شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سوال درباره زمان و نحوه مصرف قرص در دیابت بارداری

1. سلام دوستان

30 سال سن دارم و هفته 26 بارداری هستم. دیابت بارداری برای من با تست تحمل گلوکز 100 گرمی تشخیص داده شد. دکتر غدد از من خواست با دستگاه در یک روز در ساعتهای مختلف قند خونم رو اندازه بگیرم. (با رعایت رژیم نخوردن قندهای طبیعی و توزیع غذا در وعده ها و میان وعده های متعدد)
    چهار روز این کار رو انجام دادم و نتایج رو نشون دادم.  قند ناشتای من سه روز بین 95-99 بود ولی مدتی که نماشتا بودم کمتر از 8 ساعت بود.  (معمولا هم ساعت خوردن شامم دیر بوده بین 10 تا 11 شب)
    قند یک ساعت بعد از غذا و دوساعت بعد از غذا فقط یک مورد بالا بود و بقیه موارد همگی در رنج نرمال بود. با اینحال دکتر برای من متروفین 500 تجویز کردن روزی یک عدد بعد از ناهار.

میخواستم بدونم واقعا ضرورت داره مصرف قرص؟ چون خوندم که این قرص از جفت رد میشه و مانع جذب ویتامین B12 هم میشه؟
    به نظرتون بهتر نیست روی رژیم غذایی بیشتر کار کنم و روزانه 45 دقیقه پیاده روی کنم؟؟؟

چقدر قند بالا برود خطرناک است؟

اونقدر دچار استرس و وسواس شدم که روز بعد از دکتر قند ناشتای هشت ساعته را گرفتم 104 بود. در حالی که در 4 روز قبل از 99 بالاتر نرفته بود. استرس، نگرانی و افسردگی چقدر روی قند خون اثر میگذاره؟؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید