شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اختلال در پریود با مصرف قرص اورژانسی

1. با سلام و عرض خسته نباشید
    بنده متاهل و 29 ساله میباشم. هر ماه پریودم یک هفته جلو می افته این ماه 4 مهر پریود شدم در روز 7 پریود یک عدد قرص اورژانسی مصرف کردم و یک هفته بعد از مصرف قرص دوباره پریود شدم و الان حدود ده روزه که خونریزی دارم و قطع نشده میخواستم بدونم این خونریزی بعد از مصرف قرص اورژانسی طبیعی هست یا خیر؟ و چه مدت زمانی طول میکشه تا خونریزیم قطع بشه؟  زمان پریود بعدیم بافرض یک هفته جلو افتادن تاریخ 27 مهر هستش یعنی فردا!!!!
    با تشکر از شما

2. nasrinjun نوشته است: با سلام و عرض خسته نباشید
    بنده متاهل و 29 ساله میباشم. هر ماه پریودم یک هفته جلو می افته این ماه 4 مهر پریود شدم در روز 7 پریود یک عدد قرص اورژانسی مصرف کردم و یک هفته بعد از مصرف قرص دوباره پریود شدم و الان حدود ده روزه که خونریزی دارم و قطع نشده میخواستم بدونم این خونریزی بعد از مصرف قرص اورژانسی طبیعی هست یا خیر؟ و چه مدت زمانی طول میکشه تا خونریزیم قطع بشه؟  زمان پریود بعدیم بافرض یک هفته جلو افتادن تاریخ 27 مهر هستش یعنی فردا!!!!
    با تشکر از شما

سلام
    بله..خونریزی بعد از مصرف قرص اورژانسی در صورت عدم بارداری طبیعی هستش و علت طولانی شدنش هم عدم تعادل در هورمونهاتون هست...چون با مصرف این نوع قرص هورمون زیادی به بدن وارد میشه و در نظم آنها و عملکرد تخمدانها اختلال ایجاد میشه.
    بزودی خونریزی قطع میشه...اما پریود بعدیتون ممکنه با تاخیر رخ بده...جای نگرانی نیست...هورمونها که به نظم سابق بازگردند این مشکل خودبخود رفع میشه.

3. ممنون بابت پاسخ گویی سریع و کاملتون
    امروز یعنی 27 مهر روز پریودشدنم بوده الان هم خونریزیم زیاد شده و کمر درد دارم درست مثل روز اول پریود ... ممکنه امروز همون روز اول پریودم باشه و یک هفته دیگه خونریزی داشته باشم؟ سونوگرافی از رحم دادم دکتر گفتن سالمه... راهی برای قطع این خونریزی وجود نداره؟

4. nasrinjun نوشته است: ممنون بابت پاسخ گویی سریع و کاملتون
    امروز یعنی 27 مهر روز پریودشدنم بوده الان هم خونریزیم زیاد شده و کمر درد دارم درست مثل روز اول پریود ... ممکنه امروز همون روز اول پریودم باشه و یک هفته دیگه خونریزی داشته باشم؟ سونوگرافی از رحم دادم دکتر گفتن سالمه... راهی برای قطع این خونریزی وجود نداره؟

سلام
    خیر...اینطور نیست که امروز روز اول پریودی شما محسوب بشه...چون شما از چند روز پیش تا حالا خونریزی دارید...ضمن اینکه همانطور که عرض کردم قرصها تا چند دوره پریود شما را به تعویق می اندازند.
    قاعدتا این خونریزی باید طی روزهای آینده کم و قطع بشه...در غیر این صورت حتما با پزشک مشورت کنید تا با آمپول خونریزی را متوقف کنند.

5. باعرض سلام وخسته نباشید
    بنده22ساله هستم ومتاهل. ماه قبل یعنی 14مهر پریودشدم .بعدازدوره پریودم، 25یا26مهر بعدازرابطه جنسی قرص اورژانسی مصرف کردم 30مهردوباره پریودشدم.خیلی نگرانم به نظرشما دلیلش میتونه همون قرص باشه

6. hadise7369 نوشته است: باعرض سلام وخسته نباشید
    بنده22ساله هستم ومتاهل. ماه قبل یعنی 14مهر پریودشدم .بعدازدوره پریودم، 25یا26مهر بعدازرابطه جنسی قرص اورژانسی مصرف کردم 30مهردوباره پریودشدم.خیلی نگرانم به نظرشما دلیلش میتونه همون قرص باشه

سلام
    تنها دلیل اون اختلال در نظم و عملکرد هورمونهای جنسی و تخمدانها بخاطر مصرف قرص اورژانسی هست..هیچ جای نگرانی نیست...بعد از دو الی سه دوره سیکل شما به نظم سانق باز خواهد گشت.

(لطفا بایگانی مربوط به سوالتون را در همین سایت مطالعه بفرمایید و از طرح سوال تکراری خودداری کنید.)

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. سلام
    من 5 آبان پریود شدم و 11 ابان پریودم تموم شد و در 16 آبان نزدیکی بدون دخول داشتم (درضمن بنده باکره هستم) یعنی تماس آلت مرد رو با مقعد داشتم و احتمال میدم که ترشحات آلتش از مقعد به واژن ریخته شده باشه یا از طریق دستش به واژن مالیده شده باشه.
    با اینحال 20ساعته بعد ینی17 آبان - دوتا قرص hd خوردم و 12 ساعت بعد دو قرصhdدیگه خوردم
    و در نوبت دوم بعد از سه ساعتونیم استفراغ داشتم و آمپول ضد تهوع زدم .
    1-  آیا احتمال بارداری هست؟؟؟؟؟
    2- الان که 19 آبان هست و دو روز از مصرف آخرین وعده قرص گذشته هنوز پریود نشدم .شما گفتید که حداکثر تا 1 هفته بعد از مصرف اخرین وعده  قرصه ها در روش اورژانسی باید پریود شد یعنی من باید تا 3-4 روز دیگه پریود بشم ؟؟؟
    یا اینکه پریود نمیشم تا زمان پریود همیشگیم برسه و اون زمان با تاخیر پریود بشم؟؟؟؟؟؟

خاهش میکنم بهم بگید پریود باید یک هفته بعدا زمصرف اخرین وعده قرص ها  تاخیرنداشته باشه یایه هفته بعداززمان پریود همیشگی؟؟؟؟

در جواب سوال بالا شما گفتید که
    (((خونریزی بعد از مصرف قرص اورژانسی در صورت عدم بارداری طبیعی هستش
    ))))
    ینی من الان بعد از مصرف قرص ها اگه پریود نشم باردارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ازتون خاهش میکنم این مسعله رو واضح برام شرح بدید دارم از استرس میمیرممم
    من الان باید منتظر پریود شدنم بمونم؟
    یا اینکه با استفاده ازین قرصها احتمال باردارشدنم نیس؟؟؟؟
    خاهش میکنم زود جوابمو بدید توروخدا

8. mahya955mahya95 نوشته است: سلام
    من 5 آبان پریود شدم و 11 ابان پریودم تموم شد و در 16 آبان نزدیکی بدون دخول داشتم (درضمن بنده باکره هستم) یعنی تماس آلت مرد رو با مقعد داشتم و احتمال میدم که ترشحات آلتش از مقعد به واژن ریخته شده باشه یا از طریق دستش به واژن مالیده شده باشه.
    با اینحال 20ساعته بعد ینی17 آبان - دوتا قرص hd خوردم و 12 ساعت بعد دو قرصhdدیگه خوردم
    و در نوبت دوم بعد از سه ساعتونیم استفراغ داشتم و آمپول ضد تهوع زدم .
    1-  آیا احتمال بارداری هست؟؟؟؟؟
    2- الان که 19 آبان هست و دو روز از مصرف آخرین وعده قرص گذشته هنوز پریود نشدم .شما گفتید که حداکثر تا 1 هفته بعد از مصرف اخرین وعده  قرصه ها در روش اورژانسی باید پریود شد یعنی من باید تا 3-4 روز دیگه پریود بشم ؟؟؟
    یا اینکه پریود نمیشم تا زمان پریود همیشگیم برسه و اون زمان با تاخیر پریود بشم؟؟؟؟؟؟

خاهش میکنم بهم بگید پریود باید یک هفته بعدا زمصرف اخرین وعده قرص ها  تاخیرنداشته باشه یایه هفته بعداززمان پریود همیشگی؟؟؟؟

در جواب سوال بالا شما گفتید که
    (((خونریزی بعد از مصرف قرص اورژانسی در صورت عدم بارداری طبیعی هستش
    ))))
    ینی من الان بعد از مصرف قرص ها اگه پریود نشم باردارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ازتون خاهش میکنم این مسعله رو واضح برام شرح بدید دارم از استرس میمیرممم
    من الان باید منتظر پریود شدنم بمونم؟
    یا اینکه با استفاده ازین قرصها احتمال باردارشدنم نیس؟؟؟؟
    خاهش میکنم زود جوابمو بدید توروخدا

دوست عزیز با توجه به اینکه شما از قرص اورژانسی استفاده کردی پس احتمال حامله شدن شما خیلی میاد پایین و اصلا نگران نباش
    نگران استفراغی هم که کردی نباش تا دو ساعت و یا حتی 3 ساعت قرص جذب بدن شما شده است

زمان پریود شدنتان بستگی به نوع قرصی که خوردی داره
    بعد از مصرف قرص ها باید یه خونریزی پیش بیاد یعنی دیواره رحم شما ریزش میکنه و تخمک ها خارج میشوند و این یعنی عدم حامله گی
    پس از مصرف قرص ها تا ده روز یا حتی ۱۴ روز بعد باید پریود شوید البته ممکنه زودتر هم پریود شوید این بستگی به این دارد که الان در کدوم منطقه ی زمانی از سیکل همیشه گی تان قرار دارید
    اصلا نگران نباشید شما به زودی پریود خواهید شد و یا نشانه هایش را میبینید
    با استرس فقط زمان پریود شدنتان را به عقب میاندازید
    کلا قرص های اورزانسی در نظم پریود اختلال ایجاد میکند و ممکن است زودتر و یا حتی دیرتر از موعود مشخص خودتان پریود شوید
    موفق باشید

9. ببخشید من یه هفته بعد از پرید امیزش داشتم و برای جلوگیری از بارداری قرص لورونژسترون رو استفاده کردم .و دو روز بعد باز به همین دلیل مجبور شدم به شب دو تا الدی و بخورم در حالی که من اصلا قرص الدی استفاده نمیکنم چهار روز بعد به خونریزی افتادم و تا بیست روز طول کشید و قطع نشد و دکتر دو تا امپول پروژسترون و قرص مفنامیک اسید تجویز کرد اونا رو هم استفاده کردم و اذان یه ماه و نیمه خونریزیم ادامه داره و درد زیر شکن و پهلو هم همراهش دارم باید چی کار کنم?

10. سلام
    ببخشید من یکماه پیش به فاصله دو روز بعد از اتمام دوره پریودم قرص لونژیل مصرف کردم و دو هفته بعدش مجدد بمدت سه روز پریود شدم، الان دو هفته از اون تاریخ میگذره و من مجدد لک بینی دارم، از چند نفر پرسیدم میگن طبیعیه اما بازهم مشکوکم چراکه قبل هم پیش اومده مجبور به استفاده از همین قرص شدم و مشکل این سری رو نداشتم.
    البته کلن جلوگیری میکنیم و گاهی که مشکوک به بارداری باشم این قرص رو مصرف میکنم. ممنون میشم یه توضیحی بهم بدید که چطور قبلها این اتفاق نمیفتاد و الان همچین مساله ای پیش اومده!
    البته کلن در طول امسال این دومین یا سومین باره ازین قرص استفاده کردم فکر میکنید بخاطر زیاد مصرف کردن این قرصه؟
    مشکل جدی ای پیش نیومده؟ یا نمیاد؟
    ممنون

11. سلام من تازه ازدواج کردم بعد از رابطه من قرص اورژانسی خوردم حدود یک هفته پیش بعد اطرافیانم میگن باید بعد 2 3 روز خونریزی کنی و یا میگن پریودیت جلو میفته من استرس گرفتم میشه بگین پریودی بعد خوردن قرص چه موقع میشه؟

12. troyii

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من و نامزدم بعد از داشتن رابطه ای یصورت لاپایی بهشون بخاطر احتیاط قرص اووسیز دادم.حدود هفت هشت روز بعد خونریزی دل درد استفراغ پیدا کردند.در ضمن رابطه ما سه روز بعد از پایان پریودشون بوده
    حالا میخواستم بدونم زمان پریود بعدی میشه حدود یک ماه بعد از پریود قبلی یا بعد از خونریزی قرص؟؟
    در ضمن احتمال بارداری وجود داره اصلا اگر پریود نشن؟؟؟
    ممنون

13. سلام خسته نباشید من و نامزدم حدودا دو هفته پیش  رابطه داشتیم ولی مایع منی داخل واژنم ریخته نشد واسه اطمینان پیشگیری اورژانسی کردم بعئ ی هفنه به مدت دو روز خونریزی داشتم که نه در حد پریودی بود نه در حد لک الان چند روزه که از موعد پریودیم گذشته و پریود نشدم امکان اینکه باردار باشم هست؟تو این مدت دوبارم از بی بی چک استفاده کردم و منفی بود در ضمن حدودا 3 ماهه که دوره ی پریودیم حدودا 7 تا 8 روز عقب میافته امکان اینکه کیست داشته باشم هست؟

14. ruyaa

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من از 25 ابان پریودم شدم تا الان حدود یکماه میشه
    پریود کامل نیستم لک داشتم همش
    ضرر داره یا ن ؟؟؟

15. kemel57

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام خسته نباشید
    من بعد از چند دوره استفاده از قرص اورژانسی دچار بهم ریختگی نظم عادت ماهیانه شدم
    طوری که حتی بعد از گذشت 3 دوره بدون استفاده از قرص اورژانسی هنوز هم قاعدگی ام منظم نشده است
    میخواستم بپرسم به جز قرص های هورمونی مانند ال دی و مدروکسی و...
    آیا دارو های گیاهی برای تنظیم قاعدگی هست ؟
    من شنیدم قطره ویتاگنوس توی این مورد استفاده میشه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 4
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید