شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نامنظم بودن پریود و خودارضایی

1. سلام خسته نباشی من 15 سامه ومجردم راستش من اوایل پریودیم نا منطم بودم ینی میشد ک 3 هفته پروید بشم بعد دوروز تموم میشدم دوباره شروع میشد حدودا 11 سالم بود اما بعدش ب دکتر رفتم و پریودم منظم شد ولی الان پریودم نامنظمه ماه قبل هم همینطوری بودم اولای پریودم که حالت خشک داره و زیادم نیست اما بعد از سه چهار روز که ب تموم شدنش نزدیک میشه پریودم بیشتر میشه و ازحالت خشک درمیاد و 10 روز طول میکشه شایدم بیشتر و این که ناگفته نمونه من خیلی خودارضایی میکنم دست خودم نیست دلم میخواد  ترکش کنم اما نمیشه لطفا کمکم کنید

======
    ویرایش شده توسط ناظر انجمن
    علت ویرایش: انتقال به بخش مرتبط
    -----------------

2. faezeh607 نوشته است: سلام خسته نباشی من 15 سامه ومجردم راستش من اوایل پریودیم نا منطم بودم ینی میشد ک 3 هفته پروید بشم بعد دوروز تموم میشدم دوباره شروع میشد حدودا 11 سالم بود اما بعدش ب دکتر رفتم و پریودم منظم شد ولی الان پریودم نامنظمه ماه قبل هم همینطوری بودم اولای پریودم که حالت خشک داره و زیادم نیست اما بعد از سه چهار روز که ب تموم شدنش نزدیک میشه پریودم بیشتر میشه و ازحالت خشک درمیاد و 10 روز طول میکشه شایدم بیشتر و این که ناگفته نمونه من خیلی خودارضایی میکنم دست خودم نیست دلم میخواد  ترکش کنم اما نمیشه لطفا کمکم کنید

======
    ویرایش شده توسط ناظر انجمن
    علت ویرایش: انتقال به بخش مرتبط
    -----------------

دوست عزیز بی نظمی پریود و خودارضایی ارتباطی بهم ندارند
    بهتره با مراجعه به متخصص زنان و انجام آزمایش و .... علت رو جویا و تحت درمان قرار بگیرید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام میخواستم بدونم که خود ارضایی با مالش باعث تغییر شکل الت تناسلی می شه؟؟؟
    ودر تست سلامت ازدواج قابل تشخیص هست؟؟؟ورود انگشت به مقعد هم قابل تشخیص هست؟؟؟
    تورو خدا راهنماییم کنید نا امیدم شدید

4. fatemeh89 نوشته است: سلام میخواستم بدونم که خود ارضایی با مالش باعث تغییر شکل الت تناسلی می شه؟؟؟

سلام
    جواب تمام سوالات شما خیر هست....تنها راهنمایی که میتونم بهتون بدم اینه که بایگانی سایت راجع به سوالاتتون را با دقت مطاله کنید تا نگرانيتون کاملا برطرف بشه....پاسخ سوالات شما با جزئیات کامل در بایگانی وجود داره.

5. paryman

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    fatemeh89 نوشته است: سلام میخواستم بدونم که خود ارضایی با مالش باعث تغییر شکل الت تناسلی می شه؟؟؟

سلام به گفته یکی از متخصیصن زنان و زایمان:  خودارضایی ربطی به کیست تخمدان - نامنظمی پریود -بارداری - نازایی و ..... ندارد واگر حالت افراط به خود نگیرد کلا مشکلی ایجاد نمیکند.و انجام این کار برای مدت طولانی باعث تیره و زمخت شدن ناحیه میشود.

6. باسلام.
    حدود 3ماه میشه که میزان حجم خونریزیم در دوران پریودیم کم شده.قبلا 7روز (هرروز) خونریزی داشتم.ولی الان سه ماه میشه که میزان حجم خونریزیم کم شده.و از روز 4 کاملا خونریزی قطع یا لک بینی دارم.من متاهل و یه فرزند دارم.خیلی نگرانم.خواهش می کنم راهنماییم کنین.

7. با سلام 20ساله و متاهل هستم پریودم نامنظم است والان نزدیک به 6 ماهه که پریود نشدم.به پزشک مراجعه کردم برام آمپول و قرص اتیسترون تجویز کرده ولی با گذشت 11شب مصرف قرص هنوز پریود نشدم .خیلی میترسم...لطفا راهنماییم کنید

8. paryman

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    maryam63joon نوشته است: باسلام.
    حدود 3ماه میشه که میزان حجم خونریزیم در دوران پریودیم کم شده.قبلا 7روز (هرروز) خونریزی داشتم.ولی الان سه ماه میشه که میزان حجم خونریزیم کم شده.و از روز 4 کاملا خونریزی قطع یا لک بینی دارم.من متاهل و یه فرزند دارم.خیلی نگرانم.خواهش می کنم راهنماییم کنین.

عزیزم از این نظر از لحاظ علمی اطلاعات کافی ندارم که بگم ایا بیماری هست یا نه ؟ولی از لحاظ تجربی می تونم بگم شاید دچار کم خونی شده باشی. و بدنت ضعیف شده.من خودم وقتی که ضعیف میشم یا آهن بدنم کم میشه- یا وقتی فعالیت بدنیم خیلی کم میشه و عصبی هستم.حجم خونریزیم کمه.
    جیگر بخورو اسفناج و مواد ویتامینه رو زیاد کن.ورزش کن و از همه مهمتر ارامشت حفظ کن.ببین دوره بعد پریودت درست میشه یا نه.
    برای کمک به طبیعی بدون پریودتون هم زعفرون و شکلات تلخ کمک میکنه.

بازم میگم گفته های من احتمالا پایه علمی نداشته باشه اینا تجربه خودم هست.

9. maryam63joon نوشته است: باسلام.

سلام
    به قول دوستمون ممکنه کم خونی داشته باشید و البته حالات روحی از قبیل استرس و هیجان و....قطعا در روند و کیفیت و حجم خونریزی قاعدگی تاثیر داره.
    در کل اگر کم خونی نباشه مشکل خاصی نیست....اگر پریودی چندین ماه به تعویق بیفته یا در حد لکه یا چند قطره خون باشه اون مشکل ساز خواهد بود.
    میتونید برید یه آزمایش برای کم خونی بدید تا مطمئن بشید.

10. mbaharii نوشته است: با سلام 20ساله و متاهل هستم پریودم نامنظم است والان نزدیک به 6 ماهه که پریود نشدم.به پزشک مراجعه کردم برام آمپول و قرص اتیسترون تجویز کرده ولی با گذشت 11شب مصرف قرص هنوز پریود نشدم .خیلی میترسم...لطفا راهنماییم کنید

سلام
    دوست عزیز شما مطمئنید که باردار نیستید؟
    اگر بارداری نیست پس عجله نداشته باشید...اگر نهایتا تا 20 روز پریود نشدید باز به دکتر مراجعه کنید....ممکنه کیست داشته باشید.

11. با سلام
    حجم خونریزی ماهیانه طبق تعریف میتواند از 30 تا 80 سی سی بسته به هر فرد متفاوت باشد
    مقدار خونریزی پریود بستگی به عوامل ژنتیکی - هورمونی _ بیماریهای رحم مثل ادنومیوزیس و فیبروم و...
    بیماریهای سیتمیک مثل دیابت و کم کاری یا پرکاری تیرویید - آنومالی های مادرزادی رحم _ توده های تخمدان و بیماری پلی سیستیک نخمدانها و..... داشته باشد که هر کدام از این عوامل می تواند مقدار خونریزی را کمتر و یا بیشتر کند.
    اخیرآ بیماری داشتم که از کم شدن مقدار خونریزی عادت ماهیانه بعد از انجام کورتاژ بصورت خون تیره شکایت داشت که تمامی آزمایشات ایشان نیز طبیعی بود ولی در عکس رنگی مسدود شدن لوله های رحمی در زمینه عفونت مزمن رحم مشکوک به بیماری سل لگنی گزارش شد.
    در کل منظورم اینست که کاهش مقدار خونریزی میتواند یک یافته کاملا اتفاقی و بی اهمیت بوده و گاهی علامتی از یک مشکل شدید است که باید بررسی شود.
    تخمدانهای پلی کیستیک میتوانند موجب هم بیشتر شدن و گاهی کمتر شدن خونریزی قاعدگی در اثر اختلالات هورمونی شوند

12. paryman

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من همه مطالب سایت درمورد خود ارضایی رو مطالعه کردم و تقریبا بیشتر کاربران در پاسخ گفتن که خودارضایی در خانم ها هیچ تغییری در شکل الت تناسلی نداره .
    ولی من از متخصص زنان و زایمان که تجربه 25 سال کار دارن سوال کردم گفتن که خودارضایی در طولانی مدت باعث زمخت و تیره شدن الت تناسلی میشه.....

بالاخره میشه یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

13. paryman نوشته است: سلام من همه مطالب سایت درمورد خود ارضایی رو مطالعه کردم و تقریبا بیشتر کاربران در پاسخ گفتن که خودارضایی در خانم ها هیچ تغییری در شکل الت تناسلی نداره .
    ولی من از متخصص زنان و زایمان که تجربه 25 سال کار دارن سوال کردم گفتن که خودارضایی در طولانی مدت باعث زمخت و تیره شدن الت تناسلی میشه.....

بالاخره میشه یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
    دوست عزیز بله خود ارضایی در دراز مدت باعث تغییر رنگ لب های واژن میگردد.

14. با سلام  من 21 سالمه همیشه پریود منظم داشتم این ماه برای لاغری اقدام کردم و ورزش و رزیم سبزیجات داشتم حدود 20 روز پریودم عقب افتاد به دکتر مراجعه کردم به من قرص مدروکسی پروژسترون داد 5 روز روزی 2 عدد روز 8 مریض شدم 8 روزی طول کشید تا پاک شدم یعد از یک هفته دوباره لکه بینی و کمی خونریزی داشتم دوباره خوب شدم الانم به مقدار خیلی کم احساس دل دردو کمر درد دارم ولی هیچ لکه یا ترشحی ندارم  .میخواستم ببینم آیا طبیعیه ؟ ممکنه بخاطر رژیم هورمونهای بدنم بهم ریخته باشه و عوارض قرص قاعدگی نامنظم میتونه باشه/؟ البته من همه آزمایش و سونویی دادم هبچگونه مشکلی نداشتم

لطفا جواب بدین ممنونم

15. ruyaa

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من حدودن ی سال پیش واسه کنکور میخوندم  ی ماه مونده بود ب کنکورم پریود نشدم فقط یه لکه واسه اومد و رفت
    حدودا چند ماه پیش هم تو امتحان دانشگاه اینجوری شدم فقط یه ذره لکه خون اومد
    ایا این ب استرس ربط داره یا ن ؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید