شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 15 ...   

سوالات و راهنمایی در مورد روش مصرف قرص ضد بارداری

1. mina2600 نوشته است:
    maria64 نوشته است:
    mina2600 نوشته است: سلام به دوستان عزیز
    لطفا خیلی نگرانم و به سوالم خواهشا پاسخ بدهید
    من 19 ساله و یه رابطه جنسی با نامزدم داشتم البته آلتش تا یه کم بیشتر از ختنه گاه رفت داخل رحمم
    و یه ذره منی داخل رحمم ریخته شد
    1_آیا پرده بکارتم پاره شده؟خون از رحمم نیومد و آلت نامزدم هم خونی نشد
    2_بعد از 32ساعت قرص لونژیل خوردم برای جلو گیری از بارداری آیا امکان بارداری هست؟و اینکه موقع عادت ماهیانه ام خون بصورت لخته ای زیاد و غیرعادی با دردشدیدی اومد و چند روز زودتر از موقع پریود شدم
    این خون لخته ای نگرانم کرده توضیح بدید خواهشا

سلام
    دوست عزیز در همه پرده ها، پارگی همراه با خونریزی نیست...به عبارتی ممکنه پرده بکارت پاره بشه اما هیچ خونریزی نداشته باشه..به احتمال زیاد پرده شما آسیب دیده...فقط با معاینه توسط پزشک زنان میتونید از این وضعیت آگاه و مطمئن بشید.
    اگر قرص اورژانسی را بطور صحیح مصرف کرده باشید احتمال بارداری تا 99 درصد منتفی میشه و اگر چند روز بعد از مصرف قرص پریود شدید که دیگه اصلا جای نگرانی نیست و احتمال حاملگی کاملا از شما رفع میشه.
    خون لخته ای زیاد بخاطر مصرف قرص و از عوارض اون هست...جای نگرانی نیست...قرصهای اورژانسی کیفیت و مقدار و زمان پریود بعدی را با اختلال مواجه میکنند.

هر مطب پزشک زنان برم میتونه ازمایش کنه؟اون وقت چقدر طول میکشه تا جواب بده یا همون موقع میگه؟

سلام
    دوست عزیز بنده منظور شما را از آزمایش در مطب متوجه نشدم...اگر منظورتون معاینه پرده بکارت توسط پزشک هست که بله، همون موقع بهتون میگه و سوالات مربوطه را جواب میده.
    اما اگر منظورتون آزمایش خون مربوط به حاملگی هست که اون را باید داخل آزمایشگاه انجام بدید و جواب را دریافت کنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. adonis27 نوشته است: سلام یه سوال داشتم ببخشید

من یه بار مثلا ساعت 2 شب رابطه داشتم ولی منی خودمو مطمئنم نریختم داخل بدن زن  و باز تو همون روز ولی ساعت 1 ظهر رابطه داشتم ایندفعه هم نریختم ولی شک دارم که شاید پیش آب تماسی با آلت تناسلی زن داشته باشه
    حالا سوالم اینه که تو 24 ساعت آیا اسپرم مرد قابل باردار کردن هست با توجه به شرایط بالا(یعنی تو 24ساعت یه بار آبم خارج شده)؟
    اگه قابل بارداری هست باید چیکار کنیم؟
    قرصی نداره؟ تا چند ساعت میشه پیشگیری کرد؟

سلام
    در بحث قابلیت باروری علاوه بر وجود اسپرم بالغ، وجود تخمک بالغ هم لازمه...یعنی باید بررسی کنید ببینید زن در زمان نزدیکی در چه روزی از سیکل ماهانه بوده و آیا در روزهای تخمک گذاری بوده یا نه....و اگر بوده این احتمال بالا میره.
    تا 72 ساعت بعد از رابطه مشکوک فرصت هست تا خانم از یکی از انواع قرص اورژانسی بطور صحیح استفاده کنه و احتمال بارداری را تا 99 درصد کاهش بده.

3. سلام.ببخشید سوال داشتم..من برای جلوگیری از بارداری شروع بامصرف قرص دافنه کردم ماه اول بسته 21 عددی استفاده کردم از روز اول پریود،بعد از قطع قرص پنج روز بعد پریود شدم، که روز دوم پریودم مجددا قرصها رو شروع کردم یعنی شش روز بعد از تمام شدن بسته اول،، در حالیکه تو سايتها خوندم فاصله بسته اول تا بسته دوم باید هفت روز باشه و روز هشتم بسته دوم شروع بشه،،در حالیکه من روز دوم پریودم شروع کردم بسته دوم رو که شش روز از پایان بسته اول قرصم گذشته بود آیا اشتباه کردم..مشکلی پیش میاد؟خواهش میکنم جوابمو بدید

4. سلام. من به مدت 7 ماه از قرص ال دی استفاده کردم جهت پیشگیری از بارداری. به علت اینکه گفته میشود قرص های ضدبارداری باعث نازایی می شود میخواهم از روش کاندوم و روش طبیعی استفاده کنم با توجه به اینکه درصد ریسک استفاده از کاندوم بالاست مثل پاره شدن میخواستم روش پیشگیری بهم معرفی کنید که عوارض نازایی و ... نداشته باشد.

5. Khorshidyas نوشته است: سلام.ببخشید سوال داشتم..من برای جلوگیری از بارداری شروع بامصرف قرص دافنه کردم ماه اول بسته 21 عددی استفاده کردم از روز اول پریود،بعد از قطع قرص پنج روز بعد پریود شدم، که روز دوم پریودم مجددا قرصها رو شروع کردم یعنی شش روز بعد از تمام شدن بسته اول،، در حالیکه تو سايتها خوندم فاصله بسته اول تا بسته دوم باید هفت روز باشه و روز هشتم بسته دوم شروع بشه،،در حالیکه من روز دوم پریودم شروع کردم بسته دوم رو که شش روز از پایان بسته اول قرصم گذشته بود آیا اشتباه کردم..مشکلی پیش میاد؟خواهش میکنم جوابمو بدید

سلام
    دوست عزیز توصیه اکید میکنم برای مصرف این قرصها به منظور پیشگیری طولانی مدت حتما و حتما با پزشک زنان یا ماما مشورت کنید و از مصرف خودسرانه و بسنده کردن به مطالب نت جداً خودداری کنید...چون اگر تحت نظر پزشک نباشید با کوچکترین اشتباه ممکنه حاملگی ناخواسته برای شما اتفاق بیفته...درحال حاضر هم زودتر نزد پزشک برید.

6. silver123 نوشته است: سلام. من به مدت 7 ماه از قرص ال دی استفاده کردم جهت پیشگیری از بارداری. به علت اینکه گفته میشود قرص های ضدبارداری باعث نازایی می شود میخواهم از روش کاندوم و روش طبیعی استفاده کنم با توجه به اینکه درصد ریسک استفاده از کاندوم بالاست مثل پاره شدن میخواستم روش پیشگیری بهم معرفی کنید که عوارض نازایی و ... نداشته باشد.

سلام
    دوست عزیز همه روشهای پیشگیری از بارداری یه سری مزایا دارند و یه سری معایب...شما بهتره با پزشک زنان یا ماما مشورت کنید تا بسته به شرایط جسمی و روحیتون بهترین روش پیشگیری را بهتون معرفی کنند تا بعد براتون مشکلی پیش نیاد.

7. سلام مرسی از جوابتون،،من با توصیه پزشک دافنه دارم مصرف میکنم..فقط فاصله مصرف بسته اول تا بسته دوم شش روز شد نه هفت روز کامل،، یعنی پنج روز بعد از قطع بسته اول پریود شدم و از روز دوم. پريودهاي ميشد شش روز بعد از قطع بسته اول شروع کردم،، یعنی مشکلی پیش میاد

8. سلام
    من در تاریخ 11 آبان پریودم تموم شد و در تاریخ 17 آبان دو قرص hd مصرف کردهم و دوازده ساعت بعد دو قرص دیگه.اما سه ساعت و نیم بعد دچار حالت تهوع و استفراغ شدم
    حالا بازم بعد از خوردن قرص اورژانسی باید خونریزی داشته باشم؟
    چند روز بعد از مصرف قرص باید خونریزی داشته باشم؟
    پریود ماه بعدیم باید 3 آذر اتفاق بیوفته،با وجود خوردن قرص باز هم باید همون موقع پریود شم؟
    ینی من باید هم خونریزی داشته باشم هم پریود؟
    ممکنه چون مدت کمی از پریود قبلیم گذشته به خاطر همون باشه که با وجود اینکه 5 روز از خوردن قرص اورژانسی گذشته هنوز خونریزی ندارم؟
    ممنون

9. Khorshidyas نوشته است: سلام مرسی از جوابتون،،من با توصیه پزشک دافنه دارم مصرف میکنم..فقط فاصله مصرف بسته اول تا بسته دوم شش روز شد نه هفت روز کامل،، یعنی پنج روز بعد از قطع بسته اول پریود شدم و از روز دوم. پريودهاي ميشد شش روز بعد از قطع بسته اول شروع کردم،، یعنی مشکلی پیش میاد

سلام
    به نظر نمیاد مشکلی پیش بیاد...اما از بسته بعد حتما طبق تجویز پزشک قرص را مصرف کنید....شرط اصلی برای عملکرد صحیح این قرصها منظم و دقیق مصرف کردن آنهاست.

10. با سلام آقای وکتر
    من و نامزدم دیروز رابطه داشتیم که در حین رابطه منی من روی پرده بکارت ایشون ریخت
    ایشون سریعا شستن
    این عمل تو روزای آخر قاعدگیشون بود که شک داشتیم هنوز پریودن یا نه چون پریودشون این ماه نامنظم بود.
    پریشب ساعت 12 شب رابطه داشتیم که ساعت 9صبح فرداش دوتا قرص لونژیل مصرف کردن.حالا بیش از حد نگرانیم.به نظرتون این قرصها کفایت میکنه یا بهتره امروز هم hdمصرف کنن؟ خواهش میکنم زودتر پاسخمو بدین
    ممنونم

11. pardawaz نوشته است: با سلام آقای وکتر
    من و نامزدم دیروز رابطه داشتیم که در حین رابطه منی من روی پرده بکارت ایشون ریخت
    ایشون سریعا شستن
    این عمل تو روزای آخر قاعدگیشون بود که شک داشتیم هنوز پریودن یا نه چون پریودشون این ماه نامنظم بود.
    پریشب ساعت 12 شب رابطه داشتیم که ساعت 9صبح فرداش دوتا قرص لونژیل مصرف کردن.حالا بیش از حد نگرانیم.به نظرتون این قرصها کفایت میکنه یا بهتره امروز هم hdمصرف کنن؟ خواهش میکنم زودتر پاسخمو بدین
    ممنونم

سلام
    دوست عزیز قبل از جواب سوالتون، بنده یک سوال از شما دارم و اون اینه که شما چطور تشخیص دادید که منی روی پرده بکارت ایشون ریخت؟....فکر کنم منظورتون روی واژن بوده.
    هیچ لزومی به خوردن قرص بیشتر نیست چون هیچ احتمال حاملگی برای ایشون وجود نداره.
    اول اینکه در حین روزهای خونریزی و یکی دو روز بعدش از روزهای امن برای نزدیکی محسوب میشه و دوم اینکه ایشون بعد از رابطه قرص اورژانسی مصرف کرده و با این کار احتمال حاملگی را کاملا منتفی کرده.
    توجه داشته باشید که قرص اورژانسی باید به روش صحیح مصرف بشه که در مورد قرصهای مختلف روش هم فرق میکنه...در صفحه اول از همین تاپیک روش صحیح مصرف هر کردام اعمم از ال دی اچ دی لونژیل و غیره توضیح داده شده.

12. دوباره سلام
    توروخدا جوابمو بدید
    من الآن 11 روزه که از مصرف دو دوز قرص hd اورژانسیم میگذره
    ولی تو این 11 روز خونریزی نداشتم
    فقط ترشحاتم خیلی زیاد شده و کمرمو پشتم سنگین شده
    چرا من بعد از مصرف قرص اورژانسی خونریزی نکردم؟
    یعنی تخمک خارج نشده؟

13. Arman71

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    .تغریبا 15 روز پیش رابطه جنسی داشتم با دوست دخترم و کاندوم متاسفانه پاره شده و اسپرم وارد واژن شد.به 3 ساعت هم نکشید که قرص لوژسترول رو تهیه کردیم و از عدم اشنایی کافی هر دو رو باهم خورد تاریخ پریود شدنش 23 هر ماه بوده،23 سردرد،سفت شدن سینه،استخان درد رو داشت که با لکه بینی به گفته خودش و گفتش دیگه حتما پریود میشم ولی از امروز همون لکه هم متوقف شده و فقط علایم مثل سردرد،سفت شدن سینه مانده و هنوز پریودن نشدن.خواهشا راهنمایی کن
    در ضمن الان 7 روزه از تاریخ پریود شدن هرماهش میگذره

14. mahya955mahya95 نوشته است: دوباره سلام
    توروخدا جوابمو بدید
    من الآن 11 روزه که از مصرف دو دوز قرص hd اورژانسیم میگذره
    ولی تو این 11 روز خونریزی نداشتم
    فقط ترشحاتم خیلی زیاد شده و کمرمو پشتم سنگین شده
    چرا من بعد از مصرف قرص اورژانسی خونریزی نکردم؟
    یعنی تخمک خارج نشده؟

سلام
    دوست خوبم صبر داشته باش...این استرس کار رو سخت تر میکنه.
    تا 4 الی 5 روز دیگه فرصت هست که لکه بینی و خونریزی مختصر داشته باشی.
    منتظر خونریزی مثل دفعه های قبل نباش...خونریزی پریودی این دفعه هم ممکنه عقب یا جلو بیفته و هم خیلی کم باشه حتی ممکنه فقط در حد لکه باشه و علتش هم مصرف قرص اچ دی هست.
    اگه روش اورژانسی را صحیح استفاده کرده باشی جای هیچ نگرانی نیست....چون تا 99 درصد از حاملگی جلوگیری میشه.

15. Arman71 نوشته است: .تغریبا 15 روز پیش رابطه جنسی داشتم با دوست دخترم و کاندوم متاسفانه پاره شده و اسپرم وارد واژن شد.به 3 ساعت هم نکشید که قرص لوژسترول رو تهیه کردیم و از عدم اشنایی کافی هر دو رو باهم خورد تاریخ پریود شدنش 23 هر ماه بوده،23 سردرد،سفت شدن سینه،استخان درد رو داشت که با لکه بینی به گفته خودش و گفتش دیگه حتما پریود میشم ولی از امروز همون لکه هم متوقف شده و فقط علایم مثل سردرد،سفت شدن سینه مانده و هنوز پریودن نشدن.خواهشا راهنمایی کن
    در ضمن الان 7 روزه از تاریخ پریود شدن هرماهش میگذره

سلام
    همون لکه ها خونریزی این سیکلش محسوب میشه و علتش هم اختلال در نظم هورمونها و عملکرد تخمدانها بخاطر مصرف قرص اورژانسی هست که البته طبیعیه و جای نگرانی نیست.
    احتمال بارداری براش صفر هست.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 15 از 23
رفتن به صفحه :    ... 15 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید