شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 16   

سوالات و راهنمایی در مورد حاملگی موفق و افزایش شانس بارداری

1. با سلام و خسته نباشید
    میخواستم بدونم در مواقعی که برای بارداری اقدام شده میشه از کپسول های چرک خشک کن یا داروهای گیاهی مثل پونه آویشن گل گاوزبان استفاده کرد یا نه؟

2. montazer26 نوشته است: با سلام و خسته نباشید
    میخواستم بدونم در مواقعی که برای بارداری اقدام شده میشه از کپسول های چرک خشک کن یا داروهای گیاهی مثل پونه آویشن گل گاوزبان استفاده کرد یا نه؟

سلام
    دوست خوبم مشتقات پنی سیلین( آموکسی سیلین و آمپی سیلین) در دوران بارداری بی خطر هستد.
    از دم کرده آویشن و گل گاو زبان فقط در هفته آخر بارداری مجاز به استفاده هستید به علت تسهیل در زایمان.
    اما مصرف پونه به هیچوجه در بارداری توصیه نمیشود چون باعث سقط جنین میشه.
    قبل از مصرف هر دارو یا گیاهی در دوران بارداری حتما و حتما و حتما با پزشک خودتون مشورت کنید.

3. با سلام ممنون که جواب سوالاتم رو میدید
    چندتا سوال دیگه هم داشتم من 27آذر تاریخ پریودی بعدیم هست14 روز قبل از اون یعنی 13آذر و همینطور 12 و 14آذر هم نزدیکی داشتیم (یک روز قبل و یک روز بعد) اگر تخمک در این دوران آزاد بشه و لقاح صورت بگیره از چند روز بعدش علائم ظاهر میشه و  بی بی چک و آزمایش تتا رو چه موقع میشه انجام داد بازم از اینکه جوابم رو میدید ممنون

4. montazer26 نوشته است: با سلام ممنون که جواب سوالاتم رو میدید
    چندتا سوال دیگه هم داشتم من 27آذر تاریخ پریودی بعدیم هست14 روز قبل از اون یعنی 13آذر و همینطور 12 و 14آذر هم نزدیکی داشتیم (یک روز قبل و یک روز بعد) اگر تخمک در این دوران آزاد بشه و لقاح صورت بگیره از چند روز بعدش علائم ظاهر میشه و  بی بی چک و آزمایش تتا رو چه موقع میشه انجام داد بازم از اینکه جوابم رو میدید ممنون

سلام...خواهش میکنم
    دوست خوبم اگر لقاحی انجام بشه در روزهای اول فقط با بیبی چک میتونید از بارداری با عدم آن آگاه بشید اما نتیجه بیبی چک صددرصد مورد اطمینان نیست و برای اطمینان بیشتر باید آزمایش خون بدید که آزمایش را هم باید 10 تا 14 روز بعد از نزدیکی،انجام بدید یعنی تقریبا همزمان با پریود بعدی....علایم بارداری هم تقریبا 14 روز بعد از عمل لقاح کم کم پدیدار میشند که شایعترینش عقب افتادن پریود هست...دردهای شکمی  خستگی مفرط  تکرر ادرار حساس و دردناک شدن سینه و ... از علایم دیگرش هست.

5. سلام من 12 مهر آخرین تاریخ پریودم بود که متوجه شدم حامله هستم در تاریخ 21 آبان با قرص سقط داشتم سونو گرافی هم انجام دادم گفت یه چیزای کمی باقی مونده که با پریود بعدی از بین می ره 10 روزی خونریزی داشتم بعد از پاک شدن در تاریخ 3 آذر نزدیکی داشتم چون مشکوک بودم صبح 2 تا hd و 12 ساعت بعد 2 تا دیگه مصرف کردم هنوز پریود نشدم الان 15 روز که قرص رو خوردم حالت تهوع هم داره بیچارم میکنه یعنی دوباره باردارم ؟

6. سلام من 12 مهر آخرین تاریخ پریودم بود که متوجه شدم حامله هستم در تاریخ 21 آبان با قرص سقط داشتم سونو گرافی هم انجام دادم گفت یه چیزای کمی باقی مونده که با پریود بعدی از بین می ره 10 روزی خونریزی داشتم بعد از پاک شدن در تاریخ 3 آذر نزدیکی داشتم چون مشکوک بودم صبح 2 تا hd و 12 ساعت بعد 2 تا دیگه مصرف کردم هنوز پریود نشدم الان 15 روز که قرص رو خوردم حالت تهوع هم داره بیچارم میکنه یعنی دوباره باردارم ؟

7. با سلام
    .10روز پس از تاخیر در عادت ماهیانه تست بارداری دادم.بتا >1000بود.این عدد در این زمان عدد خوبیست یا خیر؟البته نوشته بود هفته 5 باید بین 50 تا 7000 باشد.با توجه به این که با کلومیفن باردار شدم خطری وجود ندارد؟ممنون از راهنماییتون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. با سلام من روز۱۳ پری سونو دادم یه فولی بالغ۱۸mm در تخمدان سمت چپ دیده شد روز۱۵ و ۱۷ و ۱۸ اقدام برای بارداری داشتم چون علایم تخمک گذاری رو ندیده بودم روز ۱۸ دوباره سونو دادم اینبار یه فولی بالغ۱۷mm در تخمدان راست دیده شده و اون تخمک از سمت چپ ازاد شده بود چون تعیین جنسیت برام مهمه میخوام بدونم این تخمک هم ازاد میشه و احتمال ازاد شدنش کی هست؟ یعنی میتونه این یکی هم با اسپرم ترکیب شه زیر دلم همین سمت راست تیر میکشه در ضمن سیکلام ۳۲ روزه اس ممنون اگه کمک کنین

9. سلام من 24 سال دارم زمان مجردی پریود نامنظم  داشتم به دلیل کیست تخمدان الان چهار ماه ازدواج کردم تاریخهای پریودم(31 تیر-14 شهریور-18 مهر-2 اذر)پریودم 7 روزه است ایا امکان بارداری برای من وجود داره؟باید چکارکنم؟

10. سلام
    آیا میشود قبل از اطمینان از بارداری دوباره اقدام به بارداری نمود؟
    بطور کلی چندبار در ماه میتوان اقدام به بارداری کرد؟
    متشکرم شب خوش

11. Mr_sahar2014 نوشته است: سلام
    آیا میشود قبل از اطمینان از بارداری دوباره اقدام به بارداری نمود؟
    بطور کلی چندبار در ماه میتوان اقدام به بارداری کرد؟
    متشکرم شب خوش

سلام دوست خوبم
    بطور کلی در یک سیکل قاعدگی منظم 28 روزه روزهای 14 و 15 و 16 روزهای پرخطر تخمک گذاری محسوب میشند و احتمال بارداری در این روزها خیلی بالاست و برای داشتن شانس بیشتر حاملگی بهتره طی این چند روز نزدیکی داشت.
    اما سیکل قاعدگی و روزهای پرخطر همه خانمها شبیه به هم نیست...بهتره از نرم افزار تعیین زمان تخمک گذاری در همین سایت استفاده کنید تا متوجه بشید روزهای پرخطر شما در سیکلتون چه روزهایی هست و در صورت تمایل در آن روزها اقدام به بارداری کنید.

12. با عرض سلام وخسته نباشیدخدمت شما دوستان عزیز .
    ببخشید که این سوال رو اینجا مطرح میکنم،منوهمسرم دو مه پیش برای بارداری اقدام کردیم اول اینکه دکترم فقط آزمایش خون وادرار برام نوشتن میخاستم بدونم که برای نسبت نزدیکه ما(هم پسر عمه ام وهم پسر داییم)این آزمایشات کافیه؟
    دوم اینکه بیبی چک تست کردم درناحیه Tیه خط کمرنگ افتاد وبرای مطمئن شدن آزمایش خون دادم که عدد 66.0رو نشون میداد میخوام بدونم احتمال بارداری هست؟البته هنوز دوره بعدیه پریودم نرسیده.
    بازم از همتئن یک دنیا ممنونم.

13. shokoh40

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من 3 ماهمه  جواب ازمایش سه ماهه اول رو براتون میذارم لطفا بگید  ازمایشم مشکلی داره یا نه؟
    Test                         Result                       Risk                  Unit                  Reference Range
    W.G     Medians                                                                                                                                    
    58.27            10
    47.81            11
    39.23            12
    32.19            13
    23.66            14
    18.40            15
    14.34            16
    11.17            17
    8.70              18
    PAPP _A                             3046                     mlu /L                               W.G     Medians
    1560            10
    2220            11
    3100            12
    4580            13

14. shokoh40

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    در قسمت  تست    Free BHCG        Result           22   است. لطفا  جواب منو بدید  چون نگرانم  در ضمن این بارداری دوممه بچه اولم دختر 7 ساله است  و سالمه. باتوجه به اینکه  همسرم پسر عموم هستن. ممنون از لطفتون

15. shokoh40

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    در قسمت  تست    Free BHCG        Result           22   است. لطفا  جواب منو بدید  چون نگرانم  در ضمن این بارداری دوممه بچه اولم دختر 7 ساله است  و سالمه. باتوجه به اینکه  همسرم پسر عموم هستن. ممنون از لطفتون

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 16 از 18
رفتن به صفحه :    ... 16   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید