شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

واریکوسل دوطرفه ومشکل ناباروری

1. باسلام
    آقای دکتر شوهرم حدود 2 ماه برای جلوگیری از ریزش مو قرص فیناستراید مصرف می کرد به طور اتفاقی در اینترنت خوندم که این قرص باعث ناتوانی جنسی می شود وبعد از اون آزمایش سمن دادن که تعداد اسپرم 0.5 میلیون که اکثرا از نظر حرکت غیرطبیعی بودن ودکتر قرص کلومیفن و ویتامین ای و کارنتین تجویز کردن بعد از یکه ماه مصرف دارو آزمایش دوباره دادن
    abstinence 3 d
    coll./test time 45 m
    volume 3.5 ml
    ph 7.8
    concent 15 m/ml
    prog.motil. 20%
    norm.morph. 17%
    msc 3m/ml
    fsc 1.5 m/ml
    smi 51
    allsperm 52.5 m
    motile sperm 10.50 m
    func.sperm 5.25 m
    , سونوگرافی داپلر هم واریکوسل درجه 3 تشخیص داده ,البته در حین مصرف دارو برای بارداری هم اقدام کردیم یعنی حدود دو ماهه وشوهرم 30 ساله و منم 26 سالمه
    به چند پزشک مراجعه کردیم یکی می گه عمل نشه و جلوگیری هم نشه حدود 6 ماه دارو مصرف بشه تا ببینیم باردار می شید یا نه ولی یه دکتر دیگه می گه درنگ جایز نیست هرچه زودتر بهتر که عمل بشه وخودم هم پیش پزشک زنان که رفتم می گه شما هم برای تقویت اسپرم باید کلومیفن مصرف کنی تا احتمال بارداری بیشتر بشه
    آقای دکتر من از هرمزگان شهرستان میناب میل میزنم میشه آدرس مرکز ناباروری در یزد رو بهم بدید,آخه زیاد استرس دارم حدود یک سال ونیم هست که ازدواج کردم و ازدواج فامیلی هم داریم (دختر خاله و پسرخاله)البته چون هردو بزرگ شده شیرازیم قبل از ازدواج آزمایش ژنتیک در شیراز انجام دادیم و احتمال خطر رو8 درصد اعلام کردن.

2. setayesh-r نوشته است: باسلام
    آقای دکتر شوهرم حدود 2 ماه برای جلوگیری از ریزش مو قرص فیناستراید مصرف می کرد به طور اتفاقی در اینترنت خوندم که این قرص باعث ناتوانی جنسی می شود وبعد از اون آزمایش سمن دادن که تعداد اسپرم 0.5 میلیون که اکثرا از نظر حرکت غیرطبیعی بودن ودکتر قرص کلومیفن و ویتامین ای و کارنتین تجویز کردن بعد از یکه ماه مصرف دارو آزمایش دوباره دادن
    abstinence 3 d
    coll./test time 45 m
    volume 3.5 ml
    ph 7.8
    concent 15 m/ml
    prog.motil. 20%
    norm.morph. 17%
    msc 3m/ml
    fsc 1.5 m/ml
    smi 51
    allsperm 52.5 m
    motile sperm 10.50 m
    func.sperm 5.25 m
    , سونوگرافی داپلر هم واریکوسل درجه 3 تشخیص داده ,البته در حین مصرف دارو برای بارداری هم اقدام کردیم یعنی حدود دو ماهه وشوهرم 30 ساله و منم 26 سالمه
    به چند پزشک مراجعه کردیم یکی می گه عمل نشه و جلوگیری هم نشه حدود 6 ماه دارو مصرف بشه تا ببینیم باردار می شید یا نه ولی یه دکتر دیگه می گه درنگ جایز نیست هرچه زودتر بهتر که عمل بشه وخودم هم پیش پزشک زنان که رفتم می گه شما هم برای تقویت اسپرم باید کلومیفن مصرف کنی تا احتمال بارداری بیشتر بشه
    آقای دکتر من از هرمزگان شهرستان میناب میل میزنم میشه آدرس مرکز ناباروری در یزد رو بهم بدید,آخه زیاد استرس دارم حدود یک سال ونیم هست که ازدواج کردم و ازدواج فامیلی هم داریم (دختر خاله و پسرخاله)البته چون هردو بزرگ شده شیرازیم قبل از ازدواج آزمایش ژنتیک در شیراز انجام دادیم و احتمال خطر رو8 درصد اعلام کردن.

سلام،
    فیناستراید میل جنسی را کم می کند نه تعداد اسپرمها را.
    همانطور که قبلا هم بارها گفته شده ممکن است یک زوج سالم حتی بعد از یکسال نزدیکی در زمانهای مناسب هم باردار نشوند که در این صورت احتیاج به بررسی های بیشتر است.
    در مورد واریکوسل اگر عمل شود می تواند به بهبود وضعیت اسپرمها کمک کند اما تصمیم گیری برای زمان عمل به عهده پزشک معالج شماست.
    سایت مرکز تحقیقاتی ناباروری یزد (اینجا) است که می توانید اطلاعات بیشتر را از آن کسب کنید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید