شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 6 ...   

نمی خواهم باردار بشوم (عدم حاملگی)، سوال و جواب و راهنمایی

1. shabkhiz نوشته است: سلام
    خانوم من 7 روزه پریودش دیر شده
    روز سوم تاخیر بی بی چک جواب منفی داد
    ولی هنوز از پریودش خبری نیست
    ما رابطه کامل نداشتیم تا حالا و در دوره عقدیم و 2 ماه دیگه قرار بریم سر خونه زندگی خودمون.
    فقط چند بار معاشقه داشتیم اونم با احتیاط کامل
    اما الان این اتفاق افتاده
    نمی دونم چه کار باید کرد
    خیلی نگراینم
    ممکنه این تاخیر علت دیگه ای داشته باشه؟
    چقدر میشه به جواب منفی بی بی چک اطمینان کرد(در روز سوم تاخیر)

سلام
    دوست خوبم، بنده در پست 71 از همین تاپیک یک بار خدمت شما عرض کردم که نگرانی شما کاملا بی مورده....با توجه به نوع رابطه ای که شما داشتید (هیچ دخول یا تماسی با اسپرم نبوده) احتمال حاملگی کاملا منتفی هست.
    پریود همیشه منظم نیست منظور این هست که در هر ماه احتمال این وجود داره که با چند روز اختلاف خونریزی رخ بده و این تا حدودی طبیعی هست.
    علاوه بر استرس که تاثیر مستقیم و منفی بر نظم قاعدگی میذاره عوامل دیگری مثل تغذیه یا مسافرت یا هیجان یا شوک ناگهانی یا وجود کیست تخمدان ممکنه پریود را چند روزی به تاخیر بندازه.
    ایشون هنوز فرصت داره که در این دوره پریود بشه...اگر نشد به پزشک مراجعه کنید تا وضعیتش بررسی بشه.
    اما علت هرچی که باشه مطمئن باشید حاملگی نیست....تست بیبی چک بهتره یک هفته تا 10 روز بعد از رابطه انجام بشه تا جواب مطمئن تری بده....مسلما آزمایش خون جواب قطعی را میده اما بیبی چک هم تا 80 درصد قابل اعتماده.

2. maria64 نوشته است:
    parisa55ov نوشته است: بازم ببخشيد من انقد سوال ميپرسما . من الان ٥ روز زودتر شدم ولي حالت پريودي نيست انگار لك ولي به مقدار زياد!؟!؟ قبل شدن هم دل دردي شبيه پريودي گرفتم! الان اين جز پريودي حساب ميشه؟!

سلام
    دوست خوبم درصورت داشتن سوالهای مجدد لطفا سعی کنید سوال و جوابهای قبلی خود را بصورت نقل قول قرار دهید تا با بررسی اونا بتونیم به سوال جدیدتون پاسخ بدیم....چون سوالها و موارد زیاده و در خاطر کسی نمیمونه.
    اگر قبلا از روش اورژانسی استفاده کردید، این طبیعی هست که پریود الان اینگونه باشه...چون این قرصها یه دفعه هورمون زیادی وارد بدن میکنند و تعادل هورمونها را به هم میریزند پس این طبیعی هست که در نظم و کیفیت قاعدگی اختلال بوجود بیاد....اما در کل طبیعیه و در پریودهای بعدی همانند قبل خواهد شد.
    بله...این خونریزی قاعدگی محسوب میشه و هر گونه احتمال حاملگی را در شما رد میکنه.

مننون از جوابتون.فقط من الان روز ٧ پريودي هستم ولي همچنان سينه درد دارم قبلا سينه درد داشتم ولي نزديك روزاي اخر كمتر ميشد ولي اينبار نه!!؟ اين دليل خاصي داره؟! خطرناك؟

3. parisa55ov نوشته است:
    maria64 نوشته است:
    parisa55ov نوشته است: بازم ببخشيد من انقد سوال ميپرسما . من الان ٥ روز زودتر شدم ولي حالت پريودي نيست انگار لك ولي به مقدار زياد!؟!؟ قبل شدن هم دل دردي شبيه پريودي گرفتم! الان اين جز پريودي حساب ميشه؟!

سلام
    دوست خوبم درصورت داشتن سوالهای مجدد لطفا سعی کنید سوال و جوابهای قبلی خود را بصورت نقل قول قرار دهید تا با بررسی اونا بتونیم به سوال جدیدتون پاسخ بدیم....چون سوالها و موارد زیاده و در خاطر کسی نمیمونه.
    اگر قبلا از روش اورژانسی استفاده کردید، این طبیعی هست که پریود الان اینگونه باشه...چون این قرصها یه دفعه هورمون زیادی وارد بدن میکنند و تعادل هورمونها را به هم میریزند پس این طبیعی هست که در نظم و کیفیت قاعدگی اختلال بوجود بیاد....اما در کل طبیعیه و در پریودهای بعدی همانند قبل خواهد شد.
    بله...این خونریزی قاعدگی محسوب میشه و هر گونه احتمال حاملگی را در شما رد میکنه.

مننون از جوابتون.فقط من الان روز ٧ پريودي هستم ولي همچنان سينه درد دارم قبلا سينه درد داشتم ولي نزديك روزاي اخر كمتر ميشد ولي اينبار نه!!؟ اين دليل خاصي داره؟! خطرناك؟

سلام
    دلیل خاصی نداره و فقط مربوط به مصرف قرص ضدبارداری میشه....یعنی از عوارض اون قرصهاست.
    شاید تا یک یا دو دوره دیگه هم چنین علایمی داشته باشی اما زمانی که هورمونها دوباره به تعادل رسیدند خودبخود این علایم و دردها برطرف میشه.......نگران نباش.

4. سلام
    من يك رابطه جنسي در تاريخ ٢٨/١١ داشتم كه مني وارد بدنم شد.روز ١٢ اسفند بايد پريود ميشدم كه پريودي اتفاق نيفتاد و ١٤ اسفند جواب آزمايش بتا ٦٢ شد.
    ١٧ اسفند آزمايش تكرار كردم كه اينبار بتا ٨٠ شد.ولي تو سونو واژينال هيچي ديده نشد.حتي ساك هم تشكيل نشده.امشب چند تا لكه ديدم...ميخواستم بدونم اين لكه ها نشانه سقطه يا نه...خيلي استرس دارم.مرسي

5. Iman2888 نوشته است: سلام
    من يك رابطه جنسي در تاريخ ٢٨/١١ داشتم كه مني وارد بدنم شد.روز ١٢ اسفند بايد پريود ميشدم كه پريودي اتفاق نيفتاد و ١٤ اسفند جواب آزمايش بتا ٦٢ شد.
    ١٧ اسفند آزمايش تكرار كردم كه اينبار بتا ٨٠ شد.ولي تو سونو واژينال هيچي ديده نشد.حتي ساك هم تشكيل نشده.امشب چند تا لكه ديدم...ميخواستم بدونم اين لكه ها نشانه سقطه يا نه...خيلي استرس دارم.مرسي

سلام
    دوست خوبم شما باید توسط پزشک معاینه بشید....از پشت مانیتور نمیتوان قطعا نظر داد.
    ممکنه خون لانه گزینی باشه یا اگر در صدد سقط بودید احتمال داره نشانه سقط باشه....در هرصورت اینا احتمالاته، پزشک میتونه جواب قطعی را بهتون بده.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. سلام ببخشید که اینجا سوالمو طرح میکنم من خواستم تو انجمن مربوطه سوالامو بنویسم ولی هربار اجازه نداد مجبور شدم
    من 18 سالمه تاریخ اخرین پریودم هم 93/12/3بود که دوره ی پریودم 10 روزه و نسبتا پریود منظمی دارم
    دو روز پیش 12/17 با دوستم رابطه داشتم با توجه به پرده ی بکارتم عمل دخول انجام نشد ولی رابطه ی مقعدی داشتیم ک الت ایشون با واژن من تماس سطحی پیدا کرد بعدش ایشون مایع منی رو رو کمرم ریختن که زود پاک کردن و نیم ساعت بعدش من خودمو شستشو دادم وهمون روز چون از روش اورژانسی اطلاعی نداشتم یدونه قرص ال دی خوردم بعدش که سایت شمارو خوندم ساعت13ظهر 4تا قرص ال دی و 12ساعت بعدش هم 4تا قرص ال دی دیگه مصرف کردم.امروز 93/12/19هم حالت تهوع شدید داشتم که ظهر برطرف شد
    احتمال بارداری وجود داره؟؟؟؟؟من خیلی استرس دارم نمیدونم روش های جلوگیری دیگه چیا هستن
    میشه کمکم کنید؟
    اگه احتمال بارداری باشه چیکار میتونم واسه جلوگیریش بکنم؟

======
    ویرایش شده توسط ناظر انجمن
    علت ویرایش: انتقال به تاپیک مرتبط
    -----------------

7. nazli18 نوشته است: سلام ببخشید که اینجا سوالمو طرح میکنم من خواستم تو انجمن مربوطه سوالامو بنویسم ولی هربار اجازه نداد مجبور شدم
    من 18 سالمه تاریخ اخرین پریودم هم 93/12/3بود که دوره ی پریودم 10 روزه و نسبتا پریود منظمی دارم
    دو روز پیش 12/17 با دوستم رابطه داشتم با توجه به پرده ی بکارتم عمل دخول انجام نشد ولی رابطه ی مقعدی داشتیم ک الت ایشون با واژن من تماس سطحی پیدا کرد بعدش ایشون مایع منی رو رو کمرم ریختن که زود پاک کردن و نیم ساعت بعدش من خودمو شستشو دادم وهمون روز چون از روش اورژانسی اطلاعی نداشتم یدونه قرص ال دی خوردم بعدش که سایت شمارو خوندم ساعت13ظهر 4تا قرص ال دی و 12ساعت بعدش هم 4تا قرص ال دی دیگه مصرف کردم.امروز 93/12/19هم حالت تهوع شدید داشتم که ظهر برطرف شد
    احتمال بارداری وجود داره؟؟؟؟؟من خیلی استرس دارم نمیدونم روش های جلوگیری دیگه چیا هستن
    میشه کمکم کنید؟
    اگه احتمال بارداری باشه چیکار میتونم واسه جلوگیریش بکنم؟

سلام دوست خوبم
    احتمال بارداری که اصلا برات نبوده، با این وجود شما از روش اورژانسی صحیح استفاده کردی و این احتمال را به زیر صفر بردی.
    حالت تهوع مربوط به قرصهای ال دی و از عوارض اونا بوده.
    با رابطه سطحی تازه با پیشاب احتمال بارداری خیلی ضعیف و نزدیک به صفره.
    خیر.....هیچ احتمال بارداری برات نیست...نگران نباش.
    تنها کار لازم اینه که استرس را از خودت دور کنی.

8. asal9798

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    asal9798 نوشته است: سلام . خسته نباشید ..

من که 25 دی قرص لونوژسترول مصرف کرده بودم .. 8 بهمن پریود شده بودم و دیگه نشدم .. رفتم دکتر .. ازم پرسید از آخرین رابطه ات چند روز میگذره وقتی گفتم 9 روز .. آزمایش بتا داد و جوابش 2.2 شد و گفت منفیه . و گفت اگر قرار بود حاملگی اتفاق بیفته تو 9 روز نشون میداد ..
    دوتا آمپول <a>پروژسترون</a> واسم زد ..
    اما حرفی که منو نگران کرد اینکه بهم گفت اگر تا 3 روز پریود نشدی بیا دوباره آزمایش بده Sad

ضمن اینکه من باکره ام ..و  رابطه با دخول اصلا نداشتم ..

یک دنیا ممنون میشم منو راهنمایی کنید

سلام .. ببخشید یک سوال داشتم ..

کسانی که تو شرایط مثل من هستند که دچار نامنظمی عادت ماهانه شدند با قرص لونوژسترول . چطوری دوره تخمک گذاری رو تخمین میتونم بزنم ..؟؟

الان این ماه باید 8 اسفند عادت ماهانه میشدم که با دوتا امپول پروژسترون 17 اسفند شدم ..

ممنون از راهنمایی هاتون

9. سلام
    من 23 سالمه
    قاعدگی نامنظم دارم_طول دروه از 26 تا 44- دوره خونریزی 6روز_آخرین بار در تاریخ 93/10/18 پریود_در تاریخ 26 و 4 /11 /93 رابطه محافظت نشده داشتم البته منی داخل ریخته نشد اما شک دارم و از بی بی چک هم چند بار استفاده کردم منفی بود حتی امروز که 60. روز از پریود قبلی میگذره صبح از بی بی چک استفاده کردم منفی بود.ایا احتمال بارداری هست

10. لطفا کسی که علمشو داره راهنمایی کنه

11. asal9798 نوشته است:
    asal9798 نوشته است: سلام . خسته نباشید ..

من که 25 دی قرص لونوژسترول مصرف کرده بودم .. 8 بهمن پریود شده بودم و دیگه نشدم .. رفتم دکتر .. ازم پرسید از آخرین رابطه ات چند روز میگذره وقتی گفتم 9 روز .. آزمایش بتا داد و جوابش 2.2 شد و گفت منفیه . و گفت اگر قرار بود حاملگی اتفاق بیفته تو 9 روز نشون میداد ..
    دوتا آمپول <a><a>پروژسترون</a></a> واسم زد ..
    اما حرفی که منو نگران کرد اینکه بهم گفت اگر تا 3 روز پریود نشدی بیا دوباره آزمایش بده Sad

ضمن اینکه من باکره ام ..و  رابطه با دخول اصلا نداشتم ..

یک دنیا ممنون میشم منو راهنمایی کنید

سلام .. ببخشید یک سوال داشتم ..

کسانی که تو شرایط مثل من هستند که دچار نامنظمی عادت ماهانه شدند با قرص لونوژسترول . چطوری دوره تخمک گذاری رو تخمین میتونم بزنم ..؟؟

الان این ماه باید 8 اسفند عادت ماهانه میشدم که با دوتا امپول <a>پروژسترون</a> 17 اسفند شدم ..

ممنون از راهنمایی هاتون

سلام دوست خوبم
    تا چند دوره این عدم تعادل در نظم هورمونهاتون هست و کم کم منظم میشه....اگه در دوره های بعد قرص اورژانسی مصرف نکنید سیکل شما از اولین روز خونریزی آخرین دوره محسوب میشه (حتی اگر خونریزی مربوط به مصرف قرص باشه).
    با این حساب روزهای 11 تا 16 سیکلتون روزای تخمک گذاری به حساب میاند...اما اگر در همان دوره باز قرص مصرف کنید مجددا این روزها هم تغییر خواهند کرد.
    برای اطلاعات بیشتر و فهم بهتر، میتونید از نرم افزار تعیین روز تخمک گذاری در همین سایت استفاده کنید.

12. arshiin نوشته است: سلام
    من 23 سالمه
    قاعدگی نامنظم دارم_طول دروه از 26 تا 44- دوره خونریزی 6روز_آخرین بار در تاریخ 93/10/18 پریود_در تاریخ 26 و 4 /11 /93 رابطه محافظت نشده داشتم البته منی داخل ریخته نشد اما شک دارم و از بی بی چک هم چند بار استفاده کردم منفی بود حتی امروز که 60. روز از پریود قبلی میگذره صبح از بی بی چک استفاده کردم منفی بود.ایا احتمال بارداری هست

سلام دوست خوبم
    با توجه به اینکه بی نظمی زیادی در طول دوره شما وجود داره و از طرفی هم جواب بیبی چک چندین بار منفی بوده بعید بنظر میاد احتمال حاملگی براتون باشه...ضمن اینکه اگر حاملگی بود تا الان علایم اولیه اون براتون ظاهر میشد.
    احتمال بارداری با پیشاب هم کمه...در هر صورت بهتره هرچه زودتر برای درمان این بی نظمی و البته بازشدن قاعدگی به پزشک مراجعه کنید تا بعدها براتون مشکل ساز نشه.

13. به نظرتون این تست ها قابل اطمینان هستن.و این منفی بودن نشانه عدم بارداریه.
    علائم پریود شدن و دارم اما فعلا که خبری نیست.

14. arshiin نوشته است: به نظرتون این تست ها قابل اطمینان هستن.و این منفی بودن نشانه عدم بارداریه.
    علائم پریود شدن و دارم اما فعلا که خبری نیست.

مسلما جواب قطعی را آزمایش میتونه بهتون بده اما به جواب منفی بیبی چک بعد از چندبار هم میشه اعتماد کرد که حداقل 90 درصد احتمال بارداری نیست.
    بهتره برای اطمینان صد در صد یه آزمایش خون هم بدید و اگر منفی بود برای بازشدن قاعدگی به پزشک زنان مراجعه کنید.

15. سلام .من 18 سالمه و دوره پریودام معمولا 38 تا 40 روزه هست .2ماه پیش روش اورژانسی (2اچ دی 12 بعد 2تا دیگه) استفاده کردم و پریودام 37 روزه شد .ماه پیش 30 بهمن پریود شدم و 10 روز طول کشید.معمولا هم ده روزست. این ماه (16 اسفند) یه رابطه که اصلا تماس آلتها نبود فقط شک ام اینه که دستم آغشته به پیشاب(نامزدم قبل رابطه 3 بار ادرار کرده بود!!!) رو به آلتم زدم یا نه ! برای همین همون شب 2تا اچ دی خوردم که روز بعدش حالت تهوع شدید داشتم .طوری که نوبت دوم قرص رو بعد از 20 دقیقه (گلاب به روتون Smile)..)
    روز 18 اسفند قبل از اینکه 72 ساعت از رابطه بگذره ،2تا قرص لونژیل 0.75 خوردم.
    نگرانی زیادمم از دوره تخمک گذاریمه ، خلاصه اینکه خیلی نگرانم .راهنماییم کنید..

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 6 از 126
رفتن به صفحه :    ... 6 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید