شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 15   

سوالات و راهنمایی در مورد حاملگی موفق و افزایش شانس بارداری

1. zohreh_tabnak نوشته است: سلام، من هفده سالمه و 24 دورم باید شروع میشد ولی 21 شروع شد و مقدار خونریزیم هم مثه قبل حتی بیشترم هست، میخاستم ببینم ایا احتمال حاملگی وجود داره یا نه؟؟

عزىز پرىودى ىعنى صد دل صد عدم باردارى

2. سلام من 4ماهه برای باردارزی اقدام کردم سیکلم  30روزه س .چکار باید کرد که زودتر باردار شوم مرسی

3. fanafjeh نوشته است: سلام من 4ماهه برای باردارزی اقدام کردم سیکلم  30روزه س .چکار باید کرد که زودتر باردار شوم مرسی

برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید و حامله شوید، باید در مدت یک تا دو روز پیش از تخمک گذاری تا ۲۴ ساعت پس از آن، آمیزش داشته باشید. دلیل این امر آن است که اسپرمها می توانند دو تا سه روز زنده بمانند، اما تخمک نمی تواند بیشتر از ۲۴ ساعت پس از تخمک گذاری به حیات خود ادامه دهد مگر اینکه لقاح صورت پذیرد.

اگر در حوالی زمان تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید، احتمال حامله شدن شما افزایش می یابد و شما می توانید خوشحال باشید، زیرا شانس با شما همراه است: در زوجهای معمولی که می توانند به صورت طبیعی بچه دار شوند، در هر دوره ۲۰% احتمال بارداری وجود دارد. حدودا ۸۵% از خانمهایی که بدون استفاده از یکی از روشهای جلوگیری از بارداری آمیزش دارند، ظرف یکسال حامله می شوند. شما می توانید با تعیین زمان دقیق تخمک گذاری، همچنین با افزایش آگاهی خود در مورد تغییرات هورمونی و فیزیکی که در هر ماه در بدن شما رخ می دهد، احتمال حامله شدن خود را افزایش دهید.

4. behimut

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام وخسته نباشیدمن 93/6/4 سقط کردم سن جنین شش ماه بود برای دانستن علت ان یک سری ازمایش دادم میخواستم جواب ازمایش من را ببینیدونظرتون رو بهم بگید خیلی استرس دارم
    TSH=1.7  miu,ml    ,   PROLACTIN=420  ng,mL   ,   protein-c=36   , protein-s= 0.8

5. hs64

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام و خسته نباشید.دو تا سوال داشتم
    میخواستم بدونم بر  اساس تاریخ ها سیکل ۲۸روزه هست؟زمان تخمکگذاری حدودا ۹آذرهست؟
    ۲۶مرداد-۱شهریور
    ۲۹شهریور_۱مهر
    ۲۷مهر-۳آبان
    ۲۷آبان-۳آذر
    داروهای بی حسی دندانپزشکی در زمان اقدام برای بارداری مشکل ساز میتونه باشه.من تاریخ ۸آذر پر کردن و عصب کشی دندان باید انجام بدم.
    با تشکر

6. سلام دوستان . من چند وقت پیش در این جا در خصوص احتمال باردار بودنم صحبتایی کرده بودم و متاسفانه دو هفته پیش سقط جنین داشتم جنین حدود3 الی 4 هفته بود و بطور کامل هم از بدنم دفع شد و شرایطم از روزی که پریودیم عقب افتاد لکه بینی داشتم و بقیه علایم بارداری داشتم چند بار بی بی چک انجام دادم ولی بارداری رو منفی نشون می داد و روز 12 بعد از عقب افتادن پریودی ازمایش که دادم جوابش 50 شد با مشورت پزشک مشکوک به بارداری بودم که روز بعدش جنینم سقط شد دکتر نظرش بر این بود که جنین خیلی خیلی ضعیف بوده حالا بعد از این اتفاق من چیکار باید کنم که برا بارداری بعدی این مشکل اتفاق نیافته چه آزمایش هایی بایستی قبل بارداری انجام بدم ایا این سقط میتون ناشی از مشکلات ژنتیکی باشه چون من و همسرم فامیل نزدیک هسیتم . همش استرس این رو دارم که نکنه بارداری بعدی هم اینطوری بشه . در ضمن من ساعت کاری زیادی دارم و فاصه کارم با منزل حدود 3ساعت رفت و برگشت می شه ایا این فاصله میتونه عامل سقط باشه. ممنون میشم از راهنماییتون.

7. با سلام
    من این ماه برای بارداری اقدام کردم وبعد از نزدیکی یک ساعت دراز گشیدم وزیر کمرم بالش گذاشتم ولی بعد از یک ساعت منی از من خارج شد در ضمن در هفته 2 بار این عمل را انجام دادیم وبعد از یک ساعت حمام رفتم آیا باردار می شوم یا حمام نباید می رفتم
    لطفا راهنمایی کنید

8. mitra1360 نوشته است: با سلام
    من این ماه برای بارداری اقدام کردم وبعد از نزدیکی یک ساعت دراز گشیدم وزیر کمرم بالش گذاشتم ولی بعد از یک ساعت منی از من خارج شد در ضمن در هفته 2 بار این عمل را انجام دادیم وبعد از یک ساعت حمام رفتم آیا باردار می شوم یا حمام نباید می رفتم
    لطفا راهنمایی کنید

سلام دوست خوبم
    قرار نیست همه مایع منی جذب رحم بشه...فقط یک اسپرم کافی هست که بتونه خودشو به تخمک برسونه و لقاح انجام بشه
    همه چیز به این بستگی داره که در زمان نزدیکی تخمک آزاد شده در رحم شما وجود داره یا نه
    اگر قرار بوده اسپرمی جذب بشه در همان مدت یک ساعت جذب شده و بقیه مایع هم قاعدتا باید بیاد بیرون.
    حمام هم بعد از یک ساعت مشکلی ایجاد نمیکنه... جهت بارداری سعی کنید در روزهای با احتمال تخمک گذاری رابطه داشته باشید اگر پریود منظم دارید روزهای 11 تا 16 سیکلتون روزهای تخمک گذاری شما محسوب میشه.

9. mitra1360 نوشته است: با سلام
    لطفا راهنمایی کنید

سلام دوست خوبم
    قرار نیست همه مایع منی جذب رحم بشه...فقط یک اسپرم کافی هست که بتونه خودشو به تخمک برسونه و لقاح انجام بشه
    همه چیز به این بستگی داره که در زمان نزدیکی تخمک آزاد شده در رحم شما وجود داره یا نه
    اگر قرار بوده اسپرمی جذب بشه در همان مدت یک ساعت جذب شده و بقیه مایع هم قاعدتا باید بیاد بیرون.
    حمام هم بعد از یک ساعت مشکلی ایجاد نمیکنه... جهت بارداری سعی کنید در روزهای با احتمال تخمک گذاری رابطه داشته باشید اگر پریود منظم دارید روزهای 11 تا 16 سیکلتون روزهای تخمک گذاری شما محسوب میشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. hs64

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    hs64 نوشته است: با سلام و خسته نباشید.دو تا سوال داشتم
    ۲۶مرداد-۱شهریور
    ۲۹شهریور_۵مهر
    ۲۷مهر-۳آبان
    ۲۷آبان-۳آذر
    داروهای بی حسی دندانپزشکی در زمان اقدام برای بارداری مشکل ساز میتونه باشه.من تاریخ ۸آذر پر کردن و عصب کشی دندان باید انجام بدم.
    با تشکر

کسی نمیتونه راهنمایی کنه

11. hs64 نوشته است:
    hs64 نوشته است: با سلام و خسته نباشید.دو تا سوال داشتم
    ۲۶مرداد-۱شهریور
    ۲۹شهریور_۵مهر
    ۲۷مهر-۳آبان
    ۲۷آبان-۳آذر
    با تشکر

کسی نمیتونه راهنمایی کنه

طبق این تاریخها از 9 اذر تا 16 اذر ماه احتمال تخمک گذاری و بارداری زیاد هست خصوصن 13 اذر ماه قبل از بارداری مهم نیست اما اگر باردار باشید و ندونید تاثیر داره بر جنین .بهتره قبل زا بارداری مشکلات دندون را حتمن حل کنید چون دندان درد و التهاب لثه از بیماریهای شایع دوران بارداری هست که متاسفانه به علت اینکه نه بی حسی میه برای مادر استفاده کرد و استرس فوق العاده دندون پزشکی که باعث اسیب به جنین میشه کارهای دندان پزشکی صورت نمیگیره

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  12. اینکه تخمک فقط 24ساعت زندست یعنی رابطه داشتن بعد از اون 24 ساعت ایمنه؟ احتمالش جقدر هست؟

13. خسته نباشید آقای دکتر.بنده 5ماهه اقدام به بارداری کردم و24 سالمه.موفق به بارداری نشدم.به علت مهاجرتم عجله دارم.دکتربهم کلومیفن و لتروزل از روز سوم قاعدگی تاهفتم تجویز کردن.ازهرکدام روزی 2تا.امروز که روز 11بود سونو واژینال کردو گفت درهر تخمدانت 4تا تخمک داری وچون تخمک ها بسیا عالی هستن دیگه هاش سی جی نمیدم چون احتمالش همینطوری برای 2 قلو بودن بالارفته اگه هاش سی جی بدم خطرناکه احتمال 4 قلو یا بیشتر داره.اندازه فولیکول 13.5بود.میخواستم بپرسم آیا کار درستیه که آمپول نزنم؟فولیکول با این اندازه(13.5) در روز11 واقعا ایده آل ونتیجه بخشه یاخیر؟واینکه من وشوهرم هردو سالم سالمیم.وچه چیزی باعث میشه که تخمک رها نشه؟من پریودام منظمه اما استرس دارم که شاید رهانشه.مرسی ازشمادکتر گرانقدر

14. با سلام و تشکر از سایت خوبتون
    سوالی داشتم 26 سال سن دارم 2سال است که ازدواج کردیم و از روش طبیعی جلوگیری میکنیم در جایی خوانده ام که افرادی که از این شیوه استفاده می کنند تا یک سال احتمال دارد باردار شوند ولی من که نشدم (البته به شدت مراقبیم و حتی پیش آب را هم از سر آلت همسرم پاک می کنیم)و نگرانم شاید مشکلی باشد. در ضمن پریودی منظمی دارم هفت روزه هست و سیکل 28 روزه مدتی عفونت داشتم که با خوردن قرص رفع شد آزمایش پاپ اسمیر هم انجام دادم مشکلی نداشتم سنو هم گرفتم مشکلی نداشتم  بنده خیلی دوست دارم حامله شوم ولی همسرم به خاطر شرایط سربازیش می گوید باید صبر کنیم ولی من نگرانم اگر بیشتر از این جلوگیری کنیم احتمال حاملگی کم شود. آیا احتمالش هست که بارداری برای من احتمالش ضعیف باشد؟
    با تشکر

15. montazer26 نوشته است: با سلام و تشکر از سایت خوبتون
    سوالی داشتم 26 سال سن دارم 2سال است که ازدواج کردیم و از روش طبیعی جلوگیری میکنیم در جایی خوانده ام که افرادی که از این شیوه استفاده می کنند تا یک سال احتمال دارد باردار شوند ولی من که نشدم (البته به شدت مراقبیم و حتی پیش آب را هم از سر آلت همسرم پاک می کنیم)و نگرانم شاید مشکلی باشد. در ضمن پریودی منظمی دارم هفت روزه هست و سیکل 28 روزه مدتی عفونت داشتم که با خوردن قرص رفع شد آزمایش پاپ اسمیر هم انجام دادم مشکلی نداشتم سنو هم گرفتم مشکلی نداشتم  بنده خیلی دوست دارم حامله شوم ولی همسرم به خاطر شرایط سربازیش می گوید باید صبر کنیم ولی من نگرانم اگر بیشتر از این جلوگیری کنیم احتمال حاملگی کم شود. آیا احتمالش هست که بارداری برای من احتمالش ضعیف باشد؟
    با تشکر

سلام
    دوست خوبم شرایط جسمی شما واسه بارداری عالیه اگر تصمیم به بچه دار شدن دارید تعلل نکنید...من از ذوستانم کسی را میشناختم که شرایطش مثل شما بود و فکر کرد چون شرایط جسمیش فعلا خوبه پس همیشه همینطور میمونه و تا پنج سال جلوگیری کرد و بعد از پنج سال که بچه میخواست به مشکل برخورد. بعد از اون سه سال فقط زیر نظر پزشک بود تا واسه حاملگی آماده بشه آخرش هم حاملگی پر از استرس و اضطرابی را پشت سر گذاشت....خودتون میبینید که نازایی چقدر زیاد شده اگر تصمیم دارید تا شرایطتتون نرمال هست اقدام کنید البته با مشورت پزشک.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 15 از 18
رفتن به صفحه :    ... 15   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید