شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 7 ...   

سوالات و راهنمایی در مورد آزمایش منی (اسپرم) یا اسپرموگرام

1. m1989 نوشته است:
    mosayeb6879 نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    mosayeb6879 نوشته است: این لینک رو امتحان کنید:

http://upload7.ir/imgs/2014-09/21414684558985797474.jpg

لطفا برام توضیح بدید که بعد از process برای تعداد اسپرها چه اتفاقی افتاده و چی نوشته؟

سلام

در این تستی که به صورت دستی مقادیر وارد شدن! فاکتورهای مهم باروری بعد از Process نرمال هستن و تنها مجموع کلاس A و B تحرک اسپرم‌ها اندکی کمتر از مقدار رفرنس WHO هست که جای نگرانی نداره
    اگه به ارولوژیست مراجعه کنید با درمان دارویی، نتایج بهتری رو شاهد خواهیم بود
    هر چند که با توجه به دستی بودن تست! توصیه‌ی من به تکرار اون هست دوست من
    در صورت تکرار تست
    حتما اون 3 روز عدم انزال قبل از جمع‌آوری نمونه رو رعایت کنید و
    حتی‌الامکان نمونه در خود آزمایشگاه جمع‌آوری بشه تا نتایج دقیق‌تری رو شاهد باشیم.

با تشکر از شما. البته آزمایش به صورت دستی نبوده چون از آزمایشگاه پرسیدم گفتن فرمت آزمایش رو برای پرینت نداشتن و قسمت های مهم آزمایش های اسپرم رو در اون فرم وارد می کنن.خود دکتر هم تاکید داشت حتما برم این آزمایشگاه چون دقیق تره !

سوال من اینه که این process دقیقا چیه و با توجه به پیشنهاد دکتر آزمایشگاه مبنی بر iui نظر شما چیه؟

آزمایش دقیقا بعد از 3.5 انجام شده و در خود آزمایشگاه هم جمع آوری شده.

با تشکر از شما

نقل قول:
    فرق آزمایش semen با process دقیقا در چیه و کدومشون دقیق تر هستن؟

سلام

به هر حال تستی که شما اینجا قرار دادید Manual (دستی) محسوب می‌شه و ترجیح من بر اینه که گزارش پرینت شده رو ببینم و دقیق‌تر برای شما بنویسم که آیا IUI انجام بشه یا نه
    لذا توصیه‌ای که چند خط بالاتر نوشتم رو مجددا توصیه می‌کنم!
    اما در مورد اون Processی که فرمودید باید بگم که
    معمولا در آنالیز منی پروسه‌ی Sperm Washing رو داریم که طی اون منی جمع‌آوری شده با محلول‌های مخصوص شسته می‌شه تا از پلاسمای منی، اسپرم‌های مرده و سلول‌های دیگه زدوده بشه و این پروسه معمولا به افزایش کیفیت فاکتورهای اسپرم‌ها کمک می‌کنه.
    جهت درک شهودی بهتر از این پروسه‌ای که توضیح دادم، تصویر زیر رو ببینید.

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

ممنون ازتون که اینقدر کامل و دقیق توضیح می دید. واقعیتش اینه که من خودم یه مقدار به این جواب دستی مشکوک شدم. دکتری که رفتم تاکید داشت حتما برم این آزمایشگاه و حتما آزمایش process باشه وقتی هم جواب رو براش بردم گفت که نه حتما باید iui بشی و نمیشه کاری کرد. آخرش گفت حالا که خیلی اصرار می کنی برات قرص می نویسم ولی فایده نداره و باید iui بشی و هزینش هم اینقدر میشه !!! به همین خاطر با خودم گفتم نکنه این دکتر با اون آزمایشگاه با هم ساخت و پاخت می کنن و مقادیر رو کمتر وارد می کنن. آخه مگه پرینت گرفتن یه آزمایش چقدر کار می بره؟ دکتر آزمایشگاه گفت ما با کامپیوتر انجام دادیم و دستی نیست اما فرمت پرینتش رو نداشتیم ! تا اونجا که من میدونم کاغذ a4 رو میذاری جلو پرینتر و نرم افزار و دستگاه خودشون چاپ می کنن.

بعد از این قضیه و پیشنهاد شما رفتم یه دکتر دیگه و برام آزمایش semen نوشت و دکتر گفت هیچ مشکلی نداری و همین الان هم میتونید باردار بشید...

اینم جواب آزمایشم که خیلی هم دقیقه و همه چیز رو نرمال زده. این آزمایش رو 2 هفته بعد از اون آزمایش اولی گرفتم

در ضمن من شهرستان هستم و فکر می کنم دکترها اینجا چندان با شرافت کار نمی کنن. چون واریکوسل خفیف درجه 1 دارم رفتم پیش یه اورولوژیست تا معاینه کرد گفت اوه اوه خیلی شدیده فردا بیا عملت کنم که من نرفتم !

2. mosayeb6879 نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    mosayeb6879 نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    mosayeb6879 نوشته است: این لینک رو امتحان کنید:

http://upload7.ir/imgs/2014-09/21414684558985797474.jpg

لطفا برام توضیح بدید که بعد از process برای تعداد اسپرها چه اتفاقی افتاده و چی نوشته؟

سلام

در این تستی که به صورت دستی مقادیر وارد شدن! فاکتورهای مهم باروری بعد از Process نرمال هستن و تنها مجموع کلاس A و B تحرک اسپرم‌ها اندکی کمتر از مقدار رفرنس WHO هست که جای نگرانی نداره
    اگه به ارولوژیست مراجعه کنید با درمان دارویی، نتایج بهتری رو شاهد خواهیم بود
    هر چند که با توجه به دستی بودن تست! توصیه‌ی من به تکرار اون هست دوست من
    در صورت تکرار تست
    حتما اون 3 روز عدم انزال قبل از جمع‌آوری نمونه رو رعایت کنید و
    حتی‌الامکان نمونه در خود آزمایشگاه جمع‌آوری بشه تا نتایج دقیق‌تری رو شاهد باشیم.

با تشکر از شما. البته آزمایش به صورت دستی نبوده چون از آزمایشگاه پرسیدم گفتن فرمت آزمایش رو برای پرینت نداشتن و قسمت های مهم آزمایش های اسپرم رو در اون فرم وارد می کنن.خود دکتر هم تاکید داشت حتما برم این آزمایشگاه چون دقیق تره !

سوال من اینه که این process دقیقا چیه و با توجه به پیشنهاد دکتر آزمایشگاه مبنی بر iui نظر شما چیه؟

آزمایش دقیقا بعد از 3.5 انجام شده و در خود آزمایشگاه هم جمع آوری شده.

با تشکر از شما

نقل قول:
    فرق آزمایش semen با process دقیقا در چیه و کدومشون دقیق تر هستن؟

سلام

به هر حال تستی که شما اینجا قرار دادید Manual (دستی) محسوب می‌شه و ترجیح من بر اینه که گزارش پرینت شده رو ببینم و دقیق‌تر برای شما بنویسم که آیا IUI انجام بشه یا نه
    لذا توصیه‌ای که چند خط بالاتر نوشتم رو مجددا توصیه می‌کنم!
    اما در مورد اون Processی که فرمودید باید بگم که
    معمولا در آنالیز منی پروسه‌ی Sperm Washing رو داریم که طی اون منی جمع‌آوری شده با محلول‌های مخصوص شسته می‌شه تا از پلاسمای منی، اسپرم‌های مرده و سلول‌های دیگه زدوده بشه و این پروسه معمولا به افزایش کیفیت فاکتورهای اسپرم‌ها کمک می‌کنه.
    جهت درک شهودی بهتر از این پروسه‌ای که توضیح دادم، تصویر زیر رو ببینید.

ممنون ازتون که اینقدر کامل و دقیق توضیح می دید. واقعیتش اینه که من خودم یه مقدار به این جواب دستی مشکوک شدم. دکتری که رفتم تاکید داشت حتما برم این آزمایشگاه و حتما آزمایش process باشه وقتی هم جواب رو براش بردم گفت که نه حتما باید iui بشی و نمیشه کاری کرد. آخرش گفت حالا که خیلی اصرار می کنی برات قرص می نویسم ولی فایده نداره و باید iui بشی و هزینش هم اینقدر میشه !!! به همین خاطر با خودم گفتم نکنه این دکتر با اون آزمایشگاه با هم ساخت و پاخت می کنن و مقادیر رو کمتر وارد می کنن. آخه مگه پرینت گرفتن یه آزمایش چقدر کار می بره؟ دکتر آزمایشگاه گفت ما با کامپیوتر انجام دادیم و دستی نیست اما فرمت پرینتش رو نداشتیم ! تا اونجا که من میدونم کاغذ a4 رو میذاری جلو پرینتر و نرم افزار و دستگاه خودشون چاپ می کنن.

بعد از این قضیه و پیشنهاد شما رفتم یه دکتر دیگه و برام آزمایش semen نوشت و دکتر گفت هیچ مشکلی نداری و همین الان هم میتونید باردار بشید...

اینم جواب آزمایشم که خیلی هم دقیقه و همه چیز رو نرمال زده. این آزمایش رو 2 هفته بعد از اون آزمایش اولی گرفتم

http://upload7.ir/imgs/2014-10/59901342995944166274.jpg

http://upload7.ir/imgs/2014-10/42795151385929142432.jpg

در ضمن من شهرستان هستم و فکر می کنم دکترها اینجا چندان با شرافت کار نمی کنن. چون واریکوسل خفیف درجه 1 دارم رفتم پیش یه اورولوژیست تا معاینه کرد گفت اوه اوه خیلی شدیده فردا بیا عملت کنم که من نرفتم !

سلام

این اسپرموگرام جدید نرماله دوست من
    و اسپرم‌های شما در شرایط ایده‌آل قرار دارن بنابراین مشکلی برای بارداری به صورت طبیعی از طرف شما وجود نداره
    توصیه می‌کنم
    تایم تخمک‌گذاری همسرتون رو محاسبه کنید و در این ایام به صورت روز در میان نزدیکی داشته باشید تا اسپرم‌ها در همین شرایط ایده‌آل قرار داشته باشن
    در ضمن، همسرتون اسید فولیک رو سه ماه قبل از بارداری استارت بزنن.

منتظر خبرهای خوب شما هستم ...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. به نظر شما طبیعیه که تفاوت 2 تا آزمایش اینقدر زیاد باشه؟

عقل هم حکم می کنه به آزمایش کامپیوتری اعتماد کنم تا دست نویس !

4. saeed_sh1984 نوشته است:
    saeed_sh1984 نوشته است: باتشکر فراوان از راهنمایی شما
    اطلاعات اصلی را برای شما ارسال میکنم که امیدورام بتوانید من را راهنمایی کنید
    من سی ساله هستم
    sample/accession:5
    samplae type:fresh
    liquefaction:normal
    appearance:normal
    volume:2ml
    viscosity:normal
    ph:8
    wbc conc. :  <=1
    sperm conc :63.9m/ml
    motility:2.8%
    rapid prog(a):0%
    slow prg(b):0%
    non-prog(c):2.8%
    immotility(d):97.2
    morph % normal forms : no available
    morphology should be run manually when the automated "morph : normal forms " is below the normal range
    msc : 1.8m/ml
    pmsc(a) : 0m/ml
    pmsc(b):0m/ml
    fsc : no available
    velocity : <1 mic/s
    smi : 0
    all aperm :128.8 m/ejac
    motile sperm ( a+b+c) : 3.6m/ejac
    prog motiile sperm(a+b) : 0m/ejac
    functional sperm : no available
    agglutination : -علامت - گذاشته اند
    aggergation : علامت - گذاشته اند
    round cells : no available
    rbc: no available
    viability : 43%
    در قسمت manual morphology نوشته است
    normal forms:10%
    head defects:72%
    neck/midpiece:4%
    tial :12%
    cytoplasmic dropiets:0%
    pinheads:2%
    در قسمت biochemistry نوشته است
    a - glucosidase : no available
    fructose : 25 mmol/l
    zinc: no available
    در قسمت postvasectomy test result نوشته است:
    motile sperm : no available
    immotile sperm : no available
    total sperm : no available
    motile sperm /vol : no available
    immot . sperm /vol : no available
    total sperm/vol : no available

خواهشا نظرتون را برایم ارسال کنید ... بنده خیلی نگران هستم

من دیشب دکتد ارولوژی رفتم که گفت آزمایش رو قبول نداره !!! گفت مجدد باید آزمایش بدم !! احتمالا امروز دوباره برم آزمایش!

فقط یک سوال دارم زود انزلالی میتونه باعث مشکل من بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من چند روز بعدش این ازمایش رو یگجای دیگر یعنی جایی که دکتر معرفی کرد و من هم اونجا رفتم که زیر نظر رویان بود وآزمایش جدید بعد از 6 روز مصرف قرص ول من هستش که البته تفاوت های زیادی با آزمایش قبلی داشت
    wol:1ml
    ph:7.9
    count,mil/ml:14.147
    rapid (a):0
    class b :21.4
    class c:22.1
    class d:56.5
    total count:14.147
    wbc:0.1
    rbc:2-3
    viability:0
    normal morphology:1%

خواهشا جواب آزمایش منو بفرمایید

5. hamid162

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام اقای دکتر قبلا هم جواب ازمایشاتم را برای شما ارسال کردم همان طور که گفته بودم به دلیل وضعیت اسپرم های من برای بچه دار شدن روش های لقاح مصنوعی را توصیه کرده بودندو ما هم برای درمان به یک کلینیک ناباروری رفتیم و توسط یک اورولوژیست 8 تا امپول hcg هر هفته 1 عدد تجویز شد و بعد از تزریق  جواب نه تنها بهتر نشد بلکه بدتر هم شده بود یعنی volum =2ml  
    ph = 7.3    sperm concentration =2*10sperm/ml  normal =5% abnormal=95%
    slow progtession = 5% non progression motility =5% immotile 90%
    با این شرایط روش ای وی اف را پیشنهاد کردند ولی ما نخواستیم عجولانه تصمیم بگیریم و چند ماهی صبر کردیم دیروز که دوباره ازمایش دادم جواب خیلی بد بود یعنی volume =2ml ph=7.3
    >sperm concentration =1*10sperm/ml normal =5
    <abnormal = 95

rapid و slowو non progressionmotility =0
    immotile = 100%
    نمونه در ازمایشگاه و بعد از 3 روز از نزدیکی گرفته شده
    حالا با این وضع ایا ivf جواب میده ؟
    برای درمان میخوام برم تهران ولی کلینیک یا دکتری که بتونه برام جواب قطعی بده را نمیشناسم و از شما کمک میخوام شدیدا نگران هستیم و این که چی میشه بچه دار میشیم یا نه ؟ لطفا کمک کنید

6. سلام خسته نباشید
    viscosity:low
    باعث ناباروری میشه؟

7. سلام  بنده یه آزمایش اسپرم انجام دادم که برخی از آیتم هایی که توی سایت خوندم رو نداشت ولی باز نتیجه رو مینویسم و ممنون میشم نظرتون رو بدین البته از نظر درصد تحرک مشکل دارم به نظرتون از واریکوسل میتونه باشه؟
    volume 3 ml
    color milky
    liquifaction  30 min
    viscosity  normal
    ph 8
    sperm count  142 million
    abnormal forms  10-15 darsad
    motility 20%-30%
    w.b.c  1-2
    rbc  1-2
    ep.cell 1-2

spermatocyst and sperm aggregation were seen

8. mosayeb6879 نوشته است: به نظر شما طبیعیه که تفاوت 2 تا آزمایش اینقدر زیاد باشه؟

عقل هم حکم می کنه به آزمایش کامپیوتری اعتماد کنم تا دست نویس !

سلام

به هر حال فاکتورهای مهم باروری اسپرم‌ قرار نیست روی یه عدد خاصی فیکس باشن
    همچنین اگه شرایط متغیر شما مانند قرار گرفتن در محیط گرم، استرس و ...؛
    زمان و نحوه‌ی جمع‌آوری نمونه؛
    متد بکارگیری در آنالیز نمونه؛
    خطای نسبی دستگاه اندازه‌گیری؛
    و ...
    رو هم به این مجموعه اضافه کنیم
    دلایل اختلاف دو گزارش، تکمیل خواهد شد.

9. saeed_sh1984 نوشته است:
    saeed_sh1984 نوشته است:
    saeed_sh1984 نوشته است: باتشکر فراوان از راهنمایی شما
    اطلاعات اصلی را برای شما ارسال میکنم که امیدورام بتوانید من را راهنمایی کنید
    من سی ساله هستم
    sample/accession:5
    samplae type:fresh
    liquefaction:normal
    appearance:normal
    volume:2ml
    viscosity:normal
    ph:8
    wbc conc. :  <=1
    sperm conc :63.9m/ml
    motility:2.8%
    rapid prog(a):0%
    slow prg(b):0%
    non-prog(c):2.8%
    immotility(d):97.2
    morph % normal forms : no available
    morphology should be run manually when the automated "morph : normal forms " is below the normal range
    msc : 1.8m/ml
    pmsc(a) : 0m/ml
    pmsc(b):0m/ml
    fsc : no available
    velocity : <1 mic/s
    smi : 0
    all aperm :128.8 m/ejac
    motile sperm ( a+b+c) : 3.6m/ejac
    prog motiile sperm(a+b) : 0m/ejac
    functional sperm : no available
    agglutination : -علامت - گذاشته اند
    aggergation : علامت - گذاشته اند
    round cells : no available
    rbc: no available
    viability : 43%
    در قسمت manual morphology نوشته است
    normal forms:10%
    head defects:72%
    neck/midpiece:4%
    tial :12%
    cytoplasmic dropiets:0%
    pinheads:2%
    در قسمت biochemistry نوشته است
    a - glucosidase : no available
    fructose : 25 mmol/l
    zinc: no available
    در قسمت postvasectomy test result نوشته است:
    motile sperm : no available
    immotile sperm : no available
    total sperm : no available
    motile sperm /vol : no available
    immot . sperm /vol : no available
    total sperm/vol : no available

خواهشا نظرتون را برایم ارسال کنید ... بنده خیلی نگران هستم

من دیشب دکتد ارولوژی رفتم که گفت آزمایش رو قبول نداره !!! گفت مجدد باید آزمایش بدم !! احتمالا امروز دوباره برم آزمایش!

فقط یک سوال دارم زود انزلالی میتونه باعث مشکل من بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من چند روز بعدش این ازمایش رو یگجای دیگر یعنی جایی که دکتر معرفی کرد و من هم اونجا رفتم که زیر نظر رویان بود وآزمایش جدید بعد از 6 روز مصرف قرص ول من هستش که البته تفاوت های زیادی با آزمایش قبلی داشت
    wol:1ml
    ph:7.9
    count,mil/ml:14.147
    rapid (a):0
    class b :21.4
    class c:22.1
    class d:56.5
    total count:14.147
    wbc:0.1
    rbc:2-3
    viability:0
    normal morphology:1%

خواهشا جواب آزمایش منو بفرمایید

سلام

این اسپرموگرام نرمال نیست دوست من
    هر سه فاکتور مهم باروری یعنی تعداد، تحرک و شکل اسپرم‌ها دچار اختلال هستن بخصوص شکل اسپرم‌ها که دارای وضعیت بحرانی هستش!
    برای درمان به ارولوژیست مراجعه کنید.

10. hamid162 نوشته است: سلام اقای دکتر قبلا هم جواب ازمایشاتم را برای شما ارسال کردم همان طور که گفته بودم به دلیل وضعیت اسپرم های من برای بچه دار شدن روش های لقاح مصنوعی را توصیه کرده بودندو ما هم برای درمان به یک کلینیک ناباروری رفتیم و توسط یک اورولوژیست 8 تا امپول hcg هر هفته 1 عدد تجویز شد و بعد از تزریق  جواب نه تنها بهتر نشد بلکه بدتر هم شده بود یعنی volum =2ml  
    ph = 7.3    sperm concentration =2*10sperm/ml  normal =5% abnormal=95%
    slow progtession = 5% non progression motility =5% immotile 90%
    با این شرایط روش ای وی اف را پیشنهاد کردند ولی ما نخواستیم عجولانه تصمیم بگیریم و چند ماهی صبر کردیم دیروز که دوباره ازمایش دادم جواب خیلی بد بود یعنی volume =2ml ph=7.3
    >sperm concentration =1*10sperm/ml normal =5
    <abnormal = 95

rapid و slowو non progressionmotility =0
    immotile = 100%
    نمونه در ازمایشگاه و بعد از 3 روز از نزدیکی گرفته شده
    حالا با این وضع ایا ivf جواب میده ؟
    برای درمان میخوام برم تهران ولی کلینیک یا دکتری که بتونه برام جواب قطعی بده را نمیشناسم و از شما کمک میخوام شدیدا نگران هستیم و این که چی میشه بچه دار میشیم یا نه ؟ لطفا کمک کنید

سلام

خب همونطور که خودتون نوشتید نتایج آنالیز منی شما نرمال نیست
    اما ببینید دوست من
    برای IVF یه دونه اسپرم سالم هم از شما گرفته بشه برای باروری تخمک همسرتون کافی هستش (فرای موفقیت‌آمیز بودن یا نبودن این روش)
    شما می‌تونید به مرکز ناباروری ابن سینا مراجعه کنید تا ارزیابی لازم در مورد شما صورت بگیره فرضا ممکنه میکرو انجکشن برای شما در نظر گرفته بشه که درصد موفقیت بالاتری رو داره.
    یه کیس خیلی بحرانی‌تر از شما رو در تالارمون داشتیم که من معمولا به افرادی مثل شما اونو لینک می‌دم
    لذا توصیه می‌کنم اینجا رو بخونید و هیچ‌وقت امیدتون رو از دست ندید، هیچ‌وقت ...

11. hamid162

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام و تشکر از اینکه جواب دادین
    البته شرایط من قبل از عمل واریکوسل خیلی بهتر بود یعنی 19 میلیون اسپرم و نرمال 100 درصد و متحرک 56 درصد بود بعد از عمل نه تنها بهتر نشدم بلکه شرایط روز به روز بدتر هم شد ایا امکان داره عمل درست انجام نشده باشه و یه درد عجیبی که از بیضه هام  میگیره و تاکلیه هام ادامه داره همیشه هست نمیدونم این درد چیه و به هر دکتری میگم جوابی نمیده
    برای این شرایط هم هنوز امیدمون به خداست و با این که دیگه دکتر هم دارو هامو قطع کرده ولی بازم ویتامین و داروهای گیاهی رو استفاده میکنم
    من میخوام قبل از بحث باروری یه دکتر خوب اورولوژیست که بتونه این درد بیضه را بگه چی هست و دلیل افت تعداد اسپرم بعد از عمل چی هست را برام بگه برام معرفی بکنید ممنون میشم

12. sadafk20 نوشته است: سلام خسته نباشید
    viscosity:low
    باعث ناباروری میشه؟

سلام

پاسخ شما منفی هست دوست من
    ویسکوزیته‌ی بالا (High) هستش که ممکنه با ایجاد اختلال در موتیلیتی اسپرم‌ها، احتمال باروری رو کاهش بده.

13. mohsenazzanjan نوشته است: سلام  بنده یه آزمایش اسپرم انجام دادم که برخی از آیتم هایی که توی سایت خوندم رو نداشت ولی باز نتیجه رو مینویسم و ممنون میشم نظرتون رو بدین البته از نظر درصد تحرک مشکل دارم به نظرتون از واریکوسل میتونه باشه؟
    volume 3 ml
    color milky
    liquifaction  30 min
    viscosity  normal
    ph 8
    sperm count  142 million
    abnormal forms  10-15 darsad
    motility 20%-30%
    w.b.c  1-2
    rbc  1-2
    ep.cell 1-2

spermatocyst and sperm aggregation were seen

سلام

در این آنالیز منی،
    تعداد و موفولوژی اسپرم‌ نرماله اما تحرک اون‌ نرمال نیست
    با تجویز دارو مشکل شما مرتفع می‌شه دوست من؛ به ارولوژیست مراجعه کنید.

14. hamid162 نوشته است: با سلام و تشکر از اینکه جواب دادین
    البته شرایط من قبل از عمل واریکوسل خیلی بهتر بود یعنی 19 میلیون اسپرم و نرمال 100 درصد و متحرک 56 درصد بود بعد از عمل نه تنها بهتر نشدم بلکه شرایط روز به روز بدتر هم شد ایا امکان داره عمل درست انجام نشده باشه و یه درد عجیبی که از بیضه هام  میگیره و تاکلیه هام ادامه داره همیشه هست نمیدونم این درد چیه و به هر دکتری میگم جوابی نمیده
    برای این شرایط هم هنوز امیدمون به خداست و با این که دیگه دکتر هم دارو هامو قطع کرده ولی بازم ویتامین و داروهای گیاهی رو استفاده میکنم
    من میخوام قبل از بحث باروری یه دکتر خوب اورولوژیست که بتونه این درد بیضه را بگه چی هست و دلیل افت تعداد اسپرم بعد از عمل چی هست را برام بگه برام معرفی بکنید ممنون میشم

سلام

در مورد تأثیر واریکسلکتومی بر قدرت باروری قبلا اینجا نوشتم که ممکنه اوضاع بدتر از قبل بشه
    احتمال دوم هم مربوط به عود واریکوسل شماست که باعث ایجاد درد در ناحیه‌ی بیضه شده
    پزشک خاصی رو در این تالار نمی‌شه معرفی کرد دوست من، به همون مرکزی که در چند خط بالاتر نوشتم مراجعه کنید، امیدوارم که نتیجه بگیرید.

15. سلام و خسته نباشید
    من واریکوسل در بیضه چپ دارم اما ج آزمایشاتم کاملا طبیعی هست بارها و بارها آزمایش دادم طبیعیست دکتر متخصص ارولوژم میگه عمل نیاز نداره اما شنیدم با ید حتما عمل انجام بشه
    آیا به نظر شما عمل نیازه
    خیلی ناراحتم لطفا کمکم کنید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 7 از 14
رفتن به صفحه :    ... 7 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید