شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

استرس و اضطراب شدید و تهوع

1. سلام
    من مدتیه که استرس و اضطراب شدید می گیرم. طوریکه از شدت استرس حالت تهوع می گیرم. جالبه که این حالت از ساعت 2 ظهر تا حدود 5 بعداظهر ایجاد میشه و بعدش خوبه خوبم. یه مدت هم هست که احساس افسردگی می کنم و وقتی استرس می گیرم این احساس پوچی و افسردگیم خیلی بیشتر می شه. تو یه سری از پست ها دیدم که گفته بودن ممکنه از معده باشه آخه چند ماهی هست هر چی می خورم باد گلو دارم و نفخ می کنم. البته از بچگی آدم استرسی بودم ولی هیچ وقت به این شدت نبود. مدتیه فهمیدم کیست و فیبروم دارم و برای کیست از HD استفاده میکنم. ممکنه به خاطر اون باشه؟؟؟ اصلا نمی دونم باید پیش چه دکتری برم. غدد، گوارش، داخلی، لطفا راهنمایی کنید

2. paryman

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    shaghayegh_6113 نوشته است: سلام
    من مدتیه که استرس و اضطراب شدید می گیرم. طوریکه از شدت استرس حالت تهوع می گیرم. جالبه که این حالت از ساعت 2 ظهر تا حدود 5 بعداظهر ایجاد میشه و بعدش خوبه خوبم. یه مدت هم هست که احساس افسردگی می کنم و وقتی استرس می گیرم این احساس پوچی و افسردگیم خیلی بیشتر می شه. تو یه سری از پست ها دیدم که گفته بودن ممکنه از معده باشه آخه چند ماهی هست هر چی می خورم باد گلو دارم و نفخ می کنم. البته از بچگی آدم استرسی بودم ولی هیچ وقت به این شدت نبود. مدتیه فهمیدم کیست و فیبروم دارم و برای کیست از HD استفاده میکنم. ممکنه به خاطر اون باشه؟؟؟ اصلا نمی دونم باید پیش چه دکتری برم. غدد، گوارش، داخلی، لطفا راهنمایی کنید

سلام عزیزم حالت تهوع به احتمال خیلی زیاد از عوارض HD باشه.برای درمان کیست و فیبروم به هر دکتری  میری به همون دکتر وضعیتت رو توضیح بده اگه مربوط به استفاده از HD نباشه اونوقت به یه روانشناس مراجعه کن تا بتونی استرس و اضطرابت رو کنترل کنی.
    اگه از بچگی استرسی بودی.گل گاو زبون بخور و غذای فست فودت رو کم کن.کتاب هایی رو که دوست داری بخون و خودت رو مشغول کن تا وقت اضافه برای فکر کردن به چیزایی که بیخود نگرانت میکنه نداشته باشی.
    صدای قران هم خیلی به ارامش کمک میکنه من خودم دختر زیاد مذهبی نیستم ولی صدای بعضی قاری ها بهم ارامش میده.
    احتمالا تو باید از اون دست ادمایی باشی که واسه رفتن به مسافرت از چند روز قبلش استرس چمدون بستن و چیزی جا نذاشتن و به موقع رسیدن و... رو داشته باشی. یا واسه امتجانات مدرسه هرچند با امادگی کامل میری به خاطر نگرانی خیلی از مطالب رو فراموش میکنی.(من خودم هم از بچگی همیشه استرس داشتم اینجوری هستم)
    یه دکتر فقط میتونه به ادم کمک کنه که استرس رو درمان کنه. ولی خودت باید بتونی اوضاع استرست رو کنترل کنی.

3. سلام خسته نباشید...هرجا گشتم نتونستم سوالمو مطرح کنم ممنون میشم زودتر کمکم کنید.
    من 20 سالمه و حدودا 3ماهه از بیماری پانیک رنج میبرم. به تازگی بهتر شدم و حدودا پیش 9 تا دکتر رفتم از ریه بگیر تا داخلی همه گفتن مشکلی نداری و آزمایش کامل دادم سالم سالم بود عکس ریه هم گرفتم کاملا سالم بود.
    ولی گاها احساس تنگی قفسه سینه رو دارم و تنگی نفس گاهی هم احساس پر بودن ریه هارو دارم و سبکی تنفس...تک سرفه میزنم خلط ندارم و در حین حرف زدن گاها احساس فشار توی قفسه سینه میکنم و هوا کم میارم...گاهی هم درد قفسه سینه در نواحی مختلف دارم.تپش قلب و درد قلب هم دارم دکتر قلب گفت شلی خفیف دریچه میترال داری دارو هم نمیخواد.من همش وسواس فکری دارم که نکنه سرطان ریه گرفتم که اینطور احساس پر بودن ریه رو تنگی نفس و تک سرفه رو دارم...
    از طرفی چند روزه لرزش به بدنم افتاده و گاها وقتی ایستادم زانوهام میلرزه و گاها دستام و بقیه نقاط بدنم...سرگیجه و تاری دید هم اخیرا بهش اضاف شده به همراه سردرد و گاها هم احساس سنگینی و سفتی عضلات فک در قسمت زیر گوشم رو دارم...به همین جهتم ترس دارم که نکنه ms داشته باشم...دو بینی ندارم و در حین راه رفتن تعادل کامل دارم و تابحال هم زمین نخوردم.
    دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید...

4. سلام 26سال دارم حالت تهوع و سرگیجه خودم در محیط احساس میکنم می چرخم درد دست چپ اینا همیشگی است فشارمم 9بعد از غذا 10به طور معمول 13بودم این روزا ناراحت بودم اما رفع شد حالا چرا این حالات ادامه داره و رفع نمیشه ؟برم دکتر چی بگم و چه متخصصی برم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید