شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 48 ...   

سوالات و راهنمایی در مورد احتمال حاملگی

1. با سلان مجدد....مرسی از جوابتون...
    میخواستم بدونم خوردن یک قرص لونژیل 1.5 برای نامزدم کافیه یا احتیاجه که 2 تا بخوره....هنوز 72 یاعت از رابطمون نگذشته...اگه ممکنه  سریعتر جواب بدید ک اگه نیازه بازهم بخوره

2. oormazdooroor نوشته است: سلام و خسته نباشید.من 27ساله هستم با پریودهای منظم 32روزه. مرداد ماه باید 10پریور،د میشدم ولی به خاطر داروهایی وه برای معده استفاده کردم نشدم .من 12مرداد یه رابطه سطحی و بدون دخول داشتم اما چون استرس از پیش آب داشتم قرص اورژانسی استفاده کردم .دوباره 15رابطه داشتم .خیلی سطحی و باز بدون دخول چون درد پریود داشتم ..17مرداد پریود شدم کامل و مثل همیشه 6روز بود منتها لخته داشتم کمی.حالا سوالم اینه ممکنه با وجود پریود شدنم بازم احتمال بارداری باشه؟ و اینکه من با وجود اینکه رابطمون با کاندوم هست و حفاظت شده ولی همیشه استرس پیش آب رو دارم .همسرم میگن که مطمین هستن که میتونن تشخیص برن ولی من متاسفانه وسواس فکری گرفتم و تا به حال تو یک سیکل البته از قرص اورژانسی استفاده کردم که باعث اختلال در پریودام و اختلافمون میشه.لطفا رلطفا پاسخ سوالام رو بفرمایید با تشکر و سپاس

سلام
    با توجه به اینکه رابطه شما رابطه کم خطری بوده امکان بارداری نیز خیلی کمه.درسته که پریود شدن به معنای عدم حاملگی است اما این پریود شما ممکنه به خاطر مصرف ق صهای اورژانسی و مصرف قرص هورمونی باشه لذا در صورتی که در دورهبعد تاخیر پریود داشتید نجام یک آزمتیش بتا توصیه میگردد.
    ولی در کل احتمال باری بسیار ناچیز و حتی نزدیک به صفره نگران نباشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. saman68h نوشته است: با سلان مجدد....مرسی از جوابتون...
    میخواستم بدونم خوردن یک قرص لونژیل 1.5 برای نامزدم کافیه یا احتیاجه که 2 تا بخوره....هنوز 72 یاعت از رابطمون نگذشته...اگه ممکنه  سریعتر جواب بدید ک اگه نیازه بازهم بخوره

با سلام
    خودن همون یک قرص کافیه.نگران نباشید میزان موفقیت این روش در ممانعت از بارداری 99 درصده

4. ashkanghanbari نوشته است: سلام. من یک سوالی داشتم امیدوارم که کمکم کنید چون خیلی نگرانم.دوره نامزد  من روز 26/5 تمام و ما با هم روز 30/5 رابطه محافظت نشده داشتیم.آمیزش داخل صورت نگرفت اما چون خیلی نگران بودیم 1 ساعت بعد 1 قرص لونپزیل1.5میلی گرم مصرف کردن.7 روز بهد از آن ایشان هنوز پریود نشدن که در روز 8 بی بی چک استفاده کردن که جواب منفی بود به دلیل حساسیت زیاد همون روز آزمایش خون هم دادن که جواب منفی بود.می خواستم بدونم اثر این قرصها چه جوریه؟آیا 7 روز بعد از مصرف پریود شروع میشه یا زمان پریود بعدیت بالا و پایین میشه.هر کسی یک چیز میگه خواستم جوابشو از شما بدونم.ایشان امروز به من میگفت که 2 روز هست که بهم ریخته حالتهایی مثل کلافگی- عصبی بودن میل به غذاهای شیرین و کمی شکم درد داره آیا احتمال باردادی هست؟

ابا سلام
    با توجه به مصرف صحیح قرص اورژانسی به هیچ وجه جای نگرانی وجود ندارد میزان موفقیت این روش 99 درصد میباشد.
    پس از مصرف اینگونه قرصها  بایستی فرد 7 الی ده روز بعد و در مواردی نیز 14 روز بعد دوچار لکه بینی یا پریود گردد و در صورتی که لکه بینی یا پریود اتفاق نیافتد انجام تست بتا ضروری است .در مورد آ استفاده از بی بی چک و تست بتا که در آن زمان صورت گرفته به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست چرا که  جواب بی بی چک  حدود 14 روز پس از تاخیر پریود و جواب تست بتا حدود 14 روز پس از لقاح یا 20 روز پس از رابطه مشکوک  قابل اعتماد میباشد
    علامتهایی هم که گفتید بیشتر مربوط به استرس میباشد تا بارداری  بهتر است استرس رو  از خودشون دور کنند که خود این موضوع باعث تاخیر پریود و نگرانی بیشتر خواهد شد .جای نگرانی نیست به زودی پریود خواهند شد
    موفق باشید

5. ashkanghanbari نوشته است: سلام. من یک سوالی داشتم امیدوارم که کمکم کنید چون خیلی نگرانم.دوره نامزد  من روز 26/5 تمام و ما با هم روز 30/5 رابطه محافظت نشده داشتیم.آمیزش داخل صورت نگرفت اما چون خیلی نگران بودیم 1 ساعت بعد 1 قرص لونپزیل1.5میلی گرم مصرف کردن.7 روز بهد از آن ایشان هنوز پریود نشدن که در روز 8 بی بی چک استفاده کردن که جواب منفی بود به دلیل حساسیت زیاد همون روز آزمایش خون هم دادن که جواب منفی بود.می خواستم بدونم اثر این قرصها چه جوریه؟آیا 7 روز بعد از مصرف پریود شروع میشه یا زمان پریود بعدیت بالا و پایین میشه.هر کسی یک چیز میگه خواستم جوابشو از شما بدونم.ایشان امروز به من میگفت که 2 روز هست که بهم ریخته حالتهایی مثل کلافگی- عصبی بودن میل به غذاهای شیرین و کمی شکم درد داره آیا احتمال باردادی هست؟

ابا سلام
    با توجه به مصرف صحیح قرص اورژانسی به هیچ وجه جای نگرانی وجود ندارد میزان موفقیت این روش 99 درصد میباشد.
    پس از مصرف اینگونه قرصها  بایستی فرد 7 الی ده روز بعد و در مواردی نیز 14 روز بعد دوچار لکه بینی یا پریود گردد و در صورتی که لکه بینی یا پریود اتفاق نیافتد انجام تست بتا ضروری است .در مورد آ استفاده از بی بی چک و تست بتا که در آن زمان صورت گرفته به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست چرا که  جواب بی بی چک  حدود 14 روز پس از تاخیر پریود و جواب تست بتا حدود 14 روز پس از لقاح یا 20 روز پس از رابطه مشکوک  قابل اعتماد میباشد
    علامتهایی هم که گفتید بیشتر مربوط به استرس میباشد تا بارداری  بهتر است استرس رو  از خودشون دور کنند که خود این موضوع باعث تاخیر پریود و نگرانی بیشتر خواهد شد .جای نگرانی نیست به زودی پریود خواهند شد
    موفق باشید

6. دوستان من بعد از گذشت 16 روز از مصرف لونژیل هنوز پریود نشدم در حالی که 7-10 روزه میشدم... علایم پریود رو هم ندارم! فقط سینه هام دردناکند. 12 روز بعد از نزدیکی تست بتا دادم که جواب منفی بود. از چی میتونه باشه؟!

7. Ida_ نوشته است: دوستان من بعد از گذشت 16 روز از مصرف لونژیل هنوز پریود نشدم در حالی که 7-10 روزه میشدم... علایم پریود رو هم ندارم! فقط سینه هام دردناکند. 12 روز بعد از نزدیکی تست بتا دادم که جواب منفی بود. از چی میتونه باشه؟!

با سلام
    اینکه سینه هاتون درد میکنه طبیعیه و آزمایش بتا 12 روز بعد رابطه قابل اعتماد نیست و بهتره 14 روز بعد لقاح انجام بگیره
    احتمال بارداری بعیده بهتره تا زمان تاخیر موعد پریود صبر کنید و اگر پریود نشدید تست بتارو تکرار کنید

8. متاسفانه یه جواب به من داده شد و الان به خاطر استرس پریودیمم 10 روزیه به عقب افتاده ازمایش بیبی چک منفی نشون میده هر چند امروز می خوام یه متخصص دیگه برم اما لطفا یکی بگه من که سیکلم مرتبه ممکنه استرس تا چه مدت پریودی رو عقب بندازه  و با توجه به اینکه هیچکدوم از علائم بارداری رو ندارم ممکنه باردار باشم (برام دعا کنید)

======
    ویرایش شده توسط ناظر انجمن
    علت ویرایش: انتقال به تاپیک مرتبط
    -----------------

9. سلام آقاي دكتر من چند تا سوال دارم كه جوابش برام خيلي مهمه ممنون ميشم مثل هميشه راهنمايي فرماييد:

1- بعد از مصرف قرص لون‍ژيل 1.5 چند روز بعد بايد پريود اتففاق بيفته؟ آيا تاخيري كه ايجاد ميشه در پريود از زماني هست كه براي پريود بعديت انتظار داري يا از زمان مصرف قرص؟؟
    2- بهترين زمان براي دادن تست خون بارداري چند روز بعد از نزديكي هست؟
    3-  درصد خطاي اين قرص لون‍يل چقدر هست
    با تشكر

10. elham1356 نوشته است: استرس پریودیمم 10 روزیه به عقب افتاده ازمایش بیبی چک منفی نشون میده هر چند امروز می خوام یه متخصص دیگه برم اما لطفا یکی بگه من که سیکلم مرتبه ممکنه استرس تا چه مدت پریودی رو عقب بندازه  و با توجه به اینکه هیچکدوم از علائم بارداری رو ندارم ممکنه باردار باشم (برام دعا کنید)

منظور از خش، سائیدگی جزئی روی پرده بوده که ممکنه بخاطر تماس جنسی نبوده. شاید به دلیل ورود انگشت و برخورد ناخن در گذشته ایجاد شده باشه که جای نگرانی نداره.
    استرس و اضطراب باعث به تعویق افتادن پریودی میشه و زمان تأخیر در قاعدگی هر شخص متفاوته به طوری که تا دو هفته بعد از زمان مقرر یا حتی بیشتر طول بکشه.
    به منظور جلوگیری از شک و ابهام در بارداری ناخواسته، از کاندم استفاه کنید تا اگه در زمان مشخص پریود نشدی امیدوار باشی که 100% باردار نیستی و این تأخیر ناشی از برهم زدن سیکل ماهانه بوده که به مرور زمان برطرف میشه.
    ضمناً آمپول پروژستـرون جهت تسریع در پریودی تأثیر خوبی داره.

11. سلام و خسته نباشید.ممنون از پاسختون.من سوالم رو تو پست 703 (طرح سوالات موقت) همین قسمت قرار دادم که شما لطف کردید و جواب دادید.من ج رو خوندم ولی  با توجه به ایمیلی که برام اومد و گزینه تحت نظر که پایین صفحه هستش انتخاب کردم نمیتونم جواب رو دوباره ببینم!
    یه سوال دیگه از خدمتتون داشتم و اینکه شما فرموده بودید به خاطر قرص اورژانسی که استفاده کردم پریود شدم!!!؟یعنی پریود شدن من میتونه دال بر بارداری باشه  با توجه به اینکه فرموده بودید خونریزی بارداری رو نقض میکنه.من 6 روز کامل و مثل همیشه پریود بودم و اینکه الان  میشه تاریخ پریود این ماهم یعنی شهریور رو تخمین زد؟چون من درد پریود رو دارم ولی نمیدونم چرا استرس میگیرم که نکنه باردار باشم.در ضمن من هر روز  ورزش میکنم و طناب میزنم و شنیدم این ورزش میتونه تو تسریع پریودم موثر باشه
    با سپاس از پاسختون و وقتی که اختصاص میدید.

12. oormazdooroor نوشته است: سلام و خسته نباشید.ممنون از پاسختون.من سوالم رو تو پست 703 (طرح سوالات موقت) همین قسمت قرار دادم که شما لطف کردید و جواب دادید.من ج رو خوندم ولی  با توجه به ایمیلی که برام اومد و گزینه تحت نظر که پایین صفحه هستش انتخاب کردم نمیتونم جواب رو دوباره ببینم!
    یه سوال دیگه از خدمتتون داشتم و اینکه شما فرموده بودید به خاطر قرص اورژانسی که استفاده کردم پریود شدم!!!؟یعنی پریود شدن من میتونه دال بر بارداری باشه  با توجه به اینکه فرموده بودید خونریزی بارداری رو نقض میکنه.من 6 روز کامل و مثل همیشه پریود بودم و اینکه الان  میشه تاریخ پریود این ماهم یعنی شهریور رو تخمین زد؟چون من درد پریود رو دارم ولی نمیدونم چرا استرس میگیرم که نکنه باردار باشم.در ضمن من هر روز  ورزش میکنم و طناب میزنم و شنیدم این ورزش میتونه تو تسریع پریودم موثر باشه
    با سپاس از پاسختون و وقتی که اختصاص میدید.

دوست من ببینید پریود شدن بعد از نزدیکی یعنی عدم بارداری.فکر کنم اینو تو هر پاسخ 1 بار نوشتن! در نتیجه دال بر عدم بارداریتونه. با توجه به سیکلتون (که چند روز 1 بار پریود میشید)میتونید تاریختون رو تخمین بزنید. طناب زدن هیچ هورمونی رو که باعث قاعدگی باشه ترشح نمیکنه ، هر چند باعث زور افتادن میشه اما دخالت مستقیمی نداره.

13. سلام  آقای دکتر
    من و نامزدم 10 روز پیش نزدیک محافظت نشده داشتیم.البته مواظب بودم تا آمیزشی صورت نگیره اما از ترس پیشآب 2 ساعت بعد از رابطه قرص لونژیل 1.5 مصرف شد اما تا به حال و بعد از گذشت 10 روز هنوز پریود نشده .اما از روز 7 علائمی مانند بد خلقیو اضطراب میل به غذا و سردرد داره خیلی هم گریه میکنه و نگرانه میخواستن بدونم ما باید نگران باشیم یا این قرص مصرف درستی بوده؟ تا چند روز اگر پریو نشد باید نگران باشیم

14. parsakasra نوشته است: سلام  آقای دکتر
    من و نامزدم 10 روز پیش نزدیک محافظت نشده داشتیم.البته مواظب بودم تا آمیزشی صورت نگیره اما از ترس پیشآب 2 ساعت بعد از رابطه قرص لونژیل 1.5 مصرف شد اما تا به حال و بعد از گذشت 10 روز هنوز پریود نشده .اما از روز 7 علائمی مانند بد خلقیو اضطراب میل به غذا و سردرد داره خیلی هم گریه میکنه و نگرانه میخواستن بدونم ما باید نگران باشیم یا این قرص مصرف درستی بوده؟ تا چند روز اگر پریو نشد باید نگران باشیم

با سلام پ
    س از مصرف اینگونه قرصها  بایستی فرد 7 الی ده روز بعد و در مواردی نیز 14 روز بعد دوچار لکه بینی یا پریود گردد و در صورتی که لکه بینی یا پریود اتفاق نیافتد انجام تست بتا ضروری است .

15. سلام آقاي دكتر
    در صورت مصرف صحيح قرص لون‍ژيل چقدر امكان بارداري وجود داره؟ نامزد من 1 ساعت بعد از رابطه 1 قرص لونژيل 1.5 مصرف كرده ولي بعد از گذست 11 روز هنوز ژريود نشده..آيا دليل ديگه اي هم ميتونه داشته باشه؟ ممنون ميشم پاسخ بدين..

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 48 از 92
رفتن به صفحه :    ... 48 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید