شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کیست تخمدان و عفونت و لکه بینی

1. با سلام
    من عفونت داشتم بصورت سوزش شدید و درد در ناحیه واژن دکتر رفتم قرض بهم داد سوزشم رفع شد و بعلت درد زیر شکم برام سونو گرافی نوشت بعد  از انجام سونو دکتر گفت ک در تخمدان سمت راستم کیست دارم ک از داخل خونریزی کرده وباید رعایت کنم کارهای سخت انجام ندهم و دو بسته قرض جلو گیری واسم تجویز کرد ک بعد از دو ماه مراجعه کنم حالا دو هفته دیگر باقیست تا دو باره به دکتر برم حالا اولین پریودم درد خیلی شدید داشتم اینم بگم من همیشه درد پریود داشتم ولی پریودیم منظم بوده وبعد از اتمام پریودم من لکه بینی دارم یعنی در این یک ماه اخیر کلا لکه بینی داشتم و درد زیر شکم و کمرم نیز بهمراه بوده ضمنا من هنوز در ناحیه واژن درد دارم که خیلی اذیت میشم نمی دونم چکار کنم در طول روز 1.این لکه بینی طبیعی هست وچرا مداومه ؟؟2.بعد از مصرف قرضهاکیست  رفع میشه ؟3.واسه درد ناحیه واژن چکار کنم ؟من دکتر تقریبا 5 یا 6 ماه میرم ولی واسه این عفونت کلا رفع نمیشه رعایت بهداشت هم میکنم از جوایتون سپاسگذارم .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. hoda86 نوشته است: با سلام
    من عفونت داشتم بصورت سوزش شدید و درد در ناحیه واژن دکتر رفتم قرض بهم داد سوزشم رفع شد و بعلت درد زیر شکم برام سونو گرافی نوشت بعد  از انجام سونو دکتر گفت ک در تخمدان سمت راستم کیست دارم ک از داخل خونریزی کرده وباید رعایت کنم کارهای سخت انجام ندهم و دو بسته قرض جلو گیری واسم تجویز کرد ک بعد از دو ماه مراجعه کنم حالا دو هفته دیگر باقیست تا دو باره به دکتر برم حالا اولین پریودم درد خیلی شدید داشتم اینم بگم من همیشه درد پریود داشتم ولی پریودیم منظم بوده وبعد از اتمام پریودم من لکه بینی دارم یعنی در این یک ماه اخیر کلا لکه بینی داشتم و درد زیر شکم و کمرم نیز بهمراه بوده ضمنا من هنوز در ناحیه واژن درد دارم که خیلی اذیت میشم نمی دونم چکار کنم در طول روز 1.این لکه بینی طبیعی هست وچرا مداومه ؟؟2.بعد از مصرف قرضهاکیست  رفع میشه ؟3.واسه درد ناحیه واژن چکار کنم ؟من دکتر تقریبا 5 یا 6 ماه میرم ولی واسه این عفونت کلا رفع نمیشه رعایت بهداشت هم میکنم از جوایتون سپاسگذارم .

سلام
    لکه بینی و درد در پریودی هم میتونه ناشی از وجود کیست باشه و هم از عوارض قرص باشه...در کل یه کم لکه بینی در اوایل و اواخر پریودی طبیعیه.
    بستگی به نوع و اندازه کیست داره...اگر ریز باشه با قرص آب میشه اما در اندازه های بزرگ ممکنه درمان دیگری لازم داشته باشید...بعد از مصرف قرصها دکتر براتون باز سونو تجویز میکنه تا وضعیت کیست مشخص بشه.
    درد واژن مربوط به کیست یا عفونت هست و از دکترتون باید بخواید تا معاینتون کنه و درمان مناسبش را براتون تجویز کنه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. paryman

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من اول دبیرستان اولین بار پریود شدم.و تا الان که 22 سالمه هیچوقت منظم نبوده وهمیشه بینش از یک ماه تا 4 ماه فاصله بوده. که  من فکر میکردم به خاطر ناراحتی های اعصابم بوده.
    دوسال پیش که سونو گرفتم بهم گفتن که کیست ندارم ولی دیواره تخمدان چپم ضخیمه.یک سال پیش باز سونو گرفتم بهم گفتن که کیست ریز دارم .و دکتر متخصصم توی پرونده نوشته pco
    من همه علائم کیست (رشد زیاد مو.موی زائد زیاد. درد زیر شکم.پریودی نامنظم.وکمی چاقی در ناحیه شکم)رو دارم
    با اینکه من چند روز یک بار غذا میخورم ولی همه اندامم لاغرتر میشه ولی در ناحیه شکم کمی چاق هستم ولی در کل لاغر هستم.
    حالا چندتا سوال دارم
    1- کیست ریز همون pco هست؟
    2- ایا تشخیص کیست درست بوده؟یعنی امکانش هست بدون درمان توی یک سال ضخامت دیواره تحمدان به حالت عادی برگرده و تخمدان دارای کیست ریز بشه؟
    3- من تا حالا چون فکر میکردم باعث ناباروری میشه و نمیخوام ازدواج کنم درمان نکردم .ولی الان میخوام برای بقیه عوارضش  که هر روز احساس میکنم بیشتر شده درمان کنم.ولی نمیدونم چطوری شروع به درمان کنم

4. paryman نوشته است: سلام
    من اول دبیرستان اولین بار پریود شدم.و تا الان که 22 سالمه هیچوقت منظم نبوده وهمیشه بینش از یک ماه تا 4 ماه فاصله بوده. که  من فکر میکردم به خاطر ناراحتی های اعصابم بوده.
    دوسال پیش که سونو گرفتم بهم گفتن که کیست ندارم ولی دیواره تخمدان چپم ضخیمه.یک سال پیش باز سونو گرفتم بهم گفتن که کیست ریز دارم .و دکتر متخصصم توی پرونده نوشته pco
    من همه علائم کیست (رشد زیاد مو.موی زائد زیاد. درد زیر شکم.پریودی نامنظم.وکمی چاقی در ناحیه شکم)رو دارم
    با اینکه من چند روز یک بار غذا میخورم ولی همه اندامم لاغرتر میشه ولی در ناحیه شکم کمی چاق هستم ولی در کل لاغر هستم.
    حالا چندتا سوال دارم
    1- کیست ریز همون pco هست؟
    2- ایا تشخیص کیست درست بوده؟یعنی امکانش هست بدون درمان توی یک سال ضخامت دیواره تحمدان به حالت عادی برگرده و تخمدان دارای کیست ریز بشه؟
    3- من تا حالا چون فکر میکردم باعث ناباروری میشه و نمیخوام ازدواج کنم درمان نکردم .ولی الان میخوام برای بقیه عوارضش  که هر روز احساس میکنم بیشتر شده درمان کنم.ولی نمیدونم چطوری شروع به درمان کنم

سلام
    دوست خوبم pco یعنی تخمدان پلی کيستيک،یعنی تخمدانی که دارای کيستهاي زیادی هست و البته اگر درمان نشه کيستها بیشتر هم میشند.
    اگر درمان صورت نگیره ممکنه تخمدانها در اثر کيستها دچار مشکل حاد و به دنبال اون نازایی بشه.
    هر چه زودتر اگر جواب سونو قبلی را داری ببر پیش پزشک متخصص زنان تا شرایط را بررسی کنی،ممکنه برات سونو جدید بنويسه حتما انجام و جواب را به دکتر بده تا درمانت را شروع کنه،چون سنت کمه و کيستها ریز و در مراحل اولیه هستند درمان زودتر و راحت تر انجام میشه.

5. البته بگم که این چند روز هم بعد اینکه دوباره دکتر رفتم ورزش نمیکنم اصلا.ولی بازم لکه بینی دارم

6. باسلام جواب ازمایشم:                                                                                                             fsh:1.7,lh:2.7 ,prolactin:17.9,progesterone:6.8,estradiol:147.0      وجواب سونوم : رحم درپوزیشن طبیعی مشاهده گردید. رحم به ابعاد 39*90 دارای سایز طبیعی واکوی میومتری یکنواخت است. ضخامت اندومتر12mmاکوژن می باشد. تخمدان ها به حجم 12ccبزرگتر ازطبیعی اکوی استرومال افزایش یافته دارند وحاوی فولیکول های محیطی به قطر 4mm میباشد. میشه بدونم چه مشکلی دارم وراه درمان ان چیست؟ ومیتونم با مصرف قرص متفورمین  باردار شم

7. Mr_Rasad

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام، خسته نباشيد. من با نامزدم ١٤ روز بعد پريودى نزديكى سطحى داشتيم و احتمال تماس پيشاب زياد بوده، روز بعد ايشون پريود شدن كه خونويزى تا ١٣ روز ادامه داشت، رفتيم سنوگرافى مشخص شد كه كيست دارن! دكترشون يه سرى قرص براشون تجويز كردن. بعد يك هفته مصرف داروها امشب از خواب پريدن با حالت تهوع و بعد تهوع ( حدود ساعت ٢:٣٠ بامداد).
    سؤال: • دليل تهوع ايشون چى هست؟ باردارى يا اينكه بخاطر كيستها بوده؟ يا عوارض مصرف دارو؟
    با تشكر از شما.

8. سلام خسته نباشین
    من یه بار مشکلم رو گفتم ولی خیلی کلی بود من 30سالمه عفونت داشتم و درد زیر شکم دکتر رفتم سونو دادم که معلوم شد در آدنکس راست یک ضایعه cysticبه ابعاد 458* 34mm مشهود است که دارای fine septationبوده  ومطرح کننده rt ovarian hemmorrhagic  cyst می باشد و کلا همه موارد سونو طبیعی بود و دکتر گفت کیست تخمدان سمت راست دارم و 2 بسته قرض جلو گیری نوشت 2 ماه مصرف کردم ولی همچنان درد در واژن رو هنوز دارم حالا دوباره سونو دادم مشکل تخمدانم رفع شده ولی سونو نشون داده یک فیبروم ساب سروزال 16*12mmدر جدار خلفی رحم دیده می شود
    در کل سونو واسه مثانه و کلیه هیچ مشکلی نداشته .
    1.فیبروم ساب سروزال چی هست .علت بوجو آمدنش چیه مطالب قبلی رو هم خوندم ولی چیزی دستگیرم نشد .
    2.چه جوری میشه در عرض 2 ماه این مشکل بوجود بیاد .
    دیگه نمی دونم چکار کنم خسته شدم اگه میشه راهنمایی کنید تا از فکرش در بیام که مشکل خاصی نیست در ضمن من مجردم .ممنون از راهنمایی شما

9. Mr_Rasad نوشته است: سلام، خسته نباشيد. من با نامزدم ١٤ روز بعد پريودى نزديكى سطحى داشتيم و احتمال تماس پيشاب زياد بوده، روز بعد ايشون پريود شدن كه خونويزى تا ١٣ روز ادامه داشت، رفتيم سنوگرافى مشخص شد كه كيست دارن! دكترشون يه سرى قرص براشون تجويز كردن. بعد يك هفته مصرف داروها امشب از خواب پريدن با حالت تهوع و بعد تهوع ( حدود ساعت ٢:٣٠ بامداد).
    سؤال: • دليل تهوع ايشون چى هست؟ باردارى يا اينكه بخاطر كيستها بوده؟ يا عوارض مصرف دارو؟
    با تشكر از شما.

سلام
    فقط از عوارض مصرف داروهاست...معمولا برای آب شدن کیست دکتر قرصهای دوره ای را تجویز میکنه که عارضه شایع این قرصها حالت تهوع هست.
    البته در ابتدا اینطور خواهد بود و بعد بدن خودش را با این دارو تطبیق میده و این عوارض برطرف میشه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  10. Mr_Rasad

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    ممنون براى وقت و زمانى كه براى ما جهت بالا بردن آگاهيمون ميگزاريد. خسته نباشيد.
         نامزد من ٢٣ سالشونه با پريود نامنظم، ايشون يك ماه پيش كه معلوم شد كيست دارن (پست قبلى)، دكترشون براشون قرص ال دى (٣ بسته) تجويز كردن بعد مصرف بسته اول مصرف رو قطع كردن كه بعد ٣ روز درد زير شكم ايشون پريود شدن، روز اول خونريزيشون خيلى غليظ بود كه خودشو ميگن تا حالا روز اول اينجورى خونريزى نداشتن (طبيعيه؟) و همراه درد، روز دوم دردشون بيشتر شد تا شب كه درد شديدتر هم شد كه باعث گرفتگى كمرشون ميشه، آخر شب مايع زرد رنگى همراه خون مشاهده كردن با درد زياد كه تا ٤ صبح بيدار بودن. با گرم نگه داشتن و مصرف مسكن تونستن بخوابن و صبح بيدار شدن ارومتر بودن.
    ميخواستم بدونم اينهمه درد و خونريزى و ترشح مايع زرد رنگ به خاطر چى بوده؟ احتمال افتادن كيستها بوده؟
    يا اينكه غير عادى هست و نياز به معاينه مجدد پزشك دارن.
    ممنون و سپاسگزاريم

11. Mr_Rasad نوشته است: سلام
         نامزد من ٢٣ سالشونه با پريود نامنظم، ايشون يك ماه پيش كه معلوم شد كيست دارن (پست قبلى)، دكترشون براشون قرص ال دى (٣ بسته) تجويز كردن بعد مصرف بسته اول مصرف رو قطع كردن كه بعد ٣ روز درد زير شكم ايشون پريود شدن، روز اول خونريزيشون خيلى غليظ بود كه خودشو ميگن تا حالا روز اول اينجورى خونريزى نداشتن (طبيعيه؟) و همراه درد، روز دوم دردشون بيشتر شد تا شب كه درد شديدتر هم شد كه باعث گرفتگى كمرشون ميشه، آخر شب مايع زرد رنگى همراه خون مشاهده كردن با درد زياد كه تا ٤ صبح بيدار بودن. با گرم نگه داشتن و مصرف مسكن تونستن بخوابن و صبح بيدار شدن ارومتر بودن.
    ميخواستم بدونم اينهمه درد و خونريزى و ترشح مايع زرد رنگ به خاطر چى بوده؟ احتمال افتادن كيستها بوده؟
    ممنون و سپاسگزاريم

سلام
    دوست خوبم این موارد طبیعیه....یعنی مصرف این نوع قرص موجب این حالات و خونریزی این شکلی میشه.
    کیستها با خوردن این قرص آب میشند نه اینکه بیفتند.
    اگر باز چنین حالت یا شدیدتر براش پیش اومد بهتره که مجدداً توسط پزشک معاینه بشه.

12. سلام وخسته نباشید
    ببخشید جواب من رو ندادید خیلی وقت میشه ...
    واسه اینکه من هنوز درد زیر شکم(در قسمت مثانه ) دارم نمی دونم واسه چی هست آخه دکترم گفت فیبروم واست مشکلی نداره پس واسه چی درد دارم    خواهش میکنم جواب منو هم بدید ممنونتون میشم ...سپاسگذارم از لطفتووون...

13. 33798

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام ببخشید یه سوال داشتم من پریودهای نامنظمی دارم به دکتر مراجعه کردم پرولاکتینم 20تا بیشتر از حد معمولش بود برام بروموکریپتین و پروژسترون تجویز شد که بعد از 2ماه باز پریود نشدم در مراجعه بعدی متوجه کیست 5سانتی شدم که دکتر بهم گف PCOهستم ایا تشخیص پزشکم درست بده؟ از کجا فهمیدن پلی کیستیک هستم منکه فقط یه کیست دارم نه چند کیست ریز؟؟؟؟؟؟؟؟؟

14. Mr_Rasad

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    maria64 نوشته است:
    Mr_Rasad نوشته است: سلام
    ممنون و سپاسگزاريم

سلام
    دوست خوبم این موارد طبیعیه....یعنی مصرف این نوع قرص موجب این حالات و خونریزی این شکلی میشه.
    کیستها با خوردن این قرص آب میشند نه اینکه بیفتند.
    اگر باز چنین حالت یا شدیدتر براش پیش اومد بهتره که مجدداً توسط پزشک معاینه بشه.

-
    سلام خيلى خيلى ممنون از شما. يه سوال ديگه داشتم.
    نامزد من ورق دوم قرص ال دى كه دكترشون جهت درمان كيستشون تجويز كرده بود تموم شد و پريود شدن، خونريزيشون شديده كه همراهش مايع زرد رنگى هم ترشح ميشه، تو سايت گشتم نوشته شده بود كه احتمال قارچ يا عفونت هست اگه بوى بد و شوزش و درد داشته باشه، اما اين علائم رو نداره، همچنين بعد خونريزى هنگام مصرف قرص ال دى هم ادامه داره اين ترشح زرد رنگ، ميخاستم بدونم مشكلى وجود داره يا طبيعى هست؟؟
    با احترام و سپاس از شما Smile

15. 33798

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام ممنون میشم به این سوالم زودتر جواب بدین من 25ساله و1ساله متاهلم به تازگی کیست تخمدان به ابعاد 5در 3پیدا کردم که انگار تشخیص پزشک که گف pcoهستم اشتباه بوده به من 8تا امپول جنتامایسین و1امپول پردنیزولون وویتامین ای و قرص مترونیدازول و فلوکونازول و استروژن نوشته اخه با وجود تزریق 2امپول پروژسترون بازم پریود نشدم نامنظمی پریود دارم میشه بگین این تجویز درس بوده یا نه؟ چون روی زبانم قهوه ای شده خیلی نگرانم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 3
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید