شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تغییر رنگ منی

1. تغییر رنگ منی به رنگ زرد نشان دهنده چه نوع بیماری است؟(اینجانب 22 ساله میباشم)
    با تشکر

2. aa_sh نوشته است: تغییر رنگ منی به رنگ زرد نشان دهنده چه نوع بیماری است؟(اینجانب 22 ساله میباشم)
    با تشکر
    سلام ،
    دلایل مختلفی برای تغییر رنگ و بوی مایع منی وجود دارد . عمده این دلایل عبارتند از : تغییر رژیم غذایی ، تغییر در فعالیتها ورزشی، افزایش سن ، برخی داروها و یا تغییر در دمای ناحیه تناسلی . ورزش و پوشیدن لباسهای تنگ دمای ناحیه تناسلی (کیسه بیضه) را بالا برده و تولید اسپرم و مشخصات مایع منی را تحت تاثیر قرار می دهد . اگر فقط تغییر رنگ مایع منی ایجاد شده ، اصلا جای نگرانی نیست . می توانید با نوشیدن آب بیشتر رنگ زرد آن را کمتر کنید . اما اگر درد در هنگام ادرار یا ترشح از آلت دارید می بایست هرچه سریعتر جهت معاینه به پزشک مراجعه نمایید .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام آقای دکتر رهام صادقی
    با تشکر از سایت خوبتون
    آقای دکتر موقعی که آب منی خارج میشه به رنگ خون هستش ،میش بگید چرا؟ اگه باید  پیشه دکتری برم چه دکتری؟شما شخصه خاصی رو معرفی می کنید؟ممنون می شم بگید
    بعد درمانش به چه صورتیه ؟مشکلی کی پیش نمی یاد؟
    ممنون می شم بگید منو از نگرانی در بیارین

4. sebastian نوشته است: سلام آقای دکتر رهام صادقی
    با تشکر از سایت خوبتون
    آقای دکتر موقعی که آب منی خارج میشه به رنگ خون هستش ،میش بگید چرا؟ اگه باید  پیشه دکتری برم چه دکتری؟شما شخصه خاصی رو معرفی می کنید؟ممنون می شم بگید
    بعد درمانش به چه صورتیه ؟مشکلی کی پیش نمی یاد؟
    ممنون می شم بگید منو از نگرانی در بیارین

سلام،
    اگر موارد توضیح داده شده در بالا شامل شما می شود که جای نگرانی نیست ولی اگر خون مشاهده کرده اید بهتر است برای ارزیابی بیشتر به پزشک (ارولوژیست [متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری]) مراجعه نمایید.

5. ممنون آقای دکتر از پاسخ

ولی آقای دکتر اگه خون باشه چرا تو منی؟و راهه حلش که به عمل نمی کشه؟

بعد آبه منی ربطی به کلیه داره؟

ترو خدا کمکم کنید باور کنید انقدر ناراحتم که شبا خوابم نمی بره

هیچی سلامتی نمیشه

بازم ممنون

6. sebastian نوشته است: ممنون آقای دکتر از پاسخ
    ولی آقای دکتر اگه خون باشه چرا تو منی؟و راهه حلش که به عمل نمی کشه؟
    بعد آبه منی ربطی به کلیه داره؟
    ترو خدا کمکم کنید باور کنید انقدر ناراحتم که شبا خوابم نمی بره
    هیچی سلامتی نمیشه
    بازم ممنون

سلام،
    خیر، منی ارتباطی را کلیه ها ندارد؛ در بیضه ها ساخته شده و توسط مجاری دفران و از طریق پروستات به مجاری ادراری وارد می شود. اگر خون مشاهده می کنید، حتما برای ارزیابی بیشتر به پزشک مراجعه نمایید.

7. سلام حضور آقای دکتر صادقی.
    آقای دکتر اگه به غیر از تغییر رنگ مایع منی به زرد، در غلظت مایع هم تغییر به وجود اومده باشه و غلیظ تر شده باشه چی؟ به صورتی که مایع منی مخلوطی از مایه سفید رنگ و مایع بسیار غلیظ زرد رنگ شده باشه (تقریبا شبیه رشته های کرومزم).
    آیا ربطی به بیماری واریکوسل داره، و باید برای درمان بیماری عجله کنیم یا نه
    سن 23 سال.
    ازتون به خاطر وقتی که برای مردم میزارید صادقانه تشکر می کنم.

8. سلام با اجازه آقاي دكتر
    دوست عزيز تغذيه ميتواند روي غلظت و رنگ مايع مني تاثير   بگذارد همچنين
    فواصل رابطه جنسی تا رابطه جنسی بعدي ميتواند در غلظت و رنگ مايع مني تاثير بگذارد
    به طوري كه هر چه اين فواصل ديرتر شود مايع مني بيشتر و غليظ تر و رنگ آن تيره تر ميشود.
    اين قضيه به واريكوسل  ربطي ندارد.
    ولي براي درمان واريكوسل حتما با پزشك متخصص اورولوژي مشورت كنيد چون اين بيماري در مراحل پيشرفته ميتواند باعث ناباروري گردد.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  9. من شنیدم منی باید سرد تر از دمای بدن باشه .
    برای من گرمتره! و رنگ آن زرد هست.
    قبلا سرد تر بود حالا گرمتر .
    سن 33
    چه مشکلی دارم؟ Question

10. joojoo نوشته است: من شنیدم منی باید سرد تر از دمای بدن باشه .
    برای من گرمتره! و رنگ آن زرد هست.
    قبلا سرد تر بود حالا گرمتر .
    سن 33
    چه مشکلی دارم؟ Question

سلام،
    ساخت اسپرم در کیسه بیضه 1 تا 2 درجه ریز دمای بدن انجام می شود (حدود 35 تا 36 درجه سانتیگراد) و به همین دلیل در شرایط محیطی سرد کیسه بیضه جمع شده و بیبضه ها را به بدن نزدیک تر می کند و برعکس. مایع منی که از بدن خارج می شود در هنگام خروج همان دمای بدن را خواهد داشت، حالا حسی که شما از آن دما دارید به شرایط محیطی بستگی خواهد داشت.

11. با سلام خدمت آقاي دكتر . مي خواستم بدونم چرا وقتي آب مني بنده بيرون مي ريزه اولش رنگش سفيده و هرچه كه روبه آخرش مي ره رنگش زرد تر ميشه و رقيق تر ميشه ؟ در ضمن گاهي اوقات نصف شب ها هم بي دليل بدون اينكه خوابي ببينم مني من بيرون مياد و نصف شب يه حموم رو دست من مي مونه من 22 سالمه

12. pipo_86 نوشته است: با سلام خدمت آقاي دكتر . مي خواستم بدونم چرا وقتي آب مني بنده بيرون مي ريزه اولش رنگش سفيده و هرچه كه روبه آخرش مي ره رنگش زرد تر ميشه و رقيق تر ميشه ؟ در ضمن گاهي اوقات نصف شب ها هم بي دليل بدون اينكه خوابي ببينم مني من بيرون مياد و نصف شب يه حموم رو دست من مي مونه من 22 سالمه

سلام

تمام مواردی که گفتید طبیعی هست
    و جای نگرانی نداره
    نه رنگ منی
    نه کاهش غلظتش
    و نه احتلام شبانه بدون دیدن خواب ( ویدئو کلوپ که نیست هرشب فیلم بذاره بابا )

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  13. 1011

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام آقای دکتر و دوستان گرامی
    1.آیا در منی بیرنگ و شفاف ممکن است اسپرم فعال برای بارداری وجود داشته باشد؟
    2.آیا رشته های سفید رنگ در منی مربوط به اسپرم میشود؟
    3.آیا مواد غذایی در تولید اسپرم تاثیر دارد؟چه مواد غذایی؟
    4.چرا وقتی ارضا شدن را،به تاخیر بیندازی یعنی مثلا بعد از 20 دقیقه ارضا شوی حجم منی بیشتر است تا اینکه بعدر از 5 دقیقه ارضا شوی؟
    5.برای آزمایش اسپرم بهتر است تحریک به طول بی انجامد یا فرقی ندارد اگر در همان لحظه ارضا شوم مشخص میشود؟

ممنون

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید