شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

علت نا باروری طولانی

1. abbas57

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام من 26 سال دارم 2.5 سال است ازدواج کرده ام به مدت یک سال و 6 ماه بعد از ازدواج از
    قرصهای تری فازیک استفاده کردم پس از ان تصمیم به بچه دار شدن گرفتیم پس از دادن ازمایش
    وسونو گرافی کیست داشتم که پس از مصرف یک دوره ی یک ماه و سه ماه قرصهای hd و
    یخ گذاشتن برای رفع عفونت به توصیه پزشک هم اکنون پس از گذشت چهار ماه هنوز بار دار
    نشده ام
    جواب ازمایش خود و همسرم:
    hormon(1----------------------------------------------------------------------------------------------
    t4(icla 7.5
    t3 resin uptake(elisa 33.0
    t.s.h.(icla 1.39
    prolactin(icla 18.9
    fsh(elisa 10.1
    lh(elisa 6.0
    hormon(2---------------------------------------------------------------------------------------
    dhea so4(elisa 2.3
    testostron(elisa 0.4
    ازمایش همسرم:--------------------------------------------------------------------------------
    volume 3.7
    color & appearence gray-opaque
    liquifaction time 15min
    viscosity normal
    ph alkaline
    sperm count 50000000
    motile(total 40
    active motile 35
    sluggish 5
    normal morphology 90
    wbcs 2-3
    rbcs 0-1

2. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    در يك نگاه كلي جوابهاي آزمايش شما نرمال است ولي توجه داشته باشيد ناباروري دلايل بسيار متعدد دارد كه با اين آزمايشات به تمامي آنها جواب داده نميشود
    با توجه به بررسي‌هاي انجام شده حدود ‪ ۴۰‬درصد ناباروري‌ها مربوط به زنان و ‪ ۴۰‬درصد موارد مربوط به مردان و ‪ ۲۰‬درصد موارد مشترك است، لذا حتما زوج‌ها براي درمان ناباروري بايد باتفاق يكديگر مورد بررسي قرار گيرند .
    البته اگر در ايران زندگي ميكنيد نگران نباشيد زيرا كه  تمامي روش‌هاي درماني مرسوم در دنيا براي درمان آن در ايران وجود دارد
    با پزشك خود همكاري كنيد .موفق باشيد

3. abbas57

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با تشکر از پاسخ شما:
         استفاده از یخ برای از بین بردن عفونت دهانه رهم و یا استفاده طولانی از قرصهای          
         تری فازیک می توانند مانع از بارداری شود و یا بارداری را طولانی کنند.

4. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    از عوارض نامبرده شما - من تابحال جایی چیزی نخوانده ام

5. abbas57 نوشته است: با تشکر از پاسخ شما:
         استفاده از یخ برای از بین بردن عفونت دهانه رهم و یا استفاده طولانی از قرصهای          
         تری فازیک می توانند مانع از بارداری شود و یا بارداری را طولانی کنند.

سلام ،
    همانطور که در بالا هم ذکر شده مواردی که نام بردید از لحاظ علمی هیچ جایگاهی ندارند.

6. abbas57

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام و با تشکر از توجه شما:
      با توجه به موارد ذکر شده و ازمایشات فوق چه دلیلی می تواند مانع از بچه دار شدن ما تا این     زمان شده باشد

7. abbas57 نوشته است: با سلام و با تشکر از توجه شما:
      با توجه به موارد ذکر شده و ازمایشات فوق چه دلیلی می تواند مانع از بچه دار شدن ما تا این     زمان شده باشد

سلام،
    آزمایشات اولیه برای ارزیابی علل شایع انجام می شود و با توجه به اینکه ناباروری علل مختلفی میتواند داشته باشد، بهتر است به یکی از مراکز تخصصی ناباروری مارجعه نمایید تا با انجام آزمونهای مختلف علت اصلی مشخص شود.

8. با سلام خدمت شما
    من خانمي 23 ساله هستم كه سه ساله ازدواج كردم شش ماه اول را زير نظر پزشك جلوگيري كردم (مثلا ماه اول از قرص و ماه بعدي از روشهاي ديگر به گفته دكتر اين كار رو انجام دادم) اما وقتي ديگه جلوگيري نكرديم بچه دار نشديم انواع و اقسام آزمايشات و سونوگرافي ها رو انجام دادم حتي عكس رنگي هم گرفتم شوهرم هم آزمايش داد كه جوابش عالي بود يكبار آي يو آي هم انجام دادم كه باز فايده اي نداشت آيا امكان داره عفونت باعث بشه كه من باردار نشم در ضمن تخمك هاي من فعال هستن و چند بار دكتر كلوميفن رو تجويز كردند كه با خوردن آن تخمك هاي خيلي عالي داشتم و احتمال بارداري رو خيلي زياد مي دونستند ولي باز هم نشد خواهش مي كنم من رو راهنمايي كنيد دكترها گفتند ديگه نمي دونيم برات چيكار كنيم بهم گفتن لاپراسكوپي رو انجام بده ديگه از اين همه دكتر رفتن خسته شدم كمكم كنيم.

9. massai نوشته است: با سلام خدمت شما
    من خانمي 23 ساله هستم كه سه ساله ازدواج كردم شش ماه اول را زير نظر پزشك جلوگيري كردم (مثلا ماه اول از قرص و ماه بعدي از روشهاي ديگر به گفته دكتر اين كار رو انجام دادم) اما وقتي ديگه جلوگيري نكرديم بچه دار نشديم انواع و اقسام آزمايشات و سونوگرافي ها رو انجام دادم حتي عكس رنگي هم گرفتم شوهرم هم آزمايش داد كه جوابش عالي بود يكبار آي يو آي هم انجام دادم كه باز فايده اي نداشت آيا امكان داره عفونت باعث بشه كه من باردار نشم در ضمن تخمك هاي من فعال هستن و چند بار دكتر كلوميفن رو تجويز كردند كه با خوردن آن تخمك هاي خيلي عالي داشتم و احتمال بارداري رو خيلي زياد مي دونستند ولي باز هم نشد خواهش مي كنم من رو راهنمايي كنيد دكترها گفتند ديگه نمي دونيم برات چيكار كنيم بهم گفتن لاپراسكوپي رو انجام بده ديگه از اين همه دكتر رفتن خسته شدم كمكم كنيم.

سلام،
    عفونت به تنهایی نمی تواند باعث عدم بارداری شود ولی اگر عفونتی درمان نشده باقی بماند احتمال گرفتاری لوله های فالوپ و چسبندگی وجود خواهد داشت که باعث عدم بارداری می شود. ذکر نکردید چه مدت است بدون جلوگیری اقدام به نزدیکی می کنید ولی تا یکسال هم امکان دارد که یک زوج سالم باردار نشوند (90% زوج ها در این فاصله (یکسال) باردار خواهند شد). ارزیابی علل احتمالی نازایی احتیاج به بررسیهای مختلف دارد که معمولا زمانبر هستند سیر درمان را زیر نظر متخصصین ادامه دهید همواره راه هایی برای باروری وجود خواهد داشت اما معمولا در پزشکی از باتدا قدم آخر را بر نمی دارند و سیر درمان باید طی شود.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید