شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

افزایش شانس حاملگی

1. با سلام
    توی مقالاتی در اینترنت خواندم که گیاه دارویی آفرودیت برای افزایش تعداد اسپرم در مردان به کار میرود آیا با توجه به اینکه شوهر من دچار کمبود اسپرم است و واریکوسل نیز دارد میتوان این دارو را بدون تجویز پزشک مصرف کرد.یا عوارضی دارد.
    ممنونم.

2. mahan1360 نوشته است: با سلام
    توی مقالاتی در اینترنت خواندم که گیاه دارویی آفرودیت برای افزایش تعداد اسپرم در مردان به کار میرود آیا با توجه به اینکه شوهر من دچار کمبود اسپرم است و واریکوسل نیز دارد میتوان این دارو را بدون تجویز پزشک مصرف کرد.یا عوارضی دارد.
    ممنونم.

سلام،
    من تجربه خاصی در مورد این دارو ندارم ، این دارو گیاهی است و می توان بدون تجویز پزشک آن را تهیه نمود. عوارض جانبی عمده ای ندارد و ممکن است باعث سردرد شود.

3. سلام من يك ساو نيم جلوگيري طبعي داشتم والان حدود سه ماه است كه جلوگيري نداريم احتمال بارداري من چقدر هست ؟ البته پريودهاي من خيلي منظم هست .

4. سلام
    اگر از قرص هاي جلوگيري استفاده نميكرديد و پريودهاي منظم داريد
    مشكلي براي بارداري نداريد ولي 3 ماه قبل از بارداري براي انجام يك سري آزمايش و مصرف چند مورد دارو كه قبل از بارداري بايد استفاده شود به پزشك متخصص زنان مراجعه كنيد تا از آمادگي خود براي حاملگي اطمينان حاصل كنيد.

5. boobe

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    خسته نباشید
    من در این ماه اقدام به بارداری کرده ام و در روز 12 پریودی با افزایش دمای پایه بدنم ودرد در ناحیه تخمدان سمت چپ فهمیدم در بدنم تخمکگذاری شده این درد تا شب طول کشید،می خواستم بپرسم شانس بارداری من چقدر است وتا کی میتوانم از این شانس استفاده کنم،در ضمن روز بعد تخمکگذاری سینه هایم گهگاه تیر می کشدبرایم توضیح دهید؟

6. boobe نوشته است: خسته نباشید
    من در این ماه اقدام به بارداری کرده ام و در روز 12 پریودی با افزایش دمای پایه بدنم ودرد در ناحیه تخمدان سمت چپ فهمیدم در بدنم تخمکگذاری شده این درد تا شب طول کشید،می خواستم بپرسم شانس بارداری من چقدر است وتا کی میتوانم از این شانس استفاده کنم،در ضمن روز بعد تخمکگذاری سینه هایم گهگاه تیر می کشدبرایم توضیح دهید؟

سلام،
    احتمال بارداری در زمانهایی که ذکر کریدی وجود دارد، در محدوده این زمانها نزدیکی انجام دهید.

7. با سلام

من سه ماهه که اقدام به بارداری کردم ولی تا حالا ناموفق بوده . خیلی نگران هستم از کجا می تونم بفهم که مشکلی وجود دارد یا نه
    راهی وجود دارد که من بتونم شانس بارداری را افزایش بدم البته من هم از Ovulation Calendar و هم از کیتهای تشخیص زمان تخمک گذاری استفاده می کنم. و لازمه بگم که چون تمایل دارم بچه پسر باشه فقط در 3 روزی که احتمالش بیشتره نزدیکی دارم.

این را هم بگم که من همیشه پریود منظمی داشتم ولی در این سه ماه کاملا پریودم بهم ریخته .

اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.

8. sepideh12 نوشته است: با سلام

من سه ماهه که اقدام به بارداری کردم ولی تا حالا ناموفق بوده . خیلی نگران هستم از کجا می تونم بفهم که مشکلی وجود دارد یا نه
    راهی وجود دارد که من بتونم شانس بارداری را افزایش بدم البته من هم از Ovulation Calendar و هم از کیتهای تشخیص زمان تخمک گذاری استفاده می کنم. و لازمه بگم که چون تمایل دارم بچه پسر باشه فقط در 3 روزی که احتمالش بیشتره نزدیکی دارم.
    این را هم بگم که من همیشه پریود منظمی داشتم ولی در این سه ماه کاملا پریودم بهم ریخته .
    اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.

سلام،
    ممکن است تغییرات دوره قاعدگی که در ماه های اخیر رخ داده باعث تغییر زمان تخمک گذاری در شما شده باشد، ساده ترین راه بهره گیری از تغییرات دما ی بدن و یا همان کیتها است. البته همانطور که قبلا گفته شده در یک زوج سالم با نزدیکیهای مرتب ممکن است تا یکسال بارداری رخ ندهند یا به عبارت دیگر 90% از زوجها تا یکسال بالاخره باردار می شوند.

9. با سلام

ضمن تشکر از شما به خاطر پاسختان لازم می دونم بگم من به دکتر مراجعه کردم که برای خودم و شوهرم تعدادی آزمایش داده که جواب آن به شرح زیر می باشد:
    0.89=T.S.H
    3.0=L.H
    7.0=F.S.H
    27=Estradiol
    289=Prolactin
    79=DHEA-S
    0.6= 17OH-Progesteron
    و برای شوهرم:
    VISCOSITY=NORMAL
    15=LIQUEFACTION
    0=Germ Cell
    0-1=Leukocyte
    1-2=Round cell
    0=RBC
    0=AGGLUTINATION
    62.000.000=Sperm Count
    71= ABNORMAL FORMS
    لطفا بفرمایید ما در شرایط عادی هستیم ؟

10. mahan1360 نوشته است: با سلام

من دوماهی است که اقدام به بارداری کرده ام.بار اول سر موقع پریود شدم.بار دوم در دوره ای که احتمال تخمک گذاری وجود داشت یک شب در میان نزدیکی داشتیم. اما بار دوم سر موقعی که باید پریود میشدم دردهای همیشگی شروع شد اما پریود نشدم در صورتی که تا به حال من پریود نامنظمی نداشتم و خیلی احتمال میدادم باردار شده باشم اما بعد از یک هفته دوباره پریود شدم.میخواستم بدانم آیا این از نشانه های آمادگی رحم برای بارداری است. یا نه و اینکه با توجه به عقب افتادن آن زمان تخمک گذاری چه زمانی میشود.
    با تشکر.

سلام
    همین که پریودهای منظمی دارید یکی از علائم سلامت رحم است
    در یک دوره ماهانه منظم 28 روزه تخمک گذاری حدوداً 14 روز مانده به دوره جدید انجام میشود با توجه به اینکه تخمک فقط میتواند 48 زنده بماند شما باید زمانی نزدیکی کنید که قبل از اینکه تخمک از بین برود اسپرم  ها بتوانند خود را به تخمک برسانند چون سرعت حرکت اسپرم ها خیلی کم است احتمالاً قبل از رسیدن آنها  تخمک از بین رفته است.
    نگران نباشید ادامه دهید امیدوارم زودترباردار شوید

11. حدود 20 ماه است که ازدواج کرده ایم . همسر من 21 سال دارد و10 ماه پیش با سوزش ادرار مواجه شد که با مراجعه به پزشک و انجام ازمایش پاپ اسمیر مقداری عفونت در واژن او مشخص شد که با خوردن قرص و استعمال پماد واژینال سوزش برطرف شد . حدود 4 ماه پیش دوباره سوزش شروع شد که بعد انجام آزمایش پاپ اسمیر مورد خاصی دیده نشد و دگتر به خاطر نامنظم بودن پریود مقداری قرص پروژسترون به او داد که طبق دستور تا 6 ماه باید مصرف کند و همچنین یک پماد واژینال دیگر نیز تجویز کرد که بعد از مصرف آن سوزش قطع شد . بعد از اتمام پریود اخیر ( 7 روز پیش ) دوباره سوزش شروع شده است ( البته تمام نکات بهداشتی از قبیل خشک کردن بعد از دستشویی و غیره را نیز رعایت می کند ).
    در شش ماه اول بعد از ازدواج از کاندو م استفاده می کردیم و پس از آن به دلیل همین سوزش به طور طبیعی جلوگیری کردیم و حدود 4 ماه است که اصلا جلوگیری نکرده ایم ولی بعد از اتمام قرصهای پروژسترون پریود می شود .( قرص ها را 14 روز بعد از شروع قاعدگی مصرف می کند . )
    برای درمان سوزش ما را راهنمایی کنید و همچنین می خواهم بدانم که آیا عدم حاملگی با سوزش ارتباطی دارد یا نه ؟

12. mahan1360 نوشته است: با سلام
    ممنونم.

سلام
    براي جلوگيري از عواقب بعدي بهتر است هيچ دارويي بدون تجويز پزشك مصرف نشود
    براي حل مشكل همسرتان به پزشك اورولوژي مراجعه كنيد

13. mehdiyusefi نوشته است: حدود 20 ماه است که ازدواج کرده ایم . همسر من 21 سال دارد و10 ماه پیش با سوزش ادرار مواجه شد که با مراجعه به پزشک و انجام ازمایش پاپ اسمیر مقداری عفونت در واژن او مشخص شد که با خوردن قرص و استعمال پماد واژینال سوزش برطرف شد . حدود 4 ماه پیش دوباره سوزش شروع شد که بعد انجام آزمایش پاپ اسمیر مورد خاصی دیده نشد و دگتر به خاطر نامنظم بودن پریود مقداری قرص پروژسترون به او داد که طبق دستور تا 6 ماه باید مصرف کند و همچنین یک پماد واژینال دیگر نیز تجویز کرد که بعد از مصرف آن سوزش قطع شد . بعد از اتمام پریود اخیر ( 7 روز پیش ) دوباره سوزش شروع شده است ( البته تمام نکات بهداشتی از قبیل خشک کردن بعد از دستشویی و غیره را نیز رعایت می کند ).
    در شش ماه اول بعد از ازدواج از کاندو م استفاده می کردیم و پس از آن به دلیل همین سوزش به طور طبیعی جلوگیری کردیم و حدود 4 ماه است که اصلا جلوگیری نکرده ایم ولی بعد از اتمام قرصهای پروژسترون پریود می شود .( قرص ها را 14 روز بعد از شروع قاعدگی مصرف می کند . )
    برای درمان سوزش ما را راهنمایی کنید و همچنین می خواهم بدانم که آیا عدم حاملگی با سوزش ارتباطی دارد یا نه ؟

سلام،
    سوزش ادرار در موردی که شما ذکر کردید، بیشتر به احتمال عفونت ادراری است و منبع آن به احتمال زیاد به دنبال مقاربت وارد دستگاه ادراری می شود.در مورد سوزش ادرار، علل و توصیه های بهداشتی قبلا صحبت شده است، جستجو کنید. عدم بارداری ارتباطی با مشکل سوزش ادرار ندارد.

14. سلام

من در روز 20 بعد از پریودم سونوگرافی انجام دادم که یک فولیکول 17 میلی متری در سمت راست دیده شده بود و دکتر گفت تا 4 روز آینده احتمالاً آزاد می شود. این طبیعی است که در روز 23-24 بعد از پریود تخمک گذاری انجام شود.

اگر تخمک گذاری در دوره پریود انجام شود چکار باید بکنم؟

15. sepideh12 نوشته است: سلام

من در روز 20 بعد از پریودم سونوگرافی انجام دادم که یک فولیکول 17 میلی متری در سمت راست دیده شده بود و دکتر گفت تا 4 روز آینده احتمالاً آزاد می شود. این طبیعی است که در روز 23-24 بعد از پریود تخمک گذاری انجام شود.

اگر تخمک گذاری در دوره پریود انجام شود چکار باید بکنم؟

سلام،
    بله احتمال آن وجود دارد، به طول دوره قاعدگی شما بستگی دارد. تخمک گذاری هیچ کاه در هنگام خونریزی رخ نخواهد داد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید