شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عمل آندمتریوز

1. سلام
    من 26 سالمه
    دو سال پیش به علت عفونت دهانه رحم، فریز انجام دادم. تو چکاب های دوره ای که میرفتم معلوم شد کیست تخمدان دارم
    دو دوره ال دی و دو دوره اچ دی مصرف کردم، اما سایز کیست هیچ تغییری نکرد. پس از سه ماه اقدام به بارداری و ناموفق بودن آن، به پیشنهاد دکتر معالجم کیستم رو به روش باز کردن شکم عمل کردم و معلوم شد که از نوع آندومتروز بود. دکترم گفت فقط کیست رو برداشته و چیزی از بافت تخمدان رو جدا نکرده. بعد از عمل 4 تا آمپول دکاپپتیل زدم. تو سونوهای بعدی نشون داده شد که تخمدان عمل شده ام فولیکول نمیسازه. از حدود 9 ماه پیش یعنی پس از تموم شدن آمپول ها، اقدام به بارداری کردم،  اما حامله نشدم.اسپرموگرام شوهرم نرماله کاملا.در این بین، دو دوره لتروزول خوردم،سایز فولیکولام بدون قرص در روز 12 سیکل حدود 21 هست که با مصرف لتروزول به 25 هم رسید.دو ماه قبل عکس رنگی هم گرفتم، لوله ها کاملا بازه.پریودهام هم منظمه و سیکلام 30 روزست
    با توجه به شرح حالی که دادم،چه مشکلی میتونه عامل باردار نشدن من تو این نه ماه باشه؟
    چه موارد دیگه ای رو باید بررسی کنیم؟

2. eledht نوشته است: سلام
    من 26 سالمه
    دو سال پیش به علت عفونت دهانه رحم، فریز انجام دادم. تو چکاب های دوره ای که میرفتم معلوم شد کیست تخمدان دارم
    دو دوره ال دی و دو دوره اچ دی مصرف کردم، اما سایز کیست هیچ تغییری نکرد. پس از سه ماه اقدام به بارداری و ناموفق بودن آن، به پیشنهاد دکتر معالجم کیستم رو به روش باز کردن شکم عمل کردم و معلوم شد که از نوع آندومتروز بود. دکترم گفت فقط کیست رو برداشته و چیزی از بافت تخمدان رو جدا نکرده. بعد از عمل 4 تا آمپول دکاپپتیل زدم. تو سونوهای بعدی نشون داده شد که تخمدان عمل شده ام فولیکول نمیسازه. از حدود 9 ماه پیش یعنی پس از تموم شدن آمپول ها، اقدام به بارداری کردم،  اما حامله نشدم.اسپرموگرام شوهرم نرماله کاملا.در این بین، دو دوره <a>لتروزول</a> خوردم،سایز فولیکولام بدون قرص در روز 12 سیکل حدود 21 هست که با مصرف <a>لتروزول</a> به 25 هم رسید.دو ماه قبل عکس رنگی هم گرفتم، لوله ها کاملا بازه.پریودهام هم منظمه و سیکلام 30 روزست
    با توجه به شرح حالی که دادم،چه مشکلی میتونه عامل باردار نشدن من تو این نه ماه باشه؟
    چه موارد دیگه ای رو باید بررسی کنیم؟

سلام

سایز فولیکول‌تون برای بارداری مناسبه (بهتره گزارش سونو رو در همین تاپیک بذارید تا ببینم)
    HSG هم که فرض وجود مشکلات ساختاری رحمی رو رد می‌کنه (بهتره گزارش HSG رو در همین تاپیک بذارید تا ببینم)
    اسپرموگرام همسرتون هم که نرماله (بهتره تست ایشون رو در این تاپیک بذارید تا ببینم)
    من دو علت دیگه به نظرم می‌رسه
    یکی اینکه در توضیحات شما صحبتی از ضخامت آندومتر نشده
    به فرض که اون فولیکول‌های شما تخمک‌شون رو آزاد کنن و اسپرم مناسب هم اون تخمک رو بارور کنه
    اما اگه ضخامت آندومتر نرمال نباشه سلول تخم به آندومتر نمی‌چسبه و لانه‌گزینی اتفاق نمی‌افته، در نتیجه بارداری رخ نمی‌ده
    دلیل دوم هم برای زوجینی هست که Idiopathic باردار نمی‌شن و بهشون استفاده از روش‌های تلقیح آزمایشگاهی رو توصیه می‌کنیم.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید