شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اب پیش از انزال(پشاب) حاوی اسپرم است؟

1. paryman

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من در سایت های مختلف در مورد اب قبل از انزال یا همون پیشاب مطالعه کردم که ایا این اب حاوی اسپرم هست یا نه؟
    ولی متاسفانه با اختلاف نظرهای زیادی روبه رو شدم.
    یکی از دکترها نظرشون این بود: ((
    وقتی مرد حالت نعوظ دارد قبل از اینکه مایع حاوی اسپرم ها فرصت عبور از مجاری دستگاه تناسلی به قصد خروج از مجرای ادرار را پیدا کند غددی که Cowper's Glands نام دارند مایعی ترشح می کنند. وظیفه این غده و مایع حاوی آن این هست که محیط را برای عبور اسپرم ها در مجاری انتهائی آماده کنند.

اگر قرار باشد اسپرم ها از محیطی عبور کنند که تا قبل از آن ادرار عبور کرده است ... اسپرم ها آسیب میبینند چون ادرار اسیدی هست. محیط که مساعد عبور اسپرم ها فراهم شد و اسپرم ها عبور کردند ممکن است در مجاری مقداری اسپرم مانده باشد و اگر نعوظ و تحریک دیگری صورت بگیرد و مایعی هر چند بدون اسپرم ظاهری خارج شود ممکن است حاوی اسپرم باشد... از این مایع هست که به عنوان پیش آب حاوی اسپرم نام می برند. اما اگر مرد , بعد از خروج اسپرم ها ادرار کند ادرار تمام اسپرم ها را پاک می کند و اگر مایعی هم خارج شود اسپرمی ندارد.به تعبیر دیگر اگر اولین انزال مرد است نگرانی از بابت باردار شدن از طریق اسپرم ها نباید باشد

خلاصه: در شرایطی که انزال به هردلیلی داشته( خود ارضائی ,با شریک جنسی و غیره) و ادرار نکرده باشد احتمال اینکه مایع

پیشاب حاوی اسپرم باشد وجود دارد و گرنه اگر بعد از انزال قبلی ادرار کرده و یا اصلا اولین انزال وی بعد از مدتها عدم انزال بوده اسپرمی در مایع پیشاب نیست و خود آن مایع هم اصلا اسپرم ندارد))

میخواستم از اقای صادقی سوال کنم که نظر ایشون رو قبول دارین؟به نظر شما هم اگه مرد قبل از شروع رابطه ادرار کرده باشه  اب پیش منی مرد خطر بارداری واسه خانما رو نداره؟

======
    ویرایش شده توسط ناظر انجمن
    علت ویرایش: انتقال به بخش مرتبط
    -----------------

2. paryman نوشته است: سلام من در سایت های مختلف در مورد اب قبل از انزال یا همون پیشاب مطالعه کردم که ایا این اب حاوی اسپرم هست یا نه؟
    ولی متاسفانه با اختلاف نظرهای زیادی روبه رو شدم.
    یکی از دکترها نظرشون این بود: ((
    وقتی مرد حالت نعوظ دارد قبل از اینکه مایع حاوی اسپرم ها فرصت عبور از مجاری دستگاه تناسلی به قصد خروج از مجرای ادرار را پیدا کند غددی که Cowper's Glands نام دارند مایعی ترشح می کنند. وظیفه این غده و مایع حاوی آن این هست که محیط را برای عبور اسپرم ها در مجاری انتهائی آماده کنند.

اگر قرار باشد اسپرم ها از محیطی عبور کنند که تا قبل از آن ادرار عبور کرده است ... اسپرم ها آسیب میبینند چون ادرار اسیدی هست. محیط که مساعد عبور اسپرم ها فراهم شد و اسپرم ها عبور کردند ممکن است در مجاری مقداری اسپرم مانده باشد و اگر نعوظ و تحریک دیگری صورت بگیرد و مایعی هر چند بدون اسپرم ظاهری خارج شود ممکن است حاوی اسپرم باشد... از این مایع هست که به عنوان پیش آب حاوی اسپرم نام می برند. اما اگر مرد , بعد از خروج اسپرم ها ادرار کند ادرار تمام اسپرم ها را پاک می کند و اگر مایعی هم خارج شود اسپرمی ندارد.به تعبیر دیگر اگر اولین انزال مرد است نگرانی از بابت باردار شدن از طریق اسپرم ها نباید باشد

خلاصه: در شرایطی که انزال به هردلیلی داشته( خود ارضائی ,با شریک جنسی و غیره) و ادرار نکرده باشد احتمال اینکه مایع

پیشاب حاوی اسپرم باشد وجود دارد و گرنه اگر بعد از انزال قبلی ادرار کرده و یا اصلا اولین انزال وی بعد از مدتها عدم انزال بوده اسپرمی در مایع پیشاب نیست و خود آن مایع هم اصلا اسپرم ندارد))

میخواستم از اقای صادقی سوال کنم که نظر ایشون رو قبول دارین؟به نظر شما هم اگه مرد قبل از شروع رابطه ادرار کرده باشه  اب پیش منی مرد خطر بارداری واسه خانما رو نداره؟

سلام
    با اجازه از جناب دکتر صادقی بنده نظر خودم را در مورد سوال دوستمون عرض میکنم:
    دوست عزیز نظر ما هم در این سایت همین هست....در انزال دوم با فاصله کم از انزال اول اگر تخلیه ادرار انجام نشه بطور حتم پیشاب حاوی اسپرمي خواهد بود که در مجرا باقی مانده و احتمال حاملگی زیاد خواهد بود...اما اگر اولین انزال بعد از چند روز باشه یا بین دو بار انزال با فاصله نزدیک تخلیه ادرار انجام بشه،این پیشاب اسپرمي نخواهد داشت.....اما از آنجا که استثنا هم وجود داره بهتره که جانب احتیاط در نظر گرفته بشه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام

در مورد سوال شما بارها اینجا بحث شده! کافی بود 30 ثانیه وقت می‌ذاشتید و دیتابیس فروم‌مون رو سرچ می‌کردید! قطعا پاسخ می‌گرفتید ...
    قبلا در این مورد اینجا لکچر دادم؛ مطالعه بفرمایید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید