شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 12 ...   

سوالات و راهنمایی در مورد روش مصرف قرص ضد بارداری

1. با عرض سلام و خسته نباشید
    من 24 سالمه و 3سال خانه دارم و هیچگونه بیماری ندارم.
    من در دوران سیکل با همسرم مقاربت کردم و بلافاصله قرص لونژیل 1.5 خوردم...3 ساعت بعد مجدد مقاربت صورت گرفت و من دوباره بلافاصله قرص لونژیل 1.5 خوردم.... به دلیل استرس 72 ساعت بعد نیز یک قرص 1.5 خوردم، و 12 ساعت بعد هم همینطور.
    اما بعد دو هفته خونریزی صورت نگرفته... آیا احتمال بارداری وجود داره با این اوصاف؟؟؟

2. با سلام خدمت اقای دکتر .
    من در روز چهارشنبه 18/6 رابطه محافظت نشده داشتم .منی کامل ب روی واژن ریخت البته سعی شد کامل پاک و آب کشده شود ولی برای پیشگیری 1ساعت بعد 1 قرض لونزیل 1.5 مصرف شد. فردای آن روز متوجه شدیم که نزدیک به 2 ماه و نیم از تاریخ مصرف قرص گذشته هرچند دکتر داروخانه گفتن که تا 5 ماه هم اثر دارد 2 قرص 0.75 لونزیل درحالیکه 33 ساعت از رابطه گذشته بود همزمان مصرف شد.با اینحا خیلی نگرانیم و شدیدا استرس داریم دوست من دوره های 28 روزه منظم همواره داشته و در روز رابطه در روز 21 بوده است.و بطور عادی باید روز چهارشنبه همین هفته پریود بشوند.آیا جای نگرانی هست ؟ و با توجه به مصرق قرص آنهم با دوز بالا آیا پریود ایشان تاخیر دارد؟

3. shirin1280 نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید
    من 24 سالمه و 3سال خانه دارم و هیچگونه بیماری ندارم.
    من در دوران سیکل با همسرم مقاربت کردم و بلافاصله قرص لونژیل 1.5 خوردم...3 ساعت بعد مجدد مقاربت صورت گرفت و من دوباره بلافاصله قرص لونژیل 1.5 خوردم.... به دلیل استرس 72 ساعت بعد نیز یک قرص 1.5 خوردم، و 12 ساعت بعد هم همینطور.
    اما بعد دو هفته خونریزی صورت نگرفته... آیا احتمال بارداری وجود داره با این اوصاف؟؟؟

سلام
    دوست عزیز این روش مصرف قرص اورژانسی کاملا اشتباهه...شما نباید این قرصها را خودسرانه مصرف کنید.
    روش صحیح مصرف قرصهای اورژانسی بطور کامل در بایگانی این سایت بیان شده...حتما مطالعه بفرمایید....چون روش مصرف هر کدام با هم فرق داره.
    در مورد لونژیل 1.5 شما فقط باید یک عدد مصرف کنید....با این همه قرص اضافی که خوردید فقط هورمون خیلی زیادی وارد بدنتون کردید و همین باعث شده که تعادلشون بطور وحشتناک به هم بخوره و خونریزی صورت نگیره.
    احتمال بارداری که اصلا نیست اما اگر تا یک هفته دیگه هیچ اثری از لکه بینی یا خونریزی مشاهده نکردید حتما به پزشک مراجعه و شرح حالتون را بازگو کنید.

4. ashkanghanbari نوشته است: با سلام خدمت اقای دکتر .
    من در روز چهارشنبه 18/6 رابطه محافظت نشده داشتم .منی کامل ب روی واژن ریخت البته سعی شد کامل پاک و آب کشده شود ولی برای پیشگیری 1ساعت بعد 1 قرض لونزیل 1.5 مصرف شد. فردای آن روز متوجه شدیم که نزدیک به 2 ماه و نیم از تاریخ مصرف قرص گذشته هرچند دکتر داروخانه گفتن که تا 5 ماه هم اثر دارد 2 قرص 0.75 لونزیل درحالیکه 33 ساعت از رابطه گذشته بود همزمان مصرف شد.با اینحا خیلی نگرانیم و شدیدا استرس داریم دوست من دوره های 28 روزه منظم همواره داشته و در روز رابطه در روز 21 بوده است.و بطور عادی باید روز چهارشنبه همین هفته پریود بشوند.آیا جای نگرانی هست ؟ و با توجه به مصرق قرص آنهم با دوز بالا آیا پریود ایشان تاخیر دارد؟

سلام
    دوست عزیز با مصرف قرص اورژانسی مسلماً پریود بعدی به تاخیر میفته....یعنی در نظمش اختلال میشه و دلیلش هم هورمون اضافی هست که توسط قرص وارد بدن شخص شده.
    ایشون یک هفته تا 10 روز بعد از مصرف قرص دچار لکه بینی و خونریزی مختصر میشه که پریود این سیکلش محسوب میشه.
    جای نگرانی نیست....احتمال بارداری برای ایشون کاملا منتفیه.

5. سلام
    من 2یا سه روز مونده به پریودم با نامزدم زابطه داشتم مطمئنم که منی روی واژنم نریخت انا از پیشاب نه
    28 ساعت بعد دوتا قرص 75 لنوژیل خوزدم و 12 ساعت بعد دوتای دیگه با توجه به این که باید دو یا سه روز بعد پریود میشدم الان 6روط گذشته و پریود نشدم باید صبر کنم؟ آیا احتمال بارداری هست؟

6. k_irn نوشته است: سلام
    من 2یا سه روز مونده به پریودم با نامزدم زابطه داشتم مطمئنم که منی روی واژنم نریخت انا از پیشاب نه
    28 ساعت بعد دوتا قرص 75 لنوژیل خوزدم و 12 ساعت بعد دوتای دیگه با توجه به این که باید دو یا سه روز بعد پریود میشدم الان 6روط گذشته و پریود نشدم باید صبر کنم؟ آیا احتمال بارداری هست؟

سلام
    خیر...احتمال بارداری به هیچوجه نیست.
    صبر کنید...هنوز فرصت دارید....تا دو هفته هم ممکنه طول بکشه.

7. خواهش میکنم سریع جواب بدید.
    سلام.من با شوهرم رابطه جنسی داشتم اما منی داخل ریخته نشد اما از ترس پیشاب دوازده ساعت بعد رابطه یک عدد قرص لوونورژسترل و دوازده ساعت بعد هم دو تا قرص لوونورژسترل خوردم...اما داخل اینترنت دیدم باید فقط دوتا قرص میخوردم..حالا که سه تا خوردم ممکن هست برام مشکلی پیش بیاد؟ احتمال بارداری هست؟
    تورو خدا زود جواب بدین،خیلی نگرانم

8. sara_jh نوشته است: خواهش میکنم سریع جواب بدید.
    سلام.من با شوهرم رابطه جنسی داشتم اما منی داخل ریخته نشد اما از ترس پیشاب دوازده ساعت بعد رابطه یک عدد قرص لوونورژسترل و دوازده ساعت بعد هم دو تا قرص لوونورژسترل خوردم...اما داخل اینترنت دیدم باید فقط دوتا قرص میخوردم..حالا که سه تا خوردم ممکن هست برام مشکلی پیش بیاد؟ احتمال بارداری هست؟

سلام
    دوست عزیز همانطور که خودتون هم ذکر کردید روش اورژانسی را اشتباه استفاده کردید.
    با این همه قرص و هورمون اضافی که به بدنتون تحمیل کردید احتمال حاملگی قطعا منفیه.
    تنها مشکلی که ممکنه پیش بیاد اینه که پریود بعدی به تاخیر میفته حتی تا دو هفته...البته طبیعیه و جای نگرانی نیست.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. سلام، ممنون از سایت خوبتون، دو تا سوال دارم. اول اینکه روش های اورژانسی فقط برای مواردی که مشکوک باشه آب داخل واژن ریخته شده کاربرد داره یا حتی اگه مطمعن باشیم تمام آب هم داخل واژن ریخته شده باشه بازم جلوگیری میکنه؟ (قرص لوونورژسترل)

دوم اینکه من بار اولم هست که از این قرص (قرص لوونورژسترل) نوع اورژانسی استفاده کردم اما حالت تهوع ندارم، ممکن هست که قرص عمل نکرده باشه؟
    با تشکر

10. elnaz_0074 نوشته است: سلام، ممنون از سایت خوبتون، دو تا سوال دارم. اول اینکه روش های اورژانسی فقط برای مواردی که مشکوک باشه آب داخل واژن ریخته شده کاربرد داره یا حتی اگه مطمعن باشیم تمام آب هم داخل واژن ریخته شده باشه بازم جلوگیری میکنه؟ (قرص لوونورژسترل)

دوم اینکه من بار اولم هست که از این قرص (قرص لوونورژسترل) نوع اورژانسی استفاده کردم اما حالت تهوع ندارم، ممکن هست که قرص عمل نکرده باشه؟
    با تشکر

در هر شرایطی روش اورژانسی اگه به درستی انجام بشه احتمال بارداری رو از بین می‌بره.
    حالت تهوع هم برای بررخی افراد ایجاد می‌شه و نداشتنش معنی خاصی نمی‌ده.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  11. maria64 نوشته است:
    sara_jh نوشته است: خواهش میکنم سریع جواب بدید.

سلام
    دوست عزیز همانطور که خودتون هم ذکر کردید روش اورژانسی را اشتباه استفاده کردید.
    با این همه قرص و هورمون اضافی که به بدنتون تحمیل کردید احتمال حاملگی قطعا منفیه.
    تنها مشکلی که ممکنه پیش بیاد اینه که پریود بعدی به تاخیر میفته حتی تا دو هفته...البته طبیعیه و جای نگرانی نیست.

سلام، ممنون از جوابتون، داخل همین صفحه یه پست گذاشتن که شرایط منم هست، یعنی ممکنه ی مقداری از آب داخل ریخته باشه،بازم احتمال بارداری نیست؟
    و اینکه منم حالت تهوع ندارم، ربطی به اثر کردن یا نکردن قرص نداره؟
    ببخشید تکراری میپرسم

12. سایتتون واقعا عالی هست
    ی سوال دارم، خواستم بدونم مصرف اضافی قرص های جلوگیری مثل لوونورژسترل چه خطراتی به دنبال داره؟
    مثلا به جای دو عدد750 سه یا چهار عدد مصرف بشه
    با تشکر

13. سلام
    اگه منی روی واژن بریزه و در روش اضطراری 8 قرص مصرف بشه ولی بجای دو نوبت بصورت دو تا دوتا مصرف شه بازم احتمال حاملگی وجود داره؟

14. با سلام
    من بعد رابطه مقعدي متوجه شدم كمي از اب مني همسرم روي واژن ريخته شده بلافاصله ٢ قرص Hd مصرف كردم ولي نوبت دوم يعني ١٢ ساعت بعد رو فراموش كردم الان كمتر از ٤٨ ساعت از رابطه ميگذره بايد روش اورژانسي رو دوباره انجام بدم؟ احتمال حاملگي چقدر هست با توجه به اينكه رابطه در زمان شروع تخمك گذاري بوده
    ممنون ميشم سريع جواب بديد خيلي استرس دارم

15. سلام خسته نباشید
    من و همسرم الان دو ماهی هست کامل رابطه داریم یعنی دخول انجام میشه
    من 2 سال هست قرص سپروترون کمپوند را به طور مداوم استفاده میکنم
    میخواستم بپرسم لازم هست که از جلوگیری دیگری استفاده کنیم؟ چون دوران نامزدی هستیم میترسم حامله بشم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 12 از 23
رفتن به صفحه :    ... 12 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید