شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 6 ...   

سوالات و راهنمایی در مورد روش مصرف قرص ضد بارداری

1. Ms_Nakisa نوشته است: واقعا ممنونم.من از امروز صبح به خونريزى افتادم(روز ٧ ام از قرص خوردن)اما مقدارش كم است.اين طبيعى هست؟ هنوزم تنگى نفس دارم،از عوارض قرص؟ و اينكه خونريزى مثل پريود چند روز طول ميكشه يا نه؟با توجه به اينكه من ١٨ مهر پريود بودم.

اره عزيزم طبىعى هست نگران نباش.البته ممکنه در روز اينده شديد بشه .عمومن مثل پرىود هست از سه تا هفت روز اما بيشتر ىا کمترشم نگرانى نداره بسته به سيستم بدن خودتون هست.بله از عوارض قرص و بيشتر استرسى هست که داشتيد .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام و خسته نباشید.من عقد هستم و یه سوال داشتم اینکه میگن تو هر دوره میشه یک بار از قرص اورژانس استفاده کرد من تو هر دوره یعنی هر یک ماه  تقریبا یک بار استفاده میکنم خوشبختانه تهوع ندارم و معمولا پریودهای منظمی دارم و بعد از قرص 7 روز بعد پریود میشم. ولی اینکه چرا اثرش از بین میره در صورت استفاده مکرر؟؟؟من حدودا 5و6 بار استفاده کردم تا به حال.  واقعا وسواس فکری دارم بیشتر در مورد پیشاب با وجود اینکه از کاندوم استفاده میکنیم.راستش خواهرم از قرصهای یاسمین استفاده کردن و باعث ورم بدن میشه.اگه میشه لطف کنید بگید چکار کنم بنظرتون؟Sad ممنون میشم از پاسختون

3. oormazdooroor نوشته است: سلام و خسته نباشید.من عقد هستم و یه سوال داشتم اینکه میگن تو هر دوره میشه یک بار از قرص اورژانس استفاده کرد من تو هر دوره یعنی هر یک ماه  تقریبا یک بار استفاده میکنم خوشبختانه تهوع ندارم و معمولا پریودهای منظمی دارم و بعد از قرص 7 روز بعد پریود میشم. ولی اینکه چرا اثرش از بین میره در صورت استفاده مکرر؟؟؟من حدودا 5و6 بار استفاده کردم تا به حال.  واقعا وسواس فکری دارم بیشتر در مورد پیشاب با وجود اینکه از کاندوم استفاده میکنیم.راستش خواهرم از قرصهای یاسمین استفاده کردن و باعث ورم بدن میشه.اگه میشه لطف کنید بگید چکار کنم بنظرتون؟Sad ممنون میشم از پاسختون

بهتره وسواستون رو بزارىد کنار .اىن قرصها چون به ىکباره دوز بالاىى از هورمونها را وارد بدن ميکنه و باعث بهم خوردن نظم هورمونى بدن ميشه بهتره مکرر استفاده نشه.
    در مورد اىنکه توصىه مئشه در ىک سيکل ىکبار بىشتر استفاده نشه برا اىنکه اثر قرص کم ميشه.وگرنه در صورت استفاده ىکبار در هر سيکل اثر گدار خواهد بود

4. سلام به همگی خیلی خوشحالم که با وجود اینکه یک ماه دارم سرچ میکنم در اوج نا امیدی شما رو پیدا کردم میخواستم بچرسم
    خوردن چه قرصی باعث تغییر هورمون میشه و در آزمایش نازایی نشون میده واسه دختر خانوم ها خیلی حیاطی هست لطفا جواب بدین
    مثلا بالا بودن پرولاکتین باعث میشه خولهش میکنم میخوام یه جوری که کسی نفهمه خودم رو نازا جلوه بدم تا از یه ازدواج اجباری جلوگیری کنم که همش هم بخاطر بارداری هستش
    تو را خدا

5. سلام توروخدا زود جواب بدین
    من 24مهر نزدیکی داشتم 25ام لک بینی پریودم شروع شد برای اطمینان خاطر 27ام قرص ال دی اورژانسی مصرف کردم پریودم تا 7آبان ادامه داشت 23 ابان نزدیکی داشتم 24ام قرص ال دی اورژانسی مصرف کردم 3ساعت و نیم بعد از مصرف 4قرص دوم استفراغ کردم توروخدا بگید باید چیکار کنم دوباره قرص مصرف کنم؟

6. با سلام و خسته نباشید من 1
    سال و سه ماه پیش متوجه شدم که کیست آندومتریوز روی تخمدان چپم دارم در طول این مدت 4 ماه اول چون سایز کیست 3 سانتی متر بود قرص یاسمین خوردم و بعدش hdخوردم در نهایت لاپراتومی کزدم و کیست رو برداشتم و در زمان خوردن یاسمین و hdمشکلی در پریودی داشتم دوباره بعد عمل برای جلوگگیری از عود کیست قرص یاسمین می خورم دو ماه بعد عمل پریودم منظم بود ولی دو ماه اخیر چند روز آخر خوردن قرص لکه بینی دارم و با قطع قرص تا 5 روز لکه بینی دارم و سه روز خونریزی خیلی کم و دو روز بعد لکه بینی ومی خواستم بدونم این مسئله خطرناک و باید چی کار کنم آیا قرص بهتری هست که خارجی باشه ؟ممنون می شم راهماییم کنید باسپاس

7. f_a_6772

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    آیا اینکه مرد منی خودش رو کامل داخل واژن تخلیه کنه و زن بعدش از قرص اورژانس استفاده کنه برای زن ضرر داره یا از لحاظ بهداشتی مشکل داره؟  کلا مشکل خاصی ایجاد میشه اگر هر چهارپنج ماه یکبار این کار انجلم بشه؟

8. f_a_6772

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    آیا اینکه مرد منی خودش رو کامل داخل واژن تخلیه کنه و زن بعدش از قرص اورژانس استفاده کنه برای زن ضرر داره یا از لحاظ بهداشتی مشکل داره؟  کلا مشکل خاصی ایجاد میشه اگر هر چهارپنج ماه یکبار این کار انجلم بشه؟

9. f_a_6772 نوشته است: با سلام

با سلام. خیر مشکلی پیش نمیاد.

10. سلام.
    18 سالمه و پریود منظمی داشتم .اما ماه پیش (دی ماه) از روش اورژانسی 2 قرص اچ دی با نوبت 12 ساعت(به طور صحیح)استفاده کردم و 16 روز بعد از مصرف قرص پریود شدم .دو روز مانده به اتمام خونریزی رابطه مقعدی داشتم .و 25همین ماه(بهمن )رابطه مقعدی دیگر.حین رابطه دستم که آغشته به پیشاب بود( اما میدونم که خشک شده بود) و به آلتم زدم .(نامزدم قبل از رابطه ادرار کرده بود و قبلتر هم ارضایی نداشته)حالا روز 38 از سیکلم هست و فقط سینه هام حساس شدن .یکم نگرانم .دیر شدن پریود چه دلیلی داره ؟!... راهنماییم کنید .خیلی نگرانم.

======
    ویرایش شده توسط ناظر انجمن
    علت ویرایش: انتقال به تاپیک مرتبط
    -----------------

11. fatima82 نوشته است: سلام.
    18 سالمه و پریود منظمی داشتم .اما ماه پیش (دی ماه) از روش اورژانسی 2 قرص اچ دی با نوبت 12 ساعت(به طور صحیح)استفاده کردم و 16 روز بعد از مصرف قرص پریود شدم .دو روز مانده به اتمام خونریزی رابطه مقعدی داشتم .و 25همین ماه(بهمن )رابطه مقعدی دیگر.حین رابطه دستم که آغشته به پیشاب بود( اما میدونم که خشک شده بود) و به آلتم زدم .(نامزدم قبل از رابطه ادرار کرده بود و قبلتر هم ارضایی نداشته)حالا روز 38 از سیکلم هست و فقط سینه هام حساس شدن .یکم نگرانم .دیر شدن پریود چه دلیلی داره ؟!... راهنماییم کنید .خیلی نگرانم.

سلام دوست خوبم
    با توجه به نوع رابطه و پیشاب خشک شده احتمال حاملگی کاملا منتفی هست....دیرشدن پریود اول از عوارض قرصهای پیشگیری هست و دوم بخاطر استرس.
    هنوز فرصت برای پریود شدن دارید...نگران نباشید.

12. اگر قرص اووسیز دوبار در یک سیکل قاعدگی به فاصله یک روز استفاده شود، چند روز بعد از مصرف قرص اووسیز باید پریود اتفاق بیفتد؟ هنوز 7 روز از مصرف بار دوم قرص گذشته ولی هنوز پریود اتفاق نیفتاده است. آیا روش دیگری که تکمیل کننده قرص اووسیز باشد وجود دارد؟ (قرص یا آمپول که بعد از هفت روز قابل استفاده باشد)
    آیا احتمال بارداری وجود دارد؟

13. capitan_110 نوشته است: اگر قرص اووسیز دوبار در یک سیکل قاعدگی به فاصله یک روز استفاده شود، چند روز بعد از مصرف قرص اووسیز باید پریود اتفاق بیفتد؟ هنوز 7 روز از مصرف بار دوم قرص گذشته ولی هنوز پریود اتفاق نیفتاده است. آیا روش دیگری که تکمیل کننده قرص اووسیز باشد وجود دارد؟ (قرص یا آمپول که بعد از هفت روز قابل استفاده باشد)
    آیا احتمال بارداری وجود دارد؟

سلام دوست خوبم
    تا 10 روز الی 2 هفته بعد از استفاده از روش اورژانسی فرصت هست که شخص پریود بشه یا لکه بینی داشته باشه.
    بعد از 7 روز گذشته از نزدیکی، هیچ روش دیگری مفید نیست.
    اگر از روش اورژانسی بطور صحیح استفاده شده باشه جای نگرانی نیست و احتمال حاملگی منفی هست....اثربخشی این قرصها %99 هست.

14. سلام و خسته نباشید.

من روز 24 بهمن پ ری  شدم و در تاریخ 9 اسفند نزدیکی داشتم که حدود 1 ساعت الی 1.5 ساعت بعد از یک قرص لوونورژسترل 1.5 استفاده کردم. با توجه به اینکه من خونریزی ها و لکه بینی های واژینال با دلیل نامعلوم دارم، ممکن هست که دارو اثر نکنه؟ نیاز هست که دوباره همین قرص رو مصرف کنم؟ (اگر باید مصرف کنم فاصله زمانی اولین و دومین قرص از 12 ساعت بیشتر میشه، ایرادی نداره؟) ممنون از توجهتون

15. barbaraoo نوشته است:
    سلام و خسته نباشید.

من روز 24 بهمن پ ری  شدم و در تاریخ 9 اسفند نزدیکی داشتم که حدود 1 ساعت الی 1.5 ساعت بعد از یک قرص لوونورژسترل 1.5 استفاده کردم. با توجه به اینکه من خونریزی ها و لکه بینی های واژینال با دلیل نامعلوم دارم، ممکن هست که دارو اثر نکنه؟ نیاز هست که دوباره همین قرص رو مصرف کنم؟ (اگر باید مصرف کنم فاصله زمانی اولین و دومین قرص از 12 ساعت بیشتر میشه، ایرادی نداره؟) ممنون از توجهتون

سلام دوست خوبم
    اول اینکه هیچ خونریزی یا لکه بینی نامعلوم نیست...حتما و حتما بابت این موضوع به پزشک مراجعه کنید تا با انجام یه سونو علت تشخیص داده بشه.
    خیر.....تاثیر قرصهای ضدبارداری به لکه بینی ربطی نداره....در هر صورت تاثیر خود را خواهد داشت.
    در مورد روش اورژانسی و قرصهای مختلف آن مطالب مفصلی در بایگانی همین سایت وجود داره با جستجو میتونید به آنها دست یابید اما بطور خلاصه عرض کنم که در مورد قرص لوونورژسترل شما باید یکعدد از این قرص با همین دوز را همزمان تا نهایتا 72 ساعت بعد از رابطه حفاظت نشده مصرف کنید....مقدار بیشتر و فاصله 12 ساعتی برای دوز پایین تر آن هست.
    دیگه هیچ قرصی مصرف نکنید....چون تعادل هورمونها به هم میریزه.
    تا 10 روز الی دو هفته دیگه منتظر پریودی باشید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 6 از 23
رفتن به صفحه :    ... 6 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید