شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 72 ...   

سوالات و راهنمایی در مورد احتمال حاملگی

1. پاسخ به كاربر sara102

دوست عزيزم شرايط شما واسه من قابل دركه ميفهمم چه استرسي كشيدي اما خيال شما رو راحت كنم وقتي پريود ميشيد يني احتمال بارداريتون كاملا منتفيه اصلا و ابدا نگران نباشيد استرس رو هم بذاريد كنار واسه سلامتيتون خوب نيست

اما قرص سیپروفلوکساسین براي عفونت كليه ها بهتون تجويز شده علت دل دردتون هم دقيقا عفونت كليه هاتونه  و صدالبته استرس و ترسي هم كه دارين بي تاثير در تشديد اين دردها نيستش

آرام باشيد شما باردار نيستيد

2. sara102 نوشته است: سلام اقای دکتر.منو تورو خدا راهنمایی کنید من پریودیم نامنظمه دوماه پیش ده تا قرص <a>سیپروترون</a> کامپاند خوردم ک پریود شم بعد ک ولش کردم تو اون مدت با نامزدم رابطه از مقعد داشتم نمیدونم مایع منی ریخت رو ناحیه تناسلیم یا نه بعدش هم من خودمو شستم و لباس زیرمم شستم ولی چون خونه مادرشوهرم بودیم لباس زیرم نمدار بود پوشیدمش بعد سه روزبعد پریود شدم ولی پریودیم لخته لخته قهوه ای بود و خیلیم کم بود هرموقع ک میرفتم دستشویی با فشار اب لخته ها میومدن و پنج روز ب همبن منوال بود تا اینکه این ماه از ترس بارداری دوهفته بعداز اون قضیه و اتمام پریودیم رفتم آزمایش خون دادم ک منفی بود بعد باز یک هفته بعد هم ازمایش دادم منفی بود بعد پنج تا قرص باز خوردم ک بشم و تو اون مدت ک منتظر بودم بشم باز رفتم امپول پروزسترون هم زدم ازبس استرس و ترس داشتم تا اینکه پنج روز بعداز امپول پریود شدم دوروز اول همراه با لخته و شدید بود ولی از ظهر روز دوم باز شد مث ماه قبل و لخته های خیلی کم و قهوه ای و باز پنج روزهم بود...حالا باز بعداز دوهفته از اتمام پریودیم یه لکه قهوه ای تو لباس زیرم دیدم اینم بگم ک ما ازآخرین رابطه تا الان هیچ رابطه ای نداشتیم حالا سوالم از شما اینه ک با وجود دوبار پریودیم بازم امکان حاملگی چ خارج از رحم و چ رحم وجود داره؟؟؟عفونت کلیه هم دارم کشت ادرار دادم گفتن عفونت شدید کلیه دارم ک چهارتا آمپول جنتامایسین برام نوشتن ک صبحوشب استفاده کردم با دوبسته قرص <a>سیپروفلوکساسین</a> لگن و کلیه هام خیلی درد میکنه و تخم دونامم بعضی مواقع تیر میکشه سونو از تخمدون هم انجام دادم گفت کیست ریز تخمدون داری و دور نافمم و دلم هم درد میکنه سردردخیلی دارم اینا برا چین؟؟؟آیا ممکنه من حامله باشم؟؟؟تو رو خدا جوابمو زود بدید من خیلی حالم بده کل زندگیم مختل شده و همش میترسم راستی بعضی موقع ها هم مث زدن پلک شکمم میزنه تا کلیه وتوی باسنمم همینجوره اینا برا چیه تورو خدا برام توضیح بدید

سلام
    دوست خوبم خونسرد باش
    خیالت راحت با وقوع دوبار پریودی نرمال بعد از رابطه مشکوک و نتیجه منفی دوبار آزمایش احتمال بارداری شما منفی میشه اما با این کارات پدر هورمونهاتو درآوردی خیلی اذیتشون کردی این علایمی هم که میگی از عوارض آمپول و مصرف قرصهاست....کیست تخمدان هم نظم دستگاه تناسلی را به هم میریزه.
    از علایم حاملگی خارج از رحم هم میتونید با سرچ در همین سایت آگاه بشید که با این علایم فرق داره.
    اما این دردها و علایمی که فرمودید ابتدا بخاطر درد کلیه هست که دارید و بعد مصرف قرص و آمپول هورمونی هست و بعد مربوط به کیست تخمدانتون میشه.
    بهتره برای مشکل کیست هرچه زودتر اقدام کنید  چون تا ریز هست با دارو آب میشه.
    داشتن استرس همه این دردها و علایمو بدتر میکنه و روی زمان و کیفیت پریودتون هم تاثیر منفی میذاره.

3. با سلام.
    خدمت آقای دکتر یه سوال داشتم . اگر که کسی مشکوک به سقط جنین باشه بعد از گذشت چند هفته از اتفاق و با شروع دوره بعدی پریودی آیا میشه مشخص که این خانم سقط داشته یا اینکه فقط پریودی سختی براش اتفاق افتاده . یعنی راهی است که بشه سقط جنین رو بعد از مدتی تشخیص داد. این مورد خیلی ذهنم رو مشغول کرده چند بار هم مطرح کردم  در دوره پریودی قبلی مشکوک به سقط جنین بودم و حالا این سوال برام پیش اومده شاید اون مورد سقط جنین نبوده و فقط یه لخته خونی بوده که در زمان پریودی دفع شده باشه چطوری میشه این مشکل رو حل کرد . (آزمایش بتا روز 12بعد از عقب افتادن دوره  ام دادم که عدد50 رو نشون میداد واسه همین مشکوک به بارداری تشخیص داده شد که روز بعد پریود شدم .)
    من الان در اولین سیکل پریودی رو بعد از این اتفاق هستم.
    ممنون میشم که کمکم کنید.

4. [quote="maria64"][quote="misbahman"][quote="maria64"][quote="misbahman"][quote="maria64"][quote="misbahman"][quote="maria64"]
    misbahman نوشته است: با سلام دختری 25 ساله هستم .5 ماه هست قرص اتیسترون و<a><a><a><a><a><a><a><a><a><a><a><a><a><a>اسپیرونولاکتون</a></a></a></a></a></a></a></a></a></a></a></a></a></a> استفاده می کنم در روز 16 قرص خوردن که همرما با روز 16 از اغاز پریودم بوده نزدیکی داشتم که ارضا لای پاهام بود ولی نمیدونم به واژنم برخورد کرده یا نه!!! ولی لای پاهام خیس بود. حدود 60 ساعت می گذره. برده ی بکارت هم هست. ولی باخوندن مطابلتون می ترسم که باردار شم. و خیلی ترسیدم  چه کار باید بکنم و اختمالش چقدر هست خواهشن کمک کنید چه کار کنم که باردار نشم؟

سلام از بار قبلی که خدمتتون گفتم 3 روز خون دیدم اون 3 روز 2 روز دیگه هم ادامه داشت یعنی 5 روز  ولی مقدارش کم بود ولی درست در زمان منظم پریودم بود. و اینکه ی9 روز بعد از نزدیکی بود. متاسفانه امکان اینکه ازمایش خون بدم رو ندارم .ایا بی بی چک جواب میده؟؟؟ فقط توی تخم دان هام درید احساس می کنم. میشه کمکم کنید؟؟

5. پس چرا بعضی موقع ها شکمم نبض میزنه؟؟؟از شکمم میزنه تا پهلوهام حتی داخل باسنمم میزنه...اون لکه برا چی بوده؟؟؟

6. سلام من 12 مهر آخرین تاریخ پریودم بود که متوجه شدم حامله هستم در تاریخ 21 آبان با قرص سقط داشتم سونو گرافی هم انجام دادم گفت یه چیزای کمی باقی مونده که با پریود بعدی از بین می ره 10 روزی خونریزی داشتم بعد از پاک شدن در تاریخ 3 آذر نزدیکی داشتم چون مشکوک بودم صبح 2 تا hd و 12 ساعت بعد 2 تا دیگه مصرف کردم هنوز پریود نشدم الان 15 روز که قرص رو خوردم حالت تهوع هم داره بیچارم میکنه یعنی دوباره باردارم ؟

7. MAMAR110 نوشته است: سلام من 12 مهر آخرین تاریخ پریودم بود که متوجه شدم حامله هستم در تاریخ 21 آبان با قرص سقط داشتم سونو گرافی هم انجام دادم گفت یه چیزای کمی باقی مونده که با پریود بعدی از بین می ره 10 روزی خونریزی داشتم بعد از پاک شدن در تاریخ 3 آذر نزدیکی داشتم چون مشکوک بودم صبح 2 تا hd و 12 ساعت بعد 2 تا دیگه مصرف کردم هنوز پریود نشدم الان 15 روز که قرص رو خوردم حالت تهوع هم داره بیچارم میکنه یعنی دوباره باردارم ؟

8. [quote="misbahman"][quote="maria64"][quote="misbahman"][quote="maria64"][quote="misbahman"][quote="maria64"][quote="misbahman"]
    maria64 نوشته است:
    misbahman نوشته است: با سلام دختری 25 ساله هستم .5 ماه هست قرص اتیسترون و<a><a><a><a><a><a><a><a><a><a><a><a><a><a><a>اسپیرونولاکتون</a></a></a></a></a></a></a></a></a></a></a></a></a></a></a> استفاده می کنم در روز 16 قرص خوردن که همرما با روز 16 از اغاز پریودم بوده نزدیکی داشتم که ارضا لای پاهام بود ولی نمیدونم به واژنم برخورد کرده یا نه!!! ولی لای پاهام خیس بود. حدود 60 ساعت می گذره. برده ی بکارت هم هست. ولی باخوندن مطابلتون می ترسم که باردار شم. و خیلی ترسیدم  چه کار باید بکنم و اختمالش چقدر هست خواهشن کمک کنید چه کار کنم که باردار نشم؟

سلام از بار قبلی که خدمتتون گفتم 3 روز خون دیدم اون 3 روز 2 روز دیگه هم ادامه داشت یعنی 5 روز  ولی مقدارش کم بود ولی درست در زمان منظم پریودم بود. و اینکه ی9 روز بعد از نزدیکی بود. متاسفانه امکان اینکه ازمایش خون بدم رو ندارم .ایا بی بی چک جواب میده؟؟؟ فقط توی تخم دان هام درید احساس می کنم. میشه کمکم کنید؟؟

سلام دوست خوبم
    شما که هنوز نگرانی!!!!! در پستهای قبلی خدمتت عرض کردم که هیچ احتمال حاملگی برات وجود نداره و بارها هم اینو خدمت دوستان عرض کردم که با خوردن قرص ضدبارداری پریود بعدی با کیفیت و مقدار همیشگی نخواهد بود چون وضعیت هورمونهای جنسی میریزند به هم.
    درد تخمدانها هم بابت همون مصرف قرصهاست که خودبخود برطرف میشه.
    هیچ احتیاجی به آزمایش نیست اما اگر میخوای خیالت راحت بشه میتونی بی بی چک را انجام بدی که نتیجه را برات روشن کنه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. sara102 نوشته است: پس چرا بعضی موقع ها شکمم نبض میزنه؟؟؟از شکمم میزنه تا پهلوهام حتی داخل باسنمم میزنه...اون لکه برا چی بوده؟؟؟

سلام
    دوست خوبم نبض شکمت هر دلیلی میتونه داشته باشه به جز بارداری...حس میکنم فکرمیکنی نبض شکمت ممکنه جنینی باشه که لگد میزنه اما آخه جنین که به این زودی نمیتونه رشد کنه و لگد به شکم بزنه...حداقل چندین ماه باید از حاملگی گذشته باشه تا جنین به این مرحله برسه...پس نبض شکمت ممکنه اسپاسم عضلات باشه یا مربوط به درد کلیه ات باشه یا هردلیلی دیگه غیر از بارداری....اینم بدون که گاهی اوقات از هیجان و ارگاسم جنسی ممکنه چنین حالتی واسه هر زنی پیش بیاد که طبیعی هم هست.
    اون لکه هم مربوط به کیستت هست...چون با وجود کیست هم پریودت نامنظم میشه و هم اینکه در فاصله بین دو پریودی ممکنه لکه بینی داشته باشی چون وجود کیست مانع نظم کار هورمونهای جنسی و تخمدانها میشه.
    پیشنهاد میکنم هر چه زودتر برای درمان کیست و درمان درد کلیه ات اقدام کنی..چون هیچ کدام شوخی بردار نیستند.

10. MAMAR110 نوشته است: سلام من 12 مهر آخرین تاریخ پریودم بود که متوجه شدم حامله هستم در تاریخ 21 آبان با قرص سقط داشتم سونو گرافی هم انجام دادم گفت یه چیزای کمی باقی مونده که با پریود بعدی از بین می ره 10 روزی خونریزی داشتم بعد از پاک شدن در تاریخ 3 آذر نزدیکی داشتم چون مشکوک بودم صبح 2 تا hd و 12 ساعت بعد 2 تا دیگه مصرف کردم هنوز پریود نشدم الان 15 روز که قرص رو خوردم حالت تهوع هم داره بیچارم میکنه یعنی دوباره باردارم ؟

سلام دوست من
    با استفاده صحیح از روش اورژانسی احتمال بارداری براتون نزدیک به صفر میشه اما برای پریود باید منتظر موعد همیشگی اون باشید البته چند روز زودتر یا دیرتر.
    حالت تهوع هم نمیتونه مربوط به بارداری باشه چون بر فرض مثال اگر باردار باشید (که به احتمال زیاد نیستید) علایمش به این زودی پدیدار نمیشه و از 15 روز بعد از لقاح کم کم خودشو نشون میده...دقت کنید ببینید بقیه علایم بارداری مثل درد زیر شکم  خستگی مفرط  تکرر ادرار و ... را دارید یا نه.
    برای اطمینان بیشتر بهتره از بی بی چک یا آزمایش استفاده کنید که برای هر دو الان فرصت خوبی هست.
    حالت تهوع هم ممکنه دلیلی مثل مسمویت یا بیماری گوارشی داشته باشه اگر باردار نبودید و همچنان حالت تهوع داشتید حتما با پزشک مشورت کنید.

11. [quote="maria64"][quote="misbahman"][quote="maria64"][quote="misbahman"][quote="maria64"][quote="misbahman"][quote="maria64"][quote="misbahman"][quote="maria64"]
    misbahman نوشته است: با سلام دختری 25 ساله هستم .5 ماه هست قرص اتیسترون و<a><a><a><a><a><a><a><a><a><a><a><a><a><a><a><a>اسپیرونولاکتون</a></a></a></a></a></a></a></a></a></a></a></a></a></a></a></a> استفاده می کنم در روز 16 قرص خوردن که همرما با روز 16 از اغاز پریودم بوده نزدیکی داشتم که ارضا لای پاهام بود ولی نمیدونم به واژنم برخورد کرده یا نه!!! ولی لای پاهام خیس بود. حدود 60 ساعت می گذره. برده ی بکارت هم هست. ولی باخوندن مطابلتون می ترسم که باردار شم. و خیلی ترسیدم  چه کار باید بکنم و اختمالش چقدر هست خواهشن کمک کنید چه کار کنم که باردار نشم؟

ممنون. بله باز هم نگرانم چون از علائم بارداری که نفق شدید و تکرر ادرار و دندون درد(درد دندان سالم) رو دارم. تو شکمم یه فشار بزرگی احساس می کنم باز هم ترشحات!!!درد شدید تو قسمت پایین کمر سر گیجه.وقتی جواب شما رو می خونم اروم میشم ولی باز  استرس شروع میشه!!! مدام به خودم می گم با این شرایط هیچ احتمالی برای بارداری نمیمونه!!! ولی باز همون چند دهم درصد ها نگرانم میکنن. و از دمنوش رازیانه استفاده می کنم تاشاید اگر چیزی باشه از بین بره!!!خیلی از ازمایش می ترسم که جوابش مثبت دربیاد واون زمان من واقعا نمی دونم که چیکار باید انجام بدم.

12. سلام اقای دکتر
    بابت پاسخهای کاملتان ممنون
    من چندروز پیش براتون پست در مور حاملگی گذاشتم که شما گفتین سونوگرافی بگیرم منم به پشک مراجعه و سونو نوشتند هنگامی که سونو میکردند دکتر مسئول از من پرسید تست بارداری دادم منم گفتم بله دادم ولی نگفتم شاید زود داده باشم و ج منفی کاذب باشه ایشون بعد از معانه و حس کردم براساس شک و ازمایش منفعی بتا من اظهار کردند که دو کیست داخل تخمدان راست دارم
    ج ازمایش به این ترتیب که ابعاد رحم نورمال /ضخامت اندومتر 10میلی متر /دو کیست ساده تخمدانی مجاورهم به قطرهای 23و 32میلی متر در تخمدان راست مشاهده گردید
    ژیش دکتر متخصص بردم فقط ی نگاه سطحی کردند و گفتن مشکوک هستی دو تا امپول پروِسترون تجویز کردند و گفتن اگه بعد ده روز پریود شدی که هیچ و گرنه بارداری
    من از استرس دارم سکته میکنم خاهشا راهنماییمون کنید ما تو عقدیم بارداری خیلی بعد میشه الان 12 روز از زمان پریود شدن من میگذره به نظرتون تست بتا الان ج قطعی داره؟لازمه بدم یا منتظر پریود شدنم باشم

13. [quote="misbahman"][quote="maria64"][quote="misbahman"][quote="maria64"][quote="misbahman"][quote="maria64"][quote="misbahman"][quote="maria64"][quote="misbahman"]
    maria64 نوشته است:
    misbahman نوشته است: با سلام دختری 25 ساله هستم .5 ماه هست قرص اتیسترون و<a><a><a><a><a><a><a><a><a><a><a><a><a><a><a><a><a>اسپیرونولاکتون</a></a></a></a></a></a></a></a></a></a></a></a></a></a></a></a></a> استفاده می کنم در روز 16 قرص خوردن که همرما با روز 16 از اغاز پریودم بوده نزدیکی داشتم که ارضا لای پاهام بود ولی نمیدونم به واژنم برخورد کرده یا نه!!! ولی لای پاهام خیس بود. حدود 60 ساعت می گذره. برده ی بکارت هم هست. ولی باخوندن مطابلتون می ترسم که باردار شم. و خیلی ترسیدم  چه کار باید بکنم و اختمالش چقدر هست خواهشن کمک کنید چه کار کنم که باردار نشم؟

ممنون. بله باز هم نگرانم چون از علائم بارداری که نفق شدید و تکرر ادرار و دندون درد(درد دندان سالم) رو دارم. تو شکمم یه فشار بزرگی احساس می کنم باز هم ترشحات!!!درد شدید تو قسمت پایین کمر سر گیجه.وقتی جواب شما رو می خونم اروم میشم ولی باز  استرس شروع میشه!!! مدام به خودم می گم با این شرایط هیچ احتمالی برای بارداری نمیمونه!!! ولی باز همون چند دهم درصد ها نگرانم میکنن. و از دمنوش رازیانه استفاده می کنم تاشاید اگر چیزی باشه از بین بره!!!خیلی از ازمایش می ترسم که جوابش مثبت دربیاد واون زمان من واقعا نمی دونم که چیکار باید انجام بدم.

سلام
    دوست من باردارشدن عملی هست که باید پروسه خودش را طی کنه یعنی اینکه شرایط باید مهیا باشه و عوامل زیادی باید دست به دست هم بدند تا لقاحی انجام بشه...ارتباط سطحی تازه با مصرف قرص ضدبارداری بعد از آن احتمال بارداری را به صفر میرسونه.
    دوست خوبم لطفا تعلل نکن هر چه زودتر آزمایش بده تا ببینی واقعا چه خبره...اگر بر فرض حامله هم باشه میتونی هرچه زودتر واسه سقطش با دارو اقدام کنی اما تا دیر نشده میتونی این کارو بکنی.
    اون علایم هم ممکنه علتی به جز بارداری داشته باشه اما استرست بدترش میکنه...نترس، با اطمینان خاطر از اینکه حامله نیستی آزمایش بده یا بیبی چکو امتحان کن....حداقل اینطوری دیگه از استرس و اضطراب راحت میشی و میدونی باید چکار کنی.

14. negaran1370 نوشته است: سلام اقای دکتر
    بابت پاسخهای کاملتان ممنون
    من چندروز پیش براتون پست در مور حاملگی گذاشتم که شما گفتین سونوگرافی بگیرم منم به پشک مراجعه و سونو نوشتند هنگامی که سونو میکردند دکتر مسئول از من پرسید تست بارداری دادم منم گفتم بله دادم ولی نگفتم شاید زود داده باشم و ج منفی کاذب باشه ایشون بعد از معانه و حس کردم براساس شک و ازمایش منفعی بتا من اظهار کردند که دو کیست داخل تخمدان راست دارم
    ج ازمایش به این ترتیب که ابعاد رحم نورمال /ضخامت اندومتر 10میلی متر /دو کیست ساده تخمدانی مجاورهم به قطرهای 23و 32میلی متر در تخمدان راست مشاهده گردید
    ژیش دکتر متخصص بردم فقط ی نگاه سطحی کردند و گفتن مشکوک هستی دو تا امپول پروِسترون تجویز کردند و گفتن اگه بعد ده روز پریود شدی که هیچ و گرنه بارداری
    من از استرس دارم سکته میکنم خاهشا راهنماییمون کنید ما تو عقدیم بارداری خیلی بعد میشه الان 12 روز از زمان پریود شدن من میگذره به نظرتون تست بتا الان ج قطعی داره؟لازمه بدم یا منتظر پریود شدنم باشم

سلام
    دوست خوبم با اون توصیفاتی که در مورد رابطتون در پست اولتون نوشته بودید بارداری واسه شما محال بنظر میرسه...دکتر هم همونطور که خودتون گفتید با یه نگاه سطحی گفته ممکنه باردار باشید چون اونا با فرض رابطه و دخول کامل شما این حرفو بهتون میزنند.
    اما برای اینکه خیالتون راحت بشه الان میتونید از بیبی چک یا آزمایش استفاده کنید.
    احتمالا عقب افتادن پریودتون بخاطر وجود همون کیستهاست که هرچه زودتر باید واسه درمانش اقدام کنید که اگه نکنید بزرگتر و اوضاع را وخیم تر میکنند.

15. واقعا ممنون
    1-اما در بعضی سایت ها خوندم که افراد اشاره کرد تا 48 روز بعد از نزدیکی نه در یسونو و نه در ازمایش بتا علائم بارداری مشاهده نشده به نظر شما این امکان داره؟
    2-من الان تست بتا بدم جوابش قطعیه و دیگه جای نکرانی نیست؟
    3-احنتمال داره که اون دو مورد کیست نبوده باشه و در واقع تخم اقاخح یافته داخل تخمدان باشه؟
    4-ضخامت اندومتر من طبیعیه؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 72 از 92
رفتن به صفحه :    ... 72 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید