شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عقب افتادگی پریود و درد تخمدان

1. سلام
    من 23 سالمه و متاهلم. همیشه پریودهای منظمی داشتم ولی الان تقریبا 2 هفته هستش که پریودم عقب افتاده. بی بی چک رو هم دوبار استفاده کردم که منفی بود.
    اما چیزی که وجود داره اینه که درد تخمدان سمت راست دارم. قبلا هم گاهی درد تخمان داشتم ولی اینبار فقط سمت راسته و لی دردش اصلا اذیت نمیکنه. و اینکه نوک سینه هامم دردناک شده.
    می خواستم بدونم علتش چیه؟ و یادآوری کنم که استرس شدیدی داشتم ماه گذشته و داروی میگرن هم استفاده می کنم.
    و چیز دیگه ای که باید یادآور شم اینه که ماه گذشته درد غیر معمول موقع پریود داشتم و بشتر درد در ناحیه لگنم بود. میشه کمکم کنید خیلی نگرانم.
    به نظر شما دلیل عقب افتادن پریود و درد تخدان سمت راست چیه؟
    نوبت دکتر زنان هم گرفتم واسه شنبه
    تا اون موقع میشه راهنمایی کنید.

2. morina نوشته است: سلام
    من 23 سالمه و متاهلم. همیشه پریودهای منظمی داشتم ولی الان تقریبا 2 هفته هستش که پریودم عقب افتاده. بی بی چک رو هم دوبار استفاده کردم که منفی بود.
    اما چیزی که وجود داره اینه که درد تخمدان سمت راست دارم. قبلا هم گاهی درد تخمان داشتم ولی اینبار فقط سمت راسته و لی دردش اصلا اذیت نمیکنه. و اینکه نوک سینه هامم دردناک شده.
    می خواستم بدونم علتش چیه؟ و یادآوری کنم که استرس شدیدی داشتم ماه گذشته و داروی میگرن هم استفاده می کنم.
    و چیز دیگه ای که باید یادآور شم اینه که ماه گذشته درد غیر معمول موقع پریود داشتم و بشتر درد در ناحیه لگنم بود. میشه کمکم کنید خیلی نگرانم.
    به نظر شما دلیل عقب افتادن پریود و درد تخدان سمت راست چیه؟
    نوبت دکتر زنان هم گرفتم واسه شنبه
    تا اون موقع میشه راهنمایی کنید.

سلام
    دوست عزیز
    عقب افتادن پریود شما به یکی از دلایل زیر وابسته است که با مراجعه به پزشک تشخیص داده میشود و به راحتی درمان میشود .
    1- کیست تخمدان
    2- بهم خوردن تعادل هورمونی

3. سلام من  حدود 7  ماه  از قرص  ال  دی  استفاده  می  کنم. هر  ماه هم چند روز عقب  افتاده  تا  10 روز هم  بوده  .  خردا  د ماه  وقتی با  چند روز  تاخیر پریود  شدم  قرص  از  روز  اول  مصرف  کردم  بعد  از  مصرف  21  قرص. تو  7  روز  استراحت  نز دیکی  داشتیم  که قرص  اورژانسی مصرف  کردم .  بعد از  7  روز بسته جدید  مصرف  کردم  اما  هنوز  پریود  نشدم  کمی  زیر دلم  درد  داره مثل  زمان پریود. البته  این ماه  روزه  هم گرفتم  می  تونه  عقب  افتادن  به  خاطر  روزه  باشه ؟؟؟

4. sahar8080 نوشته است: سلام من  حدود 7  ماه  از قرص  ال  دی  استفاده  می  کنم. هر  ماه هم چند روز عقب  افتاده  تا  10 روز هم  بوده  .  خردا  د ماه  وقتی با  چند روز  تاخیر پریود  شدم  قرص  از  روز  اول  مصرف  کردم  بعد  از  مصرف  21  قرص. تو  7  روز  استراحت  نز دیکی  داشتیم  که قرص  اورژانسی مصرف  کردم .  بعد از  7  روز بسته جدید  مصرف  کردم  اما  هنوز  پریود  نشدم  کمی  زیر دلم  درد  داره مثل  زمان پریود. البته  این ماه  روزه  هم گرفتم  می  تونه  عقب  افتادن  به  خاطر  روزه  باشه ؟؟؟

سلام
    دوست عزیز اگر قرص ال دی به منظور پیشگیری از بارداری و تحت نظر پزشک بصورت دوره ای مصرف بشه دیگه نیازی به استفاده از روش اورژانسی نیست....هیچ لزومی به این کار نبوده، چون با این کار تعادل هورمونی و نظم مصرف قرصها را به هم ریختید.
    تاخیر در پریود این دوره از همین مورد ناشی میشه، اما جای نگرانی نیست....احتمال بارداری اصلا براتون نیست..همین دردهای فعلی خبر از این میده که بزودی پريودي هرچند مختصر براتون رخ میده.
    البته روزه هم بی تاثیر نیست...شرایط جسمی و روحی خاص روی قاعدگی تاثیر مستقیم داره.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. ببخشید  یه  سوال دیگه  الان  حدود  10  روز  شده  اما  پریود نشدم  البته  دیروز  بی  بی  چک  گذاشتم  منفی  بود  خیلی استرس دارم که  چرا  نمیشم. الان  بسته جدید  قرص  رو  شروع  کردم  بعد  7  روز  .  میشه  پریود  نشدن  به  خاطر  خوردن  قرص  باشه ؟؟؟

6. sahar8080 نوشته است: ببخشید  یه  سوال دیگه  الان  حدود  10  روز  شده  اما  پریود نشدم  البته  دیروز  بی  بی  چک  گذاشتم  منفی  بود  خیلی استرس دارم که  چرا  نمیشم. الان  بسته جدید  قرص  رو  شروع  کردم  بعد  7  روز  .  میشه  پریود  نشدن  به  خاطر  خوردن  قرص  باشه ؟؟؟

سلام
    دوست خوبم اون قرص اورژانسی نظم قاعدگی شما را به هم ریخته...با این وجود کاش گذاشته بودید در این سیکل پریودی رخ بده بعد بسته جدید قرص را شروع میکردید...احتمال زیاد داره که پریود نشدن شما بخاطر شروع مجدد مصرف قرص باشه اما باز نمیشه مطمئن شد.
    بهتره با پزشک خودتون یه مشورتی داشته باشید و ببینید نظر و تجویز ایشون چیه که اگر لازم میدونند فعلا مصرف قرص را قطع کنید تا پریودی این سیکل رخ بده.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. سلام.با خانمم ی راطه ی مشکوک داشتم.موقع ارضا خارج کردم.18 روز بعد پریود شد,ولی الان دوماهه ک نشه دگ.درضمن استرس فوق العاده شدیدی روش بوده این دوماه.میخام بدونم احتمال بارداری هست؟؟سابقه ی یک ماه تاخیرو داشته تا حالاپ.

8. aloneinthedark نوشته است: سلام.با خانمم ی راطه ی مشکوک داشتم.موقع ارضا خارج کردم.18 روز بعد پریود شد,ولی الان دوماهه ک نشه دگ.درضمن استرس فوق العاده شدیدی روش بوده این دوماه.میخام بدونم احتمال بارداری هست؟؟سابقه ی یک ماه تاخیرو داشته تا حالاپ.

سلام
    اون رابطه مشکوک به حاملگي با پریود شدن ایشون کاملا منتفی میشه...علت تاخیر دوماهه پریود ایشون فقط دسترسی هست که داشته و تا زمانی هم که این استرس باشه قاعدگي همچنان عقب ميفته.
    استرس تاثیر مستقیم بر هورمونهای جنسی و به دنبال اون اختلال در نظم قاعدگی داره.
    ایشون اول باید استرس را از خودش دور کنه و بعد از مواد غذایی با طبع گرم استفاده کنه تا قاعدگيش باز بشه.

9. سلام. من حدود 12 هفته پیش رابطه جنسی سطحی داشتم بدون ارضا طرفین از اون موقع 2 بار به طور متظم پریود شدم اما اینبار به مدت 2 هفته تاخیر دارم. در ضمن سونوگرافی رفتم و گفت کیست هموراژیک تخمدان 20 میلیمتری در سمت راست و کیست فانکشنال در سمت چپ. به نظر پزشک 4 روز روزی 4 عدد قرص یاز مصرف کردم اما هنوز با قطع پنج روزه قرص پریود نشدم. احتمال داره بارداری خارج از رحم باشه؟

10. M_miri نوشته است: سلام. من حدود 12 هفته پیش رابطه جنسی سطحی داشتم بدون ارضا طرفین از اون موقع 2 بار به طور متظم پریود شدم اما اینبار به مدت 2 هفته تاخیر دارم. در ضمن سونوگرافی رفتم و گفت کیست هموراژیک تخمدان 20 میلیمتری در سمت راست و کیست فانکشنال در سمت چپ. به نظر پزشک 4 روز روزی 4 عدد قرص یاز مصرف کردم اما هنوز با قطع پنج روزه قرص پریود نشدم. احتمال داره بارداری خارج از رحم باشه؟

سلام
    خیر...اگر بارداری خارج از رحم بود بعد از 12 هفته حتما علایم اون مثل دل درد و خونریزی های زیاد و....را باید مشاهده میکردید...ضمن اینکه اگر مورد حاملگی بود در سونو مشاهده میشد.
    علت تاخیر در پریود شما مربوط به وجود کیست هست...بهتره درمان پزشک را ادامه بدید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید