شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کم کاری تیروئید با مصرف دارو

1. سلام من کم کاری تیروئید دارم 6 ماه پیش TSH1.2 بود ولی الان tsh6 شده در صورتی که من در روز صبح طبق دستور پزشک نصف قرص لوتیروکسین می خوردم. دکتر گفته بدنت نیاز پیدا کرده چرا اینجوری شده

2. setayesh-a نوشته است: سلام من کم کاری تیروئید دارم 6 ماه پیش TSH1.2 بود ولی الان tsh6 شده در صورتی که من در روز صبح طبق دستور پزشک نصف قرص لوتیروکسین می خوردم. دکتر گفته بدنت نیاز پیدا کرده چرا اینجوری شده

سلام

شما خودتون به این نتیجه رسیدید که به کم‌کاری تیروئید مبتلا هستید یا پزشک‌تون گفتن؟
    در مقادیر من TSH شما نرماله!
    اگه تست‌تون رو کامل وارد کنید بهتره دوست من.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام
    من چند سال که کم کاری تیروئید دارم زیر نظر پزشک و مرتب هر روز صبح نصف قرص لوتیروکسین می خوردم ولی الان که آزمایش دارم tsh من 6 شده ادر عرض 6 ماه لبته از 1.2 به 6 رسیده نمی دونم چرا زیاد شده و الان دکتر گفته به غیر از دو روز در هفته قرص را کامل بخورم می خواستم بدونم چه رژیم غذایی برام خوبه در ضمن دکتر گفته همراه قرص مواد کلسیم دار نخور باید یک یا دوساعت ازش بگذره مصرف نمک را هم کم کنم می خواستم بدونم درست یا نه؟ در ضمن من یه مدت قرص مکمل پرفکتیل خوردم برای تقویت پوست و مو آیا اون تأثیر داشته یا نه چون مقدار آهن بدنم را بالا برده بود شده 14 ممنون از اینکه به سوالم جواب دادین

4. setayesh-a نوشته است: سلام
    من چند سال که کم کاری تیروئید دارم زیر نظر پزشک و مرتب هر روز صبح نصف قرص لوتیروکسین می خوردم ولی الان که آزمایش دارم tsh من 6 شده ادر عرض 6 ماه لبته از 1.2 به 6 رسیده نمی دونم چرا زیاد شده و الان دکتر گفته به غیر از دو روز در هفته قرص را کامل بخورم می خواستم بدونم چه رژیم غذایی برام خوبه در ضمن دکتر گفته همراه قرص مواد کلسیم دار نخور باید یک یا دوساعت ازش بگذره مصرف نمک را هم کم کنم می خواستم بدونم درست یا نه؟ در ضمن من یه مدت قرص مکمل پرفکتیل خوردم برای تقویت پوست و مو آیا اون تأثیر داشته یا نه چون مقدار آهن بدنم را بالا برده بود شده 14 ممنون از اینکه به سوالم جواب دادین

به دلیل مصرف قرص لوو تیروکسیـن مقدار TSH در طی 6 ماه افزایش یافته.
    اگه این مقدار در طی چند ماه بیشتر شد، با نظر پزشک مقدار دوز دارو به سه چهارم یا یک قرص کامل تغییر می کنه تا هورمون های تیروئید در رنج نرمال قرار گیرند.
    مصرف غذاهای دریایی و کم نمک رو در رژیم غذایی خود قرار دهید
    غم و اندوه، ناراحتی روحی و افسردگی در بعضی افراد باعث اختلال در عملکرد تیروئید میشه. بنابراین به این مورد توجه ویژه ای داشته باشید.
    قرص پرفکتیل دارای 17mg آهن بوده، پس افزایش این مقدار در آزمایش خون به همین دلیل بوده.

5. سلام

تیروئید من طبق اخرین ازمایشم 8.3 بوده
    و مقدور نشده برم دکتر حدودا یک ماه میشه که میدونم
    این مقدار چقدر خطرناکه
    توی این مدت دوباره زیاد شده مقدار tsh
    قبلا وزنم 63..62 بود اما چند ماهی هست همینطور اضافه شده تا الان که حدودا شده 70
    امکان داره همش مربوط به کم کاری تیروئید باشه
    البته میدونم باعث افزایش وزن میشه اما این چند کیلو رو منظورمه
    و اینکه علایم های دیگه تیروئید برای این مقداری که من دارم تا چه حد امکانش هست داشته باشم

6. delaa نوشته است: سلام

تیروئید من طبق اخرین ازمایشم 8.3 بوده
    و مقدور نشده برم دکتر حدودا یک ماه میشه که میدونم
    این مقدار چقدر خطرناکه
    توی این مدت دوباره زیاد شده مقدار tsh
    قبلا وزنم 63..62 بود اما چند ماهی هست همینطور اضافه شده تا الان که حدودا شده 70
    امکان داره همش مربوط به کم کاری تیروئید باشه
    البته میدونم باعث افزایش وزن میشه اما این چند کیلو رو منظورمه
    و اینکه علایم های دیگه تیروئید برای این مقداری که من دارم تا چه حد امکانش هست داشته باشم

سلام

دوست من،
    تیروئید عدد خاصی نداره!
    احتمالا منظورتون هورمون TSH هستش که 8.3 واحد گزارش شده!
    شما درگیر هیپوتیروئیدیسم هستید و در بدن فرد مبتلا به هیپوتیروئیدیسم ممکنه این علائم نمود پیدا کنه:

• خستگی؛
    • حساسیت به سرما؛
    • یبوست؛
    • افزایش وزن؛
    • پوست خشک؛
    • ضعف عمومی عضلات؛
    • کلسترول بالا؛
    • صورت پف‌آلود؛
    • گرفتگی صدا؛
    • درد عضلانی و حساسیت به لمس کردن و سفتی؛
    • درد، سفتی و تورم در مفاصل؛
    • اختلال در قاعدگی؛
    • نازک شدن موها؛
    • افسردگی؛
    • اختلال در حافظه؛ و
    • بردی‌کاردی یا Bradycardia (کاهش ضربان قلب).

شما به خودتون لطف می‌کنید اگه به متخصص غدد مراجعه کنید تا براتون لووتیروکسیـن تجویز شه.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید