شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 17   

سوالات و راهنمایی در مورد حاملگی موفق و افزایش شانس بارداری

1. سلام من سه ساله جلوگیری دارم سال اول قرص سیپروترون کامپاند میخوردم ولی ازترس باردارنشدن دیگه نخوردم تا الانم با کاندوم بوده بعضی اوقاتم قرص اورژانسی...پریودیم خیلی منظم نیست هربار چندروز عقب میفته حالا میخوام باردار بشم به نظر شما خیلی طول میکشه؟ آخه بعضیا آدمو میترسونن میگن تا یکسال یکسال ونیم ممکنه نشی....ممنون میشم راهنماییم کنید

2. asalahmadzadeh نوشته است: سلام من سه ساله جلوگیری دارم سال اول قرص <a>سیپروترون</a> کامپاند میخوردم ولی ازترس باردارنشدن دیگه نخوردم تا الانم با کاندوم بوده بعضی اوقاتم قرص اورژانسی...پریودیم خیلی منظم نیست هربار چندروز عقب میفته حالا میخوام باردار بشم به نظر شما خیلی طول میکشه؟ آخه بعضیا آدمو میترسونن میگن تا یکسال یکسال ونیم ممکنه نشی....ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام
    دوست خوبم جای نگرانی نیست...اما بهتره قبل از هر کاری با پزشک مشورت و زیرنظر دکتر باشید...چون ابتدا باید پریودی شما منظم بشه و چک آپ کامل بشید...ممکنه مجبور باشید یه مدت دارو مصرف کنید تا از هرجهت آمادگی کامل برای بارداری را پیدا کنید.
    مسلما این شرایط ممکنه یه مدت طول بکشه تا شما را آماده کنه....اما جای هیچ نگرانی نیست چون طبیعیه و واسه هر خانمی ممکنه این شرایط پیش بیاد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. تشکر می‌کنم برای مدیریت و راه‌اندازی چنین وبسایت مفیدی!

من و همسرم هم سنّ هستیم هر دو ۳۵ سالمون هس. الان به مدت یک سال و نیم هس که برای بارداری اقدام کردیم ولی‌ هیچ نتیجه ای‌ نگرفتیم!
    به پزشک متخصص مراجعه کردیم و یه لیستِ آزمایشات به ما داد و هر دو انجام دادیم. تست هایی که خودم انجام دادم همه در محدوده‌ نرمال بود. یه تست ایکس ری هم انجام دادم برای تائید شکل ظاهری یه رحم به اسم هیستروسالپینگوگرام که اون هم نشون داد شکل رحمم نرمال هس.

تست‌های همسرم به جز یک مورد همه نرمال هس (تعداد اسپرم‌های آبنرمال)، اینجا نتایجشه رو می‌گذارم تا متخصصین نظر بدن:

Semen Analysis
    Hrs Old 2.0 h
    Semen Liquefaction: NORMAL
    Semen Viscosity: NORMAL
    Semen Volume: 3.0 =>1.5 mL
    Semen Appearance: NORMAL
    Sperm Concentration: 130 =>15 giga/L
    Motility: 70 =>40 %
    Motility Progressive: 62 =>32 %

Semen Morphology
    Normal Forms: A 3 =>4 %
    Abnormal Forms: A 97 <96 %

Pathologist Comments: Increased abnormal forms. Reviewed by Dr. Anil K. Mangal
    WHO 5th ed (2010)

سوالات:

۱- نظرتون در مورد نتیجهٔ تست‌های همسرم چی‌ هست؟ آیا با داشتن ۳% اسپرمِ نرمال احتمالِ برداری یه طبیعی وجود داره؟  و اگر این احتمال هس چند در صد هس؟ آیا می‌شه گفت با ۳% اسپرمِ نرمال همسرم بیمار تلقی‌ میشن؟

۲- اگر بارداری طبیعی رخ نمید یا درصدش بسیار پائین هس آیا روشی‌ رو پیشنهاد می‌کنید؟ مثل ای.یو.ای و یا ای.وی.اف

پ.ن: ما هیچ کدوم هیچ داروی خاصی‌ چه مربوط به بارداری یا بیماری دیگری مصرف نمی‌کنیم!

پیشاپیش بسیار ممنونم از کمک و همیاریتون Smile

4. سلام خسته نباشيد من يه سوال دارم،من دو ماه بود ديگه به دكتر مراجعه نميكردم ولي اينماه باز رفتم و دكتر برام قرص داد،با توجه به اينكه پارسال بهمن يه سقط داشتم و بعد سه ماه باردار شده بودم،الان هم به مدت ٩ماهه در حال اقدامم و هيچ قرص و دارويي ج نداده و هرجاميرم ميگن هيچ مشكلي نداري،فقط يه بار دكترم گف كيفيت تخمك كه آزاد ميكني خوب نيس اونم با معاينه واژينال گف،كه اون يكي دكترم اين حرفو رد كرد وگف با معاينه واژينال نميشه تشخيص داد،خلاصه اين ماه دكتري كه رفتم اين قرصارو بهم داد
    لتروزول ٢عدد از روز ٤ عادت تا ١٠
    كلومفين ١عدد از روز ٤عادت تا ١٠
    قرص دگزامتازون روزي ١عدد بمدت ١٠ روز
    قرص استروژن از روز ٩عادت تا ١٩ روزي ١عدد
    با توجه به اينكه ماه قبل عادتم ٣٢ روزه بود وامروزم روز ٣٢ هستم،ولي فقط ديروز يه لك كوچيك ديدم،ماه پيشم لكه بيني از شب شروع شد وفرداش عادت شدم ولي لكه بينيم بيشتر بود،اينماه شب يه لك كوچيك ديدم ولي دلدلرداي عادت رو دارم واذيتم،ولي نميشم
    روزهاي اقدامم ٦-٩-١١-١٣-١٥-١٧-٢٥ بوده وكيتم روز ١٧ پر رنگ شد ولي اصلا احتمال حاملگي نميدم چون روز ٣٠ بي بي چك گذاشتم ومنفي بود،ودرداي پري بصورت فجيعي همه جاي بدنمو گرفته،يني همه اعضاي بدنم دردميكنه،خواستم بپرسم دليل اين تاخيرم چي ميتونه باشه؟استفاده از قرصها؟؟توروخدا نگيد صبركنيد اگه نشديد بي بي بزاريد و به دكتر مراجعع كنيد
    واقعا مدتها از قرصا ج نگرفتم،حتي دفه قبل كه حامله شدم بدون قرص بود وهيچ لكه بيني نداشتم،يني اين قرصا هورمونامو بهم ريخته؟؟من اينجور عادت نميشم،بعد يكي دو روز لكه بيني عادت شم!!!؟؟؟
    ممنون ميشم راهنماييم كنيد،ببخشيد ميدونم خيلي حرف زدم

5. [سلام اقای دکتر قبل از طرح سوالم میخاستم از شما تشکر کنم واسه جواب سوالم درمورد پرده بکارت حدس شما کاملا درست بود و پرده بکارتم سالم بود تو هر سایتی پیغام گذاشتم جز معاینه جوابی ب من ندادن ولی شما ب سراحت گفتید ک مشکلی ندارم بازم ممنون.آقای دکتر سوالی داشتم ک خواهش میکنم جوابمو بدید من مشکل هورمونی دارم و دکتر طبق ازمایش هورمونی احتمال بارداری منو20درصد عنوان کرده من برای اینکه مطمعن شم از وضعیتم چون قراره ب خواستگارم جواب بدم به صورت جدی درمانو پیش رفتم که با تزریق24آمپول ای وی اف در زمان سوم قاعدگی تا دهم قاعدگی طبق سونو بزرگترین اندازه فولیکول رشد کرده 11میلی متر بود و ازمایش هورمونی در خصوص احتمال بارداری anti mullerian hormon=1.1است ک پزشک به من گفت احتمال بارداری 20درصد است حالا از شما خواهش میکنم راهنماییم کنید واقعا با20درصد احتمال من میتونم امیدوار باشم ب بارداری؟واقعا این احتمال بیشتر نمیشه؟نمیدونم جواب خواستگارمو چی بدم خواهش میکنم جوابمو بدید

6. سلام سيكل من منظم و28 روزه است.من در تاريخ8 ابان پري شدم تاريخ 18 ابان رفتم سونو گفت دو تا فوليكول 18 و 20 دارم دوباره 20 ابان رفتم اندازه انها 19.7 و 21.3 بود گفت 21 ابان نزديكي داشته باشم ولي نتونستم در صبح22 ابان و شب 22 ابان و شب 23 ابان نزديكي داشتم با اين وجود احتمال بارداري را دارم يا نه؟ضمنا در تاريخ 29 ابان ترشح قهوه اي رنگ ديدم ديگه نديدم.ممنون

7. mamansana نوشته است: سلام سيكل من منظم و28 روزه است.من در تاريخ8 ابان پري شدم تاريخ 18 ابان رفتم سونو گفت دو تا فوليكول 18 و 20 دارم دوباره 20 ابان رفتم اندازه انها 19.7 و 21.3 بود گفت 21 ابان نزديكي داشته باشم ولي نتونستم در صبح22 ابان و شب 22 ابان و شب 23 ابان نزديكي داشتم با اين وجود احتمال بارداري را دارم يا نه؟ضمنا در تاريخ 29 ابان ترشح قهوه اي رنگ ديدم ديگه نديدم.ممنون

سلام دوست خوبم
    با این شرایطی که فرمودید احتمال بارداری خیلی زیاد هست....اما از آبان دو ماه گذشته و اگر باردار بودید تا حالا باید حتما علایمش واستون ظاهر میشد....درهرصورت بهتره از بیبی چک استفاده کنید یا واسه اطمینان بیشتر آزمایش بدید و از حاملگی یا عدم حاملگی مطمئن بشید.

8. با سلام
    حدود 3 سال هست که همیشه قبل ازپرودم 2 الی 4 روز لکه بینی دارم ولی پریودم منظمه و همیشه چندروز جلو میفته. این ماه کلومیفن مصرف کردم والان که 2 روز به پریودم مونده هیچ لکه بینی ندارم وفقط دردهای همیشگی قبل ازپریودم وترشحات آبکی اونم خیلی کم دارم.بنظرتون امکان بارداری هست؟

با سپاس فراوان

9. darya81 نوشته است: با سلام
    حدود 3 سال هست که همیشه قبل ازپرودم 2 الی 4 روز لکه بینی دارم ولی پریودم منظمه و همیشه چندروز جلو میفته. این ماه کلومیفن مصرف کردم والان که 2 روز به پریودم مونده هیچ لکه بینی ندارم وفقط دردهای همیشگی قبل ازپریودم وترشحات آبکی اونم خیلی کم دارم.بنظرتون امکان بارداری هست؟

با سپاس فراوان

سلام دوست خوبم
    معمولا پزشکان به منظور شانس باروری بیشتر این قرص را برای چند دوره از قاعدگی تجویز میکنند اما ممکنه شما از اون دسته افراد خوش شانسی باشید که با مصرف در دوره اول باردار میشند.
    اگر تا چند روز دیگه پریود نشدید و اگر حدود 10 روز از آخرین نزدیکیتون میگذره یه تست بیبی چک بدید و نتیجه را بررسی کنید.
    از روز چهاردهم به بعد هم میتونید آزمایش بدید....احتمال بارداری براتون وجود داره.

10. لطف كنيد جواب من رو هم بديد... @maria64

elmalm نوشته است: تشکر می‌کنم برای مدیریت و راه‌اندازی چنین وبسایت مفیدی!

من و همسرم هم سنّ هستیم هر دو ۳۵ سالمون هس. الان به مدت یک سال و نیم هس که برای بارداری اقدام کردیم ولی‌ هیچ نتیجه ای‌ نگرفتیم!
    به پزشک متخصص مراجعه کردیم و یه لیستِ آزمایشات به ما داد و هر دو انجام دادیم. تست هایی که خودم انجام دادم همه در محدوده‌ نرمال بود. یه تست ایکس ری هم انجام دادم برای تائید شکل ظاهری یه رحم به اسم هیستروسالپینگوگرام که اون هم نشون داد شکل رحمم نرمال هس.

تست‌های همسرم به جز یک مورد همه نرمال هس (تعداد اسپرم‌های آبنرمال)، اینجا نتایجشه رو می‌گذارم تا متخصصین نظر بدن:

Semen Analysis
    Hrs Old 2.0 h
    Semen Liquefaction: NORMAL
    Semen Viscosity: NORMAL
    Semen Volume: 3.0 =>1.5 mL
    Semen Appearance: NORMAL
    Sperm Concentration: 130 =>15 giga/L
    Motility: 70 =>40 %
    Motility Progressive: 62 =>32 %

Semen Morphology
    Normal Forms: A 3 =>4 %
    Abnormal Forms: A 97 <96 %

Pathologist Comments: Increased abnormal forms. Reviewed by Dr. Anil K. Mangal
    WHO 5th ed (2010)

سوالات:

۱- نظرتون در مورد نتیجهٔ تست‌های همسرم چی‌ هست؟ آیا با داشتن ۳% اسپرمِ نرمال احتمالِ برداری یه طبیعی وجود داره؟  و اگر این احتمال هس چند در صد هس؟ آیا می‌شه گفت با ۳% اسپرمِ نرمال همسرم بیمار تلقی‌ میشن؟

۲- اگر بارداری طبیعی رخ نمید یا درصدش بسیار پائین هس آیا روشی‌ رو پیشنهاد می‌کنید؟ مثل ای.یو.ای و یا ای.وی.اف

پ.ن: ما هیچ کدوم هیچ داروی خاصی‌ چه مربوط به بارداری یا بیماری دیگری مصرف نمی‌کنیم!

پیشاپیش بسیار ممنونم از کمک و همیاریتون :)

11. سلام من40سال دارم می خواهم برای بارداری دوم پس از 8سال اقدام کنم احتمال بارداری من چند درصد است .باتشکر

12. hs64

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام.ما سه ساله  که ازدواج کردیم.این مدت هم طبیعی جلوگیری کردیم.این ماه اقدام به بارداری کردیم اما کمی گیج شدم برای طول دوره و زمان تخمک گذاری
    تاریخ هام به این صورت بوده
    ۲۶ فروردین  ۱ اردیبهشت
    ۲۴اردیبهشت ۱خرداد
    ۲۳خرداد ۲۹خرداد
    ۲۱تیر  ۲۷تیر
    ۲۶مرداد  ۱شهریور
    ۲۹شهریور  ۱مهر
    ۲۷مهر  ۳آبان
    ۲۷آبان ۳آذر
    ۲۸آذر  ۵دی
    ۲۵دی  ۱بهمن

بیشترین طول دوره ۳۶ کمترین هم ۲۷.در این صورت طول دورهام نا منظم هست؟
    این ماه از ۵بهمن علایم تخمکذاری رو داشتم  تا به امروز که بیشتر شده.از کیت هم استفاده کردم هر بار خط دوم کمرنگ هست.روزهای ۵-۶-۷-۱۰اقدام داشتیم.بنا به تاریخ نرم افزار که از سایت گرفتم دیگه روزهای بارور تموم شده اما من هنوز علایم دارم باز هم اقدام لازم هست یا خیر

با تشکر

13. 11111ov نوشته است: سلام من40سال دارم می خواهم برای بارداری دوم پس از 8سال اقدام کنم احتمال بارداری من چند درصد است .باتشکر

سلام دوستم
    بدون معاینه و انجام یه سری آزمایشات نمیتوان از پشت مانیتور به شما درصد داد.
    بهتره قبل از اقدام واسه بارداری دوم حتما با پزشک یا ماما مشورت کنید تا با معاینات کامل شما را مطمئن کنند.

14. hs64 نوشته است: با سلام.ما سه ساله  که ازدواج کردیم.این مدت هم طبیعی جلوگیری کردیم.این ماه اقدام به بارداری کردیم اما کمی گیج شدم برای طول دوره و <a>زمان تخمک گذاری</a>
    تاریخ هام به این صورت بوده
    ۲۶ فروردین  ۱ اردیبهشت
    ۲۴اردیبهشت ۱خرداد
    ۲۳خرداد ۲۹خرداد
    ۲۱تیر  ۲۷تیر
    ۲۶مرداد  ۱شهریور
    ۲۹شهریور  ۱مهر
    ۲۷مهر  ۳آبان
    ۲۷آبان ۳آذر
    ۲۸آذر  ۵دی
    ۲۵دی  ۱بهمن

بیشترین طول دوره ۳۶ کمترین هم ۲۷.در این صورت طول دورهام نا منظم هست؟
    این ماه از ۵بهمن علایم تخمکذاری رو داشتم  تا به امروز که بیشتر شده.از کیت هم استفاده کردم هر بار خط دوم کمرنگ هست.روزهای ۵-۶-۷-۱۰اقدام داشتیم.بنا به تاریخ نرم افزار که از سایت گرفتم دیگه روزهای بارور تموم شده اما من هنوز علایم دارم باز هم اقدام لازم هست یا خیر

با تشکر

سلام دوستم
    با این تاریخهایی که نوشتید سیکل قاعدگی شما هر ماه با یکی دو روز تاخیر یا جلو افتادن تقریبا منظمه.
    روزهایی هم که اقدام کردید دقیقا همون روزهای باروری شما بوده....هنوز جای امیدواری هست چون تخمک به مدت چند روز در رحم باقی میمونه....فعلا منتظر باشید ببینید نتیجه اقدام در این سیکل چی میشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  15. با سلام
    من حدود ٤ ساله كه ازدواج كردم.الان ٢٠ ساله هستم.تقريبا سه سال پيش بطور ناخواسته باردار شدم اما در سه ماهگى بچه ام به دليل فشارهايى كه بهم اومد سقط شد.از اون به بعد براى جلوگيرى از باردارى از قرص اورژانسى استفاده كردم.درحال حاضر حدود دو ماهه كه مصرف قرصهارو قطع كردم و اقدام به باردارى كردم.ماه پيش پنج روز تاخير در قائدگى داشتم.حالت تهوع و علائم باردارى زياد دارم اما ديروز ازمايش خون دادم و باردار نبودم.ميخواستم بدونم علت اينكه باردار نشدم چيه؟خيلى زمان ميبره تا حامله بشم؟احتمال نازا شدن وجود داره؟!خيلى استرس دارم.دلم ميخواد هرچه زودتر باردار بشم.توصيه شما چيه واسه اين كار؟!

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 17 از 18
رفتن به صفحه :    ... 17   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید