شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 7 ...   

سوالات و راهنمایی در مورد روش مصرف قرص ضد بارداری

1. با سلام من 4 سال پیش برای درد شدید پریودم 2 ماه ldمصرف کردم و تقریبا از همان دوران پر مو شدم  ریزش شدید مو سر (مدت طولانی است که دارم)،موی زائد در صورت (البته موی زائد در برخی از اعضای خانواده ما وجود دارد) و جوش در صورت دارم و پوستم قدری چرب نیز شده 2 سوال داشتم پرمویی من ایا به علت مصرف قرص بوده؟ و ایا امکان وجود کیست هست؟

2. banoo1991 نوشته است: با سلام من 4 سال پیش برای درد شدید پریودم 2 ماه ldمصرف کردم و تقریبا از همان دوران پر مو شدم  ریزش شدید مو سر (مدت طولانی است که دارم)،موی زائد در صورت (البته موی زائد در برخی از اعضای خانواده ما وجود دارد) و جوش در صورت دارم و پوستم قدری چرب نیز شده 2 سوال داشتم پرمویی من ایا به علت مصرف قرص بوده؟ و ایا امکان وجود کیست هست؟

سلام دوست خوبم
    بله...یکی از علتهای پرمویی شما میتونه مصرف این قرص باشه.
    این علایم نمیتونه دال بر وجود کیست باشه...به عبارتی دیگر وجود کیست علایم دیگری غیر از اینها به همراه داره.
    بهتره به پزشک مراجعه کنید تا با انجام یک سونو علت اصلی این علایم تشخیص داده بشه و درمان مناسب براتون تجویز بشه.

3. سلام .خسته نباشید.
    من پنجم ماه قبل پریود شدم و روز دهم خونریزیم تموم شد.
    البته قبلا اینطوری نبود و الان یه مدته که که دوره ی ماهیانه م از نه روز رسید به پنج روز.
    من قاعدگی نامنظم دارم از پروژسترون استفاده میکنم .
    یازدهم با نامزدم رابطه داشتم و چهاردهم قرص ال دی اورژانسی مصرف کردم و پنج روز بعد پریود شدم.
    یعنی هم پنجم پری شدم هم 19 ماه قبل.
    من ی رابطه ی دیگه هم با نامزدم داشتم که البته تقزیبا بهش مطمئنم. چون ارضا نشدن و ....
    و بارداری هم خب به همین سادگی ها که از راه تماس پیشاب اتفاق نمیفته.درسته ؟
    میخواستم بدونم مصرف اورژانسی قرص ها چقد پریودی بعدی رو به تاخیر میندازه ؟
    یعنی من بعد از پریودی ای که با پیشگیری اتفاق افتاد باید 28 تا 32 روز صبر کنم که پری بشم ؟

4. Ms_didar نوشته است: سلام .خسته نباشید.
    من پنجم ماه قبل پریود شدم و روز دهم خونریزیم تموم شد.
    البته قبلا اینطوری نبود و الان یه مدته که که دوره ی ماهیانه م از نه روز رسید به پنج روز.
    من قاعدگی نامنظم دارم از <a>پروژسترون</a> استفاده میکنم .
    یازدهم با نامزدم رابطه داشتم و چهاردهم قرص ال دی اورژانسی مصرف کردم و پنج روز بعد پریود شدم.
    یعنی هم پنجم پری شدم هم 19 ماه قبل.
    من ی رابطه ی دیگه هم با نامزدم داشتم که البته تقزیبا بهش مطمئنم. چون ارضا نشدن و ....
    و بارداری هم خب به همین سادگی ها که از راه تماس پیشاب اتفاق نمیفته.درسته ؟
    میخواستم بدونم مصرف اورژانسی قرص ها چقد پریودی بعدی رو به تاخیر میندازه ؟
    یعنی من بعد از پریودی ای که با پیشگیری اتفاق افتاد باید 28 تا 32 روز صبر کنم که پری بشم ؟

سلام دوست خوبم
    احتمال حاملگی با پیشاب اگر با دخول کامل و البته در روزهای پرخطر باشه تقریبا زیاده در غیر این صورت خیلی خیلی ضعیف و نزدیک به صفره.
    با مصرف روش اورژانسی شما تعادل هورمونی را به هم میریزید و در نظم قاعدگی اختلال ایجاد میکنید...بعد از مصرف قرص تا 10 روز الی 2 هفته بعد شما دچار لکه بینی و خونریزی مختصری میشید که پریودی اون دوره شما محسوب میشه...تا چند دوره این اختلال کم و بیش وجود داره و بعد خودبخود دوباره منظم میشه.
    اگر دیگه از قرص در دوره هاب بعدی استفاده نکنید سیکل شما از اولین روز آخرین پریودی(حتی پریودی با قرص پیشگیری) محسوب میشه.

5. سلام. من پریودی نامنظم درام ولی اخیراً سیکلم تقریباً مرتب و 21 روزه شده. البته تو کل سیکلم به غیر از هفته اول بعد از پاک شدن لکه بینی و خونریزی های خفیف واژینال دارم که علتش مشخص نیست.  من 24 ام بهمن ماه پریود شدم  و  دو هفته بعدش یعنی 9 اسفند نزدیکی داشتم که تخلیه کامل درونی داشتم و 1 ساعت بعد قرص لونژین 1.5 خوردم. ولی امروز از سیکل 21 روزه پریودیم 1 روز هم میگذره و من پریود نشدم. به نظرتون تا 24ام این ماه صبر کنم و بعد آزمایش خون بارداری بدم؟  و این که آزمایش خون رو از چند روز بعد نزدیکی میشه انجام داد؟ ممنون

6. barbaraoo نوشته است: سلام. من پریودی نامنظم درام ولی اخیراً سیکلم تقریباً مرتب و 21 روزه شده. البته تو کل سیکلم به غیر از هفته اول بعد از پاک شدن لکه بینی و خونریزی های خفیف واژینال دارم که علتش مشخص نیست.  من 24 ام بهمن ماه پریود شدم  و  دو هفته بعدش یعنی 9 اسفند نزدیکی داشتم که تخلیه کامل درونی داشتم و 1 ساعت بعد قرص لونژین 1.5 خوردم. ولی امروز از سیکل 21 روزه پریودیم 1 روز هم میگذره و من پریود نشدم. به نظرتون تا 24ام این ماه صبر کنم و بعد آزمایش خون بارداری بدم؟  و این که آزمایش خون رو از چند روز بعد نزدیکی میشه انجام داد؟ ممنون

سلام دوست خوبم
    هنوز فرصت برای پریود شدن در این سیکل را دارید....میتونید برای استارت کار از تست بیبی چک استفاده کنید.
    آزمایش خون بهتره 10 الی 14 روز بعد از رابطه انجام بشه تا جواب مطمئن را به شما بده....اگر روش اورژانسی را صحیح استفاده کرده باشید احتمال بارداری خیلی ضعیفه.
    در مورد این نوع قرص و دوز 1.5 شما باید فقط یک بار 2 عدد همزمان مصرف میکردید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. سلام.من.سه.راز بعد از اتمام پریودم رابطه کاملا محافظت نشده داشتم و متاسفانه کل من داخل واژن ریخته شد.بعد از نیم ساعت دوتا قرص اچدی که تاریخ مصرفش گذشته بود رو به همراه دو تا مارلین خوردم.بعد از دوازده ساعت دوباره همینارو البته با قرص اچ دی جدید تکرار کردم.بعدشم دو نوبت دیگه با فاصله ی دوازده ساعت دقیق اچ دی تنها مصرف کردم.الان شیش روز از رابطه میگذره.هیچ لکه بینی یا خونریزی ندارم.ترشحاتم بیشتر شده و صبح ها کمی حالت تهوع دارم.خیلی میترسم از بارداری.اخه پسرم هنوز پانزده ماهه است و اصلا نمیخوام دوباره باردار بشم.احتمال بارداریم چه قدره؟تروخدا کمکم کنید

8. nesa2702 نوشته است: سلام.من.سه.راز بعد از اتمام پریودم رابطه کاملا محافظت نشده داشتم و متاسفانه کل من داخل واژن ریخته شد.بعد از نیم ساعت دوتا قرص اچدی که تاریخ مصرفش گذشته بود رو به همراه دو تا مارلین خوردم.بعد از دوازده ساعت دوباره همینارو البته با قرص اچ دی جدید تکرار کردم.بعدشم دو نوبت دیگه با فاصله ی دوازده ساعت دقیق اچ دی تنها مصرف کردم.الان شیش روز از رابطه میگذره.هیچ لکه بینی یا خونریزی ندارم.ترشحاتم بیشتر شده و صبح ها کمی حالت تهوع دارم.خیلی میترسم از بارداری.اخه پسرم هنوز پانزده ماهه است و اصلا نمیخوام دوباره باردار بشم.احتمال بارداریم چه قدره؟تروخدا کمکم کنید

سلام دوست خوبم
    تا چند روز بعد از اتمام پریودی احتمال حاملگی کم هست اما صفر نیست.
    شما روش اورژانسی را اشتباه مصرف کردید...قرص اچ دی فقط دو نوبت دوتایی با فاصله 12 ساعت باید مصرف بشه....در غیر اینصورت ممکنه هیچ نتیجه ای نده یا حتی نتیجه عکس بهتون بده.
    نهایتا تا 2 هفته بعد از مصرف قرص فرصت هست که شخص لکه بینی یا خونریزی داشته باشه....اما ترشحات زیاد و حالت تهوع صبحگاهی شک برانگیزه و احتمال بارداری را زیاد میکنه.
    بهتره برای استارت کار از یک تست بیبی چک کمک بگیرید...بعد از گذشت 12 روز از رابطه هم میتونید آزمایش خون بدید تا از شرایط فعلیتون مطمئن بشید.

9. ممنون از پاسختون.هرچند من خیلی استرسم بیشتر شد.امروز که هفت روز میگذره بی بی چک استفاده کردم صبح اولین رو که زدم یه خط خیلی کمرنگ افتاد چون ترسیدم همون لحظه بازم از همون ادرارم یکی دیگه رو امتحان کردم منفی شد.یه بار دیگه ام بعد از ظهر زدم منفی شد.دارم روانی میشم.شنبه میرم از خون ببینم چه خاکی به سرم شده

10. nesa2702 نوشته است: ممنون از پاسختون.هرچند من خیلی استرسم بیشتر شد.امروز که هفت روز میگذره بی بی چک استفاده کردم صبح اولین رو که زدم یه خط خیلی کمرنگ افتاد چون ترسیدم همون لحظه بازم از همون ادرارم یکی دیگه رو امتحان کردم منفی شد.یه بار دیگه ام بعد از ظهر زدم منفی شد.دارم روانی میشم.شنبه میرم از خون ببینم چه خاکی به سرم شده

سلام
    دو بار جواب منفی بیبی چک خیلی امیدوار کننده هست که باردار نباشید...نگران نباشید...انشالله جواب آزمایش هم منفی خواهد بود.

11. از همفکریتون بینهایت ممنون.و از اینکه یه همچین سایتی هست که ادمو راهنمایی کنه.خوشبختانه روز نهم بعد از رابطه پریود شدم.خونریزی کامل مثل بقیه ی پریودها.تصمیم داشتم فردا برم از خون بدم ولی دیگه لازم نیست.خوشحالم.ممنون

12. سلام. من دو ماه پیش کورتاژ شدم و فعلا تا دو سال دیگه اصلا نمیخوام حامله بشم. در یک ماه اخیر از روز اول قاعدگی از قرص یاسمین و کاندوم برای پیشگیری استفاده کردم. ولی الان میخوام از ال دی استفاده کنم. از طرفی هم میخوام عرق رازیانه مصرف کنم.
    حالا دو تا سوال دارم:
    1- آیا الان با شروع قرص ال دی میتونم کاندوم رو کنار بذارم ؟ یا باید دوره اول رو کاندوم هم استفاده کنم؟
    2- آیا مصرف رازیانه رو عملکرد قرص ال دی اثری داره؟ با توجه به اینکه عرق رازیانه حاوی هورمون زنانه هست،خطر بارداری نداره؟
    ***خیلی ممنون میشم جواب بدین***

13. سلام .
    من به امید خدا پنجشنبه (28 اسفند) عازم مشهدم. اما امروز یکشنبه (24 اسفند) پریود شدم. و معمولا خونریزی 10 روزه دارم. چه قرصی مصرف کنم که تا روز 28ام یا 29ام  قطع بشه خونریزیم و پاک بشم.؟

14. parisa888 نوشته است: سلام. من دو ماه پیش کورتاژ شدم و فعلا تا دو سال دیگه اصلا نمیخوام حامله بشم. در یک ماه اخیر از روز اول قاعدگی از قرص یاسمین و کاندوم برای پیشگیری استفاده کردم. ولی الان میخوام از ال دی استفاده کنم. از طرفی هم میخوام عرق رازیانه مصرف کنم.
    حالا دو تا سوال دارم:
    1- آیا الان با شروع قرص ال دی میتونم کاندوم رو کنار بذارم ؟ یا باید دوره اول رو کاندوم هم استفاده کنم؟
    2- آیا مصرف رازیانه رو عملکرد قرص ال دی اثری داره؟ با توجه به اینکه عرق رازیانه حاوی هورمون زنانه هست،خطر بارداری نداره؟
    ***خیلی ممنون میشم جواب بدین***

سلام دوست خوبم
    1- برای اطمینان خاطر بیشتر بهتره هفته اول مصرف قرص ال دی، نزدیکی همراه با یک روش پیشگیری دیگه مثل کاندوم باشه.
    2- عرق رازیانه اکثراً برای تنظیم قاعدگی به همراه قرصهای مربوطه مثل پروژسترون مصرف میشه و به تنهایی نمیتونه خطر بارداری داشته باشه.
    لازم به ذکر هست که برای مصرف قرص ال دی به منظور پیشگیری از حاملگی بهتره قبل از هر کاری یک مشورت با پزشک زنان داشته باشید و بهترین زمان برای شروع مصرف و مقدار آن را از پزشک جویا بشید.

15. fatima82 نوشته است: سلام .
    من به امید خدا پنجشنبه (28 اسفند) عازم مشهدم. اما امروز یکشنبه (24 اسفند) پریود شدم. و معمولا خونریزی 10 روزه دارم. چه قرصی مصرف کنم که تا روز 28ام یا 29ام  قطع بشه خونریزیم و پاک بشم.؟

سلام دوست خوبم و التماس دعا
    میبایست قبل از اینکه پریود بشی از خونریزی بوسیله قرصهای پیشگیری مثل ال دی و اچ دی پیشگیری میکردی...با شروع خونریزی دیگه نمیشه متوقف کرد و اگر هم بخوای چنین کاری کنی باید هورمون زیادی به بدنت وارد کنی و تعادل هورمونی و نظم قاعدگی بصورت خیلی بدی به هم میریزه...پس بهتره صبر داشته باشی تا سر همون 10 روز تمام بشه.
    هرکاری الان بخوای بکنی یا هر قرصی بخوری خونریزی قطع نمیشه بلکه ممکنه کمتر بشه یا لکه بینی پیش بیاد که همون لکه بینی هم باز شخص را کلافه میکنه.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 7 از 23
رفتن به صفحه :    ... 7 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید