شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

گرفتگی بینی فقط در صبح

1. سلام
    مدتی است که من صبح وقتی از خواب بیدار می‌شوم بینی ام گرفته است و کمی احساس سرما خوردگی می‌کنم ولی خیلی راحت می‌توانم بینی ام را خالی کنم و این احساس برطرف می‌شود ولی دوباره بعد از ۱۰-۱۵ دقیقه بر می‌گردد و این حالت تا نزدیک های ظهر ادامه می‌یابد و سپس به کل برطرف می‌شود. ( سابقه آلرژی خاصی ندارم و سلامتی عمومی خوبی دارم.)

دکتر هم رفتم و سی تی اسکن هم کردم گفتند که شاخک های بینی‌ام کمی هوا گرفته ولی مشکل جدی نیست. گفتند سرما خوردگی در بدن مانده و سینوس ها کمی چرک دارند و این باعث این حالت می‌شود.

قرص سیتریزین و ویتامین A تجویز کردند که با مصرف آنها بهتر شدم ولی حالا که تمام شده دوباره اون حالت برگشته ولی خفیف تر. در ضمن هر شب بینی‌ام را با سرم فیزیولوژی شستشو می‌دهم.

لطفآ من را راهنمایی کنید که واقعآ مشکل چه می‌تواند باشد و چگونه باید آن را درمان کنم. این مشکل خیلی من را آزار می‌دهد. در چندین سایت خارجی خواندم که افرادی مشکل من را داشته‌اند و با درمان های اشتباه موقتآ خوب شده‌اند ولی چون درمان مناسب با نوع بیماری آنها نبوده بعد از مدتی بد تر شده‌اند.

با تشکر فراوان از زحمات شما.  Wink

2. Babak2 نوشته است: سلام
    مدتی است که من صبح وقتی از خواب بیدار می‌شوم بینی ام گرفته است و کمی احساس سرما خوردگی می‌کنم ولی خیلی راحت می‌توانم بینی ام را خالی کنم و این احساس برطرف می‌شود ولی دوباره بعد از ۱۰-۱۵ دقیقه بر می‌گردد و این حالت تا نزدیک های ظهر ادامه می‌یابد و سپس به کل برطرف می‌شود. ( سابقه آلرژی خاصی ندارم و سلامتی عمومی خوبی دارم.)
    دکتر هم رفتم و سی تی اسکن هم کردم گفتند که شاخک های بینی‌ام کمی هوا گرفته ولی مشکل جدی نیست. گفتند سرما خوردگی در بدن مانده و سینوس ها کمی چرک دارند و این باعث این حالت می‌شود.
    قرص سیتریزین و ویتامین A تجویز کردند که با مصرف آنها بهتر شدم ولی حالا که تمام شده دوباره اون حالت برگشته ولی خفیف تر. در ضمن هر شب بینی‌ام را با سرم فیزیولوژی شستشو می‌دهم.
    لطفآ من را راهنمایی کنید که واقعآ مشکل چه می‌تواند باشد و چگونه باید آن را درمان کنم. این مشکل خیلی من را آزار می‌دهد. در چندین سایت خارجی خواندم که افرادی مشکل من را داشته‌اند و با درمان های اشتباه موقتآ خوب شده‌اند ولی چون درمان مناسب با نوع بیماری آنها نبوده بعد از مدتی بد تر شده‌اند.

سلام،
    چه مدت است این مشکل را دارید؟ از چه زمانی شروع شده است؟ قبل از این مشکل بیماری خاصی داشته اید؟

3. نزدیک به سه سال می‌شه. قبلش نه تنها هیچ بیماری خاصی نداشتم بلکه بدنم نسبت به سرما خوردگی خیلی قوی بود و اصلآ احساس سرما نمی‌کردم. ولی یک بار سرما خوردم و مدت زیادی در بدنم ماند و خوب خوب نشدم. تقریبآ از همان موقع ها شروع شد.
    جایی خواندم «التهاب رگ جنبشی بینی» می‌شود در این رابطه هم توضیح دهید؟
    اگر باید اطلاعات بیشتری بدهم بفرمایید.
    با تشکر فراوان از زحمات شما.

4. Babak2 نوشته است: سلام

سلام،
    با توجه به معاینات و ارزیابیهایی که برای شما انجام شده است به نظر می رسد که این علایم نشانه یک حالت آلرژیک باشد که در شما به وجود آمده است. اگر علایم برای مدت زیادی باقی ماند می توانید از داروهایی که طول عمر بیشتری دارند استفاده نمایید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید