شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

طعم بد گلو از سمت بینی

1. ن سال هاست این مشکلو دارم.یهو از ته حلقم .حس میکنم از بالا .از سمت بینی.یهو یه مزه ی خیلی بدی میاد توی گلوم.خیلی وقتا وقتی چیز ترش مثل لواشک میخورم میاد.حتی شربت پرتقال که یه کم ترشه.
    گوشم هم موقع تند راه رفتن و دویدن  و ورزش میگیره.موقع ظرف شستن هم میگیره.نمیدونم چه ربطی داره.ولی گفتم بگم شاید نشانه ی خاصی باشه
    خسته شدم خیلی حس بدیه.میشه راهنمایی کنید

2. sjdn نوشته است: ن سال هاست این مشکلو دارم.یهو از ته حلقم .حس میکنم از بالا .از سمت بینی.یهو یه مزه ی خیلی بدی میاد توی گلوم.خیلی وقتا وقتی چیز ترش مثل لواشک میخورم میاد.حتی شربت پرتقال که یه کم ترشه.
    گوشم هم موقع تند راه رفتن و دویدن  و ورزش میگیره.موقع ظرف شستن هم میگیره.نمیدونم چه ربطی داره.ولی گفتم بگم شاید نشانه ی خاصی باشه

با سلام
    دوست گرامی آیا چکاپی برروی معده انجام دادید؟؟برروی کبدتون چطور؟؟چون اساساً همه اعضای بدن در ارتباط تنگا تنگی باهم هستند لذا نامنظمی کارکرد در یک عضو منجر به مشکلات در اعضای مرتبط با اون عضو میشه لذا در وهله اول یک چکاپ از معده حتماً انجام بدید و بعد برروی کبد هم تستی انجام بشه بهتر میتونید به مشکلی که دارید آگاه بشید شاید اسید معده اتون زیاد باشه یا اختلالی در انجام امور کبدتون رخ داده باشه در هرصورت مراجعه به پزشک بهترین راه حل بنظر میاد
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. sjdn نوشته است: ن سال هاست این مشکلو دارم.یهو از ته حلقم .حس میکنم از بالا .از سمت بینی.یهو یه مزه ی خیلی بدی میاد توی گلوم.خیلی وقتا وقتی چیز ترش مثل لواشک میخورم میاد.حتی شربت پرتقال که یه کم ترشه.

سلام دوست عزیز. من تجربه ی خودمو براتون میگم. این بو ته گلوی من هم هست. توی آینه نگاه کنید رو لوزه هاتون سوراخ میبینید؟ اگه هست.. توی اون حفره ها یه چیزای سفید رنگ بد بو جمع میشه که دکتری به من گفت مربوط به ایمنی بدنه.با فشار خیلی کم اونا از تو حفره ها میزنن بیرون. و هر از گاهی که متوجه بو میشین تخلیه شون کنید. فقط باید راهشو پیدا کنید.. در مورد گوشتون هم به نظرم بهترین راه حل مراجعه به پزشکه.امیدوارم سلامت و شاد باشید

4. sjdn نوشته است: ن سال هاست این مشکلو دارم.یهو از ته حلقم .حس میکنم از بالا .از سمت بینی.یهو یه مزه ی خیلی بدی میاد توی گلوم.خیلی وقتا وقتی چیز ترش مثل لواشک میخورم میاد.حتی شربت پرتقال که یه کم ترشه.

سلام
    چنانچه مشکلات سینوسی دارید، ممکن است که مخاط آلوده به گلو برسد و در اثر تنفس در آنجا انباشته شود. در این صورت، این ترشحات انبار شده، بوی بسیار بدی را از گلو به دهان انتقال می دهند. مواد غذایی و باکتری هایی که در لوزه های شما گیر می کنند نیز می توانند از عوامل بوی بد  باشند. در این صورت ممکن است اثرات تورم در لوزه ها قابل مشاهده نیز باشد که لازم است برای معالجه، هر چه زودتر به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.
    مشکلات معده بازگشت اسید معده به سمت بالا و ورود آن به دهان یکی از دلایل بوی بد دهان‌ است. ریفلاکس معده، می تواند علاوه بر بوی بد دهان‌ ، منجر به حساسیت دندان ها در برابر سرما و گرما و همچنین بیماری های سینوسی  شود.
    غذا خوردن قبل از خواب و بد خوابیدن از عواملی هستند که می توانند منجر به ریفلاکس معده شوند. اما اگر موارد مشکوکی نیز در این زمینه وجود دارند که شما را آزار می دهند، بهتر است برای حل مشکل به یک متخصص گوارش مراجعه کنید.
    یه دلیل دیگه که وجود داره اینه در روي لوزه هر انساني 16 تا 20 حفره وجود دارد و در بعضي افراد اين حفرات بسيار عميق است. لوزه ها مثل ساير بافتهاي لنفاوي بدن فعاليت ترشحي داشته و مواد خارجي نيز ميتوانند درون اين حفرات تجمع كنند و تجمع مواد از جمله مواد غذايي ميتواند با گذشت زمان بوي بد ايجاد كند.
    به اين مواد سفيد رنگ بطور عاميانه ازرسوبات و سنگ لوزه گفته ميشود
    که در این صورت  مبتلا به التهاب مزمن لوزه هستيد و لوزه هاي شما حفرات عميق داشته و مواد غذايي و ميكروب ها درون آن تجمع كرده و گاهي خارج ميشوند و اين رسوبات در موقع بلع غذا بخاطر فشار حين بلع به عمق بستر لوزه فشار آورده و درد هنگام بلع از مصرف مواد محرك و ادويه جات تند و ترشي جات پرهيز كنيد
    با وسيله اي كه نوك تيز نباشد مثل ته قاشق ميتوان با فشا آرام به لوزه اين رسوبات را خارج كرد كه به كاهش درد كمك ميكنند. از مشكلات ديگر التهاب مزمن لوزه درد و سوزش در هنگام مصرف بعضي از غذا هاست.
    براي درمان چند كار بايد انجام شود
    بهداشت دهان خود را با مشواك زدن و نيز دهانشويه بنزيدامين مراعات كنيد
    ميكند
    درمان نهاپي تونسيليت مزمن يا همان التهاب مزمن لوزه جراحي است

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  5. سلام خسته نباشید
    بینی و دهانم بوی بدی میده(عفونت) و چندبار به متخصص گوش و خلق و بینی مراجعه کردم .سی تی اسکن دادم و گفتن سینوسهام تمیز اند ولی بزرگ اند و بیماریم رو حساسیت تشخیص دادن.داروهای مختلفی در این چندبار مراجعه مصرف کردم ولی فایده نداشته
    اسپری های بکلومتازون و فلازون ، کپسول امپرازول،شربت سودوافدرین و.....
    حدود 1 سال میشه که این مشکلو دارم و بعد از حمام باید سرمو گرم نگه دارم  در صورتی که اطرافیانم موهاشونو خشک نمیکنن و اونارو نمیپوشونن و مشکلی هم ندارن!
    در هوای سرد سرم یخ میکنه
    مرتب مسواک میزنم و نخ دندان میکشم . سیر و .... نمیخورم و مشکل معده هم ندارم.
    تو رو خدا کمکم کنید از دکتر رفتن بی فایده خسته شدم.....

6. lilibit

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    منم همین مشکل رو دارم!!
    بعضی وقتا شاید با یه جهش نفس در بینی ، بوی بدی توی دماغم میپیچه! بوها رو خیلی حساستر تشخیص میدم!
    مثلاً اگه این حالت پیش بیاد و توی ترافیک باشم ، بوی دود ماشینها خیلی اذیت میکنه.یا اگه کسی کنارم سیگار بکشه وحشتناک بوش رو حس میکنم!
    جالبه بگم منم مث دوستمون گوشهام دچار گرفتگی بود و درد شدیدی گرفته بود و وقتی رفتم پیش دکتر ، قطره ایرگل تجویز کرد واسه نرم شدن جرم گوش واسه شستشو!
    اما بعد اینکه قطره رو چکوندم درد گوشم خوب شد و دیگه مراجعه نکردم اما بعضاً گرفتگی گوش رو دارم!

البته من جدیداً متوجه شدم وقتی این حالت بوی بد واسم ایجاد میشه با عطسه میشه برطرفش کرد.
    واسه همین بصورت مصنوعی ایجاد عطسه میکنم تا هر چه زودتر از شر این بوی بد خلاص بشم.

حالا خواستم بدونم این بوی بد و این احساس قویتر شدن شامه ، بخاطر همین گرفته بودن گوش و یا احیاناً بوی همون جرم توی بینی نیست؟اگه نیس پس چیه و چطوری میشه رفعش کرد؟؟

7. lilibit

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام و احترام

چند سالی میشه که من یه مشکل عجیبی دارم!!
    این مشکل به این صورت هست که با یه جهش هوایی بوی بدی توی بینی خودم احساس میکنم!
    جهش هوایی مثل نفس عمیق ، عطسه ، بالا کشیدن آب بینی ، فریاد و ...
    این مشکل بعضی مواقع هست و بعضی مواقع نیست!
    با شروع این مورد ، بوی بدی توی بینی خودم احساس میکنم بطوریکه تنفس همه بوها برام ملال آور میشه!
    توی ترافیک بوی دود ماشین ها وحشتناک میشه!توی پمپ بنزین بوی بنزین خیلی غلیظ تر احساس میشه!بوی دود سیگار زجرآور میشه و این جور موارد!
    این مشکل رو توی بینی راست خودم حس میکنم!
    حل کردن این مشکل برای من به دو صورته!
    1- خوابیدن : اگه این مشکل وجود داشته باشه و بخوابم بعد از بیدار شدن این مشکل برطرف شده!
    2- عطسه های فراوون : با تحریک بینی ، عطسه های پشت سر هم و فراوون میکنم و بالاخره این مشکل برطرف میشه و دنیا دوباره واسم سفید میشه!

با یه دکتر به صورت اینترنتی مشورت کردم گفتن احتمالاً "رینیت آتروپیت"هستش و درمانش رو استفاده از داروهای گیاهی به صورت طولانی مدت عنوان کردن!
    خواستم ببینم این مشکل چیه؟
    آیا همون رینیت آتروپیته؟
    آیا برطرف شدنی هست؟
    آیا نیاز به جراحی داره؟
    و این بیماری "رینیت آتروپیت" چی هست و درمانش چیه؟

با تشکر!!

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید