شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بالاخره زمان دقیق تخمک گذاری چه وقتیه و چند وقت زنده است؟

1. s_silent

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال

ابزار آنلاین:
    با استفاده از محاسبه گر آنلاین زمان تخمک گذاری می توانید محدوده زمان تخمک گذاری خودتان را تعیین کنید.
    برای استفاده از این ابزار اینجا کلیک کنید.

سلام خدمت همه اساتید سایت .

آقا یکی درست وحسابی بگه زمان دقیق تخمک گذاری چه وقتی . از بس در این مورد و جوابهای داده شده به این سوال  ، مطالب ضد ونقیض خوندم دیگه کلافه شدم . یکی میگه 14 روز بعد از شروع پریودیه یکی دیگه میگه 14 روز قبل از اخرین پریودیه که اگه دوره پریودی رو 30 روزه حساب کنیم  میشه روز 16 .  البته به این مسئله هم واقفم که تشخیص دقیق روز تخمک گذاری به این دلیل که هر فردی دوره مخصوص به خود را دارد قدری دشوار است.

بابا حتی این نرم افزار معرفی شده تو سایت هم  گنگه .
    یکی یه توضیحی بده که من این قدر زمان تخمک کذاری رو با دوره لوتئال قاطی نکنم .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. با سلام
    زمان دقیق تخمک گذاری آن روزی است که در آن دمای بدن بدون اینکه علت دیگری داشته باشد/ در حدود نیم درجه بالا رود.
    سیکل طبیعی پریود 28 روز است. بطور معمول تخمک گذاری برای این دوره 14+_2 روز پیش از آغاز پریود بعدی است.

3. boobe

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    من هم همین مشکل را داشتم و بر خلاف دیگران روز 12 پریودی با افزایش دما تخمکگذاری داشتم،شاید ماههای گذشته هم همین بوده و من این شانس را از خودم گرفتم ام،عزیزم فقط راحلش خرید یک ترمومتر از داروخانه ویک کاغذ و قلم  و اندازه گیریدما هر روز صبح قبل از برخاستن از رختخواب،حوصله کن و این ماه این کار را انجام بده.

4. s_silent

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    به خاطر جوابهایی که دادین ممنونم منم بالاخره به همین نتیجه رسیدم که از طریق پیگیری علائم زمان دقیق تخمک گذاری رو تشخیص بدم
    موضوعی که برام سواله اینه که حداقل زمان تخمک گذاری گزارش شده از سوی افراد مختلف روز 12 بعد از پریودی است اما در کمال تعجب همسر من در روز 10 بعد از پرودی  این  علائم رو تشخیص داد آیا همچین چیزی امکان داره؟

5. s_silent نوشته است: به خاطر جوابهایی که دادین ممنونم منم بالاخره به همین نتیجه رسیدم که از طریق پیگیری علائم زمان دقیق تخمک گذاری رو تشخیص بدم
    موضوعی که برام سواله اینه که حداقل زمان تخمک گذاری گزارش شده از سوی افراد مختلف روز 12 بعد از پریودی است اما در کمال تعجب همسر من در روز 10 بعد از پرودی  این  علائم رو تشخیص داد آیا همچین چیزی امکان داره؟

سلام بله امكان دارد .زمانهاي ارائه شده براي تخمك گذاري در سايت  هميشه با واژه معمولا همراه يعني استثنا هم هست.

6. s_silent

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    کسی میتونه بگه  به طور تقریبی گفت تخمک گذاری تا چند رو ادامه داره  و ایا در تمام روزهای دوره لوتئال که همون دوره بعد از تخمک گذاری تا زمان پریودی بعدی است  ، تخمک گذاری ادامه داره ؟

7. s_silent نوشته است: کسی میتونه بگه  به طور تقریبی گفت تخمک گذاری تا چند رو ادامه داره  و ایا در تمام روزهای دوره لوتئال که همون دوره بعد از تخمک گذاری تا زمان پریودی بعدی است  ، تخمک گذاری ادامه داره ؟

تخمك گذاري حدوداً دو هفته مانده به شروع خونريزي بعدي انجام ميشود و اين تخمك ميتواند تا 48 ساعت در انتظار اسپرم بماند و بعد از بين ميرود
    در هر دوره فقط يك بار تخمك گذاري انجام ميشود

8. s_silent نوشته است: سلام خدمت همه اساتید سایت .

آقا یکی درست وحسابی بگه زمان دقیق تخمک گذاری چه وقتی . از بس در این مورد و جوابهای داده شده به این سوال  ، مطالب ضد ونقیض خوندم دیگه کلافه شدم . یکی میگه 14 روز بعد از شروع پریودیه یکی دیگه میگه 14 روز قبل از اخرین پریودیه که اگه دوره پریودی رو 30 روزه حساب کنیم  میشه روز 16 .  البته به این مسئله هم واقفم که تشخیص دقیق روز تخمک گذاری به این دلیل که هر فردی دوره مخصوص به خود را دارد قدری دشوار است.

بابا حتی این نرم افزار معرفی شده تو سایت هم  گنگه .
    یکی یه توضیحی بده که من این قدر زمان تخمک کذاری رو با دوره لوتئال قاطی نکنم .
    سلام،
    ابتدا به این نکات زیر توجه کنید:  
    - فاز لوتئال یعنی از زمان تخمک گذاری تا شروع خونریزی بعدی.
    - زمان فاز لوتئال می تواند متغیر باشد.
    - به طور معمول طول این دوره را 14 روز در نظر می گیرند (برای تعیین دقیق این دوره باید آزمایشات هورمونی انجام شود).

فکر کنم با یک مثال بهتر مطالب مشخص شود:
    فرض کنید در زنی دوره های 30 روز منظم وجود دارد، با توجه به نکات بالا (طول دوره لوتئال 14 روزه) این فرد در روز 16 پس از خونریزی تخمک گذاری خواهد داشت یعنی در روزهای 14 ، 15 ، 16 ، 17 و 18 بیشترین احتمال بارداری در صورت نزدیکی وجود دارد. ولی باز هم با توجه به نکات بالا (متغیر بودن فاز لوتئال) همین زن ممکن است روز 14 تخمک گذاری کند (فاز لوتئالش 16 روزه باشد) و تشخیص دقیق این زمان تنها با آزمایشات هورمونی امکان پذیر است گرچه همانطور که قبلا هم گفته با اندازه گیری دما بدن تا حدودی می توان به این زمان نزدیک شد.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  9. سلام
    خانمی که مثلا در روز 14 سیکل پریودش تخمک گذاری کرده ... علائم تخمک گذاری رو مثل
    حساس شدن سینه ها و درد خفیف در ناحیه زیر دلش تا چند روز خواهد داشت ؟
    آیا زمان مشخصی داره مثلا 1روز یا 2 روز ؟؟؟؟ یا به روز نمیرسه و در حد چند ساعت هستش ؟
    متشکرم

10. سلام
    من ميخواستم بدونم آيا بعد از گذشتن از روز بيستم يا روزهاي كه تقريبا نزديك عادت ماهيانه است آيا احتمال باردارو از بين ميرود يا نه چون تخمك ازاد شده فقط تا 48 ساعت ميتواند لقاح انجام دهد وچون تخمك در روزها ي 14الي 17 آزاد ميشود و48 ساعت آن سپري شده واز بين رفته است احتمال بارداري از بين ميرود  يا نه وبايد باز احتياط كنيم
    (خواهش ميكنم اين سوال را كساني كه مطمئن هستند پاسخ بدهند چون جواب اشتباه باعث مشكلات براي ديگران ميشود)

11. آگه پریود منظم باشه معمولا در 14 روز قبل از شروع پریود بعدی تخمک رها میشه که تا 24 ساعت بیشتر زنده نمیمونه اما اسپرم ها 3-تا 5 روز میتونند زنده باشند گرچه معمولا بعد از 2 روز از بین میروند پس در یک پریود منظم با رعایت احتیاط از 5 روز قبل از تخمک گذاری تا 3 روز بعد زمانهای باروری هستند .......... اما اگر پریود منظم نباشه کار یکم سخت میشه و دیگه نمیشه به این راحتی در موردش حرف زد ........
    اما بازم نظر شخصی من این هست که در هر زمانی از دوره جانب احتیاط رو رعایت کنید

موفق باشید

12. سلام
    من برای آشنایی بیشتر با زمان تخم گذاری یک سیکل می گذارم اینجا
    امیدوارم که مورد استفاده قرار بگیره.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 5 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید