هم نیستم و اولین مشکل چشمی من است.

چه کنم؟

منتظر جواب شما هستم.
    با تشکر.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. zxc_mehran نوشته است: سلام خدمت شما.
    من حدود دو هفته هست که جلوی چشم سمت چپ خود لکه ای کدر را احساس می کنم و با حرکت دادن چشم خود لکه هم حرکت می کند. یعنی وقتی بالا را میبینم لکه هم بالا میآید.
    با اینکه چشمان خود را با چای شستشو داده ام و حدود 17 سال دارم و وقتی در آینه به چشمان خود نگاه می کنم چیزی نمیبینم نمیدانم چه کنم.
    تا بحال مشگل چشمی نداشته ام و زمانی که داخل محیط های روشن میروم (مثلا اگر ظهر بیرون روم) لکه را واضح تر می بینم و در خانه کمتر آنرا احساس می کنم. در ضمن عینکی هم نیستم و اولین مشکل چشمی من است.

چه کنم؟

منتظر جواب شما هستم.
    با تشکر.

سلام،
    در اولین فرصت جهت معاینه به چشم پزشک مراجعه کنید.

3. سلام و خسته نباشید.
    شل شدگی شیره چشم یعنی چه؟ درمان داره یا نه؟
    من دیروز به یک چشم پزشک مراجعه کردم. چشم چپم قبلا ضعیف بود (نزدیک بین) با نمره عینک 1.25. که فکر می کردم ضعیفتر شده چون حتی با عینک و با بستن چشم راست به سختی می توانم نوشته ها و علائم را تشخیص دهم. یعنی هنگام معاینه چشم نمی توانستم علامت ها را تشخیص دهم که جهتشون به کدوم سمته. (لازم به ذکره که من در بچگی تنبلی چشم داشتم . همین چشم چپ) و دکتر بعد معاینه بهم گفت که شیره چشمت شل شده به خاطر همونه و نمره عینکت تغییر نکرده . هیچ کاری هم نمی شه کرد. البته یک قرصی داده و قرار شده بعد 15 روز از مصرف قرص دوباره مراجعه کنم .

می خواستم بدون این یعنی چی؟ آیا امکان داره حادتر شه ؟ درمانی داره.

در ضمن من هیچ دردی ندارم . تغییری در ظاهر چشمم نیست. حالت مگس پران به آن صورت ندارم . یعنی خیلی خیلی کم گاهی وقتها ممکن است در صورت نگاه کردم به سطح سفید رنگ ایجاد شود. هیچ لکه ای سفید یا سیاه دیگری هم نمی بینم. در حالت معمولی هم مشکلی ندارم . اما وقتی چشم راستم را می بندم احساس می کنم از سمت راست چشمم پرده سیاهی کمی روی چشمم می آید البته نه اینکه کاملا جلوی چشمم را بگیرد.

4. goleyas نوشته است: سلام و خسته نباشید.
    شل شدگی شیره چشم یعنی چه؟ درمان داره یا نه؟
    من دیروز به یک چشم پزشک مراجعه کردم. چشم چپم قبلا ضعیف بود (نزدیک بین) با نمره عینک 1.25. که فکر می کردم ضعیفتر شده چون حتی با عینک و با بستن چشم راست به سختی می توانم نوشته ها و علائم را تشخیص دهم. یعنی هنگام معاینه چشم نمی توانستم علامت ها را تشخیص دهم که جهتشون به کدوم سمته. (لازم به ذکره که من در بچگی تنبلی چشم داشتم . همین چشم چپ) و دکتر بعد معاینه بهم گفت که شیره چشمت شل شده به خاطر همونه و نمره عینکت تغییر نکرده . هیچ کاری هم نمی شه کرد. البته یک قرصی داده و قرار شده بعد 15 روز از مصرف قرص دوباره مراجعه کنم .

می خواستم بدون این یعنی چی؟ آیا امکان داره حادتر شه ؟ درمانی داره.

در ضمن من هیچ دردی ندارم . تغییری در ظاهر چشمم نیست. حالت مگس پران به آن صورت ندارم . یعنی خیلی خیلی کم گاهی وقتها ممکن است در صورت نگاه کردم به سطح سفید رنگ ایجاد شود. هیچ لکه ای سفید یا سیاه دیگری هم نمی بینم. در حالت معمولی هم مشکلی ندارم . اما وقتی چشم راستم را می بندم احساس می کنم از سمت راست چشمم پرده سیاهی کمی روی چشمم می آید البته نه اینکه کاملا جلوی چشمم را بگیرد.

سلام،
    تا به حال چنین اصطلاحی را ندیده ام؛ بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد، اگر نام بیماری را دقیق ذکر کنید بهتر می توان راهنمایی نمود.

5. سلام
    خسته نباشید جناب دکتر
    می خواستم بپرسم خشکی چشم چیست و علت آن چه می تواند باشد؟ همینطور مگس پرانی. (جستجو کردم، نیافتم)
    در واقع مادرم دچار این مشکلات شده است.
    راستی من کوتاه مدتی است که پدرم را از دست داده ام و مادر خیلی بی تابی می کند. ممکن است ربطی داشته باشد؟
    او یکبار به علت آب سیاه 4 سال پیش لیزیک کرده است.
    الان هم پزشک تشخیص آب مروارید داده.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید