شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 13 ...   

سوالات و راهنمایی در مورد روش مصرف قرص ضد بارداری

1. با سلام
    من بعد رابطه مقعدي متوجه شدم كمي از اب مني همسرم روي واژن ريخته شده بلافاصله ٢ قرص Hd مصرف كردم ولي نوبت دوم يعني ١٢ ساعت بعد رو فراموش كردم الان كمتر از ٤٨ ساعت از رابطه ميگذره بايد روش اورژانسي رو دوباره انجام بدم؟ احتمال حاملگي چقدر هست با توجه به اينكه رابطه در زمان شروع تخمك گذاري بوده
    ممنون ميشم سريع جواب بديد خيلي استرس دارم

2. ID_gogoli نوشته است: سلام خسته نباشید
    من و همسرم الان دو ماهی هست کامل رابطه داریم یعنی دخول انجام میشه
    من 2 سال هست قرص سپروترون کمپوند را به طور مداوم استفاده میکنم
    میخواستم بپرسم لازم هست که از جلوگیری دیگری استفاده کنیم؟ چون دوران نامزدی هستیم میترسم حامله بشم

سلام
    خیر نیازی به هیچ وسیله پیشگیری دیگری ندارید

3. سلام خسته نباشين
    يك هفته هست از استفاده روش اورژانسيم ميگذره و هنوز لكه بيني يا خونريزي نداشتم
    خواستم ببينم حداكثر چقد ممكنه طول بكشه تا خونريزي داشته باشم؟
    ممكنه تا موقع پريودم خونريزي نداشته باشم يعني همون موعد قبلي خونريزي داشته باشم؟
    ممنون

4. سلام، خدمتتون عنوان کرده بودم که با شوهرم رابطه داشتم، چهارده ساعت بعد از رابطه یک قرص لوونورژسترل، بیست و شش ساعت بعد از رابطه دو یا سه قرص لوونورژسترل و هفتاد و دو ساعت بعد از رابطه هم یک قرص لوونورژسترل مصرف کردم،در کل سه یا چهار قرص لوونورژسترل750.
    الان دقیقا یک هفته از رابطه میگذره،  گفته بودین به علت مصرف قرص ها ممکن هست پریود بعدی حتی تا دو هفته عقب بیفته، باید چهار پنج روز دیگه پریود میشدم اما الان پریود شدم،ممکن هست لانه گزینی باشه و باردار باشم؟ نیاز به انجام آزمایش هست؟
    خواهش میکنم جواب بدین حیلی نگرانم

5. سلام. من 6 ماهه ازدواج کردم . 3 ماهه که برای پیشگیری از بارداری از قرص ال دی استفاده می کنم. ماه اول بعد از 2 روز به مدت 5 روز پریود شدم. ماه دوم بعد از 5 روز به مدت 3 روز و ماه سوم به دلیل مسافرت رفتن قرص ها رو قطع نکردم که پریود نشم اما بعد از تمام شدن ورق اول لکه بینی و بعد از خوردن سومین قرص از ورق دوم پریود شدم به صورتی که حجم خونریزی بسیار کم و به مدت 7 روز طول کشید. میخواستم بدونم با وجود استفاده از قرص و پریود شدن باز هم میتونم از ال دی استفاده کنم یا باید قرص قوی تر مصرف کنم؟

6. Baran_nd

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام ، خواهش میکنم  کمکم کنید وقتم خیلی کمه ، من اواخر تیر ماه رابطه مشکوک بدون دخول داشتم برای همین قرص اورژانسی لوونوژسترل مصرف کردم و 9روز بعد خونریزی کردم اما بسیار کم و کوتاه برای همین 4تا بی بی چک استفاده کردم که منفی بود اما گفتن قابل اعتماد نیست،21 روز بعد نزدیکی ازمایش بتا دادم عدد 1 و منفی بود اما من کمر درد و ترشح و معده درد داشتم در رابطه بعدی با جود مراقبت و بدون هیچ ددخولی ترس از  الوده بودن دستم که به خودم زده باشم باز قرص اورژانسی استفاده کردم و خونریزی خفیف کردم برای همین 4شهریور باز آزمایش خون دادم که منفی بود و 0.6 بود. اما باز هم کمر درد ، خواب رفتن بدن و درد تو سینه هام و ترشح زیاد دارم که باعث شد باز بارها از بی بی چک استفاده کنم که منفی بود ، اما من هنوز ترس دارم که نکنه آزمایش اشتباه باشد، که البته قبل ازمایش دوم از قرص های سیپروتون کامپاند برای تنظیم استفاده کردم ، ولی بعد اتمام قرص 7روز بعد باز خونریزی بسیار کم و خفیف داشتم که زود تموم شد ، الان دومین ماه هست که دارم  مصرف میکنم و 6 عدد از قرص ها مونده اما امروز رابطه مشکوک داشتم که فکر کنم فقط پیشاب به    واژنم خورده من محل رو شستم باز هم میخوام از قرص اورژانسی لوونوژسترل استفاده کنم اما میترسم که با سیپروتون تدا خل داشته باشه؟ میتونم از قرص اورژانسی استفاده کنم یا خیر؟ و در صورت استفاده باید مصرف اون 6تا قرص باقی مانده رو قطع کنم؟ یا ادامه بدهم هم زمان با روش اورژانسی؟
    توروخدا سریع جواب بدید.

7. سلام، چرا کسی جواب منو نمیده آخه
    بازم میپرسم
    خدمتتون عنوان کرده بودم که با شوهرم رابطه داشتم، چهارده ساعت بعد از رابطه یک قرص لوونورژسترل، بیست و شش ساعت بعد از رابطه یک یا دو قرص لوونورژسترل و هفتاد و دو ساعت بعد از رابطه هم یک قرص لوونورژسترل مصرف کردم،در کل سه یا چهار قرص لوونورژسترل750.
    الان دقیقا یک هفته از رابطه میگذره،  گفته بودین به علت مصرف قرص ها ممکن هست پریود بعدی حتی تا دو هفته عقب بیفته، باید چهار پنج روز دیگه پریود میشدم اما الان پریود شدم،چرا؟ ممکن هست لانه گزینی باشه و باردار باشم؟ نیاز به انجام آزمایش هست؟
    خواهش میکنم جواب بدین خیلی نگرانم

8. سلام خسته نباشین
    من دختری 25 ساله هستم که یک هفته پیش معاشقه داشتم اما منی روی واژنم نریخت زمان پریودم هم ٩ مهر باید پریود میشدم بعد از معاشقه برای اطمینان بیشتر از قرص اووسیز استفاده کردم یکی 2 ساعت بعد از معاشقه یکی هم 12 ساعت به از تاریخ پریودم 1 روز گذشته میخاستم ببینم طبعییه از عوارض قرص هست یا نه مشکل دیگه ایی وجود دار؟

9. سلام و خسته نباشید بنده و نامزدم 29 روز بعد از پریود رابطه داشتیم یعنی دست بنده آغشته به پیش آب بود
    و 2 ساعت بعد قرص 1.5 لونژیل استفاده کردیم و فردای اون رو نامزدم پریود شد
    ولی این ماه الان 35 روز شده ولی پریود نشده
    میخواستم بپرسم این قرص چند روز به تاخیر می اندازه ؟؟
    ممنون و متشکر

10. سلام.همسر من روز پنجم قاعدگی قرص دیان را برای اولین بار مصرف کرد،بعد از ۱۶ روز و خوردن منظم قرصها رابطه جنسی بدون دخول داشتیم که کاندوم هم استفاده نکردیم‌.ممکنه منی بر روی الت ریخته شده باشه.میخوام بدیونم قرصا اثرشون دقیقا چند وقت بعد از اولین بار خوردنه.در این مورد امکان بارداری هست؟

11. با سلام
    من سی سالمه و حدود ده ساله قرص های اسپیرونولاکتون و سیپروترون کامپاند را همزمان مصرف می کنم.
    سیپروترون را روز پنجم هر ماه شروع میکنم و بعد از 21 عددش حدود شش روز بعد خونریزیم شروع میشه، تمام این ده سال به همین صورت بوده! اما شما نوشتین یک هفته بعد از اخرین قرص، دوباره قرص جدید شروع بشه( که مصادف میشه با روز اول یا دوم پریودم)، کدوم روش را ادامه بدم که خاصیت ضد بارداری هم داشته باشه؟

12. nasrin66hp نوشته است: سلام خسته نباشين
    يك هفته هست از استفاده روش اورژانسيم ميگذره و هنوز لكه بيني يا خونريزي نداشتم
    خواستم ببينم حداكثر چقد ممكنه طول بكشه تا خونريزي داشته باشم؟
    ممكنه تا موقع پريودم خونريزي نداشته باشم يعني همون موعد قبلي خونريزي داشته باشم؟
    ممنون

سلام
    تا 10 روز الی 2 هفته فرصت هست که لکه بینی و خونریزی مختصر داشته باشید....اگر تا این موقع هیچ خبری نشد بهتره از بیبی چک یا آزمایش خون استفاده کنید.
    خیر...تا موعد پریود بعدی نمیرسه.

13. sarajoooon نوشته است: سلام، خدمتتون عنوان کرده بودم که با شوهرم رابطه داشتم، چهارده ساعت بعد از رابطه یک قرص لوونورژسترل، بیست و شش ساعت بعد از رابطه دو یا سه قرص لوونورژسترل و هفتاد و دو ساعت بعد از رابطه هم یک قرص لوونورژسترل مصرف کردم،در کل سه یا چهار قرص لوونورژسترل750.
    الان دقیقا یک هفته از رابطه میگذره،  گفته بودین به علت مصرف قرص ها ممکن هست پریود بعدی حتی تا دو هفته عقب بیفته، باید چهار پنج روز دیگه پریود میشدم اما الان پریود شدم،ممکن هست لانه گزینی باشه و باردار باشم؟ نیاز به انجام آزمایش هست؟
    خواهش میکنم جواب بدین حیلی نگرانم

سلام
    خیر....لانه گزینی نیست...آزمایش هم نیازی نیست....شما هم باردار نیستید خیالتون راحت.
    اونکه گفتیم تا دو هفته...منظور اینه که حداکثر تا این زمان فرصت هست...یعنی اگر زودتر شخص پریود بشه که چه بهتر و اگر هم تا دو هفته خبری نشد باید از بیبی چک یا آزمایش استفاده کنه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  14. atii_az نوشته است:
    سلام. من 6 ماهه ازدواج کردم . 3 ماهه که برای پیشگیری از بارداری از قرص ال دی استفاده می کنم. ماه اول بعد از 2 روز به مدت 5 روز پریود شدم. ماه دوم بعد از 5 روز به مدت 3 روز و ماه سوم به دلیل مسافرت رفتن قرص ها رو قطع نکردم که پریود نشم اما بعد از تمام شدن ورق اول لکه بینی و بعد از خوردن سومین قرص از ورق دوم پریود شدم به صورتی که حجم خونریزی بسیار کم و به مدت 7 روز طول کشید. میخواستم بدونم با وجود استفاده از قرص و پریود شدن باز هم میتونم از ال دی استفاده کنم یا باید قرص قوی تر مصرف کنم؟

سلام
    دلیل برهم خوردن سومین دوره قاعدگی شما اینه که قرصها را به موقع قطع نکردید و با این کار تعادل هورمونی را به هم زدید.
    بله...باز هم میتونید از ال دی استفاده کنید به شرطی که طبق تجویز پزشک استفاده کنید و خودسرانه عمل نکنید.
    برای استفاده از قرص قویتر هم بهتره از پزشک زنان یا ماما مشورت بگیرید.

15. Baran_nd نوشته است: سلام ، خواهش میکنم  کمکم کنید وقتم خیلی کمه ، من اواخر تیر ماه رابطه مشکوک بدون دخول داشتم برای همین قرص اورژانسی لوونوژسترل مصرف کردم و 9روز بعد خونریزی کردم اما بسیار کم و کوتاه برای همین 4تا بی بی چک استفاده کردم که منفی بود اما گفتن قابل اعتماد نیست،21 روز بعد نزدیکی ازمایش بتا دادم عدد 1 و منفی بود اما من کمر درد و ترشح و معده درد داشتم در رابطه بعدی با جود مراقبت و بدون هیچ ددخولی ترس از  الوده بودن دستم که به خودم زده باشم باز قرص اورژانسی استفاده کردم و خونریزی خفیف کردم برای همین 4شهریور باز آزمایش خون دادم که منفی بود و 0.6 بود. اما باز هم کمر درد ، خواب رفتن بدن و درد تو سینه هام و ترشح زیاد دارم که باعث شد باز بارها از بی بی چک استفاده کنم که منفی بود ، اما من هنوز ترس دارم که نکنه آزمایش اشتباه باشد، که البته قبل ازمایش دوم از قرص های سیپروتون کامپاند برای تنظیم استفاده کردم ، ولی بعد اتمام قرص 7روز بعد باز خونریزی بسیار کم و خفیف داشتم که زود تموم شد ، الان دومین ماه هست که دارم  مصرف میکنم و 6 عدد از قرص ها مونده اما امروز رابطه مشکوک داشتم که فکر کنم فقط پیشاب به    واژنم خورده من محل رو شستم باز هم میخوام از قرص اورژانسی لوونوژسترل استفاده کنم اما میترسم که با سیپروتون تدا خل داشته باشه؟ میتونم از قرص اورژانسی استفاده کنم یا خیر؟ و در صورت استفاده باید مصرف اون 6تا قرص باقی مانده رو قطع کنم؟ یا ادامه بدهم هم زمان با روش اورژانسی؟
    توروخدا سریع جواب بدید.

سلام
    دوست عزیز لطفا این وسواس فکری را زودتر کنار بگذارید.
    اون خونریزی های خفیف و علایمی مثل کمر درد و درد سینه و... همه مربوط به استفاده از قرص اورژانسی میشه یعنی از عوارض اون و البته طبیعی هست...پس اصلا نیازی نبوده این همه از بیبی چک و آزمایش استفاده کنید...چون همه این اتفاقات نرمال و طبیعی بوده.
    قرص سیپرو خودش از قرصهای پیشگیری از بارداری هست پس بهتره به هیچوجه خودسرانه همزمان با اون از قرص پیشگیری دیگری استفاده نکنید...حتما در این مورد با پزشک زنان یا ماما مشورت کنید.
    مصرف قرص سیپرو را ادامه بدید و دوره درمان را حتما کامل کنید....با نزدیکی سطحی و بدون دخول همراه با استفاده از قرص سیپرو احتمال حاملگی منفی هست.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 13 از 23
رفتن به صفحه :    ... 13 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید