شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 13 ...   

سوالات و راهنمایی در مورد حاملگی موفق و افزایش شانس بارداری

1. در زمان اقدام به بارداری به جهت آماده شدن رحم برای بارداری پریود عقب و جلو می افتد. فکر نکنم مشکلی باشه

2. باعرض سلام و خسته نباشيد
    من الان يك ماهه از كورتازم ميكذره متاسفانه جنين تو هفته يازده رشدش متوقف شده بود و ختم حاملكي اعلام كرد دكترم من همزمان با حامله شدنم دو فيبروم كه در سطح خارجيه رحممه بوجود اومد و با رشد بجه الان يكي از فيبروما ٢سانته يكي ديكه كه در مجاورته تخمدانه راسته 5 و نيم سانته خيلي نكرانم ايا ممكنه اين فيبروما واسه باردا يه بعدي مشكل ايجاد كنه با توجه به اندازش يا لازمه قبل از اقدام به بارداريه بعدي جراحي كنم بيرونشون بيارم اكه جراحي كنم عوارضي مثله جسبندكي رحم ايجاد نميكنه اخه من هنوز بجه ايي ندارم خيلي نكرانم توروخدا جوابمو بديد

3. سلام..من حدود 4ماه بیش سقط داشتم بعد سقط میتفورمین وکتومفین استفاده کردم اما جواب نگرفتم الان چکار باید کنم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. سلام.ممنون به خاطر سایت خوبتون.من۲ساله ازدواج کردم .۶ماه اول جلوگیری طبیعی میکردیم اما بعدش که خواستیم بچه داربشیم نشد.الان رفتم زیرنظردکتر.این ماه از روز۵پریودیم لترزول خوردم.و روز۸ام هم رفتم سونوداخلی دادم که گفت تخمدانم ضعیفه.امروزبرام آمپول gonal زدن.فرداو پس فرداهم باید بزنم.باتوجه به اینکه LH 6.7و FSH5.2اگه آمپول بزنم بنظرتون این ماه باردارمیشم؟آمپول Gonal دقیقا چیکارمیکنه؟فقط تخمکها رارشدمیده؟

5. سلام من 30 سالمه یک دختر 7 ساله دارم نزدیک به 2 ساله که جلوگیری نمیکنم ولی باردار نشدم از یک سال پیش که دکتر رفتم فهمیدم که تنبلی تخمدان دارم و در اکثر سیکلهای قاعدگیم فولیکول آزاد ندارم بعد از آن داروهای کلومیفن و لتروزول مصرف کردم اندازه تخمک تا 18mm در روز چهاردهم قاعدگیم رسید ولی نشد. تا اینکه تقریبا 5 ماه پیش دکتر آمپولهای منوتروپین و hcg تجویز کرد باردار که نشدم ولی بعد از دوماه و نیم لکه بینی و خونریزی ام شروع شد و الان نزدیک به 50 روز شده که ادامه دارد حتی 10 روز پیش به توصیه پزشکم سه روز ناپروکسن خوردم  ولی فایده نداشت و هنوز لکه بینی دارم. آیا خطری برایم ندارد؟و برای بارداری سریعتر چه کارهای دیگری بکنم؟ در ضمن آزمایشهای کامل هم خودم و هم شوهرم دادیم و مشکل خاصی نداریم.

6. سلام
    من یکساله ازدواج کردم و دوره پریودی تقریبا منظمی دارم و بین 27 تا 30 روز متغیر هستشو هر ماه هم پریودی اتفاق می افته دو ماه پیش ، پیش متخصص زنان یه چک آپ کردم و سونو داخلی انجام دادم و روز 11سیکل دکتر گفت که یه فولیکول 13 mm در تخمدان چپ در حال رشد هستش و اینکه خدا رو شکر هیچ مشکل یا عفونتی هم ندارم . در این ماه روز 12 مهر پریودی شروع و تا 17 ام ادامه داشت و در روزهای 22 و 23 و 25 با همسرم رابطه کامل داشتم و راستش قصد بارداری دارم بنظر خودم روز 25 بایستی زمان تخمک گذاری بوده باشه ولی دیروز که 28 هست دردی زیر شکم قسمت تخمدان و در ناحیه کمر داشتم دردش زیاد نبود ولی کل روز ادامه داشت و تیر میکشید . خواستم بدونم ایا این درد مربوط به تخمک گذاری میشه با این توضیحاتی که بالا دادم یا اینکه امکان داره در اثر لانه گزینی باشه . اگه در اثر تخمک گذاری باشه نیاز هست دوباره با همسرم رابطه کامل داشته باشم. اگه مربوط به لانه گزینی باشه اگه بی بی چک انجام بدم چیزی نشون میده؟ ممنون میشم اگه زود جوابم رو بدین .

7. khanomi25 نوشته است: سلام
    من یکساله ازدواج کردم و دوره پریودی تقریبا منظمی دارم و بین 27 تا 30 روز متغیر هستشو هر ماه هم پریودی اتفاق می افته دو ماه پیش ، پیش متخصص زنان یه چک آپ کردم و سونو داخلی انجام دادم و روز 11سیکل دکتر گفت که یه فولیکول 13 mm در تخمدان چپ در حال رشد هستش و اینکه خدا رو شکر هیچ مشکل یا عفونتی هم ندارم . در این ماه روز 12 مهر پریودی شروع و تا 17 ام ادامه داشت و در روزهای 22 و 23 و 25 با همسرم رابطه کامل داشتم و راستش قصد بارداری دارم بنظر خودم روز 25 بایستی زمان تخمک گذاری بوده باشه ولی دیروز که 28 هست دردی زیر شکم قسمت تخمدان و در ناحیه کمر داشتم دردش زیاد نبود ولی کل روز ادامه داشت و تیر میکشید . خواستم بدونم ایا این درد مربوط به تخمک گذاری میشه با این توضیحاتی که بالا دادم یا اینکه امکان داره در اثر لانه گزینی باشه . اگه در اثر تخمک گذاری باشه نیاز هست دوباره با همسرم رابطه کامل داشته باشم. اگه مربوط به لانه گزینی باشه اگه بی بی چک انجام بدم چیزی نشون میده؟ ممنون میشم اگه زود جوابم رو بدین .

متاسفانه دردهای پریودی.تخمک گذاری. لقاح و بارداری تقریبن شبیه هم هستند و به سختی میشه تشخیص داد قضیه چی هست .رابطه شما رابطه ای بوده که احتمال بارداری زیاد داره .البته ممکنه درد تخمک گداری هم باشه چون طبق نظر اکثریت پزشکان در قاعدگیهای منظم تخمک گداری 14 روز قبل از موعد پریودی اتفاق میافته که برا شما میشه 28 مهر ماه به نظر من اگر قصد بارداری دارید رابطه را ادامه بدید .
    ولی تنها راه مطمن همون ازمایش خون هست .بی بی چک تنها 20 تا 25 روز بعد از رابطه یا حداقل یک هفته بعد از موعد پریود جواب مطمنی به شما خواهد داد.ارامش خودتون رو حفظ کنید و منتظر موعد پریود باشید و ان شاله اگه سر موعد پریود نشدید یه ازمایش خون بدید تا مشخص بشه .
    در زمان پریود ممکنه اگه لانه گزینی انجام بشه فقط لکه بینی خفیفی داشته باشید .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. باسلام وخسته نباشید.من ۵ماه اقدام به بارداری کردم ولی نتیجه داشته.ماه قبل سونوانجام دادم در روز۱۲پریودی فولیکول۱۷داشتم.ازروز۱۶پری دوفاستون مصرف کردم بمدت۱۰شب.آزمایش پرولاکتین۱۳بوده.اسمیرهم هیچ مشکلی نداشته.پریودی هم مرتبه و دورش۲۸روزس.هیچ سابقه خانوادگی کیست ونازای هم ندارم.بایدخاطرنشان کنم که ۴سال پیش متوجه شدم که نودل سرد درتیرویید دارم تحت درمان بودم که۴ماه پیش آزمایش دادم دکترم گفتن تیروییدنرماله.کمی بزرگ شده که روزی نصف‌قرص‌لووکسین تجویزکردن.میخواستم بدونم علت باردارنشدنم ممکنه مربوط به مشکل تیروییدم باشه؟آیافولیکول۱۷مشکلی نیست؟ممنون از وقتی که میزارین.

9. zahram25 نوشته است: باسلام وخسته نباشید.من ۵ماه اقدام به بارداری کردم ولی نتیجه داشته.ماه قبل سونوانجام دادم در روز۱۲پریودی فولیکول۱۷داشتم.ازروز۱۶پری دوفاستون مصرف کردم بمدت۱۰شب.آزمایش پرولاکتین۱۳بوده.اسمیرهم هیچ مشکلی نداشته.پریودی هم مرتبه و دورش۲۸روزس.هیچ سابقه خانوادگی کیست ونازای هم ندارم.بایدخاطرنشان کنم که ۴سال پیش متوجه شدم که نودل سرد درتیرویید دارم تحت درمان بودم که۴ماه پیش آزمایش دادم دکترم گفتن تیروییدنرماله.کمی بزرگ شده که روزی نصف‌قرص‌لووکسین تجویزکردن.میخواستم بدونم علت باردارنشدنم ممکنه مربوط به مشکل تیروییدم باشه؟آیافولیکول۱۷مشکلی نیست؟ممنون از وقتی که میزارین.

سلام عزیزم اول اینکه خانمها به محض اقدام برای بارداری
    به احتمال 30 درصد در همان چرخه قاعدگی اول باردار می شوند (حدود یک ماه)
    به احتمال 59 درصد با گذشت مدت سه چرخه قاعدگی باردار می شوند (حدود سه ماه)
    به احتمال 80 درصد بعد از گذشت شش چرخه قاعدگی باردار می شوند (حدود شش ماه)
    به احتمال 85 درصد بعد از گذشت دوازده چرخه قاعدگی باردار می شوند (حدود یک سال)
    به احتمال 91 درصد بعد از مدت سی و شش چرخه قاعدگی موفق به بارداری می گردند (حدود سه سال)
    به احتمال 93 تا 95 درصد در کمتر از گذشت چهل و هشت چرخه قاعدگی باردار می شوند (در حدود چهار سال

دوم در خصوص اندازه تخمک
    اندازه فوليكول (تخمك) مناسب بنظر پزشكان مختلف متفاوت است اما اكثر پزشكان در صورتيكه بيمار دارو مصرف نكرده يا تنها كلوميفن مصرف كرده باشد 20 تا 24 ميلي متر در نظر مي گيرند و اگر FSH به تنهائي مصرف كرده باشد 17 يا 18 ميلي متر و اگر FSH+LH استفاده كرده باشد 16 يا 17 ميلي متر را اندازه فوليكول بالغ در نظر مي گيرند. البته اين امكان دارد كه فوليكولهاي تا حد 14 تا 15 ميلي متر نيز حاوي تخمك طبيعي نيز باشند
    پس مشکلی ندارید در این مورد

در مورد تیرویید اطلاعات تخصصی ندارم اما در اطراف کسانی را دیدم که کم کاری یا پرکاری تیرویید داشتند اما چند تا بچه ناز و خوشکلم دارند

به نظرم نگران نباش

10. سلام من 29 ساله هستم و یه پسر 2.5 دارم و این ماه برای بارداری دوم اقدام کردم با اینکه پریود منظم دارم ولی این ماه پریود نشدم 3 روز بعد از تاخیر بی بی چک منفی بود و توی آز عدد بتا 0.7 بود توی هفته گذشته ترشحات رقیقی داشتم و سینه و زیر دلمم تیر میکشه خیلی نگرانم یعنی ممکن با این عدد باردار باشم یا اینکه تو پریودم اختلال ایجاد شده؟ لطفا جوابمو بدین مرسی

11. TABA121 نوشته است: سلام من 29 ساله هستم و یه پسر 2.5 دارم و این ماه برای بارداری دوم اقدام کردم با اینکه پریود منظم دارم ولی این ماه پریود نشدم 3 روز بعد از تاخیر بی بی چک منفی بود و توی آز عدد بتا 0.7 بود توی هفته گذشته ترشحات رقیقی داشتم و سینه و زیر دلمم تیر میکشه خیلی نگرانم یعنی ممکن با این عدد باردار باشم یا اینکه تو پریودم اختلال ایجاد شده؟ لطفا جوابمو بدین مرسی

این یعنی عدم بارداری .صبر کنید و هفته اینده اگر پریود نشدید دوباره از بدید.اختلال در پریود وقتی اقدام برای بارداری میکنید تا حدی طبیعی است نگران نباشید.

12. sena606

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام خواهر من 19 ساله هست یک سال پیش کیست بزرگی داشته که با تخمدان سمت چپش براش بیرون اوردن حالا ازدواج کرده وتصمیم به حامله شدن داره پریودش منظمه ولی یک ماه درمیان درد خیلی شدیدی داره که حتما باید بره دکتر.زمان تخمکگذاریش رو چجوری حساب کنیم ؟دلیل درداش چیه ؟

13. sena606 نوشته است: سلام خواهر من 19 ساله هست یک سال پیش کیست بزرگی داشته که با تخمدان سمت چپش براش بیرون اوردن حالا ازدواج کرده وتصمیم به حامله شدن داره پریودش منظمه ولی یک ماه درمیان درد خیلی شدیدی داره که حتما باید بره دکتر.زمان تخمکگذاریش رو چجوری حساب کنیم ؟دلیل درداش چیه ؟

روش محاسبه زمان تخمک گداری فرقی نداره همون  14 روز پیش از اولین روز پریود حالا سه روز اینور و سه روز اونور
    اما برا دردش بهتره با متخصص مشورت کنه چون نمیشه قطعن گفت

14. سلام
    من 2 ماه که نامزد کردم و همسرم یک بار پیش ابش رو روی آلت تناسلیم مالیده بعد از اون من بخاطر درد در ناحیه شکم به دکتر مراجعه کردم و ایشون تشخیص کیست داد و من قرص مصرف ( ضد بارداری )میکردم و هنوزم میکنم تا اینکه چند روز پیش با همسرم رابطه از مقعد داشتیم و اون آب منی رو داخل مقعدم ریخت الان 2 روزه من درد در ناحیه وسط شکم و سمت چپ زیر قفسه سینه ام احساس میکنم در ضمن من باکره هستم
    بی بی چک گرفتیم جواب منفی بود آیا من حامله ام ؟
    امکان داره حاملگی خارج رحمی باشه ؟
    علت این دردها چیه ؟

15. sena606

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام خواهرمن 19 ساله است یک سال قبل کیست بزرگی داشت که با تخمدان سمت راستش بیرون اورده شده حالا ازدواج کرده وبه توصیه پزشک قصت بارداری داره پریود منظمی داره ولی یک ماه در میان موقع پریود درد شدیدی داره علت درداش چیه؟زمان تخمک گذاری رو چه جوری حساب کنیم؟ با تشکر از زحمات شما

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 13 از 18
رفتن به صفحه :    ... 13 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید