شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

لکه‌بینی در ایام تخمک‌گذاری

1. با سلام
    خواهش مي کنم کمکم کنيد من 3 ماهه بعد از تخمک گذاريم يا 10 الي 14 روز قبل از زمان پريود لک ميبينم و به رنگ قهواي تيره يا مثل زنگ آهن و پرنگ تر و حتي بعضي وقتها يه لخته هاي کوچيک يا يه رگهايي مثل رگ خوني ولي به رنگ قهواي دارم و حتي يکي دو بارشم خون ميشه ولي وقتي که شسته ميشه و خشک ميشه باز به همان لک قهواي پرنگ بر ميگرده تا زمان پريود بشم
    من از ترس اينکه يه چيزي باشه نرفتم دکتر و هي ميگم حالا حوب ميشه و  اين سري خوب ميشه

======
    ویرایش شده توسط ناظر انجمن
    علت ویرایش: استفاده از عنوان نامناسب
    -----------------

2. Zohre78 نوشته است: با سلام
    خواهش مي کنم کمکم کنيد من 3 ماهه بعد از تخمک گذاريم يا 10 الي 14 روز قبل از زمان پريود لک ميبينم و به رنگ قهواي تيره يا مثل زنگ آهن و پرنگ تر و حتي بعضي وقتها يه لخته هاي کوچيک يا يه رگهايي مثل رگ خوني ولي به رنگ قهواي دارم و حتي يکي دو بارشم خون ميشه ولي وقتي که شسته ميشه و خشک ميشه باز به همان لک قهواي پرنگ بر ميگرده تا زمان پريود بشم
    من از ترس اينکه يه چيزي باشه نرفتم دکتر و هي ميگم حالا حوب ميشه و  اين سري خوب ميشه

======
    ویرایش شده توسط ناظر انجمن
    علت ویرایش: استفاده از عنوان نامناسب
    -----------------

سلام

به طور کلی در اواسط سیکل ماهانه تخمک‌گذاری رخ می‌ده و لکه‌بینی در این ایام امری طبیعی محسوب می‌شه
    اما اینکه می‌فرمایید رگ خونی و ... این دیگه زیاد طبیعی نیست و
    من توصیه می‌کنم به متخصص زنان مراجعه کنید تا از نظر هورمونی، کیست تخمدان و سایر علل دیگر بررسی بشید.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  3. سلام ممنون از زحماتتون من پریودم 30_35روزه است ودرد شدید واستفراغ دارم درروز اول ولی باخوردن ایبوبروفن خوب میشم اما این ماه 3روزست که لک صورتی میبینم وموقع دسشویی ازم یه قطره خون قهوه ای رنگ میاد باتوجه به اینکه تایم پریودی است چرا اینجوری میشم؟

4. Ms_shaparak نوشته است: سلام ممنون از زحماتتون من پریودم 30_35روزه است ودرد شدید واستفراغ دارم درروز اول ولی باخوردن ایبوبروفن خوب میشم اما این ماه 3روزست که لک صورتی میبینم وموقع دسشویی ازم یه قطره خون قهوه ای رنگ میاد باتوجه به اینکه تایم پریودی است چرا اینجوری میشم؟

با سلام.
    آیا شما در این ماه اقدامی برای بارداری داشتید ؟؟؟ در صورت تایید این موضوع امکان بارداری هست !!

5. یه همچین سوالی رو پرسیدم ولی فکر میکنم تو تاپیک اشتباهی
    از این بابت عذر میخوام اینجا بازم مطرحش میکنم امیدوارم به جواب برسم

من چند وقت پیش سوالی مطرح کردم که با راهنمایی دوستان از استرسمون کمتر شد و خدارو شکر پریودی نامزدم اتفاق افتاد از 24 شهریور تا همین دوشنبه هفته قبل یعنی 31 شهریور هم تموم شد

بعد از رابطه ای که ما مشکوک شدیم (کامنت من در تاپیک احتمال بارداری هست) به بارداری , همسرم 24 شهریور عادت ماهانه اش شروع شد و تا 31 شهریور هم ادامه داشت و خیال ما از شک به بارداری برطرف شد
    ولی در تاریخ های 1 2 3 4 مهر ماه یعنی سه شنبه شب وچهارشنبه شب تا پنج شنبه ظهر و همچنین پنج شنبه شب تا صبح روز جمعه همسرم دچار حالتی مثل لکه بینی شده (بیشتر از دوسه قطره) و به رنگ قهوه ای و سیاه و مثل اب رقیق شده , پنج شنبه شب هم به رنگ کاملا سیاه این اتفاق براش افتاده طبق گفته خودش هیچ علامت دیگه ای هم نداره جز مقداری سفتی سینه ها که احتمالا از عوارض مصرف ضدبارداریه

البته قبل از اتمام عادت ماهانه اش یکی دو روز قبلش شنبه یا یکشنبه یادش رفته قرص رو به موقع بخوره و فردا صب ساعت 5 خورده

حالا خواستم ببینم این مورد به چی مربوطه ؟ یعنی دیدن لکه های قهوه ای بسیار تیره و حتی سیاه و البته مثل اب رقیق که شروعش یک روز بعد از اتمام عادت ماهانه بوده و سه چهار روز هم در حد گاهی و به صورت چند قطره مشاهده شده و اخرین بار هم جمعه شب اتفاق افتاده و تا الان دیگه خبری نیست هیچ علامت و نشانه بدی هم نداشته و نداره

این مورد میتونه مربوط به لانه گزینی باشه؟ یا خون های بجا مونده از دوره ماهانه ؟ ایشون سابقه کیست هم داشته قبلا

همونطور که گفتم ما رابطه مشکوکمون (که بابتش سوال هم پرسیدم دوستان راهنمایی کردن) منجر شد به اتفاق افتادن عادت ماهانه و اونطوری که دوستان راهنمایی کردن بعد از یک رابطه مشکوک اگر عادت ماهانه رخ بده به طور قطع احتمال بارداری منتفی ست و ماهم خیالمون راحت شد

حالا علت این لکه بینی رو میخواستم ببینم به نظر دوستان عزیز طبیعیه غیرطبیعیه مربوط به کیست میشه تغییرات هورمونیه یا باز ما فاز استرس بارداری بگیریم!

ممنون از پاسختون (من امکان حذف سوالمو تو تاپیک احتمال بارداری نمیتونم حذف کنم مدیران یا کاربرانی که این امکان رو دارن زحمتش رو بکشن و اشتباه منو تصحیح کنن)

6. با سلام
    من 22 سالمه و مجردم از وقتي يادم مياد هيچ موقه پريودام منظم نبوده سه ماهي يه بار دو ماهي يه بار
    پيش دكترم رفتم اما جز قرص ال دي چيزي تجويز نكردن منم اصلا قرص بهم نميسازه به طوري كه بعد از مصرف لخته ميبينم خيلي زياد كه اصلا وحشتناك بزرگه لخته ها با درد خيلي خيلي زياد
    يه مدتيه حدود بيس روز قبل از پريود لكه بيني دارم ده روزم پريودم بعدشم بعضي موقا تا يه هفته لكه بيني دارم خيلي نگرانم لطفا راهنماييم كنيد ميترسم تو آينده واسه بچه دار شدن مشكل پيدا كنم  آيا اگه تنبلي تخمدان باشه مشكلم واسه بچهدار شدن مشكل ايجاد ميشه ؟

7. نه خیر آقای دکتر من مجردم و 23سالمه درحال حاضرم بعداز 3روز لک بینی درروز 4کمی ازم خون اومده ولی خیلی کمه نسبت به پریودای طبیعی قبلیم انگار روز 5پریودیه درقورتی که اصلا تواین 3روز جز لک چیزی نبوده

8. Ms_shaparak نوشته است: نه خیر آقای دکتر من مجردم و 23سالمه درحال حاضرم بعداز 3روز لک بینی درروز 4کمی ازم خون اومده ولی خیلی کمه نسبت به پریودای طبیعی قبلیم انگار روز 5پریودیه درقورتی که اصلا تواین 3روز جز لک چیزی نبوده

باسلام. در این صورت باید بگم گاهی وقتها به دلیل تغییر شرایط آب و هوایی (تغییر فصل)، یا مصرف دارو با حتی رژیم خاص غذایی ، داشتن استرس، رفتن به سفر و ...
    زمان و میزان پریود تا حدی دستخوش تغییرات میشه. اگر موضوع در ماههای آینده تکرار نشد جای نگرانی نیست اما در صورت تکرار و یا مشاهده نشانه های دیگه ای میتونید جهت معاینه و بررسی بیشتر به پزشک مراجعه کنید.

9. سلام خسته نباشید
    29 شهریور پریود شدم تا 3 روز اول لک قهوه ای داشتم بعد از اون شدید شد مثل دوره های قبل.تقریبا چن روزه که پریودم تموم شده ولی زیر دلم درد میکنه علتش ممکنه کیست باشه؟

10. با سلام . امیدوارم جای مناسبی این پستو گذاشته باشم . 3-4 روزه که ترشحات بودار و  قهوه ای تیره رنگی دارم که خیلی نگرانم کرده . نزدیک زمان پریودم نیست و از اخرین رابطم زمان زیادی میگذره . ممنون میشم اگه راهنماییم کنید .

11. nazanin94 نوشته است: با سلام . امیدوارم جای مناسبی این پستو گذاشته باشم . 3-4 روزه که ترشحات بودار و  قهوه ای تیره رنگی دارم که خیلی نگرانم کرده . نزدیک زمان پریودم نیست و از اخرین رابطم زمان زیادی میگذره . ممنون میشم اگه راهنماییم کنید .

احتمال عفونت در شما وجود داره
    بهتره برای بررسی و معاینه به متخصص مراجعه کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید