شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    4 ...   

نمی خواهم باردار بشوم (عدم حاملگی)، سوال و جواب و راهنمایی

1. vejdan نوشته است:
    maria64 نوشته است:
    vejdan نوشته است: سلام
    قبل از سوالم باید بگم دکتر خدا خیرت بده بابت این همه کمکی که به ماها میکنی واقعا فکر و خیال میتونه آدمو از پا در بیاره

سوالم
    نامزد من 20 سال سن داره
    بعد این تنیجه <a><a><a>زمان تخمک گذاری</a></a></a>ش :
    با توجه به اطلاعاتی که شما دادید، نزدیکترین زمان احتمالی تخمک گذاری برای شما بین پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ و دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۳
    خواهد بود. اگر بارداری در این دوره زمانی رخ دهد، زمان احتمالی برای زایمان شما شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴
    خواهد بود.

من بایگانی نمیگم کامل اما خیلی از سوالارو خوندم اما ندیدم جواب سوالمو

1-اگر ما بخوایم توی این دوره تخمک گذاری نزدیکی چند روزه داشته باشیم باید به چه شکل و از چه قرصی استفاده کرد؟
    2-مثلا روزانه ممکنه 2-3 بار این اتفاق بیوفته و شایدم منی داخل واژن بشه خواسته یا ناخواسته باید هربار 2 تا قرص بخورن یا نه آخره بار ؟ منظورم اینه یعنی اگر روزی 3بار رابطه باشه باید 6تا قرص hd بخوره؟
    3-بقیه قرص هایی که در این پست کاربران نام میبرن قویتر هستن؟
    خیلی خیلی مهمه برام ج این سوالام
    ممنون میشم بهم زودتر ج بدین
    خیلیییییی ممنون

سلام دوست خوبم
    در روزهای پرخطر تخمک گذاری احتمال حاملگی خیلی زیاده مخصوصا اگر با دخول کامل یا همراه با تخلیه منی در واژن باشه...از هر کدام از قرصهای پیشگیری از بارداری که خود شخص مایل باشه میتونه استفاده کنه...البته روش استفاده اورژانسی هر کدام با دیگری فرق داره که با جستجو در همین سایت میتونید به اطلاعات کامل در این زمینه و روش مصرف هر کدام دست پیدا کنید.
    تا 72 ساعت بعد از نزدیکی فرصت هست که شخص از روش اورزانسی استفاده کنه....مسلما هر چه زودتر بعد از رابطه از این روش استفاده کنه مطمئن تر و اثر بخشی آن قطعی تر خواهد شد....بهتره که خودتون برنامه ریزی داشته باشید و بعد از آخرین رابطه نهایتا تا 72 ساعت بعدش از این روش استفاده بشه.
    به هیچوجه نباید بعد از هر رابطه از این روش استفاده کرد، چون هم هورمونها بطور غیرعادی به هم میریزند و هم اینکه مصرف قرص زیاد ممکنه نتیجه عکس بده.....در هر سیکل قاعدگی فقط و فقط یک بار باید از روش اورژانسی استفاده کرد و در نزدیکیهای بعدی در همان دوره باید از روشهای دیگر پیشگیری مثل کاندوم استفاده کرد.
    اثر بخسی قرصها یکسان خواهد بود....فقط بعضی قرصها مثل اچ دی مقدار هورمونی که وارد بدن میکنند به مراتب بیشتر از بقیه قرصهای پیشگیری خواهد بود.

ممنون ک انقد کامل ج دادین
    فقط من ج سوالمو نگرفتم
    یعنی بخوان نزدیکی کنن مثلا 1 هفته میتونن 3 روز انجام  بدن بعد بقییشو با کاندوم و ... باید گذروند؟
    این طور نیست ک از چند روز قبل مصرف یک نوع قرص شروع میکنه دختر تا بعد ازون چندروز هم مصرف میکنه و احتمال بارداری 0 میشه چون این طوری اسپرم ها و تخمک ها هیچ شانسی ندارن
    الآنم برام عجیبه ک تنها راه کاندوم باشه
    میشه قوینترین قرصو و راه استفادشو بهم بگین آخه من دسترسی به اینترنت پرسرعت ندارم
    خیلی خیلی ممنون

سلام
    دوست خوبم فکر کنم شما یه کم مسائل را با هم قاطی کردید....اگر زن طبق تجویز پزشک متخصص زنان قرصهای پیشگیری را به منظور روش جلوگیری شروع به خوردن کنه بعد از تقریبا چند روز میشه به تاثیرش مطمئن شد و رابطه کامل بدون کاندوم داشت...این قرصها بصورت دوره ای باید مصرف بشند و بعد از اتمام یه بسته باید اجازه داد تا پریودی رخ بده و بعد دو مرتبه بسته بعدی را باز تحت نظر پزشک شروع کرد.....با استفاده از این روش میشه به پیشگیری از بارداری 99 درصد مطمئن بود.
    اما قصه روش اورژانسی با این مورد کاملا فرق میکنه....این روش در طول هر دوره فقط و فقط یک بار در رابطه حفاظت نشده و مشکوک به حاملگی باید استفاده بشه و در روابط بعدی در همان دوره باید از روشهای پیشگیری دیگه مثل کاندوم یا منقطع یا غیره استفاده کرد.
    دوست من تاثیر قرصها یکسان هست و قوی و ضعیف نداره....تفاوت اونا در مقدار استفاده و میزان هورمونی هست که یه دفعه به بدن وارد میشه.
    در مورد قرصهای پیشگیری بطور مفصل میتونید در بایگانی اطلاعاتی کسب کنید اما بطورخلاصه خدمت شما عرض کنم که در روش اورژانسی بلافاصله بعد از رابطه تا نهایتا 72 ساعت بعد قرص ال دی 4 عدد و 12 ساعت بعد هم 4 عدد باید استفاده بشه و در مورد قرص اچ دی 2 عدد و 12 ساعت بعد هم 2 عدد باید استفاده بشه.
    میزان هورمونی که قرص اچ دی وارد بدن میکنه بیشتر از ال دی هست...قرصهای دیگری هم واسه روش اورژانسی وجود داره که میتونید با جستجو اطلاعاتش را بدست بیارید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. با سلام
    من و نامزدم  با هم نزدیکی داشتیم که یک بار ارضا شدم بدون تماس با آلت خانومم و بعد بیست دقه دوباره باهم نزدیکی کردیم ک من از پشت آلتمو ب آلت خانومم میزدم . حالا میخوام بدونم واسه اینکه حدود بیست دقه قبلش ارضا شده بودمو آلتمو نشسته بودم احتمال حامله گی وجود داره؟
    در ضمن حدود 14 روز از شروع پریودی قبلی نامزدم میگزره
    البته خانومم نیم ساعت بعدش خودشو شست و....
    ممنون

3. behiovic نوشته است: با سلام
    من و نامزدم  با هم نزدیکی داشتیم که یک بار ارضا شدم بدون تماس با آلت خانومم و بعد بیست دقه دوباره باهم نزدیکی کردیم ک من از پشت آلتمو ب آلت خانومم میزدم . حالا میخوام بدونم واسه اینکه حدود بیست دقه قبلش ارضا شده بودمو آلتمو نشسته بودم احتمال حامله گی وجود داره؟
    در ضمن حدود 14 روز از شروع پریودی قبلی نامزدم میگزره
    البته خانومم نیم ساعت بعدش خودشو شست و....
    ممنون

سلام دوست خوبم
    احتمال حاملگی در مورد رابطه شما خیلی ضعیف و تقریبا نزدیک به صفر هست.
    اما
    ضروری هست که بعد از ارضاء اول حتما ادرار کنید و آلت را بشورید....این کار علاوه بر اینکه از رسوب منی جلوگیری میکنه باقیمانده اسپرم را هم از آلت خارج میکنه....با اینکار برای رابطه بعدی هیچ جای نگرانی وجود نداره.

4. asal9798

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام .. خسته نباشید .. ممنون از جواب دهی به سوالات ..

من در دی ماه با نامزدم یک رابطه مشکوک داشتم که به خاطر استرس و شک در 25 دی دوتا قرص لونوژسترول خوردم ..
    پریود همیشگی من 8 هرماه یا نهم هرماه بوده .. بعد از خوردن قرص پریود بهمن ماه من در هشتم اتفاق افتاد یعنی 13 روز بعد از خوردن قرص ها که از اتفاق همان تاریخ همیشگی خودم هم شد ..

اما الان برای اسفندماه علامتهای عادت ماهانه هم ندارم حتی .. میخواستم بدونم اون قرصها تاثیری تو بهم خوردن عادت ماهانه ام داره ؟ یعنی ممکنه الان برای اسفندماه خیلی دیرتر از ماههای دیگه بشم ؟
    خیلی استرس دارم .. ممنون میشم راهنماییم کنید ..

5. asal9798 نوشته است: سلام .. خسته نباشید .. ممنون از جواب دهی به سوالات ..

من در دی ماه با نامزدم یک رابطه مشکوک داشتم که به خاطر استرس و شک در 25 دی دوتا قرص لونوژسترول خوردم ..
    پریود همیشگی من 8 هرماه یا نهم هرماه بوده .. بعد از خوردن قرص پریود بهمن ماه من در هشتم اتفاق افتاد یعنی 13 روز بعد از خوردن قرص ها که از اتفاق همان تاریخ همیشگی خودم هم شد ..

اما الان برای اسفندماه علامتهای عادت ماهانه هم ندارم حتی .. میخواستم بدونم اون قرصها تاثیری تو بهم خوردن عادت ماهانه ام داره ؟ یعنی ممکنه الان برای اسفندماه خیلی دیرتر از ماههای دیگه بشم ؟
    خیلی استرس دارم .. ممنون میشم راهنماییم کنید ..

سلام دوست خوبم
    بله این قرصها بطور موقت در نظم قاعدگی اختلال ایجاد میکنند.....تا سه الی چهار دوره این بی نظمی وجود داره و بعد خودبخود دوباره منظم میشه.
    جای نگرانی و استرس نیست...این مورد طبیعیه.

6. سلام خسته نباشيد ممنون از جوابتون.فقط يسوال ديگه داشتم اونم اينكه اگه اين ماه همون ١٦هم حالا چند روز اينور اونور بشم احتمال بارداري كلا منتفي ميشه؟!؟؟؟

7. parisa55ov نوشته است: سلام خسته نباشيد ممنون از جوابتون.فقط يسوال ديگه داشتم اونم اينكه اگه اين ماه همون ١٦هم حالا چند روز اينور اونور بشم احتمال بارداري كلا منتفي ميشه؟!؟؟؟

سلام
    بله کاملا منتفی میشه....البته منتظر پریودی مثل همیشه نباشید....قرصها کیفیت پریودی این دفعه را به هم میریزند اما در پریودهای بعدی منظم خواهد شد.

8. سلام..من قبلا هم سوال گذاشتم و جواب دادید....
    همونطور که گفتم نامزدم پریودای منظم داشتن و 28.29 هر ماه پریود میشدن...آخرین پریودشون روز 3 اسفند تموم شد...ما 4 اسفند رابطه کامل داشتیم بدون کاندوم که از روی استرس ایشون 2 تا قرص لرژسترون رو باهم خوردن..همون روز تست تعیین تخمک گذاری گرفتیم و منفی بود....روز 6 اسفند هم رابطه داشتیم که کاندوم پاره شد و بازهم تست تخمک گذاری منفی بود....امروز که 9 اسفند هست...از ظهر دلدرد داشتن و ساعت 8 شب خون ریزی رخ داد.....خون ریزیشون با پریود فرق داشت(کم.زیاد) نبود.....بلکه از اول که خون ریزی شروع شد...خون قرمز به صورت قطره قطره میومد....ولی کاملا قرمز بود......
    سوالم اینجاست ،خون ریزی به این صورت از عوارض قرصه یا اینکه جای نگرانی داره و مشکلی پیش اومده؟!
    از روزی که قزص خوردن تا امروز 6 روز گذشته.

9. saman68h نوشته است: سلام..من قبلا هم سوال گذاشتم و جواب دادید....
    همونطور که گفتم نامزدم پریودای منظم داشتن و 28.29 هر ماه پریود میشدن...آخرین پریودشون روز 3 اسفند تموم شد...ما 4 اسفند رابطه کامل داشتیم بدون کاندوم که از روی استرس ایشون 2 تا قرص لرژسترون رو باهم خوردن..همون روز تست تعیین تخمک گذاری گرفتیم و منفی بود....روز 6 اسفند هم رابطه داشتیم که کاندوم پاره شد و بازهم تست تخمک گذاری منفی بود....امروز که 9 اسفند هست...از ظهر دلدرد داشتن و ساعت 8 شب خون ریزی رخ داد.....خون ریزیشون با پریود فرق داشت(کم.زیاد) نبود.....بلکه از اول که خون ریزی شروع شد...خون قرمز به صورت قطره قطره میومد....ولی کاملا قرمز بود......
    سوالم اینجاست ،خون ریزی به این صورت از عوارض قرصه یا اینکه جای نگرانی داره و مشکلی پیش اومده؟!
    از روزی که قزص خوردن تا امروز 6 روز گذشته.

سلام
    بله از عوارض قرص هست و طبیعیه....جای نگرانی نیست.
    در ضمن همین خونریزی عدم حاملگی را بهتون ثابت میکنه.....تا چند دوره دیگه ممکنه پریودی نا منظم یا با همین کیفیت فعلی داشته باشه اما خودبخود منظم میشه...جای هیچ نگرانی نیست.

10. سلام
    من حدود ٢ ماه پيش ١ بار رابطه محافظت شده داشتم و ١ بار هم محافظت نشده كه البته نيچ گونه مني خارج نشد ماه پيش 1 روز زودتر از ماه قبل پريود شدم و اين ماه هم باز ١ روز زودتر از تاريخ قبلي و در كل هم پريود نسبتا منظمي دارم گاهي با ٣-٤ روز جابجايي اما به علت شك چند هفته پيش بيبي چك استفاده كردم - بود ولي  ديدم كه جايي نوشه حتي تو كل دوران بارداري هم ممكنه عادت ماهيانه رخ بده آيا صحت داره؟ نگرانم كرده ايم موضع
    با توجه به اينكه خونريزيم از لحاظ طول دوره و ميزان خونريزي مثل دفعات قبل بود

11. Negarkh نوشته است: سلام
    من حدود ٢ ماه پيش ١ بار رابطه محافظت شده داشتم و ١ بار هم محافظت نشده كه البته نيچ گونه مني خارج نشد ماه پيش 1 روز زودتر از ماه قبل پريود شدم و اين ماه هم باز ١ روز زودتر از تاريخ قبلي و در كل هم پريود نسبتا منظمي دارم گاهي با ٣-٤ روز جابجايي اما به علت شك چند هفته پيش بيبي چك استفاده كردم - بود ولي  ديدم كه جايي نوشه حتي تو كل دوران بارداري هم ممكنه عادت ماهيانه رخ بده آيا صحت داره؟ نگرانم كرده ايم موضع
    با توجه به اينكه خونريزيم از لحاظ طول دوره و ميزان خونريزي مثل دفعات قبل بود

سلام دوست خوبم
    با 2 بار پریودی نرمال و بیبی چک منفی احتمال بارداری برات کاملا منتفی هست.
    خیر...در یک حاملگی نرمال وقوع پریودی غیر ممکنه....اون چیزی که شما خوندید مربوط به حاملگی خارج از رحم یا حاملگی پوچ یا سقط خودبخود بوده....اگر در حاملگی خونریزی رخ بده اصلا طبیعی نیست و فورا باید به پزشک مراجعه کرد.

12. بازم ببخشيد من انقد سوال ميپرسما . من الان ٥ روز زودتر شدم ولي حالت پريودي نيست انگار لك ولي به مقدار زياد!؟!؟ قبل شدن هم دل دردي شبيه پريودي گرفتم! الان اين جز پريودي حساب ميشه؟!

13. parisa55ov نوشته است: بازم ببخشيد من انقد سوال ميپرسما . من الان ٥ روز زودتر شدم ولي حالت پريودي نيست انگار لك ولي به مقدار زياد!؟!؟ قبل شدن هم دل دردي شبيه پريودي گرفتم! الان اين جز پريودي حساب ميشه؟!

سلام
    دوست خوبم درصورت داشتن سوالهای مجدد لطفا سعی کنید سوال و جوابهای قبلی خود را بصورت نقل قول قرار دهید تا با بررسی اونا بتونیم به سوال جدیدتون پاسخ بدیم....چون سوالها و موارد زیاده و در خاطر کسی نمیمونه.
    اگر قبلا از روش اورژانسی استفاده کردید، این طبیعی هست که پریود الان اینگونه باشه...چون این قرصها یه دفعه هورمون زیادی وارد بدن میکنند و تعادل هورمونها را به هم میریزند پس این طبیعی هست که در نظم و کیفیت قاعدگی اختلال بوجود بیاد....اما در کل طبیعیه و در پریودهای بعدی همانند قبل خواهد شد.
    بله...این خونریزی قاعدگی محسوب میشه و هر گونه احتمال حاملگی را در شما رد میکنه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  14. asal9798

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام . خسته نباشید ..

من که 25 دی قرص لونوژسترول مصرف کرده بودم .. 8 بهمن پریود شده بودم و دیگه نشدم .. رفتم دکتر .. ازم پرسید از آخرین رابطه ات چند روز میگذره وقتی گفتم 9 روز .. آزمایش بتا داد و جوابش 2.2 شد و گفت منفیه . و گفت اگر قرار بود حاملگی اتفاق بیفته تو 9 روز نشون میداد ..
    دوتا آمپول پروژسترون واسم زد ..
    اما حرفی که منو نگران کرد اینکه بهم گفت اگر تا 3 روز پریود نشدی بیا دوباره آزمایش بده Sad

ضمن اینکه من باکره ام ..و  رابطه با دخول اصلا نداشتم ..

یک دنیا ممنون میشم منو راهنمایی کنید

15. asal9798 نوشته است: سلام . خسته نباشید ..

من که 25 دی قرص لونوژسترول مصرف کرده بودم .. 8 بهمن پریود شده بودم و دیگه نشدم .. رفتم دکتر .. ازم پرسید از آخرین رابطه ات چند روز میگذره وقتی گفتم 9 روز .. آزمایش بتا داد و جوابش 2.2 شد و گفت منفیه . و گفت اگر قرار بود حاملگی اتفاق بیفته تو 9 روز نشون میداد ..
    دوتا آمپول <a>پروژسترون</a> واسم زد ..
    اما حرفی که منو نگران کرد اینکه بهم گفت اگر تا 3 روز پریود نشدی بیا دوباره آزمایش بده Sad

ضمن اینکه من باکره ام ..و  رابطه با دخول اصلا نداشتم ..

یک دنیا ممنون میشم منو راهنمایی کنید

خوب به حرف پزشکتون عمل کنید
    مصرف قرص اورژانسی نظم پریود رو ممکنه بهم بریزه

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 4 از 126
رفتن به صفحه :    4 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید