شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 10 ...   

نمی خواهم باردار بشوم (عدم حاملگی)، سوال و جواب و راهنمایی

1. elahe07 نوشته است:
    maria64 نوشته است:
    elahe07 نوشته است:
    maria64 نوشته است:
    elahe07 نوشته است:
    iman_prs نوشته است:
    elahe07 نوشته است:
    maria64 نوشته است:
    elahe07 نوشته است: سلام و پیشاپیش سال نوتون مبارک باشه.

یه سوال داشتم. می خواستم بدونم با یه رابطه ی سطحی بدون دخول و ریخته شدن در واژن، اون هم روز اخر پریودی احتمال بارداری هست؟

سلام دوست خوبم
    اگر منظورتون از عبارت (ریخته شدن در واژن) این هست که منی روی دهانه واژن ریخته شده، باید خدمتتون عرض کنم که با این عمل در روزهای پرخطر احتمال حاملگی خیلی بالا میره حتی اگر رابطه سطحی باشه....اما روز آخر خونریزی قاعدگی از روزهای امن محسوب میشه و احتمال حاملگی نزدیک به صفر هست.

نه منی اصلا با بدن تماس نداشت. فقط شک دارم و در واقع دچار وسواس شدم که شاید یه قطره یا کمی از منی اطراف واژن ریخته باشه قبل از خروج کامل از بدن... حالا با این تفاسیر احتمالش هست؟؟

خیر با توجه به زمان رابطه جای نگرانی نیست.

فقط یه چیزی من رو نگران می کنه که من روز اخر هیچ خون ریزی نداشتم و پریود روز قبل تموم شده محسوب می شه و دوم اینکه ماه قبل از لونژیل استفاده کردم و می ترسم <a><a><a><a><a>زمان تخمک گذاری</a></a></a></a></a> رو خیلی تغییر داده باشه. امکانش هست؟

سلام دوست خوبم
    طی روزهای خونریزی قاعدگی و تا چند روز بعدش احتمال حاملگی صفر هست.
    با مصرف قرصهای ضدبارداری نظم هورمونها و به تبع اون نظم قاعدگی و تخمک گذاری برای چند سیکل به هم میریزه اما در هر صورت حدود 12 تا 16 روز بعد از شروع آخرین پریودی، روزهای پرخطر تخمک گذاری محسوب میشه(فرقی هم نمیکنه خونریزی عادی باشه یا خونریزی بعد از مصرف قرص پیشگیری باشه)...خودتون هم به واسطه علامیش میتونید متوجه بشید...ترشحات زیاد  دمای بدن بالا  کمی درد در ناحیه تخمدانها از علایم تخمک گذاری هستند.

خیلی ممنونم که هستین و به سرعت پاسخگو ... بازم سال نوتون مبارک باشه ... خیال من رو راحت کردین.

البته من سه چهار روز قبل درد تخمدان هم داشتم که همیشه <a><a><a>زمان تخمک گذاری</a></a></a> حسش می کردم ...

سال نو بر شما هم مبارک  
    دوست خوبم به هیچوجه احتمال حاملگی برای شما که روز آخر پریودی رابطه داشتید نیست...سعی نکنید با سبک سنگین کردن این مسئله دچار وسواس فکری بشید...اون درد تخمدان هم از عوارض قرصی بوده که مصرف کردید....خیالتون راحت.

به خاطر شرایط و بکارتم واقعا نگرانم. چند روزی خیالم راحت شده بود ولی الان چون علایم پریودی شروع نشده (یه هفته قبل تاریخ مقرر) دوباره نگران شدم. ببخشید شما رو هم اذیت می کنم Sad

آیا واقعاً هر ماه توی زندگیتون یک هفته قبل از پریود علائمش شروع می‌شده یا این بار که خودتون حساس و نگرانید به چشمتون می‌آد؟ قطعاً حالت دومه.
    بنابراین، همون طور که صریحاً بهتون گفته شده اینجا بارها، مطمئن باشید که باردار نیستید، حتی اگه سه هفته هم پریودتون به تأخیر بیفته با توجه به شرایطتون علتش هر چیزی می‌تونه باشه به جز بارداری.
    این نگرانی شما خودش مهم‌ترین عامل ایجاد اختلال در پریودیه و علاوه بر اون مصرف قرص هم در جابه‌جا شدنش مؤثره.

2. maria64 نوشته است:
    nazli18 نوشته است: سلام ببخشید که اینجا سوالمو طرح میکنم من خواستم تو انجمن مربوطه سوالامو بنویسم ولی هربار اجازه نداد مجبور شدم
    من 18 سالمه تاریخ اخرین پریودم هم 93/12/3بود که دوره ی پریودم 10 روزه و نسبتا پریود منظمی دارم
    دو روز پیش 12/17 با دوستم رابطه داشتم با توجه به پرده ی بکارتم عمل دخول انجام نشد ولی رابطه ی مقعدی داشتیم ک الت ایشون با واژن من تماس سطحی پیدا کرد بعدش ایشون مایع منی رو رو کمرم ریختن که زود پاک کردن و نیم ساعت بعدش من خودمو شستشو دادم وهمون روز چون از روش اورژانسی اطلاعی نداشتم یدونه قرص ال دی خوردم بعدش که سایت شمارو خوندم ساعت13ظهر 4تا قرص ال دی و 12ساعت بعدش هم 4تا قرص ال دی دیگه مصرف کردم.امروز 93/12/19هم حالت تهوع شدید داشتم که ظهر برطرف شد
    احتمال بارداری وجود داره؟؟؟؟؟من خیلی استرس دارم نمیدونم روش های جلوگیری دیگه چیا هستن
    میشه کمکم کنید؟
    اگه احتمال بارداری باشه چیکار میتونم واسه جلوگیریش بکنم؟

سلام دوست خوبم
    احتمال بارداری که اصلا برات نبوده، با این وجود شما از روش اورژانسی صحیح استفاده کردی و این احتمال را به زیر صفر بردی.
    حالت تهوع مربوط به قرصهای ال دی و از عوارض اونا بوده.
    با رابطه سطحی تازه با پیشاب احتمال بارداری خیلی ضعیف و نزدیک به صفره.
    خیر.....هیچ احتمال بارداری برات نیست...نگران نباش.
    تنها کار لازم اینه که استرس را از خودت دور کنی.

سلام
    ببخشید یه سوال دیگه داشتم پریود شدن دلیل اصلی برای حامله نبودن هست؟یا درصورت پریود شدن بازهم احتمال حاملگی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

3. nazli18 نوشته است:
    maria64 نوشته است:
    nazli18 نوشته است: سلام ببخشید که اینجا سوالمو طرح میکنم من خواستم تو انجمن مربوطه سوالامو بنویسم ولی هربار اجازه نداد مجبور شدم
    من 18 سالمه تاریخ اخرین پریودم هم 93/12/3بود که دوره ی پریودم 10 روزه و نسبتا پریود منظمی دارم
    دو روز پیش 12/17 با دوستم رابطه داشتم با توجه به پرده ی بکارتم عمل دخول انجام نشد ولی رابطه ی مقعدی داشتیم ک الت ایشون با واژن من تماس سطحی پیدا کرد بعدش ایشون مایع منی رو رو کمرم ریختن که زود پاک کردن و نیم ساعت بعدش من خودمو شستشو دادم وهمون روز چون از روش اورژانسی اطلاعی نداشتم یدونه قرص ال دی خوردم بعدش که سایت شمارو خوندم ساعت13ظهر 4تا قرص ال دی و 12ساعت بعدش هم 4تا قرص ال دی دیگه مصرف کردم.امروز 93/12/19هم حالت تهوع شدید داشتم که ظهر برطرف شد
    احتمال بارداری وجود داره؟؟؟؟؟من خیلی استرس دارم نمیدونم روش های جلوگیری دیگه چیا هستن
    میشه کمکم کنید؟
    اگه احتمال بارداری باشه چیکار میتونم واسه جلوگیریش بکنم؟

سلام دوست خوبم
    احتمال بارداری که اصلا برات نبوده، با این وجود شما از روش اورژانسی صحیح استفاده کردی و این احتمال را به زیر صفر بردی.
    حالت تهوع مربوط به قرصهای ال دی و از عوارض اونا بوده.
    با رابطه سطحی تازه با پیشاب احتمال بارداری خیلی ضعیف و نزدیک به صفره.
    خیر.....هیچ احتمال بارداری برات نیست...نگران نباش.
    تنها کار لازم اینه که استرس را از خودت دور کنی.

سلام
    ببخشید یه سوال دیگه داشتم پریود شدن دلیل اصلی برای حامله نبودن هست؟یا درصورت پریود شدن بازهم احتمال حاملگی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
    خیر...با وقوع یک پریودی نرمال احتمال هر نوع حاملگی رد میشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. سلام
    سال نو مبارک و آرام
    من میخواستم بدونم منظور از دوره پریود چیه دقیقا ؟؟
    آخه گفته بودین که در هر دوره فقط یکبار میتونن قزص جلوگیری مصرف کنن
    نامزد من 1 هفته بعد از مصرف قرص لژیونل خونریزی داشته و دقیق همون تاریخی که سیستم شما گفته بود این خونریزی شروع شد در صورتی که پریود منظم ندارن!!!
    حالا میخوام بدونم برای مصرف دوباره باید صبر کنیم که پریود بشن یا همون کافی بوده؟
    ممنون میشم مثل دفعه پیش کامل پاسخ بهم بدین

5. vejdan نوشته است: سلام
    سال نو مبارک و آرام
    نامزد من 1 هفته بعد از مصرف قرص لژیونل خونریزی داشته و دقیق همون تاریخی که سیستم شما گفته بود این خونریزی شروع شد در صورتی که پریود منظم ندارن!!!
    حالا میخوام بدونم برای مصرف دوباره باید صبر کنیم که پریود بشن یا همون کافی بوده؟

هر دوره که گفته می‌شه طی اون یک بار باید قرص مصرف بشه، فاصله‌ی دو بار خون‌ریزی پریودیه.
    مصرف قرص اورژانسی هم عموماً موجب می‌شه تا یک هفته بعد از مصرف خون‌ریزی اتفاق بیفته و این تفاوتی با پریودی که در زمان مورد انتظار عادی اتفاق می‌افته نداره.

6. سلام خستخ نباشید من 3 ماه قرص یاز میخورم به دلیل اختلال در زمان پریود من دوره سوم را از روز 2 پریود شروع کردم.روز 16 دوره ام رابطه بدول جلوگیری داشتم.میتونه احتمال بارداری باشه؟من برای اطمینان از روش اورژانسی استفاده کردم؟باز هم احتمال هست ممنون میشم جواب بدین

7. neda123 نوشته است: سلام خستخ نباشید من 3 ماه قرص یاز میخورم به دلیل اختلال در زمان پریود من دوره سوم را از روز 2 پریود شروع کردم.روز 16 دوره ام رابطه بدول جلوگیری داشتم.میتونه احتمال بارداری باشه؟من برای اطمینان از روش اورژانسی استفاده کردم؟باز هم احتمال هست ممنون میشم جواب بدین

خیر احتمال بارداری وجود نداره

8. سلام خسته نباشید من رفتم سونو گرافی و جوابش به این صورت هست
    رحم 72*30*43اندازه واکوی طبیعی داشته و ضایعه ای در پارانشیم رحم مشهود نیست.
    ضخامت اندومتر 7/3 mm و طبیعی است.ضایعه ای د ادنکس دیده نشد.
    تخمدان راست 36*19 و تخمدان چپ 32*18 و اندازه طبیعی دارد.
    ساختمان فولیکولی در هر دو سمت دیده می شود که بزرگترین ان با دیواره نیمه کولابه و حاوی عناصر اکوژن داخلی با ابعاد 14*8 mm اندازه گیری شد.
    ایا با این نتیجه ی سونو گرافی احتمال باداری وجود داره ؟؟؟
    خواهش م یکنم جواب بدید.

9. iman_prs نوشته است:
    vejdan نوشته است: سلام
    سال نو مبارک و آرام

هر دوره که گفته می‌شه طی اون یک بار باید قرص مصرف بشه، فاصله‌ی دو بار خون‌ریزی پریودیه.
    مصرف قرص اورژانسی هم عموماً موجب می‌شه تا یک هفته بعد از مصرف خون‌ریزی اتفاق بیفته و این تفاوتی با پریودی که در زمان مورد انتظار عادی اتفاق می‌افته نداره.

خیلی ممنوننننن
    میگم پس نباید منتظر پریود باشیم؟
    همون که شده دیگه کافیه؟
    پس بعد از هربار پریود یک بار میتونن اورژانسی استفاده کنن؟

10. با سلام
    نامزد بنده شنبه شب ینی اول فروردین یک عدد قرص لونژیل 5/1 استفاده کردن<میخواستم بدونم این  قرصم کارکردش مثل بقیه قرصای اورژانسیه که بعد چند روز باعث خونریزی میشه یا نه؟چون خانومم بعد گذشت 5 روز از خوردنش هنوز خونریزی نداشتن در ضمن بنده شنیدم این قرص باعث خونریزی نمیشه و...
    ممنون میشم راهنماییم کنین

11. با سلام و تشکر از سایت خوبتون
    میشه سوال منو جواب بدین
    1- من دیروز ساعت 5 بعدازظهر رابطه کنترل نشده داشتم روز 14 ام بعد پریودیمم بود
    2- پریودی منظمی دارم
    3- 28 روزه است
    4-  5 الی 7 روز طول میکشد
    5- ساعت 9 شب یه قرص لونزیل 1.5 میلی گرمی خوردم  یعنی 4 ساعت بعد نزدیکی
    ولی خیلی میترسم
    الان میخام یه قرص دیگه لونزیل بخورم ایا احتیاجه؟ چیکار کنم که صد در صد باردار نشم؟ یکی بهم گفته تا یه هفته روزی سه تا قرص ال دی بخور و بعد قطع کن تا پریود شی.چیکار کنم؟

بعد از چند روز باید پریود شم ؟
    چند روز بعد با بی بی چک و ازمایش بتا میتونم مطمعن شم؟

12. vejdan نوشته است:
    iman_prs نوشته است:
    vejdan نوشته است: سلام
    سال نو مبارک و آرام

خیلی ممنوننننن
    میگم پس نباید منتظر پریود باشیم؟
    همون که شده دیگه کافیه؟
    پس بعد از هربار پریود یک بار میتونن اورژانسی استفاده کنن؟

بله همون خون‌ریزی به معنی عدم بارداری پس از اون رابطه بوده.
    بله بین هر دو پریود یک بار می‌شه از روش اورژانسی استفاده کرد.

13. behiovic نوشته است: با سلام
    نامزد بنده شنبه شب ینی اول فروردین یک عدد قرص لونژیل 5/1 استفاده کردن<میخواستم بدونم این  قرصم کارکردش مثل بقیه قرصای اورژانسیه که بعد چند روز باعث خونریزی میشه یا نه؟چون خانومم بعد گذشت 5 روز از خوردنش هنوز خونریزی نداشتن در ضمن بنده شنیدم این قرص باعث خونریزی نمیشه و...
    ممنون میشم راهنماییم کنین

قرص‌های ضد بارداری به طور کلی در زمان قاعدگی اختلال ایجاد می‌کنن که این برای همه‌ی افراد یکسان نیست و بسته به شرایط متفاوت می‌تونه باشه.
    ممکنه نسبت به موعد مقرر پریود چند روز تأخیر ایجاد بشه و در صورت مصرف صحیح جای نگرانی نداره.

14. sara2964 نوشته است: با سلام و تشکر از سایت خوبتون
    میشه سوال منو جواب بدین
    1- من دیروز ساعت 5 بعدازظهر رابطه کنترل نشده داشتم روز 14 ام بعد پریودیمم بود
    2- پریودی منظمی دارم
    3- 28 روزه است
    4-  5 الی 7 روز طول میکشد
    5- ساعت 9 شب یه قرص لونزیل 1.5 میلی گرمی خوردم  یعنی 4 ساعت بعد نزدیکی
    ولی خیلی میترسم
    الان میخام یه قرص دیگه لونزیل بخورم ایا احتیاجه؟ چیکار کنم که صد در صد باردار نشم؟ یکی بهم گفته تا یه هفته روزی سه تا قرص ال دی بخور و بعد قطع کن تا پریود شی.چیکار کنم؟

بعد از چند روز باید پریود شم ؟
    چند روز بعد با بی بی چک و ازمایش بتا میتونم مطمعن شم؟

نیاز به مصرف قرص دیگه‌ای نیست. همون قرص رو در زمان مناسبی مصرف کردید و بارداری منتفیه. نگران نباشید.

15. معذرت من جواب سوالمو درست نگرفتم<من نامزدم چند ماه قبل که از قرص اوسیز استفاده کردن بعد 5روز پریود شدن ولی خواستم بدونم قرص لونژیل هم همون حالتو داره که بعد استفاده باعث خونریزی میشه یا نه بدون خونریزی از بارداری احتمالی جلو گیری میکنه؟اگه امکانش هست واسم توضیح مختصری بدین چون تو پست قبلی جواب سوالمو به درستی نگرفتم
    با تشکر

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 10 از 126
رفتن به صفحه :    ... 10 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید