شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کیست تخمدان و عفونت و لکه بینی

1. با سلام،خانمي هستم ٢٧ ساله.براي چكاب قبل از بارداري به دكتر مراجعه كردم  و متوجه شدم ميزان پرولاكتين بالايي دارم (٣٥).بعد از سونو داخلي دكتر گفتن كيست ندارم و قاعدگي منظمي هم دارم.  درد سينه و ترشح از سينه هم ندارم.قبل از ازدواج حدودا ٢٤سالگي بابت درد سينه البته بدون ترشح ازمايش دادم و پرولاكتينم ٢٨بود و بعد از اينكه با تجويز دكتر قرص سيپروهپتادين مصرف كردم ٤كيلو افزايش وزن داشتم كه بعد از افزايش وزن دوباره ازمايش دادم و پرولاكتينم ١٨شد. با اين توصيف خواستم بدونم ميزان پرولاكتين ٣٥ الان براي بارداري بنده البته در يك سال بعد ايجاد مشكل مي كند؟ و اينكه ايا راه درماني دارد؟خيلي نگرانم.بنده مشكل تيروييد ندارم.

2. Mr_Rasad نوشته است:
    maria64 نوشته است:
    Mr_Rasad نوشته است: سلام
    ممنون براى وقت و زمانى كه براى ما جهت بالا بردن آگاهيمون ميگزاريد. خسته نباشيد.
         نامزد من ٢٣ سالشونه با پريود نامنظم، ايشون يك ماه پيش كه معلوم شد كيست دارن (پست قبلى)، دكترشون براشون قرص ال دى (٣ بسته) تجويز كردن بعد مصرف بسته اول مصرف رو قطع كردن كه بعد ٣ روز درد زير شكم ايشون پريود شدن، روز اول خونريزيشون خيلى غليظ بود كه خودشو ميگن تا حالا روز اول اينجورى خونريزى نداشتن (طبيعيه؟) و همراه درد، روز دوم دردشون بيشتر شد تا شب كه درد شديدتر هم شد كه باعث گرفتگى كمرشون ميشه، آخر شب مايع زرد رنگى همراه خون مشاهده كردن با درد زياد كه تا ٤ صبح بيدار بودن. با گرم نگه داشتن و مصرف مسكن تونستن بخوابن و صبح بيدار شدن ارومتر بودن.
    ميخواستم بدونم اينهمه درد و خونريزى و ترشح مايع زرد رنگ به خاطر چى بوده؟ احتمال افتادن كيستها بوده؟
    يا اينكه غير عادى هست و نياز به معاينه مجدد پزشك دارن.
    ممنون و سپاسگزاريم

سلام
    دوست خوبم این موارد طبیعیه....یعنی مصرف این نوع قرص موجب این حالات و خونریزی این شکلی میشه.
    کیستها با خوردن این قرص آب میشند نه اینکه بیفتند.
    اگر باز چنین حالت یا شدیدتر براش پیش اومد بهتره که مجدداً توسط پزشک معاینه بشه.

-
    سلام خيلى خيلى ممنون از شما. يه سوال ديگه داشتم.
    نامزد من ورق دوم قرص ال دى كه دكترشون جهت درمان كيستشون تجويز كرده بود تموم شد و پريود شدن، خونريزيشون شديده كه همراهش مايع زرد رنگى هم ترشح ميشه، تو سايت گشتم نوشته شده بود كه احتمال قارچ يا عفونت هست اگه بوى بد و شوزش و درد داشته باشه، اما اين علائم رو نداره، همچنين بعد خونريزى هنگام مصرف قرص ال دى هم ادامه داره اين ترشح زرد رنگ، ميخاستم بدونم مشكلى وجود داره يا طبيعى هست؟؟
    با احترام و سپاس از شما Smile

سلام
    ممکنه این ترشح زرد رنگ نیز از عوارض قرص باشه اما برای اطمینان بهتره با دکترش مشورت کنه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام خسته نباشین

من 17 سال دارم و  بخاطره نامنظم بودن پریودم به دکتر رفتم و بهم گفت که تنبلی تخمدان دارم

آیا امکان اینکه من در آینده باردار نشم هست؟؟

تو سونوگرافی هم نشون داد که چند کیست ریز دارمNeutral

الان باید چی کار کنم؟

4. Fatemehirooni نوشته است: سلام خسته نباشین

من 17 سال دارم و  بخاطره نامنظم بودن پریودم به دکتر رفتم و بهم گفت که تنبلی تخمدان دارم

آیا امکان اینکه من در آینده باردار نشم هست؟؟

تو سونوگرافی هم نشون داد که چند کیست ریز دارمNeutral

الان باید چی کار کنم؟

سلام

بله...اگر دنبال درمان را نگیرید ممکنه تنبلی تخمدان به نازایی منجر بشه.
    پیش پزشک زنان برید سونوگرافی را هم ببرید و شرایط قاعدگی را به دکتر توضیح بدید تا هر چه زودتر داور تجویز کنند و درمان شروع بشه.

5. Mr_Rasad

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام خسته نباشيد.

ببخشيد من كلا گيج شدم.
    يه جا نوشته پريود شدن يعنى باردارى منتفيه.
    يه جايه ديگه نوشته امكانش هست، يكى مياد مينويسه تا ٤ ماهگى خونريزى داشتن.
    من و نامزدم الان سه ماه از نزديكيه مشكومون ميگذره كه فقط تماس سطحى پيشاب بود. بعد يك هفته پريود ميشن اونم شديد بعد رفتيم سونوگرافى معلوم شد كيست دارن، الان سه ورق قرص ال دى مصرف كردن، هر بار كه هم كه قرص رو قطع كردن پريود شدن با خونريزى شديد، يكى دو بار هم استفراق داشتن كه شما گفتيد به خاطر قرص هاست.
    نگرانيه من از اينه كه دو سه روز هوس خوردن بعضى خواركى هارو دارن.
    واقعا گيج شدم، كه نكنه حامله هستن، نمى دونم اين هوس كردن ربطى داره يا نه!
    نميدونم واقعاً درگير اين مساله شدم چى درست كى درست ميگه. خيلى نگرانم كه زنگيمون به خاطر يه ندانم كارى خراب شه.
    ممنون از شما

6. Mr_Rasad

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    Mr_Rasad نوشته است: سلام خسته نباشيد.

ببخشيد من كلا گيج شدم.
    من و نامزدم الان سه ماه از نزديكيه مشكومون ميگذره كه فقط تماس سطحى پيشاب بود. بعد يك هفته پريود ميشن اونم شديد بعد رفتيم سونوگرافى معلوم شد كيست دارن، الان سه ورق قرص ال دى مصرف كردن، هر بار كه هم كه قرص رو قطع كردن پريود شدن با خونريزى شديد، يكى دو بار هم استفراق داشتن كه شما گفتيد به خاطر قرص هاست.
    نميدونم واقعاً درگير اين مساله شدم چى درست كى درست ميگه. خيلى نگرانم كه زنگيمون به خاطر يه ندانم كارى خراب شه.
    ممنون از شما

قرص ها رو دكترشون تجويز كردن براى درمان كيستها.

7. Mr_Rasad نوشته است: سلام خسته نباشيد.

ببخشيد من كلا گيج شدم.
    ممنون از شما

سلام
    دوست عزیز یک خونریزی با کیفیت و ریتم پریودی بعد از رابطه حفاظت نشده قطعا نشانه عدم بارداری هست.
    در هیچ حاملگی نرمالی شخص تا 4 ماهگی خونریزی نخواهد داشت....غیرممکنه.
    جای هیچ نگرانی نیست....هوس بعضی از خوراکیها را داشتن فقط مربوط به حاملگی نمیشه.
    پریود شدن بعد از قطع مصرف قرص یعنی صددرصد عدم بارداری.

8. سلام خسته نباشین من توی بارداری اولم تنبلی تخمدان داشتم و با کلومین و آمپول گنادوتروپین باردار شدم الان پسرم 3.5 سالشه میخواستم بدونم برای بارداری دوم هم باید با قرص باردار بشم یعنی تنبلی تخمدان بازم ممکنه داشته باشم ممنون میشم پاسخ بدین.

9. Mr_Rasad نوشته است: سلام خسته نباشيد.

ببخشيد من كلا گيج شدم.
    ممنون از شما

اگه خیلی نگرانین میتونین یه آز بتا بدین مطمئن شین باردارن یا نه

10. shamim89 نوشته است: سلام خسته نباشین من توی بارداری اولم تنبلی تخمدان داشتم و با کلومین و آمپول گنادوتروپین باردار شدم الان پسرم 3.5 سالشه میخواستم بدونم برای بارداری دوم هم باید با قرص باردار بشم یعنی تنبلی تخمدان بازم ممکنه داشته باشم ممنون میشم پاسخ بدین.

سلام
    دوست عزیز بهتره قبل از اقدام به بارداری دوم همه آزمایشها و معاینات مربوطه را انجام بدید و مطمئن باشید در اون آزمایشها یا با سونو قطعا مشخص میشه که تنبلی تخمدان دارید یا نه....درهرصورت فقط پزشک با معاینه شما میتونه شرایط فعلیتون را به شما بگه.

11. 33798

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    شماها که به سوالای من جواب نمیدین چرا بیخودی ایمیل میدین اصلا سوال من انگار دیده نشده بابا استروژن وجستیران رو از روز 5پریود بخورم از بارداری جلوگیری میکنه یا باعث بارداری میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تنبلی تخمدان دارم اه

12. Mr_Rasad

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام خسته نباشيد.
    ميخوام بپرسم تاخير در قاعدگى بعداز مصرف منظم سه ورق قرص ال دى، طبيعيه؟
    بعد مصرف هر سه ورق پريودى با خونريزى شديد اتفاق افتاد. اما بعدى هنوز بعد ٣٨ روز هنوز خون نيومد.  
    قرصها براى آب شدن كيستها بوده. ممنون

13. سلام...من دقیقا ۲۰دی دوره پریودی ماهانم شرو شد ک بعد از اتمامش بخاطر داشتن نزدیکی مجبور ب استفاده از قرص اظطراری شدم ک دقیقا یک هفته بعد از تموم شدن دورم دچار پریودی مجدد شدم  یعنی ۴بهمن ماه...مدتی بود ک دچار جوش چرکی مداوم روی اندامم بودم ک بعد از تموم شدن دوره خونریزیم رفتم دکتر ک بعد از معاینه و ازمایش پاپ اسمیر تشخیص دادن دچار عفونت واژن هستم و دارو داد من بعد از انجام ازمایش دچار لکه بینی شدم ک گفتن طبیعیه اما امروز یعنی ۱۸بهمن دچار خونریزی مجدد همراه با درد زیر شکم شدم دقیقا مثل پریودی  نگرانم ب داروها حساسیتی داشته باشم  نمیدونم ادامه بدم ب دوره درمانم یا ن
    اسم داروهامم اینه؟کلوتریمازول یک درصد....افلوکساسین۲۰۰لطفا جوابمو بدین...ممنونم

14. zahra9981 نوشته است: سلام...من دقیقا ۲۰دی دوره پریودی ماهانم شرو شد ک بعد از اتمامش بخاطر داشتن نزدیکی مجبور ب استفاده از قرص اظطراری شدم ک دقیقا یک هفته بعد از تموم شدن دورم دچار پریودی مجدد شدم  یعنی ۴بهمن ماه...مدتی بود ک دچار جوش چرکی مداوم روی اندامم بودم ک بعد از تموم شدن دوره خونریزیم رفتم دکتر ک بعد از معاینه و ازمایش پاپ اسمیر تشخیص دادن دچار عفونت واژن هستم و دارو داد من بعد از انجام ازمایش دچار لکه بینی شدم ک گفتن طبیعیه اما امروز یعنی ۱۸بهمن دچار خونریزی مجدد همراه با درد زیر شکم شدم دقیقا مثل پریودی  نگرانم ب داروها حساسیتی داشته باشم  نمیدونم ادامه بدم ب دوره درمانم یا ن
    اسم داروهامم اینه؟<a>کلوتریمازول</a> یک درصد....افلوکساسین۲۰۰لطفا جوابمو بدین...ممنونم

سلام
    دوست خوبم به نظر میاد این خونریزی مجدد همراه با درد زیر شکم هنوز از تاثیرات قرص اورژانسی باشه چون تعادل هورمونهاتون به هم خورده ....و ربطی به داروهای فعلی نداشته باشه...چون این داروها چرک خشک کن هستند...کلوتریمازول یه دارویی هست که بدون نسخه هم به فروش میرسه و حساسیت نسبت به اون تقریبا غیرممکنه.
    اگر احیانا اون دردها ادامه پیدا کرد یا با مصرف داروها علایم دیگری مشاهده کردید حتما با پزشکتون راجع به ادامه درمان مشورت کنید.

15. سلام 22 سالمه دوسال قبل با تشخیص تخمدان پلی دکتر مدت شش ماه متفورمین و یکسال قرص یاسمن تجویز کرد اما من هشت ماه دارو مصرف کردم  و بعد سونو دادم معلوم شد کیست ها منحل شدن دکتر دارو رو قطع کرد اما تقریبا یکسال میشه دوباره پریودم نا منظم شده البته از اول هم نامنظم بود اما با مصرف دارو ها منظم شده بود ولی الا خونریزی پرویودم شبیه خونابه و قهوه رنگ است آیا دوباره pcod گرفتم یا دلیل اش چیز دیگه است
    ممنون میشم رهنمایی کنید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 3
رفتن به صفحه    2   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید