شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 9 ...   

سوالات و راهنمایی در مورد روش مصرف قرص ضد بارداری

1. سلام من یک دوره است که قرص ldمصرف میکنم در روز 20ام مصرف قرص نزدیکی بدون کاندوم داشتم
    الان که چهار روز از اتمام اولین دوره مصرف قرص میگذره هنوز پریود نشدم و خیلی استرس دارم که نکنه باردار شده باشم چون دو روز هم از روزی که باید پریود میشدم گذشته است لطفا منو راهنمایی کنید مرسی خیلی نگرانم آیا امکان بارداری وجود داره ؟و تا چند روز بعد از اتمام دوره 21 روزه قرص باید پریود بشم؟؟

2. tata9315 نوشته است: سلام من یک دوره است که قرص ldمصرف میکنم در روز 20ام مصرف قرص نزدیکی بدون کاندوم داشتم
    الان که چهار روز از اتمام اولین دوره مصرف قرص میگذره هنوز پریود نشدم و خیلی استرس دارم که نکنه باردار شده باشم چون دو روز هم از روزی که باید پریود میشدم گذشته است لطفا منو راهنمایی کنید مرسی خیلی نگرانم آیا امکان بارداری وجود داره ؟و تا چند روز بعد از اتمام دوره 21 روزه قرص باید پریود بشم؟؟

سلام
    تا زمانیکه در حال مصرف این قرص هستید پریود نمیشید...بعد از اتمام بسته 21تایی تا هفت روز بعد خونریزی رخ میده.
    قرص ال دی یکی از قرصهای پیشگیری از بارداری هست و تا زمانیکه طبق تجویز پزشک و بطور صحیح استفاده بشه احتمال حاملگی وجود نداره....بعد از اتمام بسته تا شروع بسته بعدی باید رابطه ها را محافظت شده عمل کنید.

3. ممنونم از جوابتون من بعد از چهار روز پریود شدم ولی خونریزی متفاوت از همیشه است شدت خونریزی کم و تقریبا قهوه ای رنگ است میشه لطفا راهنمایی کنید که علت چی میتونه باشه و اینکه این طبیعی است یا نه؟مرسی

4. با سلام
    قبلا سؤالی مطرح کرده بودم در این لینک:
    http://www.roham.ws/web/ftopicp-85648.html#85648

که maria64 عزیز پاسخ هم دادند. حالا در ادامه؛
    بنده سونوگرافی انجام دادم که مشخص شد؛ یک کیست در تخمدان راستم بوجود آمده که ابعادش هم حدود 40 * 30 (البته قدری بیشتر بود اما اعدادش الان دقیق یادم نیست!)

پزشک برایم قرص مجسترول تجویز کردند و گفتند تا 20 روز مصرف کنم (روزی نصف قرص) تا مدت پاکی من 20 روز باشد؛ بخاطر اینکه، به قرص ال دی شدید حساسیت دارم به این معنا که حتی 5 دقیقه تأخیر در خوردن آن باعث می شد دچار لکه بینی شوم!

اما الان که زمان بعدی قاعدگی من (یعنی سر همان 24 روزه) شده، با وجود مصرف دقیق و به موقع قرص، باز هم لکه بینی ام شروع شده! گویا اصلا قرصی مصرف نمی کنم!!

نتوانستم با پزشکم تماس بگیرم؛ حالا ممنون می شوم بفرمایید من چکار باید بکنم؟ آیا مقدار قرص را بیشتر بکنم (یک قرص کامل بخورم) یا قرص ترنسید را که همراه مجسترول داده تا در دوران شدت قاعدگی بخورم تا شدت خونریزی را کم کند از الان بخورم؟! یا ...؟!

با تشکر فراوان از شما!
    شیرین بانو

5. با سلام.من حدود 3 ماهه که عقد کردم و از کاندوم استفاده میکردیم. پریودم در تاریخ 3 فروردین بود و تقریبا هر ماه منظم میشم. پزشکم برای رفع فولیکولهای تخمدان قرص اتیسترون تجویز کرد که از تاریخ هشتم شروع به مصرفش کردم و چون ماه اول بود از روش کاندوم هم استفاده کردم.میخواستم بدونم ماه بعد قرص رو از چه تاریخی شروع کنم که 100% جلوی بارداری رو بگیره و مجبور نباشم از روش پیشگیری دیگه ای استفاده کنم، و اینکه 100% مطمئن باشم که اگه به موقع مصرف کنم جلوی بارداری رو میگیره یا نه

6. سلام
    من سه هفته پیش از روش اورژانسی استفاده کردم اما به اشتباه شش قرص اچ دی در طول سه روز مصرف کردم. بعد سر موقع پریود شدم و به دستور پزشک از روز اول پریود قرص یاسمین میخورم اما الان هشت روز از از روز اول پریودم گذشته و خونریزی م ادامه داره و نشانه ای از پایان پریود نیست. علت چیه؟ یاسمین رو بخورم یا قطع کنم ؟ خونریزی اذیتم میکنه. ممنون

7. setare2222 نوشته است: سلام
    من سه هفته پیش از روش اورژانسی استفاده کردم اما به اشتباه شش قرص اچ دی در طول سه روز مصرف کردم. بعد سر موقع پریود شدم و به دستور پزشک از روز اول پریود قرص یاسمین میخورم اما الان هشت روز از از روز اول پریودم گذشته و خونریزی م ادامه داره و نشانه ای از پایان پریود نیست. علت چیه؟ یاسمین رو بخورم یا قطع کنم ؟ خونریزی اذیتم میکنه. ممنون

سلام

6 تا قرص اچ‌دی!؟
    دوست من،
    قرص اچ‌دی هورمون زیادی رو به بدن‌تون تحمیل کرده
    منتظر بمونید تا خون‌ریزی‌تون تموم شه
    اگه طی 2-3 روز آتی خون‌ریزی‌تون خاتمه نیافت به متخصص زنان مراجعه کنید
    یاسمین رو برای پیشگیری از بارداری می‌خواید مصرف کنید!؟
    اگه پاسخ مثبته که فعلا قطعش کنید تا از نظر هورمونی به بالانس برسید
    به منظور پیشگیری، این سیکل رو از کاور استفاده کنید و از سیکل بعدی‌تون یاسمین رو استارت بزنید ...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. tata9315 نوشته است: ممنونم از جوابتون من بعد از چهار روز پریود شدم ولی خونریزی متفاوت از همیشه است شدت خونریزی کم و تقریبا قهوه ای رنگ است میشه لطفا راهنمایی کنید که علت چی میتونه باشه و اینکه این طبیعی است یا نه؟مرسی

سلام
    دوست عزیز اینگونه خونریزی بخاطر مصرف قرص ال دی هست...چون تعادل هورمونی با مصرف این قرص به هم میریزه لذا ممکنه یکبار خونریزی شدید و یکبار هم در حد لکه داشته باشید...جای نگرانی نیست....هورمونها که به تعادل بازگشتند این مورد برطرف میشه.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  9. laleh365 نوشته است: سلام
    من تا 5،6 روز دیگه باید پریود بشم و به خاطر مشکلی که برام پیش اومده نمیخوام پریود شم.از کی باید قرص مصرف کنم که همون روز پریود نشم؟آیا روش دیگه ای غیر مصرف قرص وجود داره؟

سلام  شما میتونید از یه هفته قبل قرص بخورید

10. سلام خسته نباشيد
    من به تازگي ازدواج كردم و ٦ روز پيش رابطه محافظت نشده داشتم كه بعد از اتمام رابطه ٧ قرص اورژانسي خوردم و ٣ روز پيش ازمايش خون دادم و منفي بود ولي الان ٣ روز از وقت دورم گزشته و مريض نشدم ايا احتمال بارداري وجود دارد؟

11. asal9798

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام .. خسته نباشید ..

من در دی ماه قرص لونوژسترول خورده بودم که 12 روز بعد پریود شدم .. برای اسفند ماه 9 روز عقب انداختم که دکتر دوتا آمپول پروژسترون یهم دادند و پریود شدم و قرص مدروکسی پروژسترون دادند بهم که از نیمه سیکل بخورم و بهم گفتن دیگه عادت هات منظم میشه ..
    بعد از مصرف قرص ها پریود فروردین ماهم منظم و مثل همیشه بود .. (15 فروردین)
    اما الان برای اردیبهشت اینطور شدم که تمام علائم پریود را دارم مثل دل درد شدید و کمر درد اما فقط یک لک قهوه ای خیلی کم دیدم و باتوجه به دل درد و کمردرد پاک پاک هستم و به خونریزی نمیفتم..

میخواستم ببینم هنوز عوارض قرص وجود داره ؟ آخه من سه دوره بعد از قرص عادت شدم و این میشه چهارمین دوره ..

اگر به خونریزی نیفتم همون لک قهوه ای کوچک پریود من حساب میشده ؟

ممنون از راهنماییتون

12. سلام...
    ببخشید......بایگانی سوالات رو که در صقحه اول همین تاپیک هست مطالعه کنید

13. asal9798 نوشته است: سلام .. خسته نباشید ..

من در دی ماه قرص لونوژسترول خورده بودم که 12 روز بعد پریود شدم .. برای اسفند ماه 9 روز عقب انداختم که دکتر دوتا آمپول <a>پروژسترون</a> یهم دادند و پریود شدم و قرص مدروکسی <a>پروژسترون</a> دادند بهم که از نیمه سیکل بخورم و بهم گفتن دیگه عادت هات منظم میشه ..
    بعد از مصرف قرص ها پریود فروردین ماهم منظم و مثل همیشه بود .. (15 فروردین)
    اما الان برای اردیبهشت اینطور شدم که تمام علائم پریود را دارم مثل دل درد شدید و کمر درد اما فقط یک لک قهوه ای خیلی کم دیدم و باتوجه به دل درد و کمردرد پاک پاک هستم و به خونریزی نمیفتم..

میخواستم ببینم هنوز عوارض قرص وجود داره ؟ آخه من سه دوره بعد از قرص عادت شدم و این میشه چهارمین دوره ..

اگر به خونریزی نیفتم همون لک قهوه ای کوچک پریود من حساب میشده ؟

ممنون از راهنماییتون

سلام
    بله..ممکنه هنوز از عوارض قرصها باشه اما جای نگرانی نیست...بزودی پریود میشی یا بازم لکه میبینی که هرکدام اتفاق بیفته پریود این سیکل محسوب میشه.

تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  14. سلام. من دقيقاً روز بعد از تمام شدن پريودم با نامزدم ، براى اولين بار نزدیکی داشتم. كه ابتدا براى مدت بسيار كوتاهى بدون استفاده از كاندوم بود و بعد از كاندوم استفاده كرديم . براى پيشگيرى اورژانسى، ٤ تا قرص ال دى ، رو در نوبت اول خوردم. و ١٢ ساعت بعد هم ٤ تا قرص ديگه خودم . ولى بين نوبت اول و دوم قرص خوردنم مجدداً نزدیکی داشتيم كه باز هم اولش براى مدت كوتاهى از كاندوم استفاده نكرديم. امروز بعد از ٥،٦ روز خون ريزى كمى داشتم كه شديداً من رو از باردار شدن مضطرب كرده .با توجه به اینکه بریودم  ۲ هفته دیگه هست. لازم به ذكره كه مايع منى درون رحم تخليه نشد. خواهش مى كنم كمكم كنيد حالم خيلى بده. خيلى مى ترسم. اين خونريزى چيه؟ ممكنه جايگزينى تخم باشه؟

15. mahsa_hme نوشته است: سلام. من دقيقاً روز بعد از تمام شدن پريودم با نامزدم ، براى اولين بار نزدیکی داشتم. كه ابتدا براى مدت بسيار كوتاهى بدون استفاده از كاندوم بود و بعد از كاندوم استفاده كرديم . براى پيشگيرى اورژانسى، ٤ تا قرص ال دى ، رو در نوبت اول خوردم. و ١٢ ساعت بعد هم ٤ تا قرص ديگه خودم . ولى بين نوبت اول و دوم قرص خوردنم مجدداً نزدیکی داشتيم كه باز هم اولش براى مدت كوتاهى از كاندوم استفاده نكرديم. امروز بعد از ٥،٦ روز خون ريزى كمى داشتم كه شديداً من رو از باردار شدن مضطرب كرده .با توجه به اینکه بریودم  ۲ هفته دیگه هست. لازم به ذكره كه مايع منى درون رحم تخليه نشد. خواهش مى كنم كمكم كنيد حالم خيلى بده. خيلى مى ترسم. اين خونريزى چيه؟ ممكنه جايگزينى تخم باشه؟

سلام
    احتمال بارداری در مورد شما کاملا و قطعا منفی هست.
    بارها و بارها مشابه سوال شما را پاسخ دادیم.
    این طبیعیه که بعد از مصرف قرص اورژآنسی نظم قاعدگی شما به هم بخوره.
    اتفاقا با وقوع خونریزی میبایست خیال شما بابت بارداری کاملا راحت بشه نه اینکه بدتر استرس بگیرید.
    تا چند دوره این بی نظمی وجود داره چون قرصها تعادل هورمونی را بطور موقت برهم میزنند...پس جای نگرانی نیست.
    خون لانه گزینی هم به معنای واقعی خون نیست...بیشتر شبیه لکه هست که 24 تا نهایتا 48 ساعت طول میکشه.
    (لطفا قبل از طرح سوال با سرچ در قسمت جستجو بایگانی مربوط به سوال خودتون را ملاحظه بفرمایید و از طرح پرسش تکراری خودداری فرمایید.)

تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 9 از 23
رفتن به صفحه :    ... 9 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید