شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

جلو افتادن های پریود و زیاد بودن دوره

1. با سلام و خسته نباشید
    مشکلی که من دارم در رابطه با جلو افتادن هایی دائمی پریودم هست به طوری که دیگه مستاصل شدم
    من از اول که پریود شدم پریودهام 28 روزه و 6 روز طول میکشید که بعدا 7 روز شد
    از حدود 4و5 سال پیش و بعد از ازدواجم پریود های من 4و5 روز جلو میوفتادن همراه با لکه بینی قبل از پریود که بابتش چندین بار دکتر رفتم و آز هورمونی دادم که دکتر ها گفتن سالم هستی و مشکلی نداری
    چندین دوره هم قرص ضد بارداری برام تجویز کردن که تاثیری  نداشت
    ولی این شرایط روز به روز بدتر شد به طوری که حدودا یک ساله که پریود های من 7و8 روز جلو میوفتن و 3و4 روز قبلش هم لکه بینی یعنی عملا من دوره های من 21 روزه است که 10 تا 11 روز با لکه بینی ها طول میکشه
    این لکه بینی ها هم 3و4 روزی طول میکشه چون دقیقا از روز 4 ام یا 5 ام تازه درد پریودیم شروع میشه
    این شرایط واقعا من رو اذیت میکنه چون فاصله بین پریود هام خیلی کمه کمتر از دو هفته
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

2. Yas_Sepid_2013 نوشته است: با سلام و خسته نباشید
    مشکلی که من دارم در رابطه با جلو افتادن هایی دائمی پریودم هست به طوری که دیگه مستاصل شدم
    من از اول که پریود شدم پریودهام 28 روزه و 6 روز طول میکشید که بعدا 7 روز شد
    از حدود 4و5 سال پیش و بعد از ازدواجم پریود های من 4و5 روز جلو میوفتادن همراه با لکه بینی قبل از پریود که بابتش چندین بار دکتر رفتم و آز هورمونی دادم که دکتر ها گفتن سالم هستی و مشکلی نداری
    چندین دوره هم قرص ضد بارداری برام تجویز کردن که تاثیری  نداشت
    ولی این شرایط روز به روز بدتر شد به طوری که حدودا یک ساله که پریود های من 7و8 روز جلو میوفتن و 3و4 روز قبلش هم لکه بینی یعنی عملا من دوره های من 21 روزه است که 10 تا 11 روز با لکه بینی ها طول میکشه
    این لکه بینی ها هم 3و4 روزی طول میکشه چون دقیقا از روز 4 ام یا 5 ام تازه درد پریودیم شروع میشه
    این شرایط واقعا من رو اذیت میکنه چون فاصله بین پریود هام خیلی کمه کمتر از دو هفته
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

سلام

پریود نامنظم دلایل مختلفی می‌تونه داشته باشه منجمله:

• عدم بالانس هورمون استروژن و پروژستـرون؛
    • اختلال در پرولاکتین؛
    • اختلال در عملکرد غده‌ی تیروئید؛
    • کیست تخمدان؛
    • و ...
    شما باید به متخصص غدد یا زنان مراجعه کنید تا ابتدا به ساکن علت این بی‌نظمی مشخص بشه بعد درمان مناسب صورت بگیره.

3. ممنون از پاسختون و اینکه وقت گذاشتید و مشکل من رو خوندید
    راستش من بارها به دکتر زنان و غدد مراجعه کردم

حدود 4 سال پیش که متوجه مشکلم شدم به دکتر زنان مراجعه کردم و بعد از آزمایش خون مشخص شد من کمی کم کاری تیروئید دارم که البته از رنج نرمال کمی بالاتر بود
    من 2 ماه قرص اووتیروکسین خوردم و خوب شدم
    وقتی شرایطم خوب نشد 3 سال پیش به دکتر غدد مراجعه کردم که آزمایش تیروئید و پرولاکتین داد
    تا جایی که یادم هست ماکزیمم رنج پرولاکتین 23 بود و پرولاکتین من دقیقا 23 ولی دکتر گفتن که مشکلی نیست این مقدار ولی تیروئید من دوباره کم کار شده بود که یک دوره 3 ماهه باز لووتیروکسین خودم و بعد از مصرف دوباره آز دادم که مشکلم حل شده بود
    ولی همچنان وضعیت پریود هام تغییری نکرده بود حتی بدتر هم شده بود
    باز حدود یک سال پیش آز تیروئید دادم و باز tsh بالا رفته بود و باز هم یک دوره سه ماهه قرص  و ازمایش و بهبودی
    ولی چیزی که مشخص بود بهبود شرایط تیروئید من تاثیری در پریودهام نداشت و روز به روز دارن بدتر میشن
    یعنی هر سال از سال قبلی شرایط برتری دارم و بهبودی نداشتم

هر بار هم دکتر رفتم ازم سونوگرافی گرفتن و گفتن مشکلی نداری و کیست هم ندارم
    در مورد
    عدم بالانس هورمون استروژن و پروژستـرون هم راستش چیزی نمیدونم

ضمنا من چند سالی هست ایران نیستم و هر بار به ایران اومدم تمام وقت من صرف دکتر رفتن و ازمایش دادن حول این مشکلات گذشته و البته هیچ وقت هم به نتیجه نرسیدم
    ممنون میشم اگه کمکم کنید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید