شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    2 ...   

می خواهم حامله بشوم (بارداری موفق) ، سوال و جواب و راهنمایی

1. nafasamreza نوشته است: سلام من 30پری شدم  قصد بارداری دارم باتوجه به تقویم تخمک گذاری که روزهای 11.12.13.14.15 را سبز نمایش میده من چه روز هایی رو رابطه داشته باشم شب یا روز
    راستی همسر من میگن بعد از چند روز رابطه پشت سرهم میزان منی (اسپرم )کم میشه و با درد بیرون میادآیا درسته

سلام دوست خوبم
    پزشکان معمولا نزدیکی یک شب در میان در بازه تخمک گذاری را پیشنهاد میکنند.
    دلیلش هم این هست که اسپرم معمولا 48 ساعت طول میکشه تا بالغ بشه و میزانش هم نرمال بشه...اگر رابطه هرشب باشه ممکنه اسپرم نابالغ باشه و مسلما میزانش هم کمتر میشه و با این وجود نتونه خودش را به تخمک برسونه.

2. باسلام دوباره.خوب من الان تو دوره درمان برا حاملگی  هسم برا همین امپول تزریق میکنم اگه قراره که پریود بشم پس تزریق امپول چه فایده .من الان دوره دوم درمان هسم ودوره قبلی همین داروها و امپولارو مصرف کردم ولی متاسفانه پریود شدم براهمین خیلی میترسم مدروکسیو بخورم که دوباره باعث پریودیم نشه من تو دوراهی قرار گرفتم که مدروکسیو مصرف کنم یا نه؟

3. parpar1369 نوشته است: باسلام دوباره.خوب من الان تو دوره درمان برا حاملگی  هسم برا همین امپول تزریق میکنم اگه قراره که پریود بشم پس تزریق امپول چه فایده .من الان دوره دوم درمان هسم ودوره قبلی همین داروها و امپولارو مصرف کردم ولی متاسفانه پریود شدم براهمین خیلی میترسم مدروکسیو بخورم که دوباره باعث پریودیم نشه من تو دوراهی قرار گرفتم که مدروکسیو مصرف کنم یا نه؟

سلام

دوست من،
    مدروکسی جهت افزایش پایداری رحم شما و ایجاد شرایط لازم برای لانه‌گزینی (در صورت اتفاق افتادن لقاح) تجویز شده!
    مصرف دارو رو خودسرانه قطع نکنید!
    مدروکسی رو مصرف کنید و نزدیکی‌ها رو در تایم تخمک‌گذاری‌تون به صورت روز در میان انجام بدید تا احتمال بارداری افزایش پیدا کنه
    مصرف اسید فولیک رو هم اگه استارت نزدید، استارت بزنید.

4. سلام آقای دکترودوستان من nafasamrezaهستم چرا کسی به من جوابی نمیدهراستی  من در روز6 پری هستم وقصدبارداری دارم آیا میتونم خودم برم از داروخانه بدون تجویز پزشک اسید فولیک بگیرم وبخورم چون میترسم دور شه چون میگن باید از سه ماه قبل بخوریم اگر میتونم توروز چند تا باید بخورم ممنون

5. سلام دوستان من همیشه پریود هام 8تا 9روزه بود وروزه نهم کاملا پریودم تموم میشده یک ماه است که قصد بارداری دارم من 30 همین ماه پری شدم الان روز 11 است که من هنوز لکه خونی میبینم آیا از نظر شرعی اشکال نداره که رابطه داشته باشم واگر اشکال نداره آیا تخمک گذاری انجام میشه واحتمال بارداری است یانه ؟؟؟/ممنون میشم هرچه زودتر جوابموبدید

6. nafasamreza نوشته است: سلام آقای دکترودوستان من nafasamrezaهستم چرا کسی به من جوابی نمیدهراستی  من در روز6 پری هستم وقصدبارداری دارم آیا میتونم خودم برم از داروخانه بدون تجویز پزشک اسید فولیک بگیرم وبخورم چون میترسم دور شه چون میگن باید از سه ماه قبل بخوریم اگر میتونم توروز چند تا باید بخورم ممنون

سلام
    خیر...به هیچوجه قرصی را خودسرانه مصرف نکن.....اسید فولیک برای زنانی تجویز میشه که کم خونی دارند و باید قبل از بارداری حدود 3 ماه مصرف کنند....شما از کجا میدونید که کم خونی دارید؟....پس بهتره قبل از هر کاری به پزشک مراجعه کنید و بگید که قصد بارداری دارید تا اقدامات لازم از قبیل چکاپ کامل و سونو براتون انجام بشه...اونوقت طبق تجویز پزشکتون میتونید خوردن اسیدفولیک را شروع کنید یا اینکه اصلا نیازی نداشته باشید.

7. nafasamreza نوشته است: سلام دوستان من همیشه پریود هام 8تا 9روزه بود وروزه نهم کاملا پریودم تموم میشده یک ماه است که قصد بارداری دارم من 30 همین ماه پری شدم الان روز 11 است که من هنوز لکه خونی میبینم آیا از نظر شرعی اشکال نداره که رابطه داشته باشم واگر اشکال نداره آیا تخمک گذاری انجام میشه واحتمال بارداری است یانه ؟؟؟/ممنون میشم هرچه زودتر جوابموبدید

سلام دوست خوبم
    پاسخ به سوالات شرعی در حیطه این سایت نیست...لطفا قوانین سایت را با دقت مطالعه کنید و از تکرار این مورد پرهیز کنید.
    برای تعیین روزهای تخمک گذاری هم میتونید از نرم افزار تعیین تخمک گذاری در همین سایت استفاده کنید و روزهای تخمک گذاری خود را متوجه بشید...برای بارداری موفق بهتره در بازه روزهای تخمک گذاری یک شب در میان نزدیکی داشته باشید.

8. سلام دوستان من به پزشک مراجعه کردم والان به من اسیدفولیک تجویز کرد و آزمایش هم دادم با توجه به این که میگویند اسیدفولیک باید سه ماه قبل از بارداری   مصرف بشه من الان که رابطه حفاظت نشده دارم آیا اشکال ندارد ودر آخر اینکه فواید اسیدفولیک چی است ؟؟؟؟

9. seyede

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام روزتون بخیر ببخشید من یه سوال داشتم
    قبل از بارداری من ترشحات زرد رنگ داشتم که تقریبا اگر می موند بد بو میشد گاهی روشن و گاهی تیره
    باردار شدم و تست بارداریم مثبته و ازمایش هم دادم مثبت بود الان میزانش 484 است هورمون اندازه گیری شده برای مثبت بودن
    میشه بگید خطراتش چیه من خیلی خیلی نگرانم یه جا خوندم نوشته بودن ممکنه جنین دچار نقص عضو بشه
    بعد این نوع عفونت محیط رحم رو اسیدی میکنه ؟

10. nafasamreza نوشته است: سلام دوستان من به پزشک مراجعه کردم والان به من اسیدفولیک تجویز کرد و آزمایش هم دادم با توجه به این که میگویند اسیدفولیک باید سه ماه قبل از بارداری   مصرف بشه من الان که رابطه حفاظت نشده دارم آیا اشکال ندارد ودر آخر اینکه فواید اسیدفولیک چی است ؟؟؟؟

سلام
    نه اشکالی نداره.....اسید فولیک فقط آهن خون را تنظیم میکنه.

11. seyede نوشته است: سلام روزتون بخیر ببخشید من یه سوال داشتم
    قبل از بارداری من ترشحات زرد رنگ داشتم که تقریبا اگر می موند بد بو میشد گاهی روشن و گاهی تیره
    باردار شدم و تست بارداریم مثبته و ازمایش هم دادم مثبت بود الان میزانش 484 است هورمون اندازه گیری شده برای مثبت بودن
    میشه بگید خطراتش چیه من خیلی خیلی نگرانم یه جا خوندم نوشته بودن ممکنه جنین دچار نقص عضو بشه
    بعد این نوع عفونت محیط رحم رو اسیدی میکنه ؟

سلام دوست خوبم
    ترشحات طبیعی اگر روی لباس زیر بمونند هم بدبو میشند و هم تغییر رنگ میدند....منظور از عفونت یا قارچ این هست که ترشحات موقع خروج از واژن بدبو  رنگی و بصورت پنیری شکل باشند.
    با توصیفی که شما کردید بنظر نمیاد مورد شما عفونت باشه و بیشتر بصورت همون ترشحات روزانه بوده و چون بارداری رخ داده مسلما این ترشحات زیادتر هم شدند.
    اگر ترشحات غلیظ و همراه با سوزش و خارش و بصورت تکه های پنیری شکل باشند دلیل بر عفونت هست و متاسفانه عفونت رحم میتونه یکی از دلایل سقط جنین باشه....این نوع عفونت برای زنان باردار خطرناک هست به این دلیل که عفونت براحتی میتونه از دهانه رحم عبور کنه و خود را به جنین برسونه.
    عفونت رحم همچنین میتونه عامل زایمان زودرس یا تولد نوزاد کم وزن باشه.
    در شرایط عادی محیط رحم همیشه اسیدی هست و همین اسیدی بودن مانع رشد قارچها در محیط رحم میشند  اما اگر به دلایلی این اسیدی بودن کم بشه یا تغییر کنه فرصت مناسبی برای رشد قارچها بوجود میاد و سبب عفونت قارچی در واژن میشود.
    بهتره برای اطمینان خاطر خودتون با پزشکتون یه مشورتی داشته باشید.

12. seyede

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من حدود هفته هشت بارداری هستم اولین روز اخرین پریودم 19 بهمن بود .
    من دیروز رفتم برای اولین بار سونوگرافی و جواب از این قرار بود که نگرانم کرده
    در بررسی سونوگرافیک
    تصویر ساک حاملگی با جایگزینی و واکنش دسیدوال مناسب با قطر 22 mm دیده شد .
    تصویر واضحی به نفع وجود امبریو , HR مشاهده نگردید.
    با توجه به سایز ساک حاملگی سونوگرافی کنترل بعد از 10 -7 روز جهت r/o blighted ovum توصیه میگردد.
    هر دو تخمدان ابعاد طبیعی و اکوی طبیعی دارند.
    توده یا کیست در ادنکس ها دیده نشد.
    مایع ازاد در لگن مشهود نیست.

من 25 سالمه و طی یه ماه بدون محافظت نزدیکی باردار شدم . اولین بارداریم هست . همسرم 34 سالشه . من خانه دار هستم ولی تحصیلاتم مهندسی صنایع غذایی هست .
    این سونوگرافی 16 فروردین انجام شده .
    آیا سایز حاملگی طبیعی نیست ؟ با اینکه بهم برای یه هفته دیگه وقت دادن احتمال حاملگی پوچ رد میشه ؟؟؟ علت این اتفاق چیه ؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید ممنونم خیلی نگرانم

13. سلام دوستان
    من قبلا یه سقط جنین یه ماهه داشتم و الان  پنج ماه میگذره  بارداری قبلی در اولین ماه که اقدام کردیم اتفاق افتاد و الان هم دو ماه هست که دوباره اقدام به بارداری کردیم پریودیم سر زمان مقرر و منظم اتفاق می افته و معمولا 28 تا29 روزه هست در این ماه 29 /12 پریود شدم  و حدود دوازده روز بعد از اولین روز شروع ، زیر شکم و کمر درد و کمی تیر میکشید البته درد های گذری بود یعنی یه لحظه تیر مکشید و دردقطع میشد در همین روز با همسرم رابطه محافت نشده داشتم که شب کمی خونریزی داشتم) بدون درد و زیاد نبود و تا دو روز هم لکه بینی ( البته روز 7 پریودی که تموم شده بودم  هم با همسرم رابطه داشتم و دردها از حدود روز 10 سیکل شروع شده بود) .با توجه به سابقه بارداری ناموفق همش استرس این رو دارم که خدایی نکرده دوباره برام اتفاق بیافته . اون خونریزی بنظرتون ناشی از چی میتونه باشه . امکانش هست ناشی از لانه گزینی باشه چون هنوز زمان پریودی بعدی نرسیده بی بی چک انجام ندادم .و اینکه شاغل هستم و کارم خستگی زیاد داره . و این خونریزی وسط سیکل تا بحال برام اتفاق نیوفتاده بجز بارداری قبلی که چند روز بعد از عقب  افتادن پریودیم بوده و مشابه همین بود.
    واقعا ممنون میشم اگر کسی بتون جوابم رو بده .

14. باسلام 40سال دارم وبرای بارداری دوم پس از 8سال با مشکل مواجه شده ام.در سونوگرافی واژینال تخمدان های من سالم ولی فولیکولی مشاهده نشد الان سه دوره قرص متفورمین ،کلومیفن وآمپول درروز 13پریود استفاده کرده ام که بی نتیجه بوده،باتوجه به بالارفتن سن لطفا مرا راهنمایی کنیدکه به نتیجه برسم.باتشکرفراوان

15. سلام خسته نباشيد من ٧ روز بعد از تمام شدن پريديم با همسرم نزديكى كامل داشتم و ٤روز بعدش دردهاى بدى در زير شكم پهلو و لگن داشتم به بيمارستان رفتم سونو كردن و آزمايش خون عفونت نبود و ٥روز بعد يعنى ٩روز بعد نزديكى چون درد سينه هم به آن أضافه شد به دكتر زنان مراجعه كردم  و سونو دادم گفتن اين درد ها دليل خاصى نداره فقط نفغ  و الان ١٧ روز از پريدى من ميگذره يعنى ٢٣ روزگى قاعدگى هنوز دردهاى دارم در كمر زير شكم و سينه هام بنظر شما چقدر احتمال باردارى در من هست؟
    كى بايد اينو تست كنم كه نتيجه مناسب بگيرم ؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 11
رفتن به صفحه :    2 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید