شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 12 ...   

سوالات و راهنمایی در مورد حاملگی موفق و افزایش شانس بارداری

1. با عرض سلام و احترام
    من امروز روز 30 ام سیکلم هست و این ماه پریودم به تعویق افتاد
    یک هفته دلدرد داشتم و امروز سونوگرافی تخمدان و رحم انجام دادم
    که دکتر برام نوشته یک فولیکول با قطر 18 در تخمدان چپم مشاهده شده
    آیا اگر این روز ها اقدام کنم احتمال بارداری وجود داره با تشکر

2. maryam7476 نوشته است: با عرض سلام و احترام
    من امروز روز 30 ام سیکلم هست و این ماه پریودم به تعویق افتاد
    یک هفته دلدرد داشتم و امروز سونوگرافی تخمدان و رحم انجام دادم
    که دکتر برام نوشته یک فولیکول با قطر 18 در تخمدان چپم مشاهده شده
    آیا اگر این روز ها اقدام کنم احتمال بارداری وجود داره با تشکر

سلام
    تاپيك زير را مطالعه كنيد:
    http://www.roham.ws/web/ftopict-1291.html

3. باسلام.7سال است که متاهل هستم 6ماه بعد از ازدواج بارداری پوچ داشتم که با تجویز قرص جفت بدون جنین دفع شدسال 90 مجددا باردار شدم در 17 هفتگی پزشک به علت سندروم دتن تشخیص سقط دادند این کار نیز انجام شد به صورت زایمان طبیعی وبرای دفع جفت کورتاژشدم با تمام ازمایشات هم خودم سالم هستم هم همسزم اما دلیل باردارارنشدنم را نمیدانم استرس زیادی هم دارم در ضمن نزدیکی کمی خم داریم لطفا راهنماییم کنید سن من 48 وهمسرم 52

4. anahita318 نوشته است: باسلام.7سال است که متاهل هستم 6ماه بعد از ازدواج بارداری پوچ داشتم که با تجویز قرص جفت بدون جنین دفع شدسال 90 مجددا باردار شدم در 17 هفتگی پزشک به علت سندروم دتن تشخیص سقط دادند این کار نیز انجام شد به صورت زایمان طبیعی وبرای دفع جفت کورتاژشدم با تمام ازمایشات هم خودم سالم هستم هم همسزم اما دلیل باردارارنشدنم را نمیدانم استرس زیادی هم دارم در ضمن نزدیکی کمی خم داریم لطفا راهنماییم کنید سن من 48 وهمسرم 52

سلام
    دوست عزيز سن بالاي مادر احتمال ابتلای جنین به انواع مشکلات کروموزومی و ژنتیکی رو بیشتر مي كنه و در نتیجه احتمال بروز سقط هایی که ناشی از اختلالات کروموزومی هستند نیز بالا می رود.
    بالا بودن سن پدر معمولا تاثیر چندانی بر بروز اختلالات ژنتیکی ندارد.
    همچنين احتمال ابتلا به فشار خون بالا به علت سن بالای مادر و نیز فشار خون ناشی از بارداری (مسمومیت حاملگی) در زنان باردار 35 ساله و بالاتر بیشتر است .
    احتمال بروز دیابت و همین طور دیابت بارداری در سنین بالاتر بیشتر است.
    شیوع انواع خونریزی ها به خصوص در سه ماهه سوم بارداری که به دلیل کنده شدن جفت و یا جفت سر راهی است، در سنین بالای 35 سال بیشتر می باشد.
    اغلب در زنان باردار بالای 35 سال سه تا چهار برابر زنان 20 تا 25 ساله زایمان زودرس اتفاق می افتد.
    بزرگی بیش از حد جنین : منظور وزن هنگام تولد بالای 4 کیلوگرم است که باعث می شود انواع مشکلات بر سر راه زایمان به وجود آید و مادر و نوزاد هر دو صدمه ببینند و یا حتی منجر به زایمان از طریق جراحی (سزارین) شود.
    توصیه های بعد از باردار شدن در سنین بالا
    - مراجعه منظم و طبق تاریخ تعیین شده به پزشک برای دریافت مراقبت دوران بارداری الزامی است.
    - نحوه اندازه گیری و علائم بالا رفتن فشار خون و قند خون را از پزشک خود حتما یاد بگیرید و مدام از این نظر خود را چک کنید.
    - حتما در هفته های مقرر که پزشکتان به شما تذکر می دهد جهت بررسی جنین از نظر ابتلا به سندرم داون (منگولیسم) و دیگر اختلالات و ناهنجاری ها، برای سونوگرافی و آزمایش مراجعه کنید.
    - برای انجام زایمان به مراکز مجهزتر و تخصصی تر مراجعه نمایید تا اگر هنگام زایمان مشکلی برای شما یا نوزادتان پیش آمد، امکانات لازم در اختیار باشد.

نتیجه ای که می توان از این مباحث مطرح شده گرفت اینست که اگر در سن جوانی به سر می برید پس سعی کنید برای مادر شدن اقدام کنید و این مسئله را به تأخیر نیاندازید. از آنجایی که مادر شدن و داشتن فرزند یکی از شیرین ترین لحظه های زندگی هر زنی به شمار می رود پس با دستان خود و همت خود این نعمت الهی را از خود دریغ نکنید. برای داشتن یک بارداری مطمئن و بی دردسر و همچنین داشتن یک فرزند بی عیب و سالم تاریخ بچه دار شدن را به سالهای بالاتر از 35 سالگی موکول نکنید.

5. با سلام
    من 30 ساله هستم. 4 سال ازدواج کردم . تقریبا 4 ماهه برای بارداری اقدام کردم که بی نتیجه بوده .
    لازم بگم که روش پیشگیری از بارداریم هم گاملا طبیعی بوده.
    همسر من قبلا کم کاری تیروئید داشتن و دارو مصرف میکردن. البته الان سالهاست که مصرف دارو رو
    ترک کردن.  میخواستم ببینم بین عدم بارداری من و تیرویید همسرم  ارتباطی وجود داره ؟؟؟

6. سلام من اکنون در هفته سی بارداری ام .و 21 سال دارم .در اول دی ماه سال 92 نزدیکی کنترل نشده داشته ام{ این نزدیکی حدود یک هفته بعداز پریودی ام بوده} و فراموش کردم از قرص اورزانسی استفاده کنم ولی در هفته بعد نیز نزدیکی کنترل نشده داشته ام ولی بعد دو یا سه روز از قرص اورزانسی استفاده کردم میخواستم بدانم در هفته اول نطفه تشکیل شده ؟یا در هفته دوم با توجه به این که قرص را دیر مصرف کردم. ؟ ممکن است در هفته دوم  با وجود این که قرص خورده ام نطفه تشکیل شده باشد . ؟ لطفا راهنماییم کنید
    طبق سونو گرافی در 30/10/92 سن حاملگی براساس gs :38days بوده.
    منتظر جوابتان هستم

7. sepehr93 نوشته است: سلام من اکنون در هفته سی بارداری ام .و 21 سال دارم .در اول دی ماه سال 92 نزدیکی کنترل نشده داشته ام{ این نزدیکی حدود یک هفته بعداز پریودی ام بوده} و فراموش کردم از قرص اورزانسی استفاده کنم ولی در هفته بعد نیز نزدیکی کنترل نشده داشته ام ولی بعد دو یا سه روز از قرص اورزانسی استفاده کردم میخواستم بدانم در هفته اول نطفه تشکیل شده ؟یا در هفته دوم با توجه به این که قرص را دیر مصرف کردم. ؟ ممکن است در هفته دوم  با وجود این که قرص خورده ام نطفه تشکیل شده باشد . ؟ لطفا راهنماییم کنید
    طبق سونو گرافی در 30/10/92 سن حاملگی براساس gs :38days بوده.
    منتظر جوابتان هستم

اول اینکه سن باردارداری شما نه از زمان تشکیل نطفه بلکه از روز اوین پاکی بعد از پریود حساب میشه
    یعنی اگر توی اون دوره شما باردار شدید مثلا روز 1 اون ماه پریودتون تموم شده از اینجا حساب میشه
    و شما هفته بعدیش بدون قرص اورژانسی و بعد تریش با قرص پیشگیری کردید
    حال اگه پریود منظم دارید احتمال زیاد بار دوم که قرص خوردید منجر به بارداری شما شده ولی اگر پریود شما نامنظمه احتمال هفته اولیش بیشتره

8. با سلام
    من خانمی هستم 30 ساله حدود یکسال است برای بارداری اقدام میکنم ولی بی نتیجه. 3 ماهه که از قرص متفورمین و کلومیفن استفاده میکنم ولی فایده ای نداشته فقط شدت خونریزیم بیشتر شده لخته لخته می باشد
    شما پیشنهاد میکنید باز هم استفاده این قرص ها رو ادامه بدهم
    با تشکر

9. سلام وقت بخیر
    4 سال پیش متوجه شدم پلی کیستیک دارم و به علت حاد نبودن دکتر داروی خاصی تجویز نکرد .بعد از ازدواج به علت مصرف قرص روکین کیست ها برطرف شد از اسفند مصرف قرص رو رها کردم و پریود های منظم داشتم یعنی از 14 هر ماه تا ماه پیش که دوباره 10 روز عقب افتاد و شد 23 مرداد.این ماه قصد بارداری دارم و چندتا سوال برام پیش اومده
    1 ایا ممکنه با وجود پریود تخم گذاری رخ نده؟
    2 کیت تخمک گذاری گرفتم و با وجود اینکه 3 روز از پریودم گذشته نتیجه مثب شد و نزدیک شدن به تخمک گذاری رو اعلام کرد ایا نتیجه کیت قابل اعتماد هست؟
    3 برای بارداری با توجه به نامنظمی مجدد پریود چه تاریخ هایی باید نزدیکی داشت
    4 ایا ممکنه پریود بیشتر از 14 روز بعد از تخمک گذاری اتفاق بیوفته؟
  10. samrad26 نوشته است: با سلام
    من خانمی هستم 30 ساله حدود یکسال است برای بارداری اقدام میکنم ولی بی نتیجه. 3 ماهه که از قرص <a>متفورمین</a> و کلومیفن استفاده میکنم ولی فایده ای نداشته فقط شدت خونریزیم بیشتر شده لخته لخته می باشد
    شما پیشنهاد میکنید باز هم استفاده این قرص ها رو ادامه بدهم
    با تشکر

سلام

آره دوست من، دوره‌ی درمان رو حتما تکمیل کنید؛ داروهای تجویزی محرک تخمدان هستن و منجر به افزایش احتمال تخمک‌گذاری می‌شن.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  11. mrs_fateme نوشته است: با سلام
    من 30 ساله هستم. 4 سال ازدواج کردم . تقریبا 4 ماهه برای بارداری اقدام کردم که بی نتیجه بوده .
    لازم بگم که روش پیشگیری از بارداریم هم گاملا طبیعی بوده.
    همسر من قبلا کم کاری تیروئید داشتن و دارو مصرف میکردن. البته الان سالهاست که مصرف دارو رو
    ترک کردن.  میخواستم ببینم بین عدم بارداری من و تیرویید همسرم  ارتباطی وجود داره ؟؟؟

سلام

اگه همسرتون اسپرموگرافی انجام دادن گزارش اون رو در تاپیک تفسیر اسپرموگرام قرار بدید تا ببینم.
    در غیر اینصورت ایشون بایستی برای آنالیز منی اقدام کنن.

12. elham1990 نوشته است: سلام وقت بخیر
    4 سال پیش متوجه شدم پلی کیستیک دارم و به علت حاد نبودن دکتر داروی خاصی تجویز نکرد .بعد از ازدواج به علت مصرف قرص روکین کیست ها برطرف شد از اسفند مصرف قرص رو رها کردم و پریود های منظم داشتم یعنی از 14 هر ماه تا ماه پیش که دوباره 10 روز عقب افتاد و شد 23 مرداد.این ماه قصد بارداری دارم و چندتا سوال برام پیش اومده
    1 ایا ممکنه با وجود پریود تخم گذاری رخ نده؟
    2 کیت تخمک گذاری گرفتم و با وجود اینکه 3 روز از پریودم گذشته نتیجه مثب شد و نزدیک شدن به تخمک گذاری رو اعلام کرد ایا نتیجه کیت قابل اعتماد هست؟
    3 برای بارداری با توجه به نامنظمی مجدد پریود چه تاریخ هایی باید نزدیکی داشت
    4 ایا ممکنه پریود بیشتر از 14 روز بعد از تخمک گذاری اتفاق بیوفته؟

سلام

1. آره.
    2. آره.
    3. اینجا توضیح دادم قبلا.
    4. آره.

13. با سلام
    من 31 سال سن دارم و الان برای بچه دوم باردار هستم 7 تیر آخرین پریودم بوده امروز که رفتم سونوگرافی دکتر گفت خوب رشد نکرده شاید به خاطر اینه که دیر باردار شدم قراره بعداز 2 هفته دوباره برم سونوگرافی  اگر خوب رشد نکرده باشه باید سقطش کنم آیا راهکاری وجود داره برای کمک به رشد بچه؟دکتر بهم گفت باید استراحت بکنم چیزای سنگین بلند نکنم و شیرو لبنیات بخورم تروخدا کمکم کنید دلم نمی خواد سقطش کنم
    ممنون از راهنماییتون

14. سلام وقت بخیر
    بنده پریود های نامنظم داشتم و مشکل پلی کیستیک اما بعد از خوردن مدتی قرص روکین پریود ها منظم و 30 روزه شدند اما ماه پیش مرداد ماه با 9 روز تاخیر شد
    این ماه قصد بارداری دارم از کیت تخمک گذاری استفاده کردم و روز 11 سیکل جواب تست مثبت شد و تا دو روز بعد هم مثبت بود و بعد از دو روز منفی شد تست را ادامه دادم تا امروز که روز 18 سیکل هست و مجدد جواب مثبت شد
    1 ایا ممکنه کسی دو بار تخمک گذاری داشته باشه
    2 اگر نه پس علت این دو بار جواب مثبت چی هست
    3 دفعه قبل درد پریودی نداشتم اما این بار که جواب مثبت شد دو روزی هست دردی شبیه درد پریود دارم
  15. با سلام.
    من 2/5 سال ازدواج گردم.4-5 ماهه که اقدام کردیم برای بارداری. قبلا سیکل پریودم 26-27 روز بوده ولی الان یکی - دوماهه شده 29-30 روز! تازه روزه اولش هم فقط بصورت لک هستش !
    نمیدونم این موضوع باعث کاهش شانس بارداری در من میشه ؟؟؟ باید چیکار کنم ؟؟؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 12 از 18
رفتن به صفحه :    ... 12 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید