شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 11 ...   

سوالات و راهنمایی در مورد روش مصرف قرص ضد بارداری

1. سلام.
    من سه روز قبل بعد از 24 ساعت از نزدیکی دو قرص لونژیل 75 صدمی به طور همزمان مصرف کردم. بعد از مصرف تهوع و ... نداشتم. باید 8 روز دیگه پریود بشم ولی هیچ نشانه ای مثل درد سینه و زیر شکم ندارم (هر ماه یک هفته به پریود این درد ها رو دارم). این عدم وجود درد می تونه به علت قرص ها باشه؟ یعنی می تونه علاوه بر سیکل ماهیانه روی علایم اون هم اثر بذاره؟

======
    ویرایش شده توسط ناظر انجمن
    علت ویرایش: انتقال به تاپیک مرتبط
    -----------------

2. سلام.
    من حدود یک ماه قبل رابطه کامل با همسرم داشتم .از اونجا که دوران عقدیم؛ من قرص جلوگیری مصرف کردم و حدود یک هفته بعدش پریود شدم.مجدد دو هفته قبل بعد از رابطه قرص خوردم )4 تا ال.دی هر دوازده ساعت(
    ولی این بار اتفاقی نیفتاد و من پریود نشدم
    .
    شنبه پیش هم که 6 روز قبل باشه ما رابطه داشتیم با هم ولی دیگه قرص نخوردم.
    با توجه به شرایطم ایا حامله ام؟
    من انروز بعد 6 روز تست بتا دادم که 3 بود و منفی.ولی خونریزی روشن در حد خیلی کم هم داشتم شب قبل که الان لکه شده.
    در کل قاعدگی من نامنظمم هست.
    تروخرا کمک کنین واقعا استرس دارم رو رابطه ام با همسر و خونوادشم اثر گذاشته.کی مجدد تست بدم تا خیالم راحت شه؟ و اینکه دلیل این خون روشن و اندک چی میتونه باشه.
    خیلی ممنونم

3. فوری فوری
    سلام
    من تازه آزمایش دادم و مثبت بود. با حساب شروع پریود قبلیم الان 6 هفتمه. دکتر ماما برای سقط، برام قرص میزوپروستول نوشت با این دستور: 4-5 عدد. یکی داخل واژن+ یکی زیر زبانی. بقیش هم با فاصله 6 ساعت یکی زیر زبانی.
    میخوام بدونم این تعداد و طرز مصرف درسته؟ احتمال اینکه بعدش نیاز به کورتاژ باشه چقدره؟ اگه چند سال بعد بخوام دوباره بچه دار شم مشکلی داره؟
    البته الان یه بچه 2.5 ساله دارم که سزارین بوده. احتمال سوراخ شدن رحم با این قرص چقدره؟
    نگرانم. کمکم کنید لطفا.
    امکان ارسال جواب به ایمیلم وجود داره؟ لطفا! امروز میخوام مصرف کنم زودتر جواب بدین

4. سلام
    من با نامزدم رابطه محافظت نشده داشتيم بعد از اون دو قرص لوونورژسترل به فاصله 12 ساعت مصرف كردم الان سردرد و حالت تهوع دارم اثرات اين قرص كي برطرف ميشه؟
    و يه سوال ديگه اينكه من دوره ي نا منظم داشتم الان با خوردن اين قرص ممكنه چقدر پريوديم تاخير داشته باشه؟ خيلي نگرانم

5. Widder نوشته است: سلام
    من با نامزدم رابطه محافظت نشده داشتيم بعد از اون دو قرص لوونورژسترل به فاصله 12 ساعت مصرف كردم الان سردرد و حالت تهوع دارم اثرات اين قرص كي برطرف ميشه؟
    و يه سوال ديگه اينكه من دوره ي نا منظم داشتم الان با خوردن اين قرص ممكنه چقدر پريوديم تاخير داشته باشه؟ خيلي نگرانم

سلام
    دوست عزیز،دقیقا مشابه سوالات شما بارها پاسخ داده شده که در بایگانی موجود هست فقط کافی بود قبل از درج سوال چند دقیقه وقت بذاريد و سرچ کنید تا فوری نگرانيتون برطرف بشه.
    عوارض قرص بارداری به سیستم بدن افراد بستگی داره،ممکنه خانمی اصلا این حالات را نداشته باشه ممکنه یکی یه روز داشته باشه ممکنه یکی تا یک هفته این علائم را داشته باشه اما درهرصورت خودبخود برطرف میشه.
    تا 10 الی 14 روز بعد از مصرف قرص اورژانسی فرصت هست که شخص لکه بینی و خونریزی داشته باشه.

6. با سلام
    نمیدونم سوالم رو درجای درستی مطرح کردم یا خیر امیدوارم درست باشه
    من  پریودهام تقریبا منظم و دوره هاش هفت روزه هست خرداد ماه باید 28م پریود میشدم ولی نشدم دقیقا ده روز بعد در تاریخ 7تیر پریود شدم احتمال دادم به خاطر ضعیف شدن بدنم به خاطر روزه پریودم انقدر به تاخیر افتاده باشه
    روز 13 تیر اخرین روز پریودم بوده که همون روز رابطه مشکوک داشتم با اینکه در روزهای پرخطر نبودم روز بعد یعنی 14م 4عدد قرص ال دی مصرف کردم و 12 ساعت بعد چون دسترسی به قرص نداشتم دوعدد مصرف کردم
    هشت روز بعد تاریخ 22تیر خونریزی داشتم 4 روز خونریزی شدید داشتم و بعد از 4 روز کاملا قطع شد حتی لکه بینی هم نداشتم
    بعد از تقریبا دوهفته امروز 7مرداد ماه دوباره پریود شدم
    میخواستم بپرسم ایا پریودی من در این فواصل کوتاه غیر عادی نیست؟
    و اینکه دلیلش چی میتونه باشه؟
    ممکنه مشکلی برام به وجود اومده باشه؟

7. baharak4

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام. من امسال  3 بار از قرص اورژانسی استفاده کردم. چندروزی هست احساس سردرد و درد قلب دارم و مطلبی در رابطه با لخته شدن خون با مصرف این قرصها خوندم. آیا امکان این وجود داره که خون در سرم یا قسمت دیگه ای از بدنم لخته شده باشه؟ چطور میتونم متوجه این قضیه بشم؟

8. baharak4 نوشته است: با سلام. من امسال  3 بار از قرص اورژانسی استفاده کردم. چندروزی هست احساس سردرد و درد قلب دارم و مطلبی در رابطه با لخته شدن خون با مصرف این قرصها خوندم. آیا امکان این وجود داره که خون در سرم یا قسمت دیگه ای از بدنم لخته شده باشه؟ چطور میتونم متوجه این قضیه بشم؟

سلام
    دوست عزیز
    مصرف بدون بی رویه این قرص های عوارضی چون بهم خوردن تعادل هورمونی شما رو به همراه داره که از جمله عوارضش همین سردردی هست که دچار شدین نگران نباشید با گذشت زمان برطرف میشه در صورت عدم بهبودی بهتره به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید .

9. shaparak93 نوشته است:
    shaparak93 نوشته است: با سلام
    نمیدونم سوالم رو درجای درستی مطرح کردم یا خیر امیدوارم درست باشه
    من  پریودهام تقریبا منظم و دوره هاش هفت روزه هست خرداد ماه باید 28م پریود میشدم ولی نشدم دقیقا ده روز بعد در تاریخ 7تیر پریود شدم احتمال دادم به خاطر ضعیف شدن بدنم به خاطر روزه پریودم انقدر به تاخیر افتاده باشه
    روز 13 تیر اخرین روز پریودم بوده که همون روز رابطه مشکوک داشتم با اینکه در روزهای پرخطر نبودم روز بعد یعنی 14م 4عدد قرص ال دی مصرف کردم و 12 ساعت بعد چون دسترسی به قرص نداشتم دوعدد مصرف کردم
    هشت روز بعد تاریخ 22تیر خونریزی داشتم 4 روز خونریزی شدید داشتم و بعد از 4 روز کاملا قطع شد حتی لکه بینی هم نداشتم
    بعد از تقریبا دوهفته امروز 7مرداد ماه دوباره پریود شدم
    میخواستم بپرسم ایا پریودی من در این فواصل کوتاه غیر عادی نیست؟
    و اینکه دلیلش چی میتونه باشه؟
    ممکنه مشکلی برام به وجود اومده باشه؟

با سلام میشه لطفا به سوال من هم جواب بدین؟
    خیلی نگرانم
    ممنونم

سلام
    دوست عزیز
    این تغییرات به دلیل بهم خوردن تعادل هورمونی بدن شماست جای نگرانی نیست سعی کنید از روش جلوگیری مطمئن استفاده کنید تا نیاز به استفاده از روش اورژانس پیدا نکنید .
    این مشکل خود به خود رفع میشود ولی اگر مجدد اتفاق افتاد به پزشک متخصص رنان مراجعه کنید .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. سلام خسته نباشید سوالی داشتم،
    من ونامزدم تقریبا ساعت دوازده ونیم باهم معاشقه داشتیم که ایشون آلتشون رو فقط روی باسنم میمالیدن که زود قبل از اومدن منی آلتشون رو کنارکشیدم و یکم روی ران پام ریخته شد،بازم شک داریم قبل اومدن منی آلتشون رو روی کلیتوریس مالیدن وازشون پیش منی میومد و هرچندلحظه ای بادستمال آلتم رو پاک میکردن،بعد یک ساعت ساعت یک ونیم من قرص ال دی مصرف کردم آیا قرص ال دی هم از حاملگی جلوگیری میکنه؟یا فقط قرص اچ دی؟آیابعد دوازده ساعت دوباره مصرف کنم احتمال حاملگی ازبین میره؟

11. با سلام
    ممنون میشم اگر زود جواب منو بدید .
    من از روز دوم پریودم برای اولین بار مصرف قرص یاز را شروع کردم.
    پس از مصرف 14 قرص رابطه ای محافظت نشده با همسرم داشتم.که منی ایشون داخل واژنم تخلیه نشد و بیرون ریخته شد.سوال من این است که اگر پیش آب ایشون با واژن من تماس پیدا کرده باشد و من در حال مصرف قرصها هستم و همه را سر وقت و بدون فراموشی مصرف کردم امکان بارداری وجود دارد.
    ممنون میشم اگر زود جواب بدید خیلییییییییییی نگرانم

12. سلام. همسر بنده به مدت 5 ماه قرص مصرف كردن و خودش ميخواد براي مدتي مصرف قرص رو قطع كنه و واسه 4 ماه روش پيشگيري طبيعي رو استفاده كنه. آيا مصرف قرص براي مدت بيش از 5 ماه ضرر داره؟ الان تقريبا يك ماه ميشه كه روش پيشگيري طبيعي رو انجام ميديم البته بنده تقريبا 10 ثانيه قبل از ارضا شدن آلتم رو بيرون ميارم و ارضا ميشم. حالا به نظر شما روش طبيعي بدون كاندوم به ما توصيه ميشه؟ الان كه مصرف قرص قطع شده امكان داره روي زمان پريوديش در اين ماه تاثير بگذاره؟ چون كم كم وقت پريوديش هست و هيچ علايمي نداره. ممنون.

13. سلام من یه مدتیه عفونت دارم یک دوره پماد کلوتریمازول دو درصد واژینال استفاده کردم خوب نشد بعد دکترم رو عوض کردم این دکتر پماد کلوتریمازول یک درصد داده من شبها که پماد می زنم صبح که بیدار میشم خارش شدید واژن دارم . گاهی هم اپلیکاتور بعد از استفاده کمی خونی میشه . خواهش میکنم راهنماییم کنین ممنون

14. با سلام من روز سه شنبه20مرداد پریود شدم و روز دوشنبه بعد 26 با نامزدم نزدیکی غیرمستقیم داشتم و مقدار خیلی کمی از مایع منی روی واژن ریخت، به خاطر ترسی که داشتم فردا صبحش یک قرص اووسیز از داروخانه گرفتم که فقط یک عدد قرص داخل بسته بود وقتی سوال پرسیدم گفت که یا نصف قرص الان و نصف 12 ساعت بعد بخور یا همین الان استفاده کن و همین یکی کافیه من قرص را خوردم و بعدش فقط احساس درد پا و سر درد داشتم که قرص b6 مصرف کردم و حالت تهوع و سرگیجه نداشتم و دیگه پریود نشدم . صبح  2شهریور دوباره پریود شدم اما مثل همیشه نبود کمتر بود. الان کمی میترسم ایا این پریود به معنی عدم بارداریه؟تا پریود بعدی چقدر فاصله می افته ؟

15. سلام، من حدود 10 روز میشه که دارم تو اینترنت جست و جو میکنم، ولی هیچ جا به سوال من پرداخته نشده.
    فرض بگیرید یک خانم برای به عقب انداختن قاعدگی هر شب یک قرص مصرف کنه. بعد از مصرف 4 قرص یک رابطه ی مشکوک داشته باشه. آن شب باز هم برای ادامه ی به عقب انداختن قاعدگی یک قرص دیگری مصرف کنه. فردای آن روز که نگران رابطه ی مشکوک دیروز خود شده مصرف قرص ها را قطع کنه و قرص اورژانسی مصرف کنه. مصرف همزمان این دوتا قرص با هم تداخلی نداشته؟ از کارایی قرص اورژانسی کم نمیکنه؟ یا قرص اورژانسی رو بی اثر نمیکنه؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 11 از 23
رفتن به صفحه :    ... 11 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید